Szerző Téma: Üzenetek  (Megtekintve 111323 alkalommal)

plus minus reset

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

• Moderátor
  • *
  • Nem: Nő
  • Last Login:2019. Január 16. - 11:04:17
Re:Üzenetek
« Válasz #315 Dátum: 2018. December 23. - 08:25:46 »
 Ír áldás:

Adjon neked Isten
minden viharhoz egy szivárványt,
Minden könnyhöz egy mosolyt,
Minden szükséghez egy ígéretet,
és minden megpróbáltatásban egy áldást.
Minden gondhoz, mit az élet hoz
egy hű barátot, akivel megoszthatod.
Minden sóhajhoz egy édes dalt,
és minden imára választ.

ámen

Nem elérhető Irma

• Moderátor
  • *
« Válasz #316 Dátum: 2018. December 31. - 12:35:35 »

Beszélgetés egy bétheli fenyővel

De megnőttél, te kis ezüstfenyő!
Az idő milyen gyorsan elszaladt!
Számolgatom: huszonkét éve már,
hogy téged itt először láttalak.
Azóta nőttél, nőttél szüntelen.
S csendesen kérdezed:
Növekedtél-e te is énvelem?

Milyen sudár a törzsed! Koronád
a háztetőn is túlemelkedett,
kedves Sionunk piros tetején.
Susogva őrzöl szép emlékeket.
Ó, mennyi év és mennyi kegyelem!
Kérd számon az időt:

Akkor még fentről néztem rád alá,
s egy hernyóvészes esztendő nyarán
szedegettem csúf pusztítóidat
hajtásaidról. Emlékszel talán.
Most... szemem csúcsodra felemelem,
s pirulva hallgatom:

Hűs záporok és édes napmeleg
növeltek téged esztendők során.
Ó, hányszor éledt tikkadt lelkem is
Béthelben itt az ige záporán.
Áldott záporként hullt a kegyelem!
S most számadásra hívsz:

Mennyi friss hajtás, mennyi új erő!
Hát még, amit én nem is láthatok,
hány gyökered van lenn a föld alatt,
erőgyűjtő titkos hálózatod.
Tart a viharban, táplál rejtve lenn.
Kutatva kérdezed:

Van-e új hajtás: szeretet, öröm,
hűség... Van-e elrejtett életed?
Növel-e lelked az évek során
Krisztust átfonó új gyökereket,
hogy mindenekben minden Ő legyen?
Felelj, felelj, felelj:
növekedtél-e te is énvelem?

Ezüstfenyő, jobb, ha most hallgatok.
Sötéten elborít az alkonyat.
Lehajtott fejemet nem láthatod,
se szégyenkező, könnyes arcomat.
"Növekedtél-e te is énvelem?"
Megmérettem. Igen.
És nem menthet föl... csak a kegyelem.

Túrmezei Erzsébet
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 31. - 12:48:09 írta Irma »

Nem elérhető Irma

• Moderátor
  • *
« Válasz #317 Dátum: 2019. Január 05. - 10:26:33 »
 Ne stresszelj! Bízd Istenre a rólad való gondoskodást!

„Amint saját Fiát nem kímélte értünk, hanem mindannyiunkért odaadta, nem fog-e nekünk adni biztosan minden mást is?" (Róma 8:32 TLB fordítás)

A stressz legfőbb kiváltó oka az életedben az aggódás. Aggódsz, mert azon tűnődsz, vajon meglesz-e amire szükséged van akkor, amikor kell. De ha Isten helyett emberektől várod, hogy megelégítsék a szükségleteidet, akkor frusztrált és csalódott leszel – ugyanis senki ezen a Földön nem képes betölteni minden szükségletedet. Csak Isten képes erre.

Ha szeretnél egy gyógymódot a stresszre, tanulj meg Istenre nézni, tőle várni azt, hogy gondoskodjon.

Néhány ember a munkájában találja meg a biztonságát, és mikor elveszítik az állásukat, a lelki békéjük is elvész.

Mások a házasságba fektetik a bizalmukat. Aztán meghal a társuk, vagy végigmennek egy váláson, és megkérdezik: „Ki vagyok én? Mi az identitásom?"

