Szerző Téma: Üzenetek  (Megtekintve 157442 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #75 Dátum: 2014. Április 16. - 17:56:39
 :like:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #76 Dátum: 2014. Április 17. - 19:04:16
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #77 Dátum: 2014. Április 22. - 15:36:02
AMI A KERESZTRŐL SUGÁRZIK

 

Roskadó ünnepi asztalnál dőzsöl a tömeg,

ajkukon még virágszirmos hozsánna,

kezükben már borospoharat méricskélnek

mohó szemek.

A kapun kívül, hamuban térdelve

rendezgetem viharvert szívem,

tisztogatom harcban szaggatott ruhám,

megmosva arcomat abban

a keskeny fénynyalábban,

mely a golgotai keresztről sugárzik

megtépett lelkemre…

Üres kézzel, könnyezve hullok elé,

tekintetemben az üres sír szikrája.

Elvégeztetett, az ÚT elkészítve!

Királyi pálca hirdet kegyelmet felettem.

 

2014. április 20.                  Guti Tünde



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #78 Dátum: 2014. Április 22. - 16:37:44
 :like:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #79 Dátum: 2014. Április 22. - 19:01:08
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #80 Dátum: 2014. Április 23. - 06:58:02
 O0



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #81 Dátum: 2014. Április 28. - 15:12:16


                            A PUSZTA ÁLDÁSAI

 

   Az átlagember nem szereti a pusztát. Az óceánok mélyétől a kozmosz titkáig kutat, a tengerfenék rejtett élővilágától a hófedte hegycsúcsokig mindent megfigyel, felfedez, tényeket tár fel vagy megcáfol.

De a „pusztát” nem kedveli. Ott nem számíthat senkire, nincs társaság, tréfa vagy ünnep. Csak ő egyedül. A lemeztelenített valóság, csontig lecsupaszított gondolatok. Fonákjára kifordított szív és büszke térdek meghajlása.

   A hívő ember sem vágyik a kietlenbe. Mégis elengedhetetlen, hogy elérkezzen arra a helyre, ahol számot kell vetnie. Ahol már nincs takargatnivaló, nincs szükség dobogóra, díszletekre vagy más kellékre. Mélységes csend emeli ki szívdobbanásának ritmusát. Megtanulja letenni ambícióit és önző magánszféráját. Leteszi életét, felveszi a keresztet és követi Mesterét.

   Olykor ki kell lépni a pusztába! A zsúfolt szorításból, a nyüzsgő tömegből, dicsérgető zajból, vitákból, félreértésekből, ki az éljenezés gyűrűjéből, a rakásra halmozott féligazságok nyomása alól, vagy a megbántottság fájdalmaiból.

   Bár a puszta kétségbeejtő azoknak, akik mindenáron menekülni akarnak, mégis az a hely, ahol Isten az ember szívére beszél. Ahol a makacs én megadja magát. Az Úr hangja szól és az óember szava elakad. Nincs más, csak felismerés, megtérés majd vigasztaló öröm. Megalázkodás és megbékélés, fegyverletétel és felfegyverzés: az önigazság porba hull és az igazság napja felragyog. Gyógyulás a Mindenható szárnyai alatt.

   Lehet nagy elbizonytalanodások és helyreállítások közege, ahol összedőlnek tervek, vágyak és álmok, viszont sziklaszilárd alapokon felépülhet valami egészen más, ami olyan, mint a kohóban megtisztított ezüst. Értékek átrendeződése. Megállások, Istenre várakozások és újra elindulások startvonala ez. Esetleg barátoktól elhagyatva, mégis társakra találva.

   A lelki puszta a szembesülésnek, a megtisztulásnak is a helye. Élet vagy halál választható. Pusztulás, vagy az élő víz elfogadásával kivirágzás. Új szív, új cél, új vágy. Értelmét veszti sok külsőség, míg a belső teljesen átformálódik, és Jézus Krisztus lesz a gyönyörűség forrása.

