Szerző Téma: Merengések  (Megtekintve 93066 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ircsi

  • Vendég
Válasz #15 Dátum: 2013. November 20. - 15:16:28
Békesség Kamilla!

Köszönöm gondolataid, Atyánk csodálatosan megteremtette számunkra a nővényeket.
Még nem is létezett az ember már előre tudva,szervezetünknek mire van szüksége.

Dícsőség Néki érte!

Tipp: A félig megfőtt karfiolokat és lisztbe, majd sósó palacshintába szoktam mártani.
Bő zsiradékban kisűtni, majd papirszalvétán lecsepegtetni a felesleges zsiradékot.   :int2:



Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2013. November 20. - 17:06:06
 Köszi Ircsi a receptet!   O0    :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #17 Dátum: 2013. November 22. - 12:04:05
2Kor 8:11-15
Most pedig a cselekvést is végezzétek el, hogy amilyen az akarás készsége, olyan legyen a véghezvitel is, aszerint, amitek van!
Mert ha megvan a készség, az aszerint kedves, amije kinek-kinek van, nem aszerint, amije nincs.
Ugyanis azért, hogy másoknak könnyebbségük legyen, nektek ne legyen nyomorúságotok.
Ellenben az egyenlőségnek megfelelően a mostani időben a ti fölöslegetek pótolja azok hiányát, hogy máskor azok fölöslege is pótolja majd a ti hiányotokat, hogy így egyenlőség legyen; amint meg van írva:
"Aki sokat szedett, annak nem lett többje, és aki keveset, annak nem lett kevesebbje."


Ján 6:41 
A zsidók zúgolódtak ellene, mert azt mondta: Én vagyok az a kenyér, amely a mennyből szállt alá.

Ján 1:1-2 
"Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige.
Ő kezdetben Istennél volt."

Ján 1:9-14 
Az igazi világosság, amely megvilágosít minden embert, már eljött a világba.
A világban volt, és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt.
 Az övéi közé jött, és az övéi nem fogadták be őt.
De mindazoknak, akik befogadták, akik hisznek az ő nevében, hatalmat adott, hogy Isten gyermekeivé legyenek, akik nem vérből, sem a test akaratából, sem a férfiú indulatából, hanem Istentől születtek.
Az Ige testté lett, és közöttünk lakozott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, aki teljes volt kegyelemmel és igazsággal"



Máté 20:1 -16
"Hasonló a mennyek országa a gazdához, aki korán reggel kiment, hogy munkásokat fogadjon a szőlőjébe.
 Miután megegyezett a munkásokkal napi egy dénárban, elküldte őket a szőlőjébe.
Amikor kiment kilenc óra tájban, látta, hogy mások is állnak a piacon tétlenül, és ezt mondta nekik: Menjetek ti is a szőlőbe, és ami jogos, megadom nektek.
Azok pedig elmentek. Ismét kiment tizenkét óra körül és délután három óra tájban, és ugyanígy tett.
 Amikor pedig késő délután öt óra tájban is kiment, még mindig talált ott álldogálókat, és megkérdezte tőlük: Miért álltok itt egész nap tétlenül?
Azok pedig így válaszoltak: Mert senki sem fogadott meg bennünket.
Erre ezt mondta nekik: Menjetek ti is a szőlőbe!
Miután pedig beesteledett, ezt mondta a szőlő gazdája a vincellérjének: Hívd elő a munkásokat, és fizesd ki a bért, az utolsókon kezdve az elsőkig.
Ekkor jöttek azok, akik öt óra tájban álltak munkába, és kaptak egy-egy dénárt.
 Amikor azután az elsők jöttek, azt gondolták, hogy többet kapnak, de ők is csak egy-egy dénárt kaptak.
Amikor átvették, zúgolódni kezdtek a gazda ellen, és ezt mondták: Ezek az utolsók egy órát dolgoztak, és egyenlővé tetted őket velünk, akik az egész nap terhét hordoztuk, és szenvedtünk a hőségtől.
Ő pedig így felelt egyiküknek: Barátom, nem bánok veled igazságtalanul: Nem egy dénárban egyeztél-e meg velem?
Vedd, ami a tied, és menj el.
Én pedig az utolsónak is annyit akarok adni, mint neked.
 Hát nem szabad-e nekem azt tennem a javaimmal, amit akarok?
Vagy a te szemed azért gonosz, mert én jó vagyok?
Így lesznek az utolsókból elsők, és az elsőkből utolsók.
"



