Szerző Téma: Beszélgessünk a 10 szűz példázatáról  (Megtekintve 29564 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #45 Dátum: 2013. November 10. - 20:38:59
''Persze, ez Isten Terve... szóval azt
mondod, hogy ezt semmiképpen nem
lehet keresztülhúzni az embernek,
magának?
Tehát senki nem szakíthat ki, senki
más, és én sem magamat?
Félre értés ne essék, ez jó hír lenne,
igazán, ha így lenne. :)''

Valójában ez az igaz evangélium, örömhír, ma sokan kételkednek benne.
Vannak akik azért, mert úgy gondolják, hogy ez szabadossá teszi a kegyelmet, holott az újjászületett embert mérhetetlen hálára indítja, hogy az Úr a hibáinkkal együtt is kegyelmet ad, Ő hű marad, mert magát meg nem tagadhatja.
Ezért ment csak Ő át a félbevágott állatok között, már az Ábrahámmal kötött szövetségnél is, s az Újszövetségben is csak a saját vérét folyatta ki.

Igen, hálás... de mi van akkor, ha elfeledkezik erről, hogy hogyan vette, honnan esett ki?
Van erre is figyelmeztetés az Igében, biztosan nem alaptalanul.
Mi van, ha hiába figyelmeztetik, mégsem emkékezik?
Pedig újjászületett...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #46 Dátum: 2013. November 10. - 20:41:17
Zoltánnak a Jeremiási igés kérdésére:

Talán, amikor igent mond.... és meg is marad abban, mert van pár példa az ószövetségben, hogy lelkesen igent mondtak, esküt tettek, aztán.... mi lett belőle?
A mai ember más lenne, mint az akkoriak?
Kétlem...

Isten ugyanaz, Őhozzá nem férhet kétség... de az ember?  roll   brush1

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #47 Dátum: 2013. November 10. - 20:54:38
Kedves Kamilla!

Feltettem volt neked korábban három kérdést amikre nem válaszoltál. Én megpróbáltam válaszolni a te kérdéseidre. Akkor most megpróbálsz válaszolni azokra a kérdésekre?

 :2smitten:  :int

Továbbra is várom a három kérdésemre a választ.



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #48 Dátum: 2013. November 10. - 20:59:06
Ján 10:28 
Én örök életet adok nekik, és nem vesznek el soha, és senki sem ragadja ki őket a kezemből.

Itt Jézus, mint Jó Pásztor beszél Önmagáról és utal a gonosz pásztorokra:
Ez 34:10 
Így szól az én Uram, az ÚR: Íme, a pásztorok ellen megyek, számon kérem nyájamat a kezükből, és véget vetek pásztorságuknak. Önmagukat sem legeltetik többé a pásztorok, és kiragadom a szájukból juhaimat, hogy ne legyenek nekik eledelül.
Ez 34:11 
Mert így szól az én Uram, az ÚR: Íme, én magam keresem meg nyájamat, és magam gondoskodom róla.
Ez 34:12  Ahogyan a pásztor utánanéz nyájának, amikor ott áll elszéledt juhai között, úgy gondoskodom nyájamról, és kiszabadítom őket mindenhonnan, ahová szétszóródtak ama felhős és borús napon.
Ez 34:13 
Kihozom őket a népek közül, egybegyűjtöm az országokból, azután hazaviszem őket földjükre. Izráel hegyein legeltetem őket, a völgyekben s az ország minden lakóhelyén.
Ez 34:14 
Jó legelőn legeltetem őket, és Izráel magas hegyein lesz az akluk. Ott fekszenek jó akolban, és kövér legelőn legelnek Izráel hegyein.
Ez 34:15 
Én magam legeltetem nyájamat, s én pihentetem meg őket – ezt mondja az én Uram, az ÚR.
Ez 34:16 
Az elveszettet megkeresem, az eltévelyedettet visszahozom, a sérültet bekötözöm, a beteget erősítem, a kövéret és erőset elveszítem. Úgy legeltetem őket, ahogyan kell.


Ezért mondja, hogy senki ki nem ragadhatja kezéből az Ő juhait.
DE azt nem mondja, hogy a juh sem tudja kiszakítani magát.

Én örök életet adok nekik, és nem vesznek el soha, és senki sem ragadja ki őket a kezemből.

Kamilla, mit jelent az amikor Jézus azt mondja neked, hogy : "Én örök életet adok neked, és nem veszel el soha és senki (vajon ebben te nem vagy benne? ha nem akkor mit jelent a "senki" kifejezés?) sem ragad ki téged a kezemből?"



Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #49 Dátum: 2013. November 10. - 21:05:33
Amíg Kamilla megfogalmazza a választ hagy iktassa be pár gondolatot.

Én nem ismerek fejből annyi igerészt mint ti. Nem tudok úgy érvelni és kiválasztani a mondandómhoz passzoló igeverseket.
De egy valamit mondhatok. Ha el lehetne veszteni az üdvösséget én már elveszettem volna.
Szóval nekem ez élettapasztalat és nem elmélet.
22 év telt el a hívő életemből hogy yo-yo effektusként ki-be mászkáltam. Vissza éltem Isten kegyelmével. és többször hátat fordítottam neki. Majd mindig voltak nagy visszatérések. Egészen 2009-ig tartott ez az időszak.




Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #50 Dátum: 2013. November 10. - 21:06:08
Itt kikről van szó?
Nemde ujjászületett emberekről?

2Pét 2:1  De voltak hamis próféták is a nép között, ahogyan köztetek is lesznek hamis tanítók, akik veszedelmes eretnekségeket fognak becsempészni, és megtagadva az Urat, aki megváltotta őket, magukra gyors pusztulást hoznak.
2Pét 2:2  Sokan követik őket kicsapongásaikban, akik miatt káromolni fogják az igazság útját,
2Pét 2:3  titeket pedig kapzsiságukban kitalált beszédekkel becsapnak majd, de már régóta készen várja őket az ítélet, és kárhozatuk nem késik.
2Pét 2:4  Mert nem kímélte Isten a bűnbe esett angyalokat sem, hanem az alvilág sötét mélységébe vetette őket, hogy fenntartassanak az ítéletre;
2Pét 2:5  és a régi világot sem kímélte, hanem csak Nóét, az igazság hirdetőjét, akit nyolcadmagával megőrzött, amikor özönvizet bocsátott az istentelenek világára.
2Pét 2:6  Sodoma és Gomora városait elhamvasztva pusztulásra ítélte, hogy példát állítson azoknak, akik majd istentelenkedni fognak.
2Pét 2:7  Megszabadította az igaz Lótot, aki szenvedett az istentelenek gyalázatos viselkedése miatt,
2Pét 2:8  mert ő, az igaz, közöttük lakott, s a gonosz cselekedeteket látva és hallva napról napra gyötörte igaz lelkét.
2Pét 2:9  Az Úr meg tudja szabadítani a kegyeseket a kísértésekből, a gonoszokat pedig megtartja az ítélet napjára, hogy bűnhődjenek.
2Pét 2:10  Különösen azokat, akik a testet követve tisztátalan vágyaikban járnak, és az Úr hatalmát megvetik.
Vakmerők, elbizakodottak, akik attól sem rettennek vissza, hogy dicsőséges hatalmakat káromoljanak,
2Pét 2:11  holott még az angyalok sem szólnak azok ellen az Úr előtt káromló ítéletet, pedig azok erőre és hatalomra nézve nagyobbak.
2Pét 2:12  De ezek – mint oktalan állatok, amelyek természetük szerint elejtésre és elpusztításra valók – azokat káromolják, amiket nem ismernek, és azoknak pusztulásával fognak elpusztulni,
2Pét 2:13  megkapva gonoszságuk bérét.
Ezek gyönyörűségnek tartják a naponkénti tobzódást; szennyfoltok és szégyenfoltok, akik kéjelegnek csalárdságukban, amikor együtt lakmároznak veletek.
2Pét 2:14  Szemük parázna vággyal van tele, nem szűnnek meg vétkezni, elcsábítják az ingatag lelkeket, szívük gyakorlott a kapzsiságban, átok gyermekei.
2Pét 2:15  Elhagyták az egyenes utat, eltévelyedtek, és követték Bálámnak, Beór fiának az útját, aki a gonoszság bérét kedvelte,
2Pét 2:16  de aki vétkéért feddést kapott: egy igavonó néma állat emberi szóval szólva megakadályozta a próféta esztelenségét.
2Pét 2:17  Ezek víztelen források, széltől hányatott fellegek, akiknek a sötétség homálya van fenntartva.
2Pét 2:18  Fellengzős, üres szólamokat hangoztatva kicsapongásaikkal testi kívánságaik kielégítésére csábítják azokat, akik még alig szakadtak el a tévelygésben élőktől,
2Pét 2:19  szabadságot ígérnek nekik, holott ők maguk a romlottság szolgái, mert mindenki rabja lesz annak, ami legyőzte.
2Pét 2:20 
Mert ha az Úrnak és az Üdvözítő Jézus Krisztusnak megismerése által a világ förtelmeitől egyszer már megszabadultak, de ezekbe ismét belekeveredve vereséget szenvednek, utolsó állapotuk rosszabb lesz az elsőnél.
2Pét 2:21 
Mert jobb volna nekik, ha meg sem ismerték volna az igazság útját, mint hogy azt megismerve elforduljanak a nekik adott szent parancsolattól.
2Pét 2:22 
De betelt rajtuk az igaz példabeszéd: Az eb visszatért a saját okádására, és a megfürdött disznó a sárban hempereg.



Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #51 Dátum: 2013. November 10. - 21:07:42
Amíg Kamilla megfogalmazza a választ hagy iktassa be pár gondolatot.

Én nem ismerek fejből annyi igerészt mint ti. Nem tudok úgy érvelni és kiválasztani a mondandómhoz passzoló igeverseket.
De egy valamit mondhatok. Ha el lehetne veszteni az üdvösséget én már elveszettem volna.
Szóval nekem ez élettapasztalat és nem elmélet.
22 év telt el a hívő életemből hogy yo-yo effektusként ki-be mászkáltam. Vissza éltem Isten kegyelmével. és többször hátat fordítottam neki. Majd mindig voltak nagy visszatérések. Egészen 2009-ig tartott ez az időszak.

Még tart a kegyelem időszaka MINDENKINEK, hívőnek és hitetlennek egyaránt.
Míg lélegzet van orrunkban, addig van esély a megmenekülésre.

Ugye, akkor lehetséges hátat fordítani, mert Te újjászületett vagy, ugye, Clio és az voltál, mikor elfordultál is, igaz?
És nem tudjuk, a holnap esélyes-e arra, hogy megbánjuk ezt...

« Utoljára szerkesztve: 2013. November 10. - 21:16:37 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #52 Dátum: 2013. November 10. - 21:21:12
Clio kapcsán:
Bocs lehet, hogy én emlékszem rosszúl.
Mi volt a kérdés?
Bűnbe eshet-e az újjászületett ember?
Vagy
Kieshet-e a kegyelemből az újjászületett ember? 

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #53 Dátum: 2013. November 10. - 21:26:24
Amíg Kamilla megfogalmazza a választ hagy iktassa be pár gondolatot.

Én nem ismerek fejből annyi igerészt mint ti. Nem tudok úgy érvelni és kiválasztani a mondandómhoz passzoló igeverseket.
De egy valamit mondhatok. Ha el lehetne veszteni az üdvösséget én már elveszettem volna.
Szóval nekem ez élettapasztalat és nem elmélet.
22 év telt el a hívő életemből hogy yo-yo effektusként ki-be mászkáltam. Vissza éltem Isten kegyelmével. és többször hátat fordítottam neki. Majd mindig voltak nagy visszatérések. Egészen 2009-ig tartott ez az időszak.

Még tart a kegyelem időszaka MINDENKINEK, hívőnek és hitetlennek egyaránt.
Míg lélegzet van orrunkban, addig van esély a megmenekülésre.

Ugye, akkor lehetséges hátat fordítani, mert Te újjászületett vagy, ugye, Clio és az voltál, mikor elfordultál is, igaz?
És nem tudjuk, a holnap esélyes-e arra, hogy megbánjuk ezt...

Minden egyes elfordulásomnál bántam..
Úgy látszik te még nem voltál többször ilyen krízishelyzetben.

Én Örülök hogy nem magamat tartom meg az Úrban hanem Ő tart meg engem. Ezért is kaptam azt a jó nagy fejbeverést 2009-ben. De ez már egy másik történet..

Valamint borzalmas lenne abban a tudatban élnem hogy ha épp vétkezem és nincs időm megbánni elkárhozok. Mert akkor ez rólam szól és a kegyelem többé nem kegyelem..hanem a törvény uralma alatt vagyok..
Én ebben a tudatban éltem hosszú ideig. Isten iránt érzett szeretetemet beárnyékolta a félelem. Ha pedig épp pedáns hívő időszakomat éltem  akkor elég ítélkező és hibakereső voltam másokkal szemben.

Úgyhogy lehet Kamilla hogy bár én háttat fordítottam Istennek többször is de Ő nem fordított hátat soha nekem és ezután sem fog.

