Szerző Téma: Beszélgessünk a Zakariás 11. fejezetéről  (Megtekintve 6486 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Dátum: 2013. Október 27. - 06:46:32
Zak 11:1  Nyisd meg kapuidat, Libánon, hogy tűz eméssze meg cédrusaidat!
Zak 11:2  Jajgass, te ciprus, mert ledől a cédrus, elpusztult, ami a legjava! Jajgassatok, ti Básán tölgyei, mert ledőlt a rengeteg erdő!
Zak 11:3  Pásztorok jajkiáltása hangzik, mert elpusztult büszkeségük! Oroszlánkölyök ordítása hangzik, mert elpusztult a Jordán sűrűje!
Zak 11:4  Azt mondja az ÚR, az én Istenem: Legeltesd a levágásra szánt juhokat,
Zak 11:5  amelyeket vásárlóik büntetlen leölnek, eladóik pedig azt mondják: „Áldott az ÚR, mert meggazdagodtam!” Pásztoraik sem kímélik őket.
Zak 11:6  Bizony, én sem kímélem többé e föld lakosait – ezt mondja az ÚR –, sőt minden embert a felebarátja kezébe és a királya kezébe adok, és szétszaggatják ezt az országot, de én nem szabadítom meg őket a kezükből!
Zak 11:7  Legeltettem hát a levágásra szánt juhokat, a nyomorgatott juhokat, és választottam magamnak két botot. Az egyiket jóakaratnak neveztem, a másikat egyetértésnek, így legeltettem a juhokat.
Zak 11:8  Három pásztort küldtem el egy hónap alatt, mert elkeseredett a lelkem miattuk, és az ő lelkük is megutált engem.
Zak 11:9  Azt mondtam: Nem legeltetlek benneteket, haljon meg a halálra való, és pusztuljon a levágnivaló, a megmaradtak pedig egyék egymás húsát.
Zak 11:10  Akkor fogtam az egyik botomat, a jóakaratot, és eltörtem, hogy fölbontsam szövetségemet, amelyet az összes néppel kötöttem.
Zak 11:11  Föl is bomlott az azon a napon, és így tudták meg a sanyargatott juhok, akik ragaszkodtak hozzám, hogy az ÚR dolga ez.
Zak 11:12  Azt mondtam nekik: Ha jónak látjátok, adjátok meg béremet, ha pedig nem, tartsátok vissza! És harminc ezüstpénzt fizettek béremül.
Zak 11:13  Akkor azt mondta nekem az ÚR: Dobd a fazekas elé! Nagy jutalom ez, amelyre engem becsültek. Elvettem azért a harminc ezüstpénzt, és az ÚR házába, a fazekas elé dobtam.
Zak 11:14  Majd eltörtem a másik botomat is, az egyetértést, hogy fölbontsam a testvériséget Júda és Izráel között.

Zak 11:15  Azután azt mondta nekem az ÚR: Most még szerezz magadnak bolond pásztorhoz való dolgokat.
Zak 11:16  Mert íme, olyan pásztort támasztok ebben az országban, aki nem törődik az elveszettekkel, nem keresi a kóborgót, nem gyógyítja meg a megtépettet, nem táplálja a jó karban levőt, de a kövéreknek megeszi a húsát, és körmeiket letördeli.
Zak 11:17  Jaj a mihaszna pásztornak, aki elhagyja a nyájat! Fegyver érje utol a karját és a jobb szemét! Száradjon le a karja, és teljesen vakuljon meg a jobb szeme!


Sziasztok

Beszélgessünk erről az Igerészről, jó?   :szelid:
Különösen a kékkel kiemeltről, ha lehet....