Az is lehet, hogy a bizalmadat a pénzedbe fekteted. De a pénzt nagyon sok módon el lehet veszíteni.

Azt javaslom, soha ne fektesd a biztonságodat bármi olyan dologba, amit elvehetnek tőled. Elveszítheted a munkádat, az egészségedet, a jó híredet, a társadat és az eszedet. De nem veszítheted el a Krisztussal való kapcsolatodat.

Ha a bizalmadat erre az ígéretre alapozod, bízhatsz abban, hogy Isten minden szükségedet megelégíti.

A Róma 8:32 ezt mondja: „Amint saját Fiát nem kímélte értünk, hanem mindannyiunkért odaadta, nem fog-e nekünk adni biztosan minden mást is?" (TLB fordítás)

Ha Isten eléggé szeretett ahhoz, hogy elküldje Jézus Krisztust, hogy meghaljon a kereszten, nem gondolod, hogy eléggé szeret ahhoz, hogy az életed minden más szükségletéről is gondoskodjon? Hát persze, hogy ennyire szeret!

Amikor elkezdesz aggódni, állj meg, és mondd ezt: „Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm." (Zsoltárok 23:1 ESV fordítás)

Isten gondoskodni fog. Ki fogja rendelni, amire szükséged van. Ahelyett, hogy aggódj, nézz rá, hogy betölthesse minden szükségletedet!

Nem elérhető Irma

• Moderátor
  • *
« Válasz #318 Dátum: 2019. Január 14. - 10:46:04 »
 Tápláld az elméd Isten Igéjével!
2019. január 14. 03:00 - managercoach.hu

„Nem csak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, ami Isten szájából származik”. (Máté 4:4, NLT fordítás)

_c23c1b80-0608-11e7-87c7-5947ba54d240.jpg

Ha azt szeretnéd, hogy egészséges legyen az elméd, akkor az igazsággal kell táplálnod.

Mindannyian tisztában vagyunk a táplálkozás fontosságával. A jó ételek és a megfelelő kalóriák erősebbé, egészségesebbé tesznek és több energiát adnak. A nem megfelelő kalóriabevitel és az egészségtelen ételek ártanak a testednek. Hasonló alapelven működik a gondolati világod is: nem szeméttel vagy méreggel kell táplálnod az elméd, hanem az igazsággal.

Egyszer abban a kiváltságban részesültem, hogy előadást tarthattam az Oxford Egyetemen, és az ottlétem alatt meghívást kaptam egy találkozóra az Oxford Analytica-hoz - egy csoporthoz, amelyről még sosem hallottál, de hatalmas befolyással bír a földön. Mindennap reggel 6 óra tájban, az Oxford vezető ösztöndíjasai összegyűlnek egy szobában, hogy tudósítást kapjanak arról, mi történt az előző 24 órában a világ különböző országaiban – a Kínában bekövetkező gabonaár emelkedésétől kezdve a Közel-Keleti zavargásokig. Azután döntést hoznak, hogy mit szükséges ezekről közzétenni. 11 órára egy riportot küldenek bizonyos csoportoknak – mint például a CIA és vezető vállalatok –, akik súlyos dollárokat fizetnek ezért az információért.

Az Oxford Analytica-t arra az ötletre alapozták, hogy a legjobb vezetők akkor tudják a legjobb döntéseket meghozni, ha a legjobb információk birtokában vannak. Még akkor is, ha jó vezető vagy, de nincs meg a legmegfelelőbb információd, nagy eséllyel hozol rossz döntést.

A legjobb élethez, melyet Isten neked szán a legjobb információra van szükséged. Ezt pedig Isten igéjében találod.

A Biblia a Máté 4:4-ben ezt mondja: „Nem csak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, ami Isten szájából származik.” (NLT fordítás).

Isten azt akarja, hogy meglegyen a legjobb információd és így, a legjobb döntéseket tudd meghozni, megkapva  Istennek életedre vonatozó legjobb információit. Ezt teszed, ha minden nap Isten Igéjével táplálkozol, a napközben mindenkor.