Szerző Téma: Beszélgetések a paráznaságról, a házasságról, az egyházról  (Megtekintve 81150 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
--- Idézetet írta: Sefatias - Ma -
17:14:36 ---hupsz... ez érdekes. A helyi
református lelkész szerint a
református teológia nem ismeri a fent
említett "parázna
kapcsolatot"(házasság előtti szexuális
élet), Mivel a Bibliában ez nem
szerepel
--- Idézet vége ---

Szerintem meg az a református lelkész nem ismeri a református theológiát, vagy te értetted félre a mondandóját.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2013. Október 27. - 20:56:06
A Biblia tudtommal egyetlen helyen beszél konkrétan a házasság előtti nemi életről. A mózesi törvénben van megemlítve. A büntetésük pedig az volt, hogy a fickónak vagy kártérítést kellett fizetni a lány apjának, vagy pedig el kellett vennie a lányt feleségül. Ha esetleg tudtok ezen kívül másikat is azt megköszönném, mert engem is érdekel ez a téma. Nem mintha érdekelne, mert nős vagyok, de hát tele van fiatalokkal a világ



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2013. Október 27. - 20:56:43
"Nem mintha érdekelne," helyett: Nem mintha érintene



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2013. Október 27. - 21:03:29
Nem tudom ma melyik lenne a nagyobb bűntetés.hehe irulpirul

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2013. Október 27. - 21:12:52
A Biblia tudtommal egyetlen helyen beszél konkrétan a házasság előtti nemi életről. A mózesi törvénben van megemlítve. A büntetésük pedig az volt, hogy a fickónak vagy kártérítést kellett fizetni a lány apjának, vagy pedig el kellett vennie a lányt feleségül. Ha esetleg tudtok ezen kívül másikat is azt megköszönném, mert engem is érdekel ez a téma. Nem mintha érdekelne, mert nős vagyok, de hát tele van fiatalokkal a világ

Szia Sefa

Ha jól megnézzük a Bibliát, akkor látjuk, hogy Isten Szövetségekben, Szövetségek keretein belül gondolkodik, úgy adja áldásait, ígéreteit, azon kívül semmit.
A férfi és a nő közötti megismerés = szexuális egyesülés csakis szövetségen belül lehetséges az Ige szerint.
Látjuk ezt párhuzamba hozva Krisztus, mint Vőlegény, és az Eklézsia, mint menyasszony között, vagy az Örökkévaló és Izrael között.
Az Örökkévaló Izrael férjének nevezi magát több helyen.

Tehát csak szövetségen belül lehetséges a teljes egyesülés, azon kívül paráznaság, illetve házasság = szövetségtörés esete áll fenn.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #5 Dátum: 2013. Október 27. - 21:19:36
Ez igy rendben van, de akkor kéne a nézőpontodhoz néhány bibliavers is, mert amig az nincs, addig csupán egy elméletet bizonygatsz. Tehát hol beszél a Biblia a házasságról, vadházasságról, vagyx házasság előtti szexről?



Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #6 Dátum: 2013. Október 27. - 21:22:25
hupsz... ez érdekes. A helyi református lelkész szerint a református teológia nem ismeri a fent említett "parázna kapcsolatot"(házasság előtti szexuális élet), Mivel a Bibliában ez nem szerepel

ezt ugye te nem hiszed, hiszen szerepel.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2013. Október 27. - 21:25:44
 vmosoly11 nem én mondtam, hanem a lelkész, de el kellett fogadnom az érveit. Na de ha nem így van, akkor cáfoljátok meg



Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2013. Október 27. - 21:26:18
Erre én is kiváncsi vagyok



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2013. Október 27. - 21:26:44
1Kor 7:1  Amik felől pedig írtatok nekem, jó a férfinak asszonyt nem illetni.
1Kor 7:2  De a paráznaság miatt minden férfinak saját felesége legyen, és minden asszonynak saját férje.

Például: a paráznaság miatt, saját felesége legyen, tehát ha nem nős, hanem egyedülálló és úgy él szexuális kapcsolatot, akkor parázna.

Ezért van az, hogy a szolgálóknak is az van mondva, hogy egy feleségúek legyenek, azért, hogy ne legyenek kísérthtőek, se a saját testüktől, se nőktől....

1Kor 7:8  A nem házasoknak és az özvegyeknek pedig azt mondom, hogy jó nekik, ha úgy maradnak, mint én is.
1Kor 7:9  De ha magukat meg nem tartóztathatják, házasodjanak meg, mert jobb házasságban élni, mint égni.


Gondolom, ez nem szorul magyarázatra... a többi Igét is biztosan ismered  :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető athanasius

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 296
  • Nem: Férfi
Válasz #10 Dátum: 2013. Október 27. - 21:27:21
Az alapja az egésznek Ádám és Éva. Ők az emberiséget képviselik szövetségi szinten. A szövetségkötésük megelőzte a szexet (paráznaság kizárva). Ádámnak egy felesége volt így a többnejűség kizárva. Ádám és Éva nem pedig Ádám és Béla így a homoszexuális  "házasság" kizárva. Ádám és Éva ember bestialitás kizárva stb stb stb.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2013. Október 27. - 21:30:41
 O0

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Sefatias

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 468
  • Nem: Férfi
Válasz #12 Dátum: 2013. Október 27. - 21:33:20
A paráznasággal, házassággal és prostitúcióval kapcsolatos bibliaverseket ismerem. A kérdésem:

1, Mi a paráznaság?

2, Mi a házasság?

3, Mikor házasság a házasság?

A válaszokhoz nem elméleteket szeretnék hallani, hanem bibliaverseket, mert elméletekkel már tele van a padlás. Őszintén bevallom, hogy annyi magyarázatot hallottam, olvastam már ezekben a kérdésekben, hogy fogalmam sincs kinek higgyek. Ezért úgy döntöttem, hogy csakis a Biblia lesz az egyetlen etalon az életemben. Tehát a gondolkodásmódomat a Biblia segítségével szeretném formálni, és nem elméletekével.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2013. Október 27. - 21:37:05
 Ebben csak az az érdekes, hogy volt JT létedre, azt gondolná az ember, hogy ismered a Bibliát, nem kicsit... és pont ezeket az Igeverseket ne ismernéd?

 Nem kötekedés, csak nem értem, hogy lehet... mert még magas tisztségben is voltál, csak ezért kérdezem. 

         :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2013. Október 27. - 21:41:59
Sefatias írta:
A paráznasággal, házassággal és
prostitúcióval kapcsolatos
bibliaverseket ismerem. A kérdésem:
1, Mi a paráznaság?
2, Mi a házasság?
3, Mikor házasság a házasság?

Ha ismered a vonatkozó igéket, akkor nem értem a kérdésed.
Ha az igékre nincs szűkséged, emberi okfejtéseket nem akarsz, akkor mit akarsz valójában?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13