Áldott napot kívánok!   vint

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #1 Dátum: 2013. Október 27. - 16:10:14
Senki nem tud semmit erről?   roll

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2013. Október 27. - 21:18:17
 Hahóóóó.... Valaki...!!!  LÉcciikkkeee....   :ang    :coolsmiley:     :pc1:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2013. Október 27. - 21:35:13
Egyszerűbb lenne, ha elmondanád, hogy konkrétam mi foglalkoztat a kiemelt részben.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2013. Október 27. - 21:39:15
 Mondjuk az értelme, hogy miről, kikről, melyik időkre szól... ilyenek...  nerd   vmosoly11

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2013. Október 27. - 21:42:06
Csak nem engem láttál kedves Kamilla?

Ez jött össze, nem állítom, hogy helyes az elgondolás:

"Az első versekben gúnyos  énekkel mondják el az Isten-ellenes hatalmak bukását.
Majd a próféta azt a feladatot kapja, hogy a vágnivaló juhokká minősített nyájnak jó pásztora legyen!
Ez az a feladat, melyet Isten az utolsó időben magának, ill. a Messiásnak szán.
6. vers fenyegetés a felelősök ellen.
A próféta kettő pásztotbotja, szimbólikusan Isten pásztori programját hirdeti.
A  pásztorok mellett a nyáj is elutasítja a prófétát annak ellenére,  hogy Isten akarátából legeltette őket, így sorsukra hagyja a nyájat.
Az első bot széttörése Izráel kiszolgáltatottságát jelenti a pogány népeknek, a második  bot széttörése a nép  összetörését.
A próféta még egyszer felveszi a pásztor szerepét, még pedig egy visszás pásztorságot, egy Isten szerint való pásztor ellenképét.
Itt gondolhatunk az antikrusztusra is…
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 27. - 21:44:05 írta Flóra »

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #6 Dátum: 2013. Október 27. - 21:46:51
Ha Károlis módon akarok fogalmazni, akkor ''Panasz a nép hűtlen pásztorairól, A szépség és egyesség pálcája. Harmincz ezüstpénz a jó pásztornak.''
:)

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #7 Dátum: 2013. Október 27. - 21:48:25
 Hát, elolvasni el tudtam, de magyarázat kellene....  :hi

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2013. Október 27. - 21:56:44
Szerintem Károli akkorát bakizott, mint az atom!
Az Ószövetség végének előképét, Krisztus megtöretését, elárulásának bérét, a fazekas mezejét, a judaizmusnak, mint hamis vallásnak megjelenését látom ezekben a sorokban...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2013. Október 27. - 22:16:06
Csaba nagyon jól összefoglalta, nagyon jó magyarázat!

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #10 Dátum: 2013. Október 27. - 22:19:53
"A mai nyelvre fordítva mit jelent az, hogy az Örökkévalótól kérjetek esőt tavasz idején és hogy Ő küld viharfelhőt, záporesőt, Ő növeszti meg a gabonát és a legelő füvét? És hogy a házibálványok becsapnak, a jósnők mind hazudnak, értelmetlen álmokat magyaráznak és üres ígérettel hitegetnek?
 
