Szerző Téma: Beszélgessünk a 10 szűz példázatáról  (Megtekintve 29563 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Edit

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 18
  • Nem: Nő
Válasz #75 Dátum: 2013. November 11. - 11:54:32
Értelek Csaba  :int2:



Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #76 Dátum: 2013. November 11. - 12:23:37
(...)
Ha egy megtért emberről van szó annak már a múltbéli és a jövőben elkövetett bűnei is meg vannak bocsájtva, mivel Krisztus vére elég mindenre. Így az illető nem megy ítéletre hanem megtérésekor átment az halálból az életbe. Sokáig pedig nem marad a bűnben mert Isten nem hagyja.

Minden elkövetett bűn meg van bocsátva előre, mivel a kereszt-váltságműve 2000 éve volt, és utána követtek el bűnöket, mindenki.
Ez, amit itt írsz, kedves Clio eléggé nagy ferdítés és veszélyes, azt gondolom.

Istennél ott a bocsánat, de úgy tudom, feltétele van: beismerés, bűnbánat, tehát kérni kell = megtört, bűnbánó szív.
Isten nem hagyja a bűnben, de nem is rángatja ki erővel, az illetőnek akarni kell kijönni!
Beleengedte Isten a bűnbe, ez nem gondolkoztat el?

Kedves Kamilla Isten nincs idő alá rekesztve csak mi. Ő látja az életünk végét és azt is hogy hol töltjük az örökkévalóságot. Ha elkövetünk egy bűnt az csak nekünk meglepetés Isten tudta hogy mit fogunk tenni, azt is tudja holnap mi fog történni velünk. Ez a mindenhatóság és a mindentudás előnye. Amikor a megváltás a miénk lesz megtérésünk pillanatában minden bűnünk a Keresztre kerül az is amit még nem követtünk el.
A megtört szívemmel nem tudom kiérdemelni a bűnbocsánatot, a megtört szív egy következmény. Szükséges az alázathoz és ahhoz hogy Krisztus keresztjéhez vezessen naponta.
Isten megenged az életünkben nagy mélységeket bűnöket de még ezek is a megtértek javára vannak! A büszke egónk letörésére!!!
Isten nem egy passzív megfigyelő aki vár a trónusán hogy mi majd szépen oda kegyesedjük magunkat bűnbánó szívvel és jó cselekedetekkel.

Kamilla az ahogy te értelmezed a 10 szűz példázatát engem 10 évvel ezelőtti  önmagamra emlékeztet. Azokra az időszakokra amikor éppen kegyes hívő voltam. A szabadságot összemostam a szabadossággal. Észre sem vettem hogy miközben teljesíteni akarok mint Krisztus jó katonája ,valójában mennyire kritikus vagyok másokkal sőt saját magammal szemben is. Ráadásul ezt a kritikusságot féltő szeretetnek éreztem.
Nem vettem észre hogy az egóm álcázza magát kegyes köntösben. Istent pedig sokkal kisebbnek látom mint ami Ő valójában.
Isten mindenhatóságát és irántunk érzett szeretetét homályosította el ez a látás amit most te képviselsz. Az embert állítva a központba.

Nincs veszélyesebb a szent köntösbe öltözött egónál. Mert magának és másoknak is fájdalmat okoz vele az ember.



Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #77 Dátum: 2013. November 11. - 12:28:08



Kedves Csaba!

Emberileg vallásos neveléstől , és ismerettől senki nem képes arra, hogy megtisztuljon akár külsőleg, akár bensőleg a világ és önmaga fertelmeitől. Ehhez valóságos újjászületés, és valóságos megtérés kell. Ha kell , akkor mindennap meg kell alázni magunkat az Úr előtt. Aki nem igy gondolja (szabadsága van rá ) , annak szól ez az Ige  : "Aki azt hiszi , hogy áll, vigyázzon, hogy el ne essék."

A vitától függetlenül Kamilla testvérnőnek véleményét fogadom el maradéktalanul.

Edit

Talán soha nem hallottál olyanról aki nem hívő és elhagyta az alkoholizmust? Vagy bűnözőből jó útra tért? Esetleg addig kicsapongó életétől megundorodva otthagyta a tivornyákat? Pedig nem volt megtért ember.
A megtért emberek nem felsőbbrendűek Nincsenek extra képességeink.