 

   Megtapasztaltam többször, hogy különösen fontos leckéket tanulhatok meg itt: magamat feladva imádkozni, esedezni, örülni a kegyelemnek. Semmi felesleges maszlag nem veszi el a figyelmemet az Élő Igéről. Kiég szívemből a salak, aszottan hull le a hiúság. Isten jelenlétében nem kell és nem is lehet magyarázkodni, jól ismeri a legelrejtettebb zugokat is a lelkemben. Nem kell szégyenkeznem senki fia előtt: kiálthatok, zokoghatok, jajgathatok, de örvendezhetek is a kisgyermek felszabadultságával. Lényegtelen a kényelem, de az őszinte kitárulkozás annál inkább.

A puszta magányos csendjében meghal az én, és nincs más, csak Krisztus.

 

   Természetesen, a pusztában nem életvitelszerűen töltünk időt. Lehet ez rövidebb-hosszabb lelki krízis, betegség, üldöztetés vagy elhagyatottság - mind csak átmeneti útszakasz. Küldetésünk a gyümölcstermés, világítás a sötétben, sóként hatni az elközömbösödött világban, felemelni és követni az igazságot még a környező hamissággal szemben is, irgalmasságot gyakorolni az elesettekkel, és alázatosan, szentségben járni Istennel a mindennapokban.

 

   Épp a pusztában járok… Sok minden fáj… De szerető Atyám keze tökéletes pontossággal dolgozik szívem rücskös kiszögellésein, és a puszta végül áldássá válik.

 

2014. április 22.                                                   Guti Tünde



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #82 Dátum: 2014. Április 30. - 15:24:14
PUSZTÁK MAGÁNYOS VÁNDORA...

 

Puszták magányos vándora,

ki dacolsz az elsöprő széllel,

harcolsz tomboló fergeteggel,

megvetve lábad

szíved rendíthetetlen kőszikláján,

megacélozva akaratodat

a végsőkig kitartásra,

odatartva mindkét arcodat

az oldalról kapott ütéseknek,

mindig legyen tarsolyodban olaj és bor,

kimosni sebét a melletted elesőknek,

megtört kenyér az éhezőknek,

friss forrásvíz szomjazóknak,

szádból sose fogyjon ki a vigasztalás,

az intés és a helyén mondott Ige,

járd az igazság ösvényét lankadatlan,

nem törődve a kiszögellő éles kövekkel,

sem a fejedre tűző gyilkos hőséggel,

a lépteid mellé tekeredő kígyókkal,

vagy a távlatokat elsötétítő viharral!

A tiszta szívűek célba érnek mind!

 

2014. április 28.                       Guti Tünde



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #83 Dátum: 2014. Április 30. - 15:25:43


URAM, SZERETNÉK...

 

Kevesebbet írni,

kevesebbet szólni,

talán többet sírni,

és mind bepótolni,

amit mulasztottam,

vagy elszalasztottam,

csúnyán tönkretettem,

vagy el sem vetettem,

amit letakartam,

pedig nem akartam,

hogy akadály legyek,

hanem inkább vegyek

tüzet, áldást és Szót,

hogy érezzék bennem a sót,

amivel megízesíted e világot.

 

2014. április 28.                 Guti Tünde



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #84 Dátum: 2014. Május 11. - 17:25:41
Ezt most találtam. De, bár elmúlt virágvasárnap az úzenet nagyon aktuális maradt.

JÉZUS ÉS A VIRÁGVASÁRNAPI TÖMEG

 

   Sokakat meggyógyított. Démonizáltak szabadultak meg láncaiktól. Vakok láttak, süketek hallottak, leprások megtisztultak, feltámadtak a halottak és a szegényeknek evangélium hirdettetett. Beteltek az Úr ígéretei, amit Ésaiás által mondott!

   A nép szerette, éltette, királlyá akarták tenni. Egyedülálló tanításán elálmélkodtak, mert kedves bölcsességével meggyógyította a lelküket is, és a megszaporított kenyérrel, hallal éhes tömegeket laktatott jól.