30 ezüstért árulta el Júdás Jézust, ahogyan ezt Zakariás közel 500 évvel korábban kijelentette
Mik ma a házibálványok? Hogy ma már ilyenek nincsenek? Sajnos ezt nem mondhatjuk Könyves Kálmán után szabadon: házibálványok pedig nincsenek. Mert vannak. Talán ezt egy másik igével tudjuk a legpontosabban meghatározni: ahol a kincsünk van, ott a szívünk is. Az ember, bár rendkívül komplex lény, mégis rendkívül egyszerű: keressük meg, mivel töltöttük el az elmúlt időszakban az időnket, mire fordítottuk a legtöbb energiát, pénzt, paripát és fegyvert? Milyen irányba megyünk, hol a szívünk? Magunkat kereszténynek valljuk, de titkon ezt vagy azt a népcsoportot vádoljuk, mert elszedték a pénzünket? Nem azt mondja ebben a próféciában Isten, hogy TŐLE kérjük az áldást, tőle kérjük az esőt?
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én lépten-nyomon találkozok rendkívül instabil emberekkel, akiken látni, hogy egy cseppnyi biztonságérzetük nincs. Vagy azért, mert emberekbe vetették a hitüket vagy azért mert éppen jósnál, természetgyógyásznál, motivációs tréningen jártak, de valahogy nem sikerült betölteniük azt az űrt, ami egyetlen személynek van fenntartva: a Názáreti Jézus Krisztusnak. Jézus nem csak képletesen mondja a Jelenések Könyvében, hogy a szívünk előtt áll és kopogtat és aki beengedi őt, azzal együtt vacsorázik. Az Úr tényleg “jóllakat” bennünket, valóban az az érzésünk támad, hogy az űr, ami a szívünkben tátongott, eltűnik és azt érezzük, hogy hazaértünk. A változás nem látható, viszont hitbeli döntés eredménye, ahogy ezt például Dávid életében is megannyiszor láthatjuk: hányszor hívja Istent kősziklának, rendíthetetlen Istenének az Urat még a legszörnyűbb körülmények közepette is!
Ma ellentétbe kerülnek egymással a bak-természetű és a sarokkő-típusú vezetők: az első nem törődik az általa vezetettekkel, csak a saját hasznát keresi, a másik viszont megbízható és a többi vezetőtársával együtt harcol mint hős a csatában és így közösen képesek legyőzni még a lovasokat is, akik lényegesen erősebbek náluk.
Szintén a mai részben található az a prófécia, amely közel ötszáz évvel Jézus eljövetelét megelőzően részletesen leírja, hogy 30 ezüstért fogják a Messiást elárulni – ennyire becsülik Őt. Zakariás még jelképesen be is dobja a 30 ezüstöt a Templom kincstárába, hasonlóan az árulóhoz." --Rácz Rolandtól--   Ez is valami...de nem az igazi!

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2013. Október 28. - 09:23:14
Szerintem Károli akkorát bakizott, mint az atom!
Az Ószövetség végének előképét, Krisztus megtöretését, elárulásának bérét, a fazekas mezejét, a judaizmusnak, mint hamis vallásnak megjelenését látom ezekben a sorokban...

Igen, ez is benne van, köszi  :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2013. Október 28. - 09:26:16
Nekem van pár gondolatom még ehhez:
Zak 11:1  Nyisd meg kapuidat, Libánon, hogy tűz eméssze meg cédrusaidat!
Zak 11:2  Jajgass, te ciprus, mert ledől a cédrus, elpusztult, ami a legjava! Jajgassatok, ti Básán tölgyei, mert ledőlt a rengeteg erdő!
Zak 11:3  Pásztorok jajkiáltása hangzik, mert elpusztult büszkeségük! Oroszlánkölyök ordítása hangzik, mert elpusztult a Jordán sűrűje!
Zak 11:4  Azt mondja az ÚR, az én Istenem: Legeltesd a levágásra szánt juhokat,
Zak 11:5  amelyeket vásárlóik büntetlen leölnek, eladóik pedig azt mondják: „Áldott az ÚR, mert meggazdagodtam!” Pásztoraik sem kímélik őket.
Zak 11:6  Bizony, én sem kímélem többé e föld lakosait – ezt mondja az ÚR –, sőt minden embert a felebarátja kezébe és a királya kezébe adok, és szétszaggatják ezt az országot, de én nem szabadítom meg őket a kezükből!
Zak 11:7  Legeltettem hát a levágásra szánt juhokat, a nyomorgatott juhokat, és választottam magamnak két botot. Az egyiket jóakaratnak neveztem, a másikat egyetértésnek, így legeltettem a juhokat.
Zak 11:8  Három pásztort küldtem el egy hónap alatt, mert elkeseredett a lelkem miattuk, és az ő lelkük is megutált engem.
Zak 11:9  Azt mondtam: Nem legeltetlek benneteket, haljon meg a halálra való, és pusztuljon a levágnivaló, a megmaradtak pedig egyék egymás húsát.
Zak 11:10 Akkor fogtam az egyik botomat, a jóakaratot, és eltörtem, hogy fölbontsam szövetségemet, amelyet az összes néppel kötöttem.
Zak 11:11  Föl is bomlott az azon a napon, és így tudták meg a sanyargatott juhok, akik ragaszkodtak hozzám, hogy az ÚR dolga ez.


