Szerző Téma: Álmok és látomások  (Megtekintve 25376 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #15 Dátum: 2013. November 05. - 08:36:46
Mondjuk a Joeli ígéretre maga Péter mondja az Acs-ben, hogy az Pünkösdkor beteljesedett.
 (..)

Akkor szerinted ott ez beteljesedett, és most nem az utolsó időket éljük?
Ránk ez nem vonatkozik?

Apcs 2:14  Péter azonban előállt a tizeneggyel, felemelte hangját, és így szólt hozzájuk: Zsidó férfiak és ti mindnyájan, jeruzsálemi lakosok! Hallgassatok meg, és vegyétek tudomásul,
Apcs 2:15  hogy nem részegek ezek, amint ti állítjátok, hiszen a napnak harmadik órája van,
Apcs 2:16  hanem ez az, amit megjövendölt Jóel próféta:
Apcs 2:17  És az utolsó napokban – ezt mondja Isten – kitöltök Lelkemből mindenkire, és prófétálnak fiaitok és leányaitok, és ifjaitok látomást látnak, véneitek pedig álmokat álmodnak.
Apcs 2:18  Még szolgáimra és szolgálóleányaimra is kitöltök azokban a napokban Lelkemből, és prófétálnak.



Akkor mégiscsak Athának van igaza és már az ezerévesben élünk...  roll   nerd

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2013. November 05. - 08:39:23
Shalom!

Épp a múltkori tanításomban említettem a joeli igét, hogy a Szellem kitöltetésével az álom is a kijelentések forrása lehet.
Ha ez istentiszteleten történik akkor viszont érdekes lehet a prédikátor számára! 

Nekem látomásokból több is volt már, amelyeket az Úr adott. Voltak amelyek beteljesedtek míg mások folyamatban vannak Tizennyolc éve, hogy megtértem és ezalatt mintegy 4-5 ilyen dolgot kaptam az úrtól. Nyitott vagyok rá, de mindig akkor történt amikor nem is számítottam rá. Az egyiket szívesen megosztom.

Három éve voltam már megtérve, amikor egy este imádság, igeolvasás közben látomásom volt. Debrecenben a főteret láttam ahol evangélizáció volt és több ezer ember állt ott! Autóknak tömegközlekedési eszközöknek nyomát sem lehetett látni. A problémát csak az okozta, hogy ez elméletileg nem volt lehetséges mivel az egyik legforgalmasabb belvárosi utcában volt. Akkor még nem értettem, hogy mi volt ez de később megértettem. Néhány éven belül lezárták a belvárost, és a forgalmat kitiltották belőle! A főteret felújították és azóta, három vagy négy evangélizációs est vagy hét is volt ahol valóban, emberek ezrei hallották az evangéliumot! Nem tudom miért, de az Úr tudomásomra hozta mi fog történni Debrecenben

Amikor ez történt az sem tudtam mi az a látomás, meg álom hiszen friss hívő voltam. Baptista közösségbe jártam ahol erről nemigen volt szó. Amikor utánajártam a dolgoknak akkor kezdtek el érdekelni a karizmák szolgálati ajándékok s végül a Szent Szellem megismerése.

Pacific

    O0  Dicsőség Istennek!   :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #17 Dátum: 2013. November 05. - 08:47:50
Kamilla írta: ''Akkor szerinted ott ez beteljesedett,
és most nem az utolsó időket éljük?
Ránk ez nem vonatkozik?''

Ha ezt mondtam volna, akkor nem írtam volna, hogy Péter utánna álmot látott...
Egyszerűen azt írtam volna, hogy ma Isten már nem szólhat álmokon keresztül...
Persze akkor felesleges lett volna arról értekeznem, hogy az álmon keressük Isten pecsétjét.
Pacifikén megvolt, mégpedig maga az evangélizáció.
A tiéden nem láttam, de ezt egyáltalán nem bántó szándékkal írom!
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2013. November 05. - 08:57:18
Gondolom, hogy nem akarsz bántani.
Csak fenntartásaid vannak velem kapcsolatban, ezt tudom, Pacifikkal szemben pedig nincsenek, mgértem, semmi gond.

Az én álmom egészen friss, és lehet, van rajta pecsét, csak még nem értjük.. :)

Részemről le is zárom a dolgot, csak próbáltam valamit, de ha nem lehet, akkor nem lehet, megértem én, nem erőszakoskodok.   
Jobb a békesség, azt mondják  :)  :int

Majd akkor írok le valamit, ha beteljesedik. :) tudjuk, hogy sok prófécia és álom beteljesedéséhez idő kell, hiába úgy hangzik:"hamarosan, nem sokára", ez Isten szempontjából nézendő, nem a mi időértékrendünk szerint.

 
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 05. - 09:00:47 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #19 Dátum: 2013. November 05. - 09:14:47
Kamilla légyszíves ne kezd megint el ezt! Egyetlen szóval sem mondtam, hogy nem írhatod le, amit leszeretnél.
Ha megmutatod, hogy mit látsz az álmodon Istentől való pecsétnek, szívesen elgondolkodok rajta.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #20 Dátum: 2013. November 05. - 09:24:05
Békesség Kamilla.