   Jézus Krisztus, akin megnyugodott az Úr Lelke, a próféciát beteljesítve szamárháton vonult be Jeruzsálembe. Pálmaágakkal éljenezték, a gyermekek hozsannát kiáltva ünnepelték Dávid fiát, Izrael alázatos Messiását. Sokan felsőruháikat terítették szőnyegként léptei elé… Vajon tudták, ki ez a Názáreti Jézus, és miért jött valójában?

   Legtöbben megálltak gondosan szőtt felsőruháiknál, holott a szívükig kellett volna levetkőzniük, és a hirtelen fellobbanó, ám később gyorsan tovatűnő lelkesedés helyett az egész életüket kellett volna a Szolga-Király elé helyezni, áldozatként.

   Pálmaágak, tarka köntösök, mosolygós üdvrivalgás és izgatott lárma. Jézus jól ismerte őket, nem bízta magát rájuk. Szánta ezt a zajos sokaságot, mert tudta, hogy visszaveszik az út porától beszennyeződött ruháikat, és hamarosan „Feszítsd meg-et” fognak kiáltani.

 

   Ma is ezrek és ezrek énekelnek Jézusnak. Átszellemülten, olykor dübörgő hangerővel – sőt, Isten megjelenő dicsőségét utánzó füstfelhőbe burkolózva -, jó a zene, a hangulat, felszabadult a gyülekezet, nagy a tolongás, csakúgy, mint 2000 évvel ezelőtt, rakásra halmozzák a „felsőruhákat” az Úr előtt…

   De vajon hányan hoznak radikális döntést és metszik le megkérgesedett szívük „előbőrét”, hogy fájdalmas, valóságos vérszerződést kössenek Urukkal, kilépve a táncoló tömegből, követve Őt egészen a keresztig?!

   Vajon kik azok, akik nem engedik el a Fájdalmak Férfiát, és Vele együtt feszíttetik meg testi óemberüket, mert megfizették a Krisztus követés árát: Érte meghaltak a világnak és önmaguknak.

   Azok, akik szemtől szembe álltak – megrendülve – Isten Fiával és megismerték Őt, azok nem elégszenek meg a külső ruha lecserélésével. Mindent levetkőznek, letesznek, mindent elhagynak, feladva még a saját lelküket is. Számukra valósággá vált, amit Pál apostol így írt le:

   „Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus.”

Galata 2:20.

   Megfeszíttettem? Él bennem Krisztus? Vagy… még ott tülekszem a zajongó sokaságban sodródva, érzelmesen lengetve a zöld ágat, azt gondolva, hogy Jézushoz tartozom, mert nevét viselem, közben pedig észre sem veszem, hogy a szívem mennyire távol van Tőle?

 

   „Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt.”

Máté 7:14.

 

2014. április 9.                                               Guti Tünde



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #85 Dátum: 2014. Május 12. - 19:44:28
:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #86 Dátum: 2014. Június 11. - 17:20:44
                    AZ IGAZSÁG MÉRLEGÉN

 

Minden kimondott vagy leírt szavam, véleményem, elsősorban a saját magam ítélete.

Amiben mások felelősségét keresem, nem voltam-e benne én is?

Amiben mások mulasztásait feltárom, nincsenek-e nekem is hasonló hiányosságaim?

Nem lehet az igazság mérlegén úgy megmérni másokat, hogy közben én érintetlen maradjak!

Testvéreim hibái engem is önvizsgálatra indítanak. Ha nem is vettem részt bennük, vajon odaálltam-e felelősségteljes szeretettel figyelmeztetni  és irányt mutatni?

Az igazság ösvényén járás sohasem jelentheti a társak elmarasztalásából táplálkozó önfényezést, de kevesebbet sem, mint a színtiszta valósághoz való ragaszkodást!