Ha pedig az Üdvösség az én engedelmességemen múlik én már most el vagyok kárhozva.. és nincs semmim ami megmentsen.. :'( :'(
Egy percig sem lehet üdvbizonyosságom mert bármely percben vétkezhetek vagy érhet olyan krízishelyzet hogy megszegek egy parancsot szándékosan!!



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #54 Dátum: 2013. November 10. - 21:29:15
Amíg Kamilla megfogalmazza a választ hagy iktassa be pár gondolatot.

Én nem ismerek fejből annyi igerészt mint ti. Nem tudok úgy érvelni és kiválasztani a mondandómhoz passzoló igeverseket.
De egy valamit mondhatok. Ha el lehetne veszteni az üdvösséget én már elveszettem volna.
Szóval nekem ez élettapasztalat és nem elmélet.
22 év telt el a hívő életemből hogy yo-yo effektusként ki-be mászkáltam. Vissza éltem Isten kegyelmével. és többször hátat fordítottam neki. Majd mindig voltak nagy visszatérések. Egészen 2009-ig tartott ez az időszak.

Még tart a kegyelem időszaka MINDENKINEK, hívőnek és hitetlennek egyaránt.
Míg lélegzet van orrunkban, addig van esély a megmenekülésre.

Ugye, akkor lehetséges hátat fordítani, mert Te újjászületett vagy, ugye, Clio és az voltál, mikor elfordultál is, igaz?
És nem tudjuk, a holnap esélyes-e arra, hogy megbánjuk ezt...

Minden egyes elfordulásomnál bántam..
Úgy látszik te még nem voltál többször ilyen krízishelyzetben.

Én Örülök hogy nem magamat tartom meg az Úrban hanem Ő tart meg engem. Ezért is kaptam azt a jó nagy fejbeverést 2009-ben. De ez már egy másik történet..

Valamint borzalmas lenne abban a tudatban élnem hogy ha épp vétkezem és nincs időm megbánni elkárhozok. Mert akkor ez rólam szól és a kegyelem többé nem kegyelem..hanem a törvény uralma alatt vagyok..
Én ebben a tudatban éltem hosszú ideig. Isten iránt érzett szeretetemet beárnyékolta a félelem. Ha pedig épp pedáns hívő időszakomat éltem  akkor elég ítélkező és hibakereső voltam másokkal szemben.

Úgyhogy lehet Kamilla hogy bár én háttat fordítottam Istennek többször is de Ő nem fordított hátat soha nekem és ezután sem fog.

Ha pedig az Üdvösség az én engedelmességemen múlik én már most el vagyok kárhozva.. és nincs semmim ami megmentsen.. :'( :'(
Egy percig sem lehet üdvbizonyosságom mert bármely percben vétkezhetek vagy érhet olyan krízishelyzet hogy megszegek egy parancsot szándékosan!!

Erről már beszéltek itt a Testvérek, hogy más valamit elkövetni és megbánni, vagy bűnben élni, tartósan...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #55 Dátum: 2013. November 10. - 21:31:20
Itt kikről van szó?
Nemde ujjászületett emberekről?