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #78 Dátum: 2013. November 11. - 12:29:50
Pontosan az a téves látásmód amikor Krisztus munkáját a Kereszten megkérdőjelezik azáltal hogy csak a múltbeli bűnökért halt meg. Aki újonnanszületett a valóságban is, annak a jövőbeli és MINDEN bűnéért elégséges Krisztus áldozata! És mivel ezt a nagyszerű és felfoghatatlan KEGYELMET megragadja, esze ágában sincs az Urat aki ennyire szereti megtagadni, hanem csetlésekkel és botlásokkal ugyan de az Úrért él és hal!

A törvényeskedők és egyéb tévtanítók egyik kedvenc csőbe húzási eljárása  a híveknél a következő:

Megtérsz és kapsz új életet DE, az Úr CSAK a múltbéli bűneidet bocsátotta meg, a többit nem. Tehát ha bűnbe esel akkor elveszítheted az örök életedet és elkárhozhatsz! Ez egy tipikusan arminiánus gondolkodás, amely alapján Krisztus munkássága szinte nem ér semmit! Hiszen ha elkárhozhatok azután hogy új életem van akkor ennyi erővel még a Törvény is több életet ad mint Krisztus!
De ez hála az Úrnak NEM így van mert aki belemerült az Eklézsiába a Szentlélek általl az ott is marad!

Igazán és őszintén SOHA nem fogja tudni többé megtagadni az Urat!

Viszont az újjá nem született, pusztán fejhívők, akik nem fogadják be az Urat, nos ők elveszhetnek! Nem azért mert Krisztus nem elég, hanem azért mert NEM fogadták be Őt!



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #79 Dátum: 2013. November 11. - 12:40:20
(...)
Ha egy megtért emberről van szó annak már a múltbéli és a jövőben elkövetett bűnei is meg vannak bocsájtva, mivel Krisztus vére elég mindenre. Így az illető nem megy ítéletre hanem megtérésekor átment az halálból az életbe. Sokáig pedig nem marad a bűnben mert Isten nem hagyja.

Minden elkövetett bűn meg van bocsátva előre, mivel a kereszt-váltságműve 2000 éve volt, és utána követtek el bűnöket, mindenki.
Ez, amit itt írsz, kedves Clio eléggé nagy ferdítés és veszélyes, azt gondolom.

Istennél ott a bocsánat, de úgy tudom, feltétele van: beismerés, bűnbánat, tehát kérni kell = megtört, bűnbánó szív.
Isten nem hagyja a bűnben, de nem is rángatja ki erővel, az illetőnek akarni kell kijönni!
Beleengedte Isten a bűnbe, ez nem gondolkoztat el?

Kedves Kamilla Isten nincs idő alá rekesztve csak mi. Ő látja az életünk végét és azt is hogy hol töltjük az örökkévalóságot. Ha elkövetünk egy bűnt az csak nekünk meglepetés Isten tudta hogy mit fogunk tenni, azt is tudja holnap mi fog történni velünk. Ez a mindenhatóság és a mindentudás előnye. Amikor a megváltás a miénk lesz megtérésünk pillanatában minden bűnünk a Keresztre kerül az is amit még nem követtünk el.
A megtört szívemmel nem tudom kiérdemelni a bűnbocsánatot, a megtört szív egy következmény. Szükséges az alázathoz és ahhoz hogy Krisztus keresztjéhez vezessen naponta.
Isten megenged az életünkben nagy mélységeket bűnöket de még ezek is a megtértek javára vannak! A büszke egónk letörésére!!!
Isten nem egy passzív megfigyelő aki vár a trónusán hogy mi majd szépen oda kegyesedjük magunkat bűnbánó szívvel és jó cselekedetekkel.

Kamilla az ahogy te értelmezed a 10 szűz példázatát engem 10 évvel ezelőtti  önmagamra emlékeztet. Azokra az időszakokra amikor éppen kegyes hívő voltam. A szabadságot összemostam a szabadossággal. Észre sem vettem hogy miközben teljesíteni akarok mint Krisztus jó katonája ,valójában mennyire kritikus vagyok másokkal sőt saját magammal szemben is. Ráadásul ezt a kritikusságot féltő szeretetnek éreztem.
Nem vettem észre hogy az egóm álcázza magát kegyes köntösben. Istent pedig sokkal kisebbnek látom mint ami Ő valójában.
Isten mindenhatóságát és irántunk érzett szeretetét homályosította el ez a látás amit most te képviselsz. Az embert állítva a központba.