Feddésem csak akkor gyümölcsöző, ha alázatosan különbnek tartok másokat magamnál, és mindig, mindenben Jézus Krisztusra mutat az életem.

Hivatásom: hegyen épített város. Legyen így!

 

2014. május 6.                                                  Guti Tünde



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #87 Dátum: 2014. Június 18. - 11:34:51


TALÁN, MÉG ALIG TUDUNK VALAMIT A SZERETETRŐL…

 

Amikor kínzó fájdalomtól meggörnyedve,

lelkünk porba hullva, titkolt bosszút liheg,

s könny marta szemünkben idegen tűz gyullad,

hogy szavakból vert kopját ragadjunk

szélsebesen visszaverni bántalmazóink hadát,

talán, még alig tudunk valamit a Szeretetről…

 

Amikor rágalmak bakancstalpától sárba tiporva,

aszottan sóhajt sebzett szívünk, s mégis, dobásra készen,

egykor imádságra összetett kezünk éles köveket markol,

szorítva a keménységbe zárt elfelejthetetlent,

s terhünk súlyától lehúzva, sasokkal nem szárnyalhatunk…

talán, még alig tudunk valamit a Szeretetről…

 

Amikor lángoló hajnalok harapják a békesség perceit,

és indigó naplementék káprázatos színjátékában,

pokróc alatt vajúdó múlt fojtó füstje imbolyog,

csak felhő és sűrű homály ölel keserűn,

nem látszik a vakítóan tiszta ég…

Ó, jaj, és mi azt hittük, hogy tudunk valamit a Szeretetről…

 

Amikor viharvert háborús zóna kormos falai tövében,

üdezöld hajtás sarjad a poros törmelék alatt:

életteli virágszál egy kopár gyökérből,

szárba szökkenve magasba emelkedik az Igazság.

Nézzétek, megbékélést hirdet Istennel és emberrel,

ha megragadjuk, elszakít sötétségtől és hazugságtól!

Gyertek, a  keresztnél mindent megtanulunk a Szeretettől,

és mindnyájan meggyógyulunk!

 

2014. június 16.                                         Guti Tünde



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #88 Dátum: 2014. Június 18. - 12:09:10
 O0



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #89 Dátum: 2014. Június 21. - 07:57:00
 UTÓIRAT AZOKNAK, AKIK FÉLREÉRTETTEK
2014.06.20


                  UTÓIRAT AZOKNAK, AKIK FÉLREÉRTETTEK

               (További gondolatok a karizmatikus mozgalom hatásairól.)

 

   Nem védekezésképpen ragadtam ismét tollat, hanem azért, hogy néhány félreértést tisztázzak. Egyes kósza hírek szerint „megváltoztunk”, s van, aki egyenesen rossz szellemiségűnek tartja írásaimat, bár mit sem tud az elmúlt másfél év velünk kapcsolatos eseményeiről.

   Szeretném hangsúlyozni, hogy amit az Apostoli-prófétai-tanítványsági mozgalommal kapcsolatban írtam (
            Guti Tünde - Egyéb írásaim - KIÁBRÁNDULÁS
       
), az elsősorban a saját tapasztalatom, illetve elismert tanítók felismeréseinek elolvasása nyomán formálódott véleményem. (Igazi és hamis ébredés – Andrew Strom | keskeny út – narrow way)

   Némely gondolatfuttatásom talán valóban szenvedélyes volt, elismerem: (
            Guti Tünde - Verseim - JAJKIÁLTÁS A KALITKA AJTÓBAN
       
) De ez nem a szeretetlen kritika hangja volt, hanem a visszásságok és szellemi elcsúszások miatti féltő aggodalom. A baljós folyamatok miatt felszólalók szolgálattól való eltiltása, félreállítása, sőt kizárása és hátuk mögötti hiteltelenítésük feletti fájdalom.

   De tettem ezt úgy, mint aki szintén Isten jóságára vagyok utalva – egyedül az Úr kegyelméből élek -, és bízom abban, hogy Aki maga az Igazság, világosságot gyújt a szívekben.