    Mielőtt kitör a Góg-Magóg háború, ez az igerész lesz meg.
Isten felbontja a szövetségét a nemzetekkel, megrázza az Egyházat = Ekklésziát és választás elé állít mindenkit, mindkét részről!
   Az Ekklészia válságon megy keresztül, mert eluralkodik a vallásosság, farizeusság, a szeretetlenség.
Sokan nem térnek meg igazán, hanem a küszöbön ugrálnak: hol a világban, hol az egyházban vannak.
Megalkusznak a bűnnel = a világgal, és üldözik azokat, akik engedelmesen, tisztán akarnak élni az Úrral.
Meg lesznek győződve arról, hogy nekik van igazuk, náluk vannak a „kulcsok”, az igazság és erő.
Vakok és vezetőik is azok, de azt állítják, hogy látnak!
Súlyos bűn ez!
Azok, akik valóban, az Ige alapján állva ragaszkodnak az Úrhoz, kiszorulnak a perifériára, meg lesznek zavarodva: hűségesek akarnak lenni az Úrhoz, de azt gondolják, hogy csak a gyülekezetben lehetséges a megmenekülés.
De nem!!

   Felbontja az Úr a szövetséget és így vezeti harcba a nemzeteket Izrael ellen, hogy leperelje perét velük.
Meg kell lennie – a szövetség felbontásának, különben hogyan lehetne meg az, hogy harcol ellenük az Úr?!
Szövetséges ellen nem harcol senki!
Csak ha felbontotta azt!
  Úgy lesz ez, mint Nabukodonozorral: ítélet eszköze volt és ő maga is megítéltetett, mert elfelejtette, ki is áll mögötte, felette, kitől kapta hatalmát és nem gyakorolt irgalmat!
Túllőtt a célon, prédának látta Izraelt, de nem az volt!