Nézd azért mert egy páran krisztikus szemmel nézzük az álmokat, az nem jelenti azt, hogy te azokat nem kell elmondjad, főleg, ha meggyőződésed, hogy az Úrtól van.

Képzeld mi lett volna ha Jeremiás, nem prófétált volna, mivel mindenki megvetette, és lehurogta a próféciáit, sőt még börtönbe is vetetteék, meg megverték ...

Ami az Úrtól van mondani kell.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2013. November 05. - 09:28:47
Békesség Kamilla.

Nézd azért mert egy páran krisztikus szemmel nézzük az álmokat, az nem jelenti azt, hogy te azokat nem kell elmondjad, főleg, ha meggyőződésed, hogy az Úrtól van.

Képzeld mi lett volna ha Jeremiás, nem prófétált volna, mivel mindenki megvetette, és lehurogta a próféciáit, sőt még börtönbe is vetetteék, meg megverték ...

Ami az Úrtól van mondani kell.

 :2smitten:

Értem és köszi   :2smitten: úgy lesz... ha meg nem az Úrtól volt, legalább kiderül és akkor hadd menjen a kukába!  O0


krisztikus? = 'krisztusi kritikus'    hehe

Ez egy új szó, de teccik, nyelvújító kiskazinczy :)  :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #22 Dátum: 2013. November 05. - 19:17:03
Én szinte mindig emlékszem az álmaimra, sőt van hogy irányítani is tudom de ez nagyon ritka.
Viszont olyan álmot amin Isten pecsétje volt eddigi életemben csak 4x kaptam. A legnehezebb időszakomban 2 egymást követő éjszakán át. Az első éjszakán egyet a második éjszakán pedig 3-at kaptam Istentől.. Azóta is nagyon hálás vagyok érte neki.
Minden más isteni vezetést a naponta elolvasott igéken és saját és más gondolatán  át kapok.

Az a közösség ahova járok  inkább elutasítóak  a karizmákkal szemben.  Úgy értik ezek már nem funkcionálnak és ahol mégis ott sok tévelygés van.
Amikor a segédlelkésznek elmeséltem, megijedt. De tudom hogy Isten pecsétje volt rajta és egyben válasz a kérdésemre. Ami be is bizonyosodott már azóta.

Ha gondoljátok elmesélem őket.  :)



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2013. November 05. - 19:50:41
Igen! én gondolom!!! -- bár! a magaméval szemben is fenntartással vagyok!

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #24 Dátum: 2013. November 05. - 19:55:35
Shalom!

Idézet
krisztikus? = 'krisztusi kritikus'    hehe

Nekem erről a mezőgazdasági teológus jutott eszembe a TEJOLÓGUS    :2funny:



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2013. November 05. - 20:16:32
 :2funny:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #26 Dátum: 2013. November 05. - 20:17:16
Clio, engem érdekel.  :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #27 Dátum: 2013. November 05. - 21:30:10
Én szinte mindig emlékszem az álmaimra, sőt van hogy irányítani is tudom de ez nagyon ritka.
 (...)

Szia Clio   vint

Az mit jelent, hogy tudod irányítani az álmodat?   nerd

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2013. November 05. - 21:51:15
Nos hadd szóljak közbe. Álomirányítás? Én anno eléggé sokat foglalkoztam okkult dolgokkal és ezekből tanultam meg azt hogy az álmokat lehet irányítani! Ehhez viszont nagyon mélyre kell lemenni és ezt meditációval lehet elérni. Clio arra kérlek légy nagyon óvatos, mert ez inkább okkult mint keresztyény dolog...Vigyázzon Rád az Örökkévaló...Nem bántásként mondom...



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #29 Dátum: 2013. November 05. - 21:52:04
Békesség Kamilla.

Nézd azért mert egy páran krisztikus szemmel nézzük az álmokat, az nem jelenti azt, hogy te azokat nem kell elmondjad, főleg, ha meggyőződésed, hogy az Úrtól van.

Képzeld mi lett volna ha Jeremiás, nem prófétált volna, mivel mindenki megvetette, és lehurogta a próféciáit, sőt még börtönbe is vetetteék, meg megverték ...

Ami az Úrtól van mondani kell.

 :2smitten:

Értem és köszi   :2smitten: úgy lesz... ha meg nem az Úrtól volt, legalább kiderül és akkor hadd menjen a kukába!  O0


krisztikus? = 'krisztusi kritikus'    hehe

Ez egy új szó, de teccik, nyelvújító kiskazinczy :)  :2smitten:

Örülök, hogy ilyen jól mulattok a tévedésemen.

Kritikust akartam írni.
De remélem krisztusi kritikus vagyok.
Máskülömben azt is megsugom, hogy bár ritka, de használatban levő szó. Tehát nem én újjítottam. E szó - értelmével - jóval a "Tejológus" felet áll e szó.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.