Mielőtt még vád érne – nem tanítok, nem bujtogatok, csak egyszerű „mezei hívőként” megosztom látásomat az Ige alapján.

 

   Hiszem és vallom, hogy Isten ajándékai, melyeket a Szentlélek által Ő szabadon kioszt, csodálatos módon építik az Egyházat, ha annak élő kövei a helyükön vannak, alázatban, igazságban, szeretetben és szentségben töltik be papi hivatásukat. Mert mi mindnyájan királyi papság vagyunk Jézus Krisztusban való újjászületésünk által. (I. Péter 2:9.)

   Azt is tudom, hogy minden hívőnek előre elkészített jócselekedetekben kell járnia (Ef. 2:10.), irgalmasságot gyakorolva az igaz istentisztelet megélésében (Jakab 1:27.), és minden ajándékával az Ajándékozóra kell mutatnia. Ez úgy lehetséges, hogy bűneinkből Jézus vére által megtisztulva, Krisztust hagyjuk kiábrázolódni folyamatosan fejlődő jellemünkben.

Sátán az első, édenkerti csábítás óta állandóan mesterkedik, hogy megtévesztéseivel elhitesse az embereket. Fortélyai a legmélyebb gonoszság és az Isten ellen lázadó gyűlölet forrásából táplálkoznak. Ezért nem lehetnek jó gyümölcsei annak, amiben munkálkodik, még ha a világosság angyalaként lép is fel.

   Nincs semmi problémám azzal az igazi prófétai vonallal, ahol a hitélet természetességében, a kapott ajándékokkal hatékonyan szolgálnak testvéreik és a még meg nem tértek felé. Ám erre szerintem a „mozgalom” szó valahogy nem a legmegfelelőbb.

 

   Hiszek abban, hogy az Úrtól kapott próféciák igazak, pontosak és beteljesednek! Vallom, hogy aki elkötelezett Krisztus-követő tanítvány, az az életpéldájával és bölcs tanácsaival, az Igéhez ragaszkodva másokat is tanítvánnyá tesz. (Ez lehet olykor a szűkebb-tágabb családi körünk is.)

   Tudom, hogy vannak ténylegesen odaszánt emberek, akik lemondva e földi értékekről – esetenként az életüket is kockáztatva – ismeretlen helyeken gyülekezeteket plántálnak és gondoznak apostoli munkával. Ők nem a saját nevüknek szereznek dicsőséget, hanem az Úrnak. Nekik valódi gyümölcseik vannak, hiszen Jézus Krisztusban gyökereznek.

   Azonban napjaink karizmatikus mozgalmát vizsgálva szerte a világon és környezetünkben, sajnos sok rossz eredményt is láthatunk, melyek szellemiségével nem tudok közösséget vállalni. Nem ritkán botránkozásokat, szeretetlenséget, leuralást is eredményez, más felől emberek dicsérgetésében (személyi kultusz), az egyházi struktúra önkényes leszabályozásában, s az államtól való pénzügyi függésben is megnyilvánul.

   Elsősorban nem a bűnök és a szentségtelenség, hanem e mozgalom vezetői iránt engedetlenkedők felé irányul a felelősségrevonás, akik ellen az a legfőbb panasz, hogy szóvá teszik és leleplezik az elcsúszásokat s a nem igei módon működő területeket, ezért lázadóknak bélyegezve őket. (Kirekesztés, elidegenítés!) Igen nagy hiány mutatkozik a lelkek megítélése ajándékának tekintetében!

 

   Tehát nem általában a prófétai megnyilvánulások ellen írtam (Az Úrtól érkező, tiszta próféciákra égetően szükség van!), hanem az „össze-vissza” prófétálgatásokról, és az elmúlt években széles körben gyakorolt karizmatikus szokásokról, melyeknek sok drága testvérünk lett áldozata.