 hmmm ??    :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2013. Október 28. - 13:13:51
Az Úr azt mondja, kölcsönösen megutálták egymást, és lelke elkeseredett, mert meggyűlölték őt.  „Ezért azt mondtam: Nem legeltetlek benneteket! Haljon meg, aki halálra való, pusztuljon, aki pusztulásra való, a megmaradtak pedig marják egymás húsát!” (9. vers). „És vevém egyik pálczámat, a szépséget, és eltörém azt, hogy felbontsam az én szövetségemet, a melyet az összes népekkel kötöttem” (10. vers). A szépség természetesen Jézus Krisztus – Isten ezt a pálcát törte össze. Jézus Krisztus kereszthalálával Isten szövetsége Izráellel megtört. Többé nemcsak ők voltak a mennyei kegyeltek. Pál ezt mondta: „Először nektek kellett hirdetnünk az Isten igéjét, mivel azonban ti elutasítjátok, és nem tartjátok magatokat méltónak az örök életre, íme, a pogányokhoz fordulunk” (Apcsel. 13:46)  Isten megengedte, hogy Izráel szeme megvakuljon. Isten szövetsége megtört, amikor a széttörték a szépséget – Isten meg is mondta, azért teszi, hogy megtörjön a szövetség, amely a törvényre épül, hogy többé ne a törvényeken keresztül közeledjenek Istenhez. Ha ezután közeledni akarnak Istenhez, úgy kell jönniük nekik is, mint mindenki másnak. Pál elmondja nekünk a Római levélben, hogy nincs közöttünk különbség – mindannyian vétkeztünk, híjával vagyunk Isten dicsőségének, és mindannyian hit által igazulhatunk meg. Most már csak a hiten keresztül mehetünk oda Istenhez, és jelenleg a zsidó népnek is azon az úton kell Istenhez mennie, mint a pogányoknak. Nincs többé olyan szövetség, ami csak rájuk vonatkozik, és aminek értelmében a törvényen keresztül járulhatnak Isten elé. Az a szövetség ugyanis érvénytelenné vált, amikor a szépséget, Jézus Krisztust összetörték. Ezért mondta Jézus: „Mert ez az én vérem, az új szövetségnek vére, amely sokakért kiontatik a bűnöknek bocsánatára” (Máté 26:28 – Károli). Isten egy új szövetségre lépett az emberekkel, a törvény régi szövetsége pedig elveszítette érvényességét – többé nem mehetünk a régi szövetség alapján Istenhez, és Isten többé nem fogadja el a régi szövetség alapján bemutatott áldozatokat. „És felbomla az azon a napon, és így tudták meg az elsanyargatott juhok, a kik ragaszkodnak vala hozzám, hogy az Úr dolga ez” (11.vers – Károli).
            „Akkor ezt mondtam nekik: Ha jónak látjátok, adjátok meg béremet! De ha nem, akkor tartsátok meg! Ekkor kifizették a béremet: harminc ezüstöt (12. vers). „És monda az Úr nékem: Vesd a fazekas elé! Nagy jutalom, a melyre becsültek engem. Vevém azért a harmincz ezüst pénzt, és vetém azt az Úrnak házába, a fazekas elé” (13. vers – Károli). Milyen ámulatos prófécia ez Jézus Krisztus elárulásáról. Jézust Júdás adta ki harminc ezüstért – ennyire becsülték az értékét. Az Igében azt olvassuk, hogy Júdás felkereste a főpapot, és megkérdezte, mennyit kap azért, ha a kezükbe adja Jézust, ők pedig harminc ezüstöt ajánlottak neki. Ebben a próféciában látható, hogy Isten előre megjövendölte az árat, sőt azt is, hogy a harminc ezüstöt a fazekas elé vetik, majd az Úr házába. Sokan egyébként úgy tartják, Júdás Iskariótes nem vádolható Jézus árulásával, mert lényegében csak arra törekedett, hogy Jézust kényszerpályára állítsa – Júdás megelégelte a várakozást, hogy Jézus végre megalapítsa országát, így elhatározta, maga indítja be a dolgokat. Úgy tervezte, megadja Jézusnak a kezdőlökést azzal, hogy elárulja, mert így Jézus rákényszerül, hogy hatalmát bizonyítsa, és országát megalapítsa. Akkor majd ő lehet az új ország elnöke, vagy a kincstárnoka. János evangéliumában olvasunk arról, hogy ő felelt az erszényért – a görög eredetiben szereplő megfogalmazás szerint pedig rendszeresen pénzt lopott az erszényből. Júdás Iskariótes elárulta Jézust, amikor azonban Jézust keresztre feszítették, rádöbbent, hogy terve nem valósult meg, így visszavitte a harminc ezüstöt és megvallotta, ártatlan embert árult el. Ezt a választ kapta: „Mi közünk nekünk ehhez! Ez a te problémád!”. Úgyhogy Júdás a földre dobta a harminc ezüstöt, kiviharzott, és így kiáltott: „Ezennel a ti problémátok!”. Majd megbánta tettét, és felakasztotta magát. A visszadobott pénz most már valóban az ő problémájuk volt, mert vér tapadt hozzá, így nem tehették vissza a templom kincstárába. Ez volt az egyik szabályuk – vérdíj nem kerülhetett a kincstárba. Ezért megvásárolták a Fazekasmezőt az idegenek számára temetőnek – így beteljesedett Zakariás próféciája. 