Szóval elég nekünk az Ő kegyelme, mert az mindenre elégséges!
ElSadaj! 
Isten adja a keveset is, a sokat is, és a végén a rész lesz a teljesség!
Ő Maga pótolja ki, teszi egésszé, és nem személyválogató!

Csodás meglepetésekben lesz részünk, azt gondolom....   :2smitten:


óóóóó... bárcsak jobban érthetném...   :angel:    roll
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 22. - 12:09:26 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2013. November 26. - 21:27:25
Isten szeret, Isten kegyelmes, de!
Tetteinknek következményei vannak.
A vetés és aratás törvénye érvényben van az Újszövetségben is... a kegyelem nem bujálkodásra van adva...
Isten mindörökké ugyanaz, nem változik Szava, véleménye biztos kőszikla, tájékozódási pont.... ami a mennyben van megalapozva, ezért megingathatatlan.
Szeretete féltékeny, izzó, megemésztő tűz   :2smitten:


Gal 6:7 
Ne tévelyegjetek, Isten nem csúfoltatik meg, mert amit vet az ember, azt aratja is.
Gal 6:8 
Mert aki a testének vet, az a testből arat pusztulást, aki pedig a Szellemnek vet, a Szellemből arat örök életet.
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 26. - 21:36:23 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #19 Dátum: 2013. December 06. - 10:51:07
A keresztények sokszor mondják, hogy Isten nem hagyja el őket.... nos, ez mikor igaz?

Zsoltár 37:
22
Akiket az Örökkévaló megáld, öröklik a földet,
    akiket pedig megátkoz, kipusztulnak róla.
23 Akinek útja tetszik az Örökkévalónak,
    annak lépéseit ő irányítja.
24 Az ilyen ember, ha elesik is, nem marad a földön,
    mert az Örökkévaló kézen fogja és felsegíti.
25 Gyermek voltam, meg is öregedtem,
    de nem láttam igazat elhagyatva,
    sem, hogy gyermekei koldultak volna.
26 Az igaz ember egész életében bőkezűen adakozik,
    gyermekei pedig áldottak.
27 Kerüld el a gonoszt, tedd meg, ami helyes,
    akkor biztonságban lakhatsz örökké!
28 Mert az Örökkévaló szereti az igazságos ítéletet,
    soha nem hagyja el hűséges követőit.

Megőrzi őket örökké,
    de a gonoszok utódait kiirtja.
(Egyszerű ford.)


37:28 Mert az Örökkévaló szereti az igazságos ítéletet,
    soha nem hagyja el hűséges követőit.

//
Zsolt 37:28 
Mert az ÚR szereti az igazságot, és nem hagyja el kegyeseit. Megőrzi őket örökké, a gonoszok magvát pedig kiirtja. (Új ford. és Károliban is)

Tehát nem hagyja el kegyeseit = hűséges követőit : akik a keskeny úton járnak, akik felvették naponta keresztjüket és úgy követik Krisztus Jézust.
De akik letérnek a széles útra, ott nem Krisztus Jézust követik....