Nincs veszélyesebb a szent köntösbe öltözött egónál. Mert magának és másoknak is fájdalmat okoz vele az ember.


 O0



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #80 Dátum: 2013. November 11. - 12:41:00



Kedves Csaba!

Emberileg vallásos neveléstől , és ismerettől senki nem képes arra, hogy megtisztuljon akár külsőleg, akár bensőleg a világ és önmaga fertelmeitől. Ehhez valóságos újjászületés, és valóságos megtérés kell. Ha kell , akkor mindennap meg kell alázni magunkat az Úr előtt. Aki nem igy gondolja (szabadsága van rá ) , annak szól ez az Ige  : "Aki azt hiszi , hogy áll, vigyázzon, hogy el ne essék."

A vitától függetlenül Kamilla testvérnőnek véleményét fogadom el maradéktalanul.

Edit

Talán soha nem hallottál olyanról aki nem hívő és elhagyta az alkoholizmust? Vagy bűnözőből jó útra tért? Esetleg addig kicsapongó életétől megundorodva otthagyta a tivornyákat? Pedig nem volt megtért ember.
A megtért emberek nem felsőbbrendűek Nincsenek extra képességeink.

 O0



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #81 Dátum: 2013. November 11. - 12:41:26
Pontosan az a téves látásmód amikor Krisztus munkáját a Kereszten megkérdőjelezik azáltal hogy csak a múltbeli bűnökért halt meg. Aki újonnanszületett a valóságban is, annak a jövőbeli és MINDEN bűnéért elégséges Krisztus áldozata! És mivel ezt a nagyszerű és felfoghatatlan KEGYELMET megragadja, esze ágában sincs az Urat aki ennyire szereti megtagadni, hanem csetlésekkel és botlásokkal ugyan de az Úrért él és hal!

A törvényeskedők és egyéb tévtanítók egyik kedvenc csőbe húzási eljárása  a híveknél a következő:

Megtérsz és kapsz új életet DE, az Úr CSAK a múltbéli bűneidet bocsátotta meg, a többit nem. Tehát ha bűnbe esel akkor elveszítheted az örök életedet és elkárhozhatsz! Ez egy tipikusan arminiánus gondolkodás, amely alapján Krisztus munkássága szinte nem ér semmit! Hiszen ha elkárhozhatok azután hogy új életem van akkor ennyi erővel még a Törvény is több életet ad mint Krisztus!
De ez hála az Úrnak NEM így van mert aki belemerült az Eklézsiába a Szentlélek általl az ott is marad!

Igazán és őszintén SOHA nem fogja tudni többé megtagadni az Urat!

Viszont az újjá nem született, pusztán fejhívők, akik nem fogadják be az Urat, nos ők elveszhetnek! Nem azért mert Krisztus nem elég, hanem azért mert NEM fogadták be Őt!

 O0



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #82 Dátum: 2013. November 11. - 12:44:42
Hiába amióta olvastam Ironside könyvét, (most olvasom 2-szorra!) azóta teljesen megváltoztam belülről! :) Meg vagyok váltva és szeretem az én Uramat! Nem kell többé kínlódnom mindenféle tévtanítás miatt, szoronganom az Úrtól! :) Ő mindent elvégzett értem és Benne van EGYEDÜL üdvösségem! :)



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #83 Dátum: 2013. November 11. - 12:54:40
Egyet értek azon  hozzászólásokkal,  melyekkel Kálmán Testvérem egyet értett.

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #84 Dátum: 2013. November 11. - 12:58:10
Hiába amióta olvastam Ironside könyvét, (most olvasom 2-szorra!) azóta teljesen megváltoztam belülről! :) Meg vagyok váltva és szeretem az én Uramat! Nem kell többé kínlódnom mindenféle tévtanítás miatt, szoronganom az Úrtól! :) Ő mindent elvégzett értem és Benne van EGYEDÜL üdvösségem! :)

 O0



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #85 Dátum: 2013. November 11. - 16:26:14
Sziasztok!
A témához nem tartozó, magánügyes hsz-eket töröltem.
:int

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


ircsi

  • Vendég
Válasz #86 Dátum: 2013. November 11. - 17:30:30
 O0



Nem elérhető Edit

  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 18
  • Nem: Nő
Válasz #87 Dátum: 2013. November 12. - 11:12:12



Kedves Csaba!