2Pét 2:1  De voltak hamis próféták is a nép között, ahogyan köztetek is lesznek hamis tanítók, akik veszedelmes eretnekségeket fognak becsempészni, és megtagadva az Urat, aki megváltotta őket, magukra gyors pusztulást hoznak.
2Pét 2:2  Sokan követik őket kicsapongásaikban, akik miatt káromolni fogják az igazság útját,
2Pét 2:3  titeket pedig kapzsiságukban kitalált beszédekkel becsapnak majd, de már régóta készen várja őket az ítélet, és kárhozatuk nem késik.
2Pét 2:4  Mert nem kímélte Isten a bűnbe esett angyalokat sem, hanem az alvilág sötét mélységébe vetette őket, hogy fenntartassanak az ítéletre;
2Pét 2:5  és a régi világot sem kímélte, hanem csak Nóét, az igazság hirdetőjét, akit nyolcadmagával megőrzött, amikor özönvizet bocsátott az istentelenek világára.
2Pét 2:6  Sodoma és Gomora városait elhamvasztva pusztulásra ítélte, hogy példát állítson azoknak, akik majd istentelenkedni fognak.
2Pét 2:7  Megszabadította az igaz Lótot, aki szenvedett az istentelenek gyalázatos viselkedése miatt,
2Pét 2:8  mert ő, az igaz, közöttük lakott, s a gonosz cselekedeteket látva és hallva napról napra gyötörte igaz lelkét.
2Pét 2:9  Az Úr meg tudja szabadítani a kegyeseket a kísértésekből, a gonoszokat pedig megtartja az ítélet napjára, hogy bűnhődjenek.
2Pét 2:10  Különösen azokat, akik a testet követve tisztátalan vágyaikban járnak, és az Úr hatalmát megvetik.
Vakmerők, elbizakodottak, akik attól sem rettennek vissza, hogy dicsőséges hatalmakat káromoljanak,
2Pét 2:11  holott még az angyalok sem szólnak azok ellen az Úr előtt káromló ítéletet, pedig azok erőre és hatalomra nézve nagyobbak.
2Pét 2:12  De ezek – mint oktalan állatok, amelyek természetük szerint elejtésre és elpusztításra valók – azokat káromolják, amiket nem ismernek, és azoknak pusztulásával fognak elpusztulni,
2Pét 2:13  megkapva gonoszságuk bérét.
Ezek gyönyörűségnek tartják a naponkénti tobzódást; szennyfoltok és szégyenfoltok, akik kéjelegnek csalárdságukban, amikor együtt lakmároznak veletek.
2Pét 2:14  Szemük parázna vággyal van tele, nem szűnnek meg vétkezni, elcsábítják az ingatag lelkeket, szívük gyakorlott a kapzsiságban, átok gyermekei.
2Pét 2:15  Elhagyták az egyenes utat, eltévelyedtek, és követték Bálámnak, Beór fiának az útját, aki a gonoszság bérét kedvelte,
2Pét 2:16  de aki vétkéért feddést kapott: egy igavonó néma állat emberi szóval szólva megakadályozta a próféta esztelenségét.
2Pét 2:17  Ezek víztelen források, széltől hányatott fellegek, akiknek a sötétség homálya van fenntartva.
2Pét 2:18  Fellengzős, üres szólamokat hangoztatva kicsapongásaikkal testi kívánságaik kielégítésére csábítják azokat, akik még alig szakadtak el a tévelygésben élőktől,
2Pét 2:19  szabadságot ígérnek nekik, holott ők maguk a romlottság szolgái, mert mindenki rabja lesz annak, ami legyőzte.
2Pét 2:20 
Mert ha az Úrnak és az Üdvözítő Jézus Krisztusnak megismerése által a világ förtelmeitől egyszer már megszabadultak, de ezekbe ismét belekeveredve vereséget szenvednek, utolsó állapotuk rosszabb lesz az elsőnél.
2Pét 2:21 
Mert jobb volna nekik, ha meg sem ismerték volna az igazság útját, mint hogy azt megismerve elforduljanak a nekik adott szent parancsolattól.
2Pét 2:22 
De betelt rajtuk az igaz példabeszéd: Az eb visszatért a saját okádására, és a megfürdött disznó a sárban hempereg.

Erre nincs válasz?
Pedig jó lenne....

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #56 Dátum: 2013. November 10. - 21:34:09
Tartósan az tud bűnben élni, aki nem bánja a bűneit.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #57 Dátum: 2013. November 10. - 21:39:23
''Erre nincs válasz?
Pedig jó lenne....''

Megmutatnád az igében, hogy hol vannak Krisztus nyájában disznók és ebek?
1Jn. 2:19 jó lesz válasznak?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #58 Dátum: 2013. November 10. - 21:43:19
Krisztus Testének tagjai juhok, akik nem mindig voltak azok, van, aki eb volt, van, aki disznó :)

Az 1Jn 2:19 nem jó válasznak, mert az antikrisztusokról szól, nem arról, amiről Péter ír.

1Ján 2:18 
Gyermekeim, itt az utolsó óra, és amint hallottátok, az antikrisztus eljön, most pedig sok antikrisztus támadt, amiből tudjuk, hogy itt az utolsó óra.
1Ján 2:19
 Közülünk váltak ki, de nem voltak közülünk valók, mert ha közülünk valók lettek volna, velünk maradtak volna. De nyilvánvalóvá kellett lennie, hogy nem mind közülünk valók.


Ez más...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #59 Dátum: 2013. November 10. - 21:50:58
Kedves Kamilla, légyszi vesd össze 2Pét.2:1-et 1Jn.2:22-vel!
Szerinted az antikrisztus nem azt tagadja, hogy Jézus a Krisztus?
2Pét.2:1 szerint mit tesznek a hamis tanítók?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13