Tehát meg kell térni = meg kell vizsgálni, hogy vajon Krisztusban, hitben vagyunk-é, akár naponta, ha letértünk a keskeny útról, ha nem Urunk után megyünk, hanem másfelé.... mert csak ott van velünk, ott van védelem, eledel és minden   :szelid:

2Kor 13:5 
Próbáljátok meg magatokat, hogy hitben vagytok-e!
Vizsgáljátok meg magatokat!
Vagy nem ismeritek fel magatokban, hogy Krisztus Jézus bennetek van?
Ha nem, akkor nem álltátok ki a próbát.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #20 Dátum: 2013. December 09. - 10:25:58
1Kor 14:2 
Mert aki nyelveken szól, nem emberekhez szól, hanem Istenhez, mert senki sem érti, hanem lélekben szól titkos dolgokat.
1Kor 14:4a 
Aki nyelveken szól, önmagát építi,

Sokan azt mondják, hogy csak az a nyelveken szólás, amikor valamilyen ismert nyelven szól valaki anélkl, hogy valaha is tanulta volna.
Azt gondolom, ez nem így van ezen Igék alapján.
Azért, mert ha csak ez lenne, akkor az ember nem tudna Istennel titkos dolgokat beszélni, hiszen a Sátán is ismer minden nyelvet és érti is azt.

Lennie kell olyan nyelvnek, akár többnek is, ahogyan Isten Szelleme adja, amit se az ember maga, vagy más ember, de még a Sátán sem ismer, így nem tudja kihallgatni és meghiúsítani sem.
Egy olyan nyelvnek, ami az elmének bolondság, akárcsak az igehirdetés a nem hívők számára, de Istennek nem az, hanem érthető nyelv és személyes kommunikációs eszköz, amire válaszol és ami építi az embert.
Ez egy szellemi nyelv, amivel az ember szelleme kommunikál Teremtőjével, Aki Szellem, Isten Szelleme által.
Imádja is ezen a nyelven, Isten Szelleme által, imádkozik is Hozzá, és így egészen biztosan Szellemben és Igazságban közeledik a Szellemek Atyjához, minden test és vér közbeavatkozása nélkül.
Ez a hit nyelve is egyben, ami által lehetséges Istennek tetszeni, hisszük, hogy Ő meghallgat és válaszol is :)

     :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2013. December 31. - 19:32:56

 Most sajnálom csak, hogy sosem jártam hagyományőrző körbe.. itt vagyok egyetlen kocsonyaaltató nélkül... jaj nekem, ki segíthet most ebben?   roll    :angel:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #22 Dátum: 2013. December 31. - 19:39:46
Tedd be a hűtőbe, hátha "altató" nélkül is megdermed. :2smitten:



Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2013. December 31. - 19:41:37

 Ott vannak, csak gyorsítandó a folyamatot gondoltam kis altatódalra...  vmosoly12

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #24 Dátum: 2013. December 31. - 19:43:34
Azt nem tudok! :izz



Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2013. December 31. - 19:45:01

 pech..    :morfondirozik:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #26 Dátum: 2014. Január 13. - 16:57:32
Napok óta fodlalkoztat egy dolog...
Van egy Testvérnő, aki kb 1 éve megkeresett és elújságolta, hogy előtte nyáron megtért a Hgy-ben, ahová én is jártam sokáig.
Régebben tettem neki bizonyságot, találkoztunk a civil életben, stb.
Nagyon megörültünk egymásnak, megbeszéltük, hogy összejövünk imádkozni, hívom a másik Tesónőt is és milyen jó lesz.
Hozott egy kis ajándékot is, almát, káposztát a kertjéből, egy kis kacsát megpucolva.... ilyesmit.
Emailban megállapodtunk, hogy péntek mindenkinek jó lesz, imádkozzunk együtt.
Nagy meglepetésemre, kis idő múlva írt sms-t, hogy a Szent Szellem nem engedi imádkozni jönni.
Nagyon szeret minket, de nem teheti, sajnálja.
Írtam neki, hogy nem értem, mi történt ilyen hirtelen, de rendben.
Gyanítom, beszélhetett a testvérével, aki szintén hgy-s.

Most karácsony előtti héten utaztam a lányomékhoz, és azon a vonaton ült a Tesónő is, látott, én is láttam őt, de nem akartam zavarni, ő pedig nem jött oda.
Átszálláskor vártuk ki-ki a vonatát (ellenkező irányba mentünk), és odajött, köszönt hites módra :) , belecsapott a kezembe, és pénzt tett bele, és azt mondta, Isten áldja meg utazásomat, én pedig közben már szálltam fel a vonatomra, mert indult is, így nem tudtam semmit mondani neki.
Miután felültem, akkor láttam, mit tett a kezembe.

Karácsony keddjén mentem hazfelé a boltokból, és megint találkoztunk.
Engem keresett, megint "küldetésben" volt, hozott ennivalót.
Felhívtam, nem akartam megsérteni, elfogadtam, amiket hozott, de igazából, hála Istennek, nem volt rá szükségem, de úgy voltam vele, nem bántom meg.
Fura volt, hogy mikor elmondta, mik vannak a dobozkában, 3 féle, mondtam neki, hogy igazából nem nagyon szeretem, meg sok is lesz, mivel én is már kitaláltam, mit főzök, de nem baj, majd adok a másik Tesónőnek belőle, nem tetszett neki.
Aztán, amikor adni akart egy cd-t, Németh Judit tanításával, és mondtam neki, nem tudom lejátszani, mert nincs min, de nem baj, odaadom a Tesónőnek, akkor szinte felháborodott, hogy ő kifejezetten nekem hozta, őt a Szent Szellem erre buzdította, és miért adnám oda?!
Mondtam neki, hogy akkor vigye el... azt mondta, hogy jó.
Aztán mégis itt hagyta, mert mondtam neki, majd elmegyek a Tesónőhöz, és együtt meghallgatjuk,gondoltam, nem bántom meg azzal, hogy elutasítom... azóta se hallgattuk meg.
Azt mondta, ok, az enyém, azt teszek vele, amit akarok.... hmmm...

Aztán beszélt pár emberről a gyüliből, akik hiányolnak engem... mondjuk érdekes, miért nem kerestek meg, tudják a telefonszámom, email címem...  nerd

Szóval, a lényeg az volt, menjek gyülibe, mert ott mennyire szeretnek engem, de imáról, ilyesmiről szó sem lehet itthon, azt em engedi neki a Szent Szellem!
Nem fura?
Az is érdekes, hogy csak engem agitál, csak hozzám küldi a Szent Szellem, a másik Tesónőhöz nem, sőt, vannak még többen is a városban, akik hiteseknek mondhatók, csak nem járnak gyülibe..... elég fura ez...

A slusszpoén pedig az volt, hogy mondta, van lehetőség a gyüliben szilveszterkor felszolgálni a vacsorát, pénzért, nem akarok menni, egy kis pénzszerzési lehetőség...  roll    vmosoly12
Majdnem 4 év kihagyás után, megjelennék a gyüliben, hogy jöttem pincérkedni, pénzért....   :2funny:

Elmondanám még azt is, hogy az ételek sajnos nem voltak áldásosak, mert nem volt ízük, nem is szeretem az ilyesmiket, és még a másik Tesónőék sem élvezték, nem voltak szükségesek sem, mint mikor pont jókor jön valami..... értitek?
Azt mondta ez a Tesónő, hogy őt Isten küldte, a Szent Szellem indította, de semmi áldás nem volt látogatásán, adakozásán.... csak keserű szájíz, és egy csomó kérdés, gondolat...
A legfontosabb, hogy nekem, személy szerint nem szólt Isten, hogy menjek gyülibe.... szóval....  :nemtudom:

Szellemiekben nem közösködik, azt megtiltotta neki a Szent Szellem, csak jótékonykodik és csalogat, érzelmileg próbál hatni, és a pénzzel... jaj...
Miközben jöttünk hazafelé, dicséretet dudoászott, lehet, még nyelveken is szólt magában, "vagyis szellemharcolt", ismerem ezt :)  amikor beszéltem, akkor is láttam rajta, hogy kutatgat... "vizsgál"   kuncog

Elképesztő, hova jutottunk....  vsir2


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #27 Dátum: 2014. Január 13. - 18:26:42
Szia Kamilla!

Hát én tiszta vizet öntenék a pohárba. Amikor legközelebb "jótékonykodni akar" azt mondanám neki, gyere adunk hálát az Úrnak, hogy ilyen alkalmat szerzett amikor megnylvánulhat Isten jelenléte köztünk