Szerző Téma: Üzenetek  (Megtekintve 157413 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #315 Dátum: 2018. December 23. - 08:25:46
 Ír áldás:

Adjon neked Isten
minden viharhoz egy szivárványt,
Minden könnyhöz egy mosolyt,
Minden szükséghez egy ígéretet,
és minden megpróbáltatásban egy áldást.
Minden gondhoz, mit az élet hoz
egy hű barátot, akivel megoszthatod.
Minden sóhajhoz egy édes dalt,
és minden imára választ.

ámen



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #316 Dátum: 2018. December 31. - 12:35:35
    
     Beszélgetés egy bétheli fenyővel

De megnőttél, te kis ezüstfenyő!
Az idő milyen gyorsan elszaladt!
Számolgatom: huszonkét éve már,
hogy téged itt először láttalak.
Azóta nőttél, nőttél szüntelen.
S csendesen kérdezed:
Növekedtél-e te is énvelem?

Milyen sudár a törzsed! Koronád
a háztetőn is túlemelkedett,
kedves Sionunk piros tetején.
Susogva őrzöl szép emlékeket.
Ó, mennyi év és mennyi kegyelem!
Kérd számon az időt:
Növekedtél-e te is énvelem?

Akkor még fentről néztem rád alá,
s egy hernyóvészes esztendő nyarán
szedegettem csúf pusztítóidat
hajtásaidról. Emlékszel talán.
Most... szemem csúcsodra felemelem,
s pirulva hallgatom:
Növekedtél-e te is énvelem?

Hűs záporok és édes napmeleg
növeltek téged esztendők során.
Ó, hányszor éledt tikkadt lelkem is
Béthelben itt az ige záporán.
Áldott záporként hullt a kegyelem!
S most számadásra hívsz:
Növekedtél-e te is énvelem?

Mennyi friss hajtás, mennyi új erő!
Hát még, amit én nem is láthatok,
hány gyökered van lenn a föld alatt,
erőgyűjtő titkos hálózatod.
Tart a viharban, táplál rejtve lenn.
Kutatva kérdezed:
Növekedtél-e te is énvelem?

Van-e új hajtás: szeretet, öröm,
hűség... Van-e elrejtett életed?
Növel-e lelked az évek során
Krisztust átfonó új gyökereket,
hogy mindenekben minden Ő legyen?
Felelj, felelj, felelj:
növekedtél-e te is énvelem?

Ezüstfenyő, jobb, ha most hallgatok.
Sötéten elborít az alkonyat.
Lehajtott fejemet nem láthatod,
se szégyenkező, könnyes arcomat.
"Növekedtél-e te is énvelem?"
Megmérettem. Igen.
És nem menthet föl... csak a kegyelem.

Túrmezei Erzsébet
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 31. - 12:48:09 írta Irma »



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #317 Dátum: 2019. Január 05. - 10:26:33
 Ne stresszelj! Bízd Istenre a rólad való gondoskodást!

    „Amint saját Fiát nem kímélte értünk, hanem mindannyiunkért odaadta, nem fog-e nekünk adni biztosan minden mást is?" (Róma 8:32 TLB fordítás)

A stressz legfőbb kiváltó oka az életedben az aggódás. Aggódsz, mert azon tűnődsz, vajon meglesz-e amire szükséged van akkor, amikor kell. De ha Isten helyett emberektől várod, hogy megelégítsék a szükségleteidet, akkor frusztrált és csalódott leszel – ugyanis senki ezen a Földön nem képes betölteni minden szükségletedet. Csak Isten képes erre.

Ha szeretnél egy gyógymódot a stresszre, tanulj meg Istenre nézni, tőle várni azt, hogy gondoskodjon.

Néhány ember a munkájában találja meg a biztonságát, és mikor elveszítik az állásukat, a lelki békéjük is elvész.

Mások a házasságba fektetik a bizalmukat. Aztán meghal a társuk, vagy végigmennek egy váláson, és megkérdezik: „Ki vagyok én? Mi az identitásom?"

Az is lehet, hogy a bizalmadat a pénzedbe fekteted. De a pénzt nagyon sok módon el lehet veszíteni.

Azt javaslom, soha ne fektesd a biztonságodat bármi olyan dologba, amit elvehetnek tőled. Elveszítheted a munkádat, az egészségedet, a jó híredet, a társadat és az eszedet. De nem veszítheted el a Krisztussal való kapcsolatodat.

Ha a bizalmadat erre az ígéretre alapozod, bízhatsz abban, hogy Isten minden szükségedet megelégíti.

A Róma 8:32 ezt mondja: „Amint saját Fiát nem kímélte értünk, hanem mindannyiunkért odaadta, nem fog-e nekünk adni biztosan minden mást is?" (TLB fordítás)

Ha Isten eléggé szeretett ahhoz, hogy elküldje Jézus Krisztust, hogy meghaljon a kereszten, nem gondolod, hogy eléggé szeret ahhoz, hogy az életed minden más szükségletéről is gondoskodjon? Hát persze, hogy ennyire szeret!

Amikor elkezdesz aggódni, állj meg, és mondd ezt: „Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm." (Zsoltárok 23:1 ESV fordítás)

Isten gondoskodni fog. Ki fogja rendelni, amire szükséged van. Ahelyett, hogy aggódj, nézz rá, hogy betölthesse minden szükségletedet!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #318 Dátum: 2019. Január 14. - 10:46:04
 Tápláld az elméd Isten Igéjével!
2019. január 14. 03:00 - managercoach.hu

    „Nem csak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, ami Isten szájából származik”. (Máté 4:4, NLT fordítás)

_c23c1b80-0608-11e7-87c7-5947ba54d240.jpg

Ha azt szeretnéd, hogy egészséges legyen az elméd, akkor az igazsággal kell táplálnod.