Emberileg vallásos neveléstől , és ismerettől senki nem képes arra, hogy megtisztuljon akár külsőleg, akár bensőleg a világ és önmaga fertelmeitől. Ehhez valóságos újjászületés, és valóságos megtérés kell. Ha kell , akkor mindennap meg kell alázni magunkat az Úr előtt. Aki nem igy gondolja (szabadsága van rá ) , annak szól ez az Ige  : "Aki azt hiszi , hogy áll, vigyázzon, hogy el ne essék."

A vitától függetlenül Kamilla testvérnőnek véleményét fogadom el maradéktalanul.

Edit

Talán soha nem hallottál olyanról aki nem hívő és elhagyta az alkoholizmust? Vagy bűnözőből jó útra tért? Esetleg addig kicsapongó életétől megundorodva otthagyta a tivornyákat? Pedig nem volt megtért ember.
A megtért emberek nem felsőbbrendűek Nincsenek extra képességeink.

Szia Clio!

Nem állítottam, hogy a megtért emberek felsőbbrendűek lennének. Ha valaki ezt gondolja magáról, hát rosszul gondolkodik. Sőt , meg is van írva , magunkat ne tartsuk különbnek. Ámde írtad , hogy meg nem tért emberek , maguktól "jó útra" tértek. Hallottam -e már ilyenről ? Természetesen hallottam, és örülök is, amikor ilyet hallok. De az a "jó út" semmit nem fog érni azon az utolsó napon. Valóságos újjászületésről , és valóságos megtérésről írtam én. Ez a mi "extra képességünk". Az örök élet. Amit az Úrtól kaptunk.

Edit



Nem elérhető clio

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 344
  • Nem: Nő
    • Rineweld
Válasz #88 Dátum: 2013. November 12. - 11:20:07
Sziasztok! Örülök hogy így egyetértünk!
Gábor és Kálmán hasonlóan szenvedett a hibás szentségre való törekvéstől mint én is. Az üdvösség elvesztésének félelmétől ami beárnyékolta addigi hívő életünket. Újra és újra szorongást okozva félve Isten jelenlététől magunkat gyötörve keresve a belső bűnöket és Isten jelenléte sokszor inkább egy bírósági tárgyaláshoz hasonlított nem pedig egy Apához való gyermeki kapcsolathoz..
 Flóra Ircsi Gábor nálatok nem tudom hogy volt ti még nem beszéltetek róla, vagy nem olvastam..  brush1 De őrülök hogy ti is így látjátok.

Mélyen felszabadító ahogy Gábor is fogalmaz megérteni elhinni hogy Jézus vére mindenre elég a jövőben elkövetett bűnükre is és nincsen ha vagy de! Mivel Krisztus kimondta a kereszten: ELVÉGEZTETETT!
Ilyenkor kedvem támad táncra perdülni és dicsőíteni Istent azért amit tett!


Azt hiszem nagyon fontos hogy ezt a témát Kamilla felhozta. Így még inkább világos mit is jelent a 10 szűz példázata. Sokáig nem értettem ezt a példázatot, pontosabban amikor még azt hittem elveszíthető az üdvösséget jelenti.
Sőt kissé nehezteltem is az okos szüzekre hogy miért nem adnak a balgáknak.

Ez a példázat pont a keresztényekről szól. A templomba járókról és azokról akik ismerik a Bibliát! Akik hivatalosak az esküvőre. Ahogy az ige is mondja sokan vannak a hivatalosak de kevesen az elhívottak.. Lehet nem jól fogalmaztam. Lényeg hogy aki hall egy igehirdetést vagy olvas a bibliából esetleg családtagján vagy ismerősén keresztül hallja az evangéliumot, netán misszionáriustól vagy traktátusban olvassa az mind elhívott!
Azok mind a "szüzek" akikről a példázat is szól.  Itt válik el hogy az okosakhoz vagy a balgákhoz tartoznak. Befogadják Krisztust belépnek -e a szövetségbe vagy maradnak egyetértő szemlélődők vagy halogatók..

Olajat pedig azért nem adtak mert senki nem adhat a megtéréséből másnak.  a megtérés az egyén és Isten dolga nincs benne 3. fél. Úgy ahogy Istentől rendelt házasságnál , bár vannak tanuk barátok de nem ők mondják ki a nagy IGENT!



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #89 Dátum: 2013. November 12. - 11:26:54
 O0