Szerző Téma: Beszélgessünk a 10 szűz példázatáról  (Megtekintve 29566 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #15 Dátum: 2013. November 10. - 17:51:55
 Rendben, akkor dőljünk hátra kényelmesen a fotelünkben és ha nem csinálunk semmi bajt, akkor tuti a mennyei hely.  vmosoly11

köszike

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #16 Dátum: 2013. November 10. - 18:06:24
Köszönöm, hogy említetted ezt, mivel itt fontos még valamit megemlíteni. Azt, hogy Isten amikor valakit újjászül, akkor azt a jócselekedetekre szüli újjá. Tehát az a személy nem hátra dől a fotelben hanem elmerül a jócselekedetekben. Aki a fotelben hátradől mivel neki úgyis örök élete van az ezzel arról tanúskodik, hogy nincs újjászületve. Az jobban teszi ha megvizsgálaj magát és megtér abból amiből meg kell térnie.
Az újjászületést biztos, hogy követik a jócselekedetek. Ef 2,10

 :int  :2smitten:



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #17 Dátum: 2013. November 10. - 18:07:54
Értem, követik a jócselekedetek... de mi van akkor, ha egyszer csak nem, mert.... valamiért?
Pedig újjá van születve...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2013. November 10. - 18:12:45
Idézet
A galaták példájából úgy tűnik, elveszíthető, pedig ők újjászületettek voltak.
Ők vajon nem bolond szüzek voltak, ha nem tértek meg?


 Erre mi a válasz?   nerd

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #19 Dátum: 2013. November 10. - 18:16:21
Az van, hogy a jót a saját erőmmel akarom megtenni és nem a Szentlélek erejére támaszkodok és ilyenkor nem azt teszem amiről tuodm, hogy jó, hanem azt teszem amiről tudom, hogy rossz.

Az akarás megvan bennem de a jó véghezvitelét nem találom meg magamban. Vagyis azt gondoljuk először, hogy a jót véghez tudjuk vinni és megpóbáljuk. A vége ennek mi : a rossz megcselekvése és annak meglátása, hogy nincs meg bennem a jó véghezvitele. Ezt a jót csak a Sz.L. által, ha rátámaszkodok vihetem végbe.

 :2smitten:  :int



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #20 Dátum: 2013. November 10. - 18:19:53
Idézet
A galaták példájából úgy tűnik, elveszíthető, pedig ők újjászületettek voltak.
Ők vajon nem bolond szüzek voltak, ha nem tértek meg?


 Erre mi a válasz?   nerd

Igen, valóban úgy tűnik a példájukból hogy elveszíthető. Azonban csak úgy tűnik. A valóságban nem veszíthető el. Igen, újjászületettek voltak. Ilyenkor nagyon fontos, hogy az összes igeverset figyelembe vegyük ami az újjászületésről, és az örök életről szól.

 :int  :2smitten:



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2013. November 10. - 18:23:20
Rendben, feladom, mert nem kapok választ, amit meg is érthetnék, ez biztosan az én hibám, nekem magas ez a nyelvezet, logika és teológia, amit Ti képviseltek.  brush1

Köszönöm ez eddigieket is, áldjon meg az Úr!   :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #22 Dátum: 2013. November 10. - 18:28:32
Figyeld meg Kamilla, hogy azt írja nekik az apostol a Gal.4, 6- ban: "mivel pedig fiak vagytok, Isten elküldte Fiának Lelkét a szívünkbe, aki ezt kiáltja: Abbá, Atya!"

A Róm 8, 9 -ben pedig azt mondja, hogy : "Akiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé."
Pozítivan szólva : "Akiben van a Krisztus Lelke, az az övé."

Aki pedig a Krisztusé az hogy veszhetne el? Sehogy. Ján 10,28

 :2smitten:  :int



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #23 Dátum: 2013. November 10. - 18:32:35
De abban te is egyetértesz nemd-e hogy az újjászületéskor kapjuk Krisztus Lelkét?

Ha pedig kapjuk, akkor úgy-e egyetértesz azzal te is, hogy akkor az övéi vagyunk?

Ha pedig az övéi vagyunk akkor úgy-e egyetértesz például azzal, hogy Krisztus megtart minket az örök életre ahogy igéri a Jn 10,28-ban?

 :2smitten:  :int



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #24 Dátum: 2013. November 10. - 18:46:09
Megpróbálom még egyszer  vmosoly11

Dávid életét ismerjük, és tudjuk, miket tett.
Az 51. zsoltárban így könyörög:
Zsolt 51:12  Tiszta szívet teremts bennem, Istenem, és az erős lelket újítsd meg bennem!
Zsolt 51:13  Ne vess el arcod elől, és szent lelkedet ne vedd el tőlem!
Zsolt 51:14  Add vissza nekem szabadításod örömét, és az engedelmesség lelkével támogass engem.


Bizony lehetséges kiesni a kegyelemből, lehetséges elveszíteni a szabadságot, vagyis az üdvösséget, és nem azért, mert Isten meggondolta magát, ez egyértelmű, hanem az emberen is múlik.
Már fentebb is írtam erről, nem ismétlem önmagamat.

Ha Dávid nem ilyen, akkor vajon megmaradhatott volna-e Isten kegyelmében?
Látjuk Saul király történetében, hogy ő nem volt olyan, mint Dávid és hogyan járt?

A galaták is, hiába újjászületettek voltak, kezdtek kiesni a kegyelemből, Pál ezért inti őket, és aki nem tért meg ebből, az bizony kiesett... én így értem ezt.

Jézus szerint mi sók vagyunk, de azt is mondja, hogy a só meg tud ízetlenülni, és akkor kidobják...