Egy kérdés: mekkora a valószínűsége annak, hogy 500 évvel az adott esemény előtt ezt valaki ilyen pontosan eltalálja? Hány emberrel találkoztatok, akit harminc ezüstért árultak el?  Hány esetben mondhatjuk, hogy később a harminc ezüstöt visszavitték, és a földre dobták az Úr házában? Majd hány esetben vásároltak Fazekasmezőt belőle? Mindez egyetlen emberre mutat. Ez a prófécia 500 évvel az adott esemény előtt hangzik el – Isten ugye pontosan tudta, mi fog történni, hiszen Isten mindent tud. És bizony az Úr hangjában érződik a megvetés a történtekkel szemben: „Nagy jutalom, amelyre becsültek engem!”. Júdás hajlandó volt Urát harminc ezüstért áruba bocsátani - harminc ezüstért eladta kapcsolatát az Úrral. Ez egy tragédia. Hajlamosak vagyunk megvetni Júdás Iskariótest azért, hogy ilyen szörnyűségre volt képes, és ilyen kevés pénzért eladta saját Urát. Pedig milyen sok ember van ma is a világban, akik ugyanolyan vétkesek, mint Júdás, mert eladják az Úrral való kapcsolatukat a legapróbb dologért is, amit az ellenség felkínál. Az emberek eladják a lelküket törvénytelen kapcsolatokért és testi vágyaik kielégítéséért – fillérekért bocsátják áruba lelküket, és eladják az Istennel való kapcsolatukat. Jézus felteszi a kérdést: „Vagy mit adhat az ember váltságdíjul a lelkéért?” (Máté 16:26). Hihetetlen, mi mindenért oda nem adják az emberek a lelküket! Hihetetlen, mennyire olcsón adják a lelküket, és a lehető legértéktelenebb dolgokért feladják Jézus Krisztussal való kapcsolatukat. Sokszor emlegetjük a spanyol gyarmatosítókat, akik aprócska, értéktelen gyöngyöket adtak az indiánoknak aranyukért cserébe, és a Sátán is pont ugyanezt teszi: apró üveggyöngyöket csillogtat meg az emberek előtt, az emberek pedig hihetetlenül olcsón eladják neki lelküket. 
            „Azután eltörtem a másik botomat is, az egyetértés nevűt, és ezzel felbontottam a testvéri viszonyt Júda és Izráel között” (14. vers). Amikor az első bot, a szépség nevű eltört, a másik bot jelképezte a szövetséget. Most azonban megtört az a szövetség is, ami a zsidó nép és Isten között fennállt. Elutasították a szépséget, vagyis Jézus Krisztust, eladták őt, ezért Isten eltörte a botot, a szövetséget, a testvériséget Júda és Izrael között. Jézus maga mondta: „Én az Atyám nevében jöttem, mégsem fogadtatok be, ha más a maga nevében jön, azt befogadjátok” (János 5:43). Így a 15. versben Zakariás megjövendöli az Antikrisztus eljövetelét, akit a zsidók uralkodásának elején befogadnak majd, és messiásukként imádják.  -- Chuck Smith után szabadon--
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 28. - 14:41:52 írta Flóra »

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2013. Október 28. - 13:44:30
Köszi Flóra, de rákeresni én is rátudnék a neten :)
Ezzel a Chuk Smithel nem tudok beszélgetni, se cáfolni, se megerősíteni, érted  :laugh:

Engem az érdekelt volna, hogy a fórumon lévők mit kapnak az Úrtól ezzel a próféciával kapcsolatban, és jó lett volna beszélgetni róla, (ahogy Téged is a gyakorlat érdekelt a böjt kapcsán, nem a sok okos teológia...) de nem erőltetem.  :szelid:
Ahogyan Te is írtál saját mondanivalót fentebb  O0

Áldott szép napot kívánok neked!   :sm_2006325185111:  köszi :)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 28. - 13:47:25 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.