Mindannyian tisztában vagyunk a táplálkozás fontosságával. A jó ételek és a megfelelő kalóriák erősebbé, egészségesebbé tesznek és több energiát adnak. A nem megfelelő kalóriabevitel és az egészségtelen ételek ártanak a testednek. Hasonló alapelven működik a gondolati világod is: nem szeméttel vagy méreggel kell táplálnod az elméd, hanem az igazsággal.

Egyszer abban a kiváltságban részesültem, hogy előadást tarthattam az Oxford Egyetemen, és az ottlétem alatt meghívást kaptam egy találkozóra az Oxford Analytica-hoz - egy csoporthoz, amelyről még sosem hallottál, de hatalmas befolyással bír a földön. Mindennap reggel 6 óra tájban, az Oxford vezető ösztöndíjasai összegyűlnek egy szobában, hogy tudósítást kapjanak arról, mi történt az előző 24 órában a világ különböző országaiban – a Kínában bekövetkező gabonaár emelkedésétől kezdve a Közel-Keleti zavargásokig. Azután döntést hoznak, hogy mit szükséges ezekről közzétenni. 11 órára egy riportot küldenek bizonyos csoportoknak – mint például a CIA és vezető vállalatok –, akik súlyos dollárokat fizetnek ezért az információért.

Az Oxford Analytica-t arra az ötletre alapozták, hogy a legjobb vezetők akkor tudják a legjobb döntéseket meghozni, ha a legjobb információk birtokában vannak. Még akkor is, ha jó vezető vagy, de nincs meg a legmegfelelőbb információd, nagy eséllyel hozol rossz döntést.

A legjobb élethez, melyet Isten neked szán a legjobb információra van szükséged. Ezt pedig Isten igéjében találod.

A Biblia a Máté 4:4-ben ezt mondja: „Nem csak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, ami Isten szájából származik.” (NLT fordítás).

Isten azt akarja, hogy meglegyen a legjobb információd és így, a legjobb döntéseket tudd meghozni, megkapva  Istennek életedre vonatozó legjobb információit. Ezt teszed, ha minden nap Isten Igéjével táplálkozol, a napközben mindenkor.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #319 Dátum: 2019. Január 21. - 09:36:42
 Négy lépés, hogy legyőzd az óriásokat


    „Te karddal, lándzsával és dárdával jössz ellenem, de én a mindenható Isten nevében jövök ellened... Ezen a napon az ÚR a kezembe fog adni téged... és az egész világ meg fogja tudni, hogy van Isten Izraelben." (1Sámuel 17:45-46, NIV fordítás)

Hogyan győzöd le azokat az óriásokat, amik visszatartanak attól, hogy az a férfi legyél, akinek Isten elgondolt? Hogyan győzöd le azokat az óriásokat, amik vissza tartanak attól, hogy az a nő legyél, akinek Isten elgondolt?

„Te karddal, lándzsával és dárdával jössz ellenem, de én a mindenható Isten nevében jövök ellened... Ezen a napon az ÚR a kezembe fog adni téged... és az egész világ meg fogja tudni, hogy van Isten Izraelben." (1Sámuel 17:45-46, NIV fordítás)

Ha a nagyszerű hit embere akarsz lenni nagyszerű álmokkal és nagyszerű életművel, neked is azokat a dolgokat kell tenned, amiket Dávid tett, hogy legyőzze a halogatás, az elcsüggedés, a visszautasítás és a kétség óriásait.

1. Emlékezz arra, hogyan segített meg Isten a múltban.

Dávid azt mondja az 1Sámuel 17:37-ben: „Az az ÚR, aki megmentett az oroszlán és a medve karmától, meg fog szabadítani ettől a Filiszteustól!" (NLT fordítás).

Amikor arra gondolsz, hogy Isten hogyan segített meg a múltban, az bizalmat ad Felé a jövőre nézve.

2. Használd azokat az eszközöket, amelyeket Isten most biztosít a számodra.

Dávid használta azokat az eszközöket, amiket Isten biztosított neki, hogy kihasználja az erősségeit: „Azután Saul a saját fegyverzetét adta neki... 'Nem mehetek ebben' tiltakozott Dávid. 'Sose használtam még ilyeneket'. Szóval újra levette azokat. Vett öt sima követ a patakból és beletette a tarisznyájába.(1Sámuel 17:38-40, NIV fordítás).

Ne olyasmire várj, amid nincs, mint például pénz, kapcsolatok, képzettség. Használd azt, amit Isten már neked adott, hogy magabiztosan le tudd győzni az óriásaidat.

3. Ignoráld az álomrobolókat.

Élete későbbi szakaszában, amikor mások ellene beszéltek, Dávidnak Istennél kellet bátorítást keresni: „Dávid komolyan aggódott a nép keserű bánata miatt, és mert arról kezdtek beszélni, hogy megölik őt. De Dávid erőt merített az ÚRtól." (1Sámul 30:6, TLB fordítás).

Amikor Istennel bátorítod magad, az nem csak egy pozitív mentális hozzáállás. Az egy megingathatatlan bizalom Isten kegyelmében, ellátásában, biztonságában és erejében.

4. Várd, hogy Isten segítsen az Ő dicsőségéért.

Dávid megrohamozta a csatateret és így kiáltott: „Te karddal, lándzsával és dárdával jössz ellenem, de én a mindenható Isten nevében jövök ellened... Ezen a napon az ÚR a kezembe fog adni téged... és az egész világ meg fogja tudni, hogy van Isten Izraelben." (1Sámuel 17:45-46, NIV fordítás).

Ezt a döntést fiatalember koromban hoztam meg. Egy éjjel az Észak-Karolinai hegyekben térdre estem, és ezt mondtam: „Istenem, nem vagyok a legokosabb, a legiskolázottabb, de még a legtehetségesebb sem. Viszont bízom benned, és hitből bármit megteszek, bármikor és bárhol neked, bármilyen értelmetlennek is tűnjön számomra." És micsoda kaland lett az életem!

Hetente kiállok, és egy akkora tömegnek beszélek, mely ötször nagyobb, mint a város, ahol felnőttem. Egy vidéki fiú vagyok egy csúzlival.

Isten bárkit tud használni, aki bízik benne, és várja is, hogy Isten használja. Nem azért, aki te vagy, hanem azért, hogy megmutassa rajtad keresztül az Ő dicsőségét!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #320 Dátum: 2019. Január 29. - 11:25:25
 Ha meg akarsz változni, szembe kell nézned az igazsággal!

    „Hallottatok Jézusról és megtudtátok az igazságot, ami tőle származik.” (Efézus 4:21, NLT fordítás)

A személyes változás titka nem az akaraterőben rejlik. A titok az, hogy tudd az igazságot és nézz szembe vele! Ismerned kell és szembe kell nézned az igazsággal saját magaddal, az emberi kapcsolataiddal és a természeteddel kapcsolatban, ha változni akarsz.

Addig semmi nem változik az életedben, amíg meg nem ismered az igazságot a gyengeségeiddel, a kapcsolataiddal, a sikereiddel, a bukásaiddal, a múltaddal és a jövőddel kapcsolatban, és amíg szembe nem nézel azzal.

Semmi sem változik, amíg ezt nem teszed meg. Az igazságot pedig Jézus Krisztusban találod.

Miért van szükség arra, hogy először megtudjuk az igazságot, hogy aztán megváltozhasson az életünk? Azért, mert minden önpusztító szokás mögött egy hazugság áll, amit elhiszünk. Ha adósságba kerültél, valószínűleg azért van, mert elhittél néhány hazugságot, például hogy 'nyugodtan költekezhetek, nem lesz semmi baj' vagy hogy 'bármikor vissza tudom fizetni'. Lehetséges, hogy túlbecsülted, hogy mennyit fogsz keresni, vagy esetleg elhitted azt a hazugságot, hogy nagyobb házra van szükséged.

De tényleg így van? Biztos vagy benne, hogy ez az igazság? Be is tudod bizonyítani? Teljesen biztos vagy benne, hogy amit az anyagi helyzetedről állítasz, az igaz?

Mi a helyzet a kapcsolataiddal? Mi a helyzet azokkal a dolgokkal, amiket saját magadról állítasz? Igaz, amit a múltadról vagy néhány eseményről gondolsz? Ugyanezt mondja róla Isten is?

A Biblia azt tanítja, hogy a személyes változás az igazsággal kezdődik. Mert az igazság az, ami megszabadít. Pál apostol ezt mondja: „Hallottatok Jézusról és megtudtátok az igazságot, ami tőle származik." (Efézus 4:21, NLT fordítás). Ki az igazság? Jézus. És mivel ő maga az igazság, ezért ő mindig az igazat mondja neked. Az ő szava igaz. A Biblia az ő Szava, ez pedig azt jelenti, hogy a Biblia az igazság (2Tim 3:16-17).

Amit a tévében látsz vagy a könyvekben olvasol, nem mindig segít, mert azokban nem mindig az igazságot mutatják. Ezt már tapasztaltad? Amit viszont Isten mond neked, az mindig igaz lesz. Isten Szava megmutatja neked, hogyan térj vissza ahhoz az élethez, amit ő rendelt el számodra, és megmutatja azt is, hogyan maradj ezen az úton.

Ezért olyan fontos, hogy naponta tarts csendességet, amikor Isten Igéjét olvasod. Semmi sem változik, amíg nem jut el az igazság a szívedbe. Amíg hazugságokra, téves elképzelésekre és féligazságokra alapozod az életed, nem fogsz megváltozni. De amikor szembenézel az igazsággal és annak megfelelően cselekszel, elkezdesz majd változásokat látni az életedben.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #321 Dátum: 2019. Január 30. - 09:08:00
 A véletlenek nem hoznak változást
l
    „Dobd el régi bűnös természetedet és korábbi életmódodat, melyet a vágy és a megtévesztés romlásba döntött.” (Efezusiaknak írt levél 4:22, NLT)

A változáshoz döntésekre van szükség. Nem elég csak álmodozni a változásról és vágyni a változásra. Ehhez mindenképp döntéshozatal szükséges. Azt kell választanod, hogy megváltozol.

A változás tudatos: lesz valami változás benned hat hónap múlva? Egy év múlva jobb leszel? Egészségesebb, erősebb és még érettebb? Boldogabb leszel? Kevesebb lesz az adósságod? Jobban szeretnél arra hasonlítani, mint amilyennek Isten akar látni téged?

Már most megmondom a választ: csakis akkor fognak ezek bekövetkezni, ha a változást választod, mert véletlenül egyik sem fog megtörténni. Már előre el kell gondolkodnod azon, hogy hol kell lenned ez év végén, három, hat vagy akár tíz év múlva. Azt akarom, hogy tíz év múlva jobban legyél, azonban ezt nem érheted el, hacsak nem úgy döntesz.

A változáshoz döntés kell.

Sokszor vagyunk abban a tévedésben, hogy Istenre kell várni, hogy megváltoztasson bennünket. De nem Istenre kell várnod, hanem Ő vár rád! Arra vár, hogy azt mondd: „Igen, Uram, hajlandó vagyok megváltozni.”

Ahhoz, hogy növekedni tudjunk, tudatos döntéseket kell hoznunk. Változás nélkül nincs fejlődés, veszteség nélkül nincs változás, és fájdalom nélkül nincs veszteség. Ha növekedni szeretnél, változnod kell, ami azt jelenti, hogy néhány régi dolgot el kell hagyni ahhoz, hogy újakat szerezhess meg.

Ez ahhoz hasonlít, mintha egy trapézon hintáznál: a légtornásznak úgy kell lendülnie, hogy elengedve az egyik rudat, elérje, és megragadja a másikat. Van egy pont, ahol el kell engednie az egyiket, hogy meg tudja fogni a másikat, különben nem jutna át a másik oldalra. Ha azt hiszi, hogy mindkettőt egyszerre tudja tartani, mi történik? Középen ragad és leesik.

Talán te középen ragadtál, és lefele zuhansz, mivel nem hagytál fel a régi mintákkal, a régi szokásokkal, és a régi gondolkodásmódoddal. El kell engedni a régi útjaidat.

A Biblia azt mondja: „Dobd el régi bűnös természetedet és korábbi életmódodat…” (Efezusiaknak írt levél 4:22, NLT) Más szóval, hadd menjen! Azok a régi szokások, régi fájdalmak, régi minták, azok a régi bűnök az életedben – engedd el őket! A Biblia azt mondja, hogy dobd el magadtól, és bízz Istenben, aki azon dolgozik, hogy „felébressze benned a szándékot, a cselekvést, ahogy tetszésének megfelel.” (Filippieknek írt levél 2:13, NIV



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #322 Dátum: 2019. Február 05. - 10:59:44
 A változáshoz szükség van a közösségre

    „Ahogyan a testünknek is megvannak a maga részei és minden résznek megvan a maga feladata, úgy van ez Krisztus testével is. Egy testnek vagyunk a részei, és mindannyian összetartozunk.” (Róma 12:4-5, NLT fordítás, második kiadás)

Egyedül nem fogod tudni véghezvinni azokat a változásokat, amikre szükséged van, amiket meg akarsz tenni, amiket meg szeretnél tenni, amiket tervezel megtenni vagy amikre vágysz, hogy megtörténjenek. Ha megtudnád, akkor megtennéd. De nem tudod, ezért nem fogod megtenni.

A Bibliában, Róma 12:4-5-ben azt olvassuk, hogy „Ahogyan a testünknek is megvannak a maga részei és minden résznek megvan a maga feladata, úgy van ez Krisztus testével is. Egy testnek vagyunk a részei, és mindannyian összetartozunk.” (NLT fordítás, második kiadás)

Isten úgy szerkesztette össze az univerzumot, hogy szükségünk van egymásra. Nekem szükségem van rád, neked pedig rám. Az „egymás” kifejezést 58 alkalommal használja az Újszövetség: szeressétek egymást, gondoskodjatok egymásról, bátorítsátok egymást, támogassátok egymást, imádkozzatok egymásért, üdvözöljétek egymást, osszátok meg egymás között. Isten sosem akarta, hogy egy magányos lovasként utazd át az életedet. Még a magányos lovasnak is ott volt Tonto! (Tonto a Magányos lovas című film egy kitalált bennszülött indián alakja – a fordító.) Nem arra lettél teremtve, hogy egyedül éld végig az életedet. Ha házas vagy, ha nem, ez nem számít – szükséged van egy lelki családra, egy kis közösség részese kell, hogy legyél.

Neked szükséged van rám, nekem szükséged van rád. Szükséged van a körülötted lévő emberekre, és nekik is rád. Mind összetartozunk.

Számos olyan önsegítő könyv van, ami megmondja neked, hogy mit tegyél, azonban ezek nem látnak el két olyan dologgal, amikre a Biblia szerint szükséged van: Isten hatalma és a közösség. Ezek azok, amikre valóban szükséged van a változáshoz. A változáshoz szükség van a közösségre.

A Saddleback gyülekezetben sokféleféle háttérrel rendelkező ember megfordul. 65 nyelven beszélünk a gyülekezetünkben, nagyon sokféle vallási és etnikai hovatartozású, nemzetiségű tagunk van.

Ami közös bennünk, az az Isten iránt érzett szeretetünk. Ez egyesít minket és segít abban, hogy kisegítsük egymást.

A Galata 3:28-ben azt olvassuk, hogy „Krisztusban nincs különbség zsidó és görög között, rabszolga és szabad között, férfi és nő között. Mindannyian ugyanazok vagytok Krisztus Jézusban!” (NIV fordítás)



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #323 Dátum: 2019. Február 11. - 09:37:20
 Hét módja annak, hogy irgalmas legyél

    “ Boldogok az irgalmasok, mert ők irgalmasságot nyernek.” ( Máté 5:7)
                   
A tegnapi áhítatban a kegyelem hét jellemzőjéről beszéltünk. Ma szeretném, ha átgondolnánk néhány olyan személyes alkamalzását, ami a kegyelem  minden egyes jellemzőjére vonatkozik. Azt a kihívást intézem feléd, hogy ezen a héten mindegyik kategóriában, szándékosan  vigyél véghez egy  irgalmas cselekedetet.

Várj csak! Nincs feszültség a kegyelem és a személyes felelősség között? Dehogynem; van. Ám én tudatosan eldöntöttem, hogy ha hibázom, akkor úgy tévedek, hogy túl kegyes, túl irgalmas és túl megbocsátó leszek. Inkább túllövök a célon a kegyelemmel, hisz nézd csak meg, Jézus mit tett a kereszten.

Nos, hogyan leszel kegyelmes és irgalmas?

    Viseld türelemmel az emberek csípős megjegyzéseit. Ki az az ember az életedben, akinek idegesítőek a megjegyzései? Hogyan gyakorolhatnád a türelmet vele kapcsolatban ezen a héten?
    Segíts bárkinek a közeledben, akinek fájdalma van, vagy bánkódik. Nézz körül, hogy ki az körülötted, aki nyilvánvalóan nincs jól és találd meg a módját, hogyan segíts neki ezen a héten. Ha nincs körülötted ilyen ember, akkor nem figyelsz eléggé. Nézz egy picit jobban körül!
    Adj második esélyt az embereknek. Kinek lenne erre szüksége a saját életedben? Hogyan lehetnél vele kegyelmes és irgalmas ezen a héten?
    Tégy jót azokkal, akik bántanak téged. Lehet, hogy egy régi sebet hordozol, amit még nem tudtál feldolgozni, vagy elengedni. Dönts úgy, hogy megbocsátasz és fordítsd azt jóra. Ki ez az ember az életedben? Felhívod, vagy ellátogatsz hozzá ezen a héten?
    Légy kedves azokkal, akik támadnak téged. Ki támad téged? Lehet, hogy egy politikus vagy egy humorista, akiért imádkozhatnál. Vagy lehet, hogy egy ismerősöd a facebookon, aki más nézeteket vall és meglehetősen támadó dolgokat mond. Hogyan tudnál szándékosan kedves lenni ehhez a személyhez ezen a héten?
    Nyiss szeretettel a népszerűtlen felé. Milyen ember jut elsőre eszedbe, amikor egy kiközösített valakire gondolsz? Ki az, aki egyedül ebédel vagy úgy tűnik, hogy nincsenek barátai a focimeccsen? Milyen szeretettel teli, célzott dolgot fogsz tenni ezen a héten, hogy áthidald ezt az űrt közted és az illető között?

Értékeld a kapcsolatokat a szabályok felett. Ki az a nem hívő ember, akit meghívhatnál vacsorára az elkövetkező néhány héten? Kilépnél és elhívnád ezt a személyt a gyülekezetbe? Ez a te kegyelemmel teli szolgálatod.

Elmondod ezt az imát ma? “Mennyei Atyám; a te Igéd elítél engem. Szeretném az áldásaidat az életemre és szeretnék irgalmas emberré válni. Ahogy átgondoltam ezt a hét dolgot, eszembe jutnak a saját életemből vett hibáim és a gyengeségeim. Imádkozom, hogy ne csupán hallgatója, hanem cselekvője legyek Igédnek. Adj nekem bátorságot ahhoz, hogy irgalmas legyek. Adj erőt nekem ezen a héten, hogy kilépjek hitben és hogy valami mélyreható dolgot tegyek, a kegyelemnek egyik eltökélt  cselekedetét, mely rád mutat. Jézus nevében. Ámen.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #324 Dátum: 2019. Február 18. - 12:16:32
 Isten mindig jelen van, függetlenül attól, hogy hogyan érzel.

„Meztelenül jöttem ki anyám méhéből, és meztelenül is térek oda vissza. Az Úr adta, és az Úr elvette. Legyen áldott az Úr neve!” (Jób 1:21, NIV fordítás)

Keresztény kisgyermekként Isten sok általa megerősített érzelmet ad neked, és gyakran válaszol a legéretlenebb énközpontú imáinkra azért, hogy tudassa veled létezését. Ahogy azonban hitben növekedsz, úgy fog elválasztani téged ezektől a függőségektől.

Isten mindenhatósága és jelenlétének kinyilvánítása két különböző dolog. Az egyik tény, a másik gyakran egy érzés. Isten mindig jelen van, még akkor is, ha nem tudsz róla, és jelenléte túl mélységes ahhoz, hogy azt pusztán érzésekkel mérni lehetne.

Igen, azt akarja, hogy érzékeld a jelenlétét, de jobban érdekli az, hogy bízz benne, mint az, hogy érezd Őt.  Hit által élünk, nem pedig a látással vagy az érzéseinkkel.

Azok a helyzetek, amelyek a hitedet megpróbálják, leginkább azok az idők lesznek, amikor úgy érzed, hogy az életed darabjaira hullik, és Istent sehol sem találod. Ez történt Jóbbal is. Egyetlen nap alatt mindent elvesztett – a családját, az üzletét, az egészségét és minden vagyonát  és ezt követően 37 fejezeten keresztül Isten semmit sem szólt.

Hogyan dicsérd Istent, ha nem érted, hogy mi történik az életedben és Ő csendben van? Hogyan maradsz Vele kapcsolatban kommunikáció nélkül válság idején? Hogyan tartsd szemed Jézuson, ha könnyekkel van tele? Azt teszed, amit Jób tett: „Azután földre borult, imádkozott, és így szólt: Meztelenül jöttem ki anyám méhéből, és meztelenül is térek oda vissza. Az Úr adta, és az Úr elvette. Legyen áldott az Úr neve!” (Jób 1:20-21, NIV fordítás)

Mondd el pontosan Istennek, hogyan érzel! Öntsd ki Neki szívedet! Adj ki magadból minden érzést, ami benned van! Jób is ezt tette, mikor ezt mondta: „Nem tudok csendben maradni! Dühös vagyok és keserű. Beszélnem kell!" (Jób 7:11, GNT fordítás)

Kiáltott, mikor úgy tűnt, hogy Isten távol van: „Ó ifjú korom napjai, mikor Isten bensőséges barátsága megáldotta házamat” (Jób 29:4 NIV fordítás)

Isten kezelni tudja a kétségedet, a dühödet, a félelmedet, a fájdalmadat, az összezavarodottságodat és kérdéseidet.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #325 Dátum: 2019. Február 24. - 12:10:05
 Kudarcból diadal

    „Aki nem ismeri el saját hibáit, sohasem lehet sikeres.”(Péld 28:13, TLB ford.)

Hajlamosak vagyunk a kudarcra mint valami rossz dologra gondolni. De az okos ember tudja, hogyan a kudarc lehet hasznos is. Lehet tanulni belőle. A kudarc alakít minket, és ez Isten egyik fontos eszköze arra, hogy olyanra formálja az életünket, amilyenre Ő szeretné.

Mire lehet jó a kudarc? Isten arra használja, hogy tanítson bennünket. A hiba vagy a kudarc nem más, mint lehetőség arra, hogy tanuljunk. Mert bizonyos dolgokat csak kudarcok, tévedések árán lehet megtanulni. A Biblia azt mondja, „Aki nem ismeri el saját hibáit, az sohasem lehet sikeres.”(Péld 28:13, TLB).

Aki sohasem hibázik, az nem növekszik és nem tanul. Ha nem vállalsz kockázatot, nem növekszel. Akkor tudsz fejlődni és növekedni, ha nem félsz a kudarctól.

Isten sokszor a kudarcainkon keresztül motivál bennünket. „Néha csak egy fájdalmas tapasztalat tud rábírni arra, hogy változtassunk az életünkön.” (Péld 20:30, GNT ford.). Gyakran csak akkor változunk vagy változtatunk, amikor már ég a lábunk alatt a talaj, és nem akkor, amikor belátjuk, hogy jó lenne. Amikor kudarc ér, Isten csak rá akar ébreszteni, hogy változtass és más irányba haladj.

Isten a jellemed formálására is használja a kudarcokat: “Akkor is örülhetünk, ha problémákba és próbákba futunk bele, mert tudjuk, hogy ezek hasznosak számunkra -- segítenek megtanulni, hogy türelmesek legyünk, a türelem pedig erős jellemet fejleszt bennünk.” (Róm 5:3-4, TLB ford.).

Ezen kívül, a tévedéseink és a kudarcaink lágyabbá teszik a szívünket is. Segítenek növekedni és érettebbé válni. Érzékenyebbek leszünk mások iránt, kevésbé leszünk ítélkezők, és jobban együtt tudunk érezni azokkal, akiket problémák nyomasztanak.

A kudarc viszont nem automatikusan jobbítja a jellemet, és sok embert  csak még elkeseredettebbé tesz. Akkor tudja fejleszteni a jellemed, ha helyesen reagálsz a kudarcra és tanulsz belőle.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #326 Dátum: 2019. Március 07. - 10:31:45
 Öt érv amiért értelmetlen az aggodalmaskodás

    „Nézzétek meg az égi madarakat: nem vetnek, nem is aratnak, csűrbe sem gyűjtenek, és a ti mennyei Atyátok táplálja őket. Nem vagytok-e ti értékesebbek azoknál?” (Máté 6:26)

Mielőtt  elkezdenél pánikolni, aggodalmaskodni, jobb ha imádkozol. Az imának ereje van! Az ima meg tudja változtatni, ahogyan látod a dolgokat. A szíved mélyén változtat meg. Képes arra is, hogy az életedet megváltoztassa. Az aggodalmaskodásnak viszont nincs megváltó ereje. Tulajdonképpen haszontalan. Íme miért:

    Az aggodalmaskodás értelmetlen. Irracionális. Sőt mi több, mi általában felesleges dolgokon aggódunk: hogy nézünk ki, mit mondunk azoknak, akikkel beszélgetünk, mit tartunk be vagy mit nem tartunk be, olyan dolgokon, ami öt év múlva már semmit sem fog jelenteni. Nem logikus olyasmin tipródni, amit nem tudsz megváltoztatni. Ha pedig nem tudod megváltoztatni, minek aggódnál felőle.

Minden másodperc, amit aggódással töltesz, az életedből pillanatokat vesz el. „Aggódásával pedig ki tudná közületek meghosszabbítani életét csak egy perccel is?” (Máté 6:27)

    Az aggodalmaskodás természetellenes. Nem azért lettél teremtve, hogy aggódjál. A természet nem aggódik. Csak az emberi lények aggódnak. A Máté 6:26 szerint: „Nézzétek meg az égi madarakat: nem vetnek, nem is aratnak, csűrbe sem gyűjtenek, és a ti mennyei Atyátok táplálja őket. Nem vagytok-e ti értékesebbek azoknál?”

Láttál már madarat lépegetni az udvarban aggódva, hogy nem talál egy kukacot vagy férget? Ha a madár nem aggódik afelől, hogy Isten gondját viseli, akkor te miért tennéd?

    Az aggodalmaskodás nem segít semmin. Nem változtat meg semmit. Az aggodalom nem tesz kisebbé vagy nagyobbá, soványabbá vagy kövérebbé. Az aggályoskodás a problémák felől nem mozdít egyetlen lépéssel sem közelebb a megoldás felé. Csak fáradtabbá és terheltebbé lesz. “Aki aggódik szívében, az levertté lesz.” (Példabeszédek 12:25)
    Az aggodalmaskodás felesleges. Az aggódás olyan felelősséget feltételez, amit Isten sosem várt el tőled. Valahányszor aggódsz, rosszul értelmezed Isten jóságát. Minden aggódással egy jelet kapsz arról, hogy elfelejtetted, milyen jó az Isten.

Amikor Isten meghalt érted a kereszten, akkor ő megoldotta a legnagyobb problémád. Egyik problémád sem nagyobb az örök szabadításnál. Amennyiben Istenben megbízol, mint a Szabadítódban, akkor minden másban számíthatsz rá.

    Aggodalmaskodás hitetlenség. Isten megígérte, hogy mindenről gondot visel. Amikor ebben kételkedsz, akkor, abban a pillanatban egy hitetlen leszel. Úgy teszel, mintha nem lenne Isten és nem lennének ígéretek a Szentírásban. Az aggodalmaskodás tulajdonképpen ateizmus.

A Filippiekhez írt levél 4:19 versében olvassuk: “Istenem pedig be fogja tölteni minden szükségeteket”. Mi az, ami nincs benne a mindenben? Semmi. Isten ismeri a testi szükségleteidet, társas kapcsolatokra való igényedet, a karriereddel kapcsolatos várakozásodat, de még a családi és szexuális igényeidet is. Semmi olyat nem tudsz kérni, amiről ne tudná, hogy szükséged van rá.

Elhiszed-e?



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #327 Dátum: 2019. Március 14. - 10:33:24
 Nem kell bebizonyítanod, hogy értékes vagy


    „Megfeledkezik-e csecsemőjéről az anya, nem könyörül-e méhe gyermekén? Ha mások megfeledkeznének is, én nem feledkezem meg rólad! Lásd, a tenyerembe véstelek." (Ézsaiás 49:15-16 TLB fordítás)

Amikor azon kapod magad, hogy túlhajszolod magad, emlékezned kell, hogy milyen értékes vagy Istennek.

Ez pontosan az ellentéte annak, ahogyan a munkádban vagy karriered terén értékelnek téged. A kultúránk nem így gondolkodik. Így lehet szükséged lesz egy jelentős változásra a gondolkodásodban, különösen ha folyton azt a hangot hallod a fejedben, hogy: „Be kell bizonyítanod, hogy mennyit is érsz!"

Nem kell bebizonyítanod, hogy értékes vagy. Isten azt mondta hogy te már alapból rendkívül értékes vagy. Sosem leszel értékesebb Istennek mint amilyen most vagy. Sosem fogsz kevesebbet jelenteni neki, mint amennyit jelentesz most ebben a pillanatban.

Mennyire vagy értékes számára? A te mennyei Atyád megalkotott téged. Jézus meghalt érted. Ha követője vagy Krisztusnak, a Szent Szellem lakik benned.

Isten semmit nem teremtett cél vagy értelem nélkül. Az a tény hogy te élsz, azt jelenti, hogy Isten szeret téged, és azt akarta, hogy élj. Megfizethetetlen vagy. Egy mestermű vagy!

Nem a tetteid tesznek értékessé, hanem az, hogy kihez tartozol.

Isten alkotott meg és szeret téged. Olyanná formált, akivé pontosan lenned kellett. Nem kell azzal próbálkoznod, hogy más legyél!

Tudtad, hogy Isten a kezébe véste a nevedet?  Az Ézsaiás 49:15-16 mondja, „Megfeledkezik-e csecsemőjéről az anya, nem könyörül-e méhe gyermekén? Ha mások megfeledkeznének is, én nem feledkezem meg rólad! Lásd, a tenyerembe véstelek."

Tökéletes vagy? Abszolút nem. Megtört vagy? Igen. Bűnös vagy? Igen. De végtelenül értékes vagy? Igen. És mélységesen szeretve vagy Isten által.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #328 Dátum: 2019. Március 20. - 11:00:50
 Meg kell engedned magadnak a gyászt!

    “Közel van a megtört szívűekhez az Úr, és megmenti a reményvesztett lelkűeket.” (Zsoltárok 34:18)

Életünkben minden változás veszteséggel jár. Azért hagyjuk el a régit, hogy valami új jöjjön létre. Ám nem létezik veszteség fájdalom nélkül, ahogy fájdalom sincs gyász nélkül.

A gyász nem rossz dolog. Része az életben bekövetkező változásoknak. Ami rossz, az a feldolgozatlan veszteség, a feldolgozatlan gyász. Ha nem gyászolsz el valamit, akkor érzelmileg megrekedsz, és valami olyannal töltöd az életidődet, ami már régen megtörtént. Ez káros az egészségre!

Néha az egyedüli megfelelő és logikus válasz az életre, a gyász - veszteségek, csalódások, bűnök, és a világban történő szenvedések esetén. Isten nem várja el tőlünk, hogy mindig és folyamatosan boldogok legyünk, hanem azt szeretné, hogy tudatosan gyászoljunk. A gyász választás, döntés kérdése. Nem mindentől érezzük jól magunkat, ami egészséges és segítség. Meg kell, hogy sirasd a veszteségeket, hogy el tudd fogadni Isten áldását.

Nincs olyan számodra is megtapasztalható sérelem, amit Jézus ne értene meg. Jézus átélte a magányt, a kirekesztettséget, és mindenféle olyan elutasítást, ami minket valaha is érhet. A Jóhír az, hogy Ő azért jött, hogy meggyógyítsa a szívünket.

Amikor szomorú vagy, Isten magához von. A Zsoltárok 34:18.-ban ez áll: “Közel van a megtört szívűekhez az Úr, és megmenti a reményvesztett lelkűeket.”

Amikor gyászolsz, amikor siratsz valakit, úgy érezheted, hogy Isten fényévekre van tőled. Ám, amit érzel az nem mindig a valóság. Isten nincs távol tőled; sőt mit több, ilyenkor van a legközelebb hozzád. “Meggyógyítja a megtört szívűeket, és bekötözi sebeiket.” (Zsoltárok 147:3)

Hagyd, hogy az Úr helyreállítsa lelked azáltal, hogy megteszed ezt a három dolgot:

Bízol a Jó Pásztorban, hogy megbocsátja vétkeidet. A Róma 3:23-24 ezt mondja: “Mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének. Isten azonban kegyelemből teszi a maga számára elfogadhatóvá az embert. Ez Isten ajándéka, amelyet Jézus Krisztus által elvégzett megváltásában kaphatunk meg.” (Róma 3:23-24)

Feloldozod a téged támadókat és a jövőre összpontosítasz. “Tisztítsátok ki magatokból a keserűséget, haragot, indulatosságot és mindenféle egyéb gonoszságot! Bocsássatok meg egymásnak, amiként Isten is megbocsátott nektek Krisztusban!” (Efézus 4:31-32)

Csatlakozol Jézushoz, hogy közösen vigyétek terheidet. Amikor Jézussal vagy egy igában, akkor nem kell egyedül cipelni terheidet, “Jöjjetek közel hozzám mind, akik belefáradtatok súlyos terheitek cipelésébe! Nálam megnyugvást találtok. Azt az igát vegyétek fel, amelyet én adok rátok, s tanuljátok meg tőlem, hogy én szelíd és alázatos vagyok, s meg fogtok nyugodni. Mert az iga, amelyet én teszek rátok, nem nehéz! A teher, amelyet én helyezek a vállaitokra, könnyű.” (Máté 11:28-30)



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #329 Dátum: 2019. Március 29. - 15:20:38
 Bízd Istenre a védelmedet!

    "Asztalt terítesz nekem ellenségeim szeme láttára." (Zsoltárok 23:5., Újfordítás)

Dávid Király tudta, hogy milyen érzelmi, szóbeli vagy fizikai támadás alatt lenni. Fiatalemberként őt kente fel Sámuel próféta Izrael következő királyává úgy, hogy Saul még uralkodott. Annak ellenére, hogy Dávid hűségesen szolgálta őt, Saul féltékeny volt az eljövendő királyra és úgy döntött, hogy megöli. Dávidnak barlangokban kellett bújkálnia Saul elől, miközben mindenféle hazugságok terjengtek róla a királyságban. Ennek ellenére Dávid száját sosem hagyta el bántó szó Saul királyról. Sosem viszonozta a rosszat, hiszen Isten arra készítette fel Dávidot, hogy olyan király legyen, aki Isten szíve szerint él.

Dávid azt mondta: "Asztalt terítesz nekem ellenségeim szeme láttára." (Zsoltárok 23:5., Újfordítás)

Úgy hangzik mintha túl lett volna terhelve Dávid? Nem! Nem használta fel minden energiáját arra, hogy vigyázzon magára, mivel bízott abban, hogy Isten megőrzi.

Óriási hitet és nagy alázatot követel nyugodtnak lenni és Istenben bízni, amikor támadás ér minket; amikor nem értenek meg és pletykákat terjesztenek rólad. Amikor ilyen dolog történik, minden sejted azt súgja, hogy kelj fel és tegyél valamit ellene. Hogyan kezeled azokat az embereket, akik bántanak téged? Sehogy. Engeded, hogy Isten foglalkozzon velük.

Bízz Istenben, hadd legyen ő a védelmeződ.

Isten viszont nem csak megvédeni akar, szeretne veled kapcsolatot kialakítani: "Tárt karokkal fogadsz majd bennünket, amikor oltalomért hozzád futunk. Mulassunk egész este! Állíts őrt ünnepségünk idejére" (Zsoltárok 5:11., The Message fordítás).

Ez egy ünnepély vagy egy buli, alkalmatlannak tűnő időben - nem csak akkor, amikor jó dolgok történnek, akkor is, amikor támadás ér.

Isten azt mondja: "Tudom, hogy most éppen csatában állsz. Harcolsz a munkádért. Küzdesz az egészségedért. Harcolsz a józanságodért, a méltóságodért. Míg a küzdelem folyik, szeretnék egy kis ünnepélyt tartani számodra bátorítás gyanánt." Ez egy buli a csatatéren.

Ha Isten gyermeke vagy, a mennyei Atyád büszke rád. A kritikák lehet, hogy megbántanak, rágalmaznak, figyelmen kívül hagynak vagy gúnyolódnak rajtad, azonban Isten áldásának az útjába nem állhatnak.

"Elhozott ünnepségének helyszínére és a szeretet zászlaját emelte fölém" (Énekek éneke 2:4., TEV fordítás).