   Sír a lelkem a keresztyén barátságok szétszakadásai miatt, összeszorul a szívem a korábban jól működő házi csoportok szétzilálódásáért, elkeserít az egyre több tönkrement házasság, ami ráadásul válással végződik, nem beszélve az innen-onnan kiszivárogtatott pásztori visszaélésekről!

   Az Egyháznak bűnbánatra kell jutnia és feladni a glóriakészítő, állami elismerésekért áhítozó vallásoskodást, feladni minden olyan emberi ambíciót, ami Jézus Krisztus helyett az embert dicsőíti (Vigyázat: humanizmus!), viszont legyen cél: az alázat, szeretet, igazság és szentség útján járva felépülni, mely út maga az Úr Jézus! (
            BIBLIAI TANÍTÁSOK - Nyitóoldal - Amikor iszunk Krisztus poharából
       


 

   Vannak olyan hangok is, hogy visszasírjuk baptista múltunkat. Szó sincs erről! Semmit nem sírunk vissza (bár rengeteget bánkódunk az elhajlások miatt), hanem az a belső vágy hajt és késztet hangunk felemelésére, hogy a Gyülekezet visszatérjen arra az ALAPKŐRE, amin évezredekkel ezelőtt az apostolok és próféták építkeztek. Ahol a szegletkő maga Isten Fia.

   Olyan értelemben valóban felemlegetjük múltbeli átéléseinket, hogy a régebbi ébredésekben mindig jelen volt az igazi bűnbánat, a világiasságtól való gyökeres elfordulás és az egymás iránti könyörület. Ezek az ébredések dinamikusan IMÁDSÁG -, IGE -, és KRISZTUSKÖZPONTÚAK VOLTAK: Jézus Krisztus szolgált bennünk és általunk.

   Erre van szükség ma is! Ha ezt nem teszi lehetővé a bűnnel kovászolt Egyház, akkor Isten Szentlelke a „falakon” kívül tevékenykedik szent szabadságban, vezetve és megszentelve az elhívottakat.

   Hamarosan, az elhívottakból kihívottak lesznek, mert a rendszer egyre jobban visszacsúszik az emberi ötletek és szabályok körülmetéletlen szívű és fülű állapotába.

   Jézus mondja:

„Én vagyok az igazi szőlőtő, és az én Atyám a szőlőműves. Minden szőlővesszőt, amely én bennem gyümölcsöt nem terem, lemetsz, mindazt pedig, amely gyümölcsöt terem, megtisztítja, hogy több gyümölcsöt teremjen.”

János 15:1-2.

   Tekintete olyan, mint a tűzláng (Jelenések 1:14.), megemészt mindent, ami nem méltó Hozzá, ami sérti szentségét, igazságát vagy szeretetét, legyen az bármilyen érzésünk, gondolatunk, tervünk vagy akár mások általi elismerés. Hogyan egyeztethető ez össze irgalmával és kegyelmével?

Azoktól, akik az Ő nevéről neveztetnek, elvárja, hogy Hozzá méltóan éljenek!

„Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes!”

Máté 5:48.

   Törekedjünk tehát tökéletességre a szeretetben, az igazságban és a szentségben! Sok szeretettel ajánlom újra figyelmetekbe az egyik legnagyszerűbb könyvet, ami segít helyesen értelmezni az Úr napjáig folyton épülő Egyház küldetését, és megtalálni az isteni egyensúlyt a karizmák és az életvitelszerű szolgálat között!

   Gayle D. Erwin: A JÉZUS-STÍLUS

   Távol álljon tőlem az ítélkezés! Szívem kiöntése csak akkor éri el célját, ha az olvasókban új gondolatokat ébreszt, és ösztönöz a további vizsgálódásra, hova tűntek a szószékekről a Krisztusról és a keresztről szóló prédikációk! (I. Kor. 1:18. !!!)

Jézus Krisztus az ÚT, az IGAZSÁG és az ÉLET! Ámen!

 

Legyetek áldottak!

 

2014. május 18.                                                        Guti Tünd