    :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 10. - 18:49:38 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #25 Dátum: 2013. November 10. - 19:34:14
Őrdemes elmélkedni a Rom.8.28-39 verseken.

Nagyon érdekes, azzal kezdi, hogy akik Istent szeretik, ... Kik azok?,  Azok akik az Úr végzése szerint hivatalosak.
Tehát azok szeretik,akik az Úr végzése szerint elhívottak.

Senki sem jöhet hozzám, hanemha az Atya vonja azt; vagy senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki. Ján 6:44 

Aztán az igerész át vált Isten szeretetére, - mert ez a lényeg - és azzal végződik, hogy senki és semi sem szakaszthat el minket Isten szerelmétől mely van a mi Urunk Krisztus Jézusban.

Érdemes összehasonlítani az Ef.3.- mal, ahol Pál azért imádkozik, hogy mi megértsük Istennek ezt végtelen szeretetét, mely van ami Urunk Krisztus Jézusban.

János meg így :

1Ján 4:10  Nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte az ő Fiát engesztelő áldozatul a mi bűneinkért.


Van még egy ige ami ilyen öszhangban van és érdemes együt tanulmányozni:

Zsid 2:13  És ismét: Én ő benne bízom; és ismét: Ímhol vagyok én és a gyermekek, a kiket az Isten nékem adott.

Ján 6:39  Az pedig az Atyának akarata, a ki elküldött engem, hogy a mit nékem adott, abból semmit el ne veszítsek, hanem feltámaszszam azt az utolsó napon.
Ján 6:40  Az pedig annak az akarata, a ki elküldött engem, hogy mindaz, a ki látja a Fiút és hisz ő benne, örök élete legyen; és én feltámaszszam azt azt utolsó napon.


Had térjek vissza az elejére.
Ez azokra igaz és azokról szól akik Istent szeretik, akik meg Istent szeretik azok Isten melet is maradnak, nem saját erejükből, hanem mert Isten szeretette és kegyelme tartja őket.

Még Aszáf is megértette ezt:

Zsolt 73:23  De én mindenkor veled vagyok, te fogod az én jobb kezemet.

Vagy:

Péld 24:16  Mert ha hétszer elesik is az igaz, ugyan felkél azért;


Vagy:

Ézs 40:28  Hát nem tudod-é és nem hallottad-é, hogy örökkévaló Isten az Úr, a ki teremté a föld határait? nem fárad és nem lankad el; végére mehetetlen bölcsesége!
Ézs 40:29  Erőt ad a megfáradottnak, és az erőtlen erejét megsokasítja.
Ézs 40:30  Elfáradnak az ifjak és meglankadnak, megtántorodnak a legkülönbek is;
Ézs 40:31  De a kik az Úrban bíznak, erejök megújul, szárnyra kelnek, mint a saskeselyűk, futnak és nem lankadnak meg, járnak és nem fáradnak el!


Az Úr kegyelme és hatalma tart bennünket, és nem mi.




Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #26 Dátum: 2013. November 10. - 19:38:07
Persze, ezt értem, nem én tartom magam, kegyelem...

DE el lehet lökni Isten kezét...

Ha nem így lenne, akkor Pál miért intette volna a galatákat? például

vagy a másik helyen: "Atyafi létére... ilyen, olyan..."
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 10. - 19:43:20 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #27 Dátum: 2013. November 10. - 19:47:57
Ha a kiválasztó kegyelemből ki lehet esni, akkor Dávid nagy gondban van.
Ha az általános kegyelemből nem lehetne kiesni, Isten soha senkit sem bűntetne meg.
Ha a kegyelem a cselekedetek következménye, mindannyian gondban vagyunk.
Ha a cselekedeteink a kegyelem következményei van esélyünk.
Ha az újjászületett ember elkárhozhat, akkor Krisztus Váltságáldozata nem megoldás a bűn következményeire, hanemcsak egy lehetőség, amely vagy bejön, vagy nem, attól függően, hogy az ember éppen milyen formában van.
Az ige azt tanítja, hogy Isten már bevégezte a választottak megváltását, hogyan veszhetnének el közülünk mégis?
Sőt Péter azt tanítja a Szentlélektől ihletve, hogy Jézus nem késlekedik az eljövetelével, hanem arra vár, hogy némelyek közülünk el ne kárhozzanak, hanem minden ember megtérésre jusson.
Ha a pogányok teljeségének száma alatt nem konkrét személyek, hanemcsak egy bizonyos darabszám értendő, Isten a legkegyetlenebb statisztikus lenne a vílágegyetemben...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #28 Dátum: 2013. November 10. - 19:54:16
Fil 2:12  Azért, szeretteim, ahogyan mindenkor engedelmeskedtetek, nemcsak jelenlétemben, hanem sokkal inkább most távollétemben, félelemmel és rettegéssel munkáljátok üdvösségeteket,
Fil 2:13  mert Isten az, aki munkálja bennetek mind az akarást, mind a véghezvitelt tetszése szerint.


Ezt az Igét hogyam kell érteni akkor?
Kinek szól ez az Ige?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #29 Dátum: 2013. November 10. - 19:56:47
Had válaszoljak ugyan azzal az igével. Csak mást emelek ki.

Fil 2:12  Azért, szeretteim, ahogyan mindenkor engedelmeskedtetek, nemcsak jelenlétemben, hanem sokkal inkább most távollétemben, félelemmel és rettegéssel munkáljátok üdvösségeteket,
Fil 2:13  mert Isten az, aki munkálja bennetek mind az akarást, mind a véghezvitelt tetszése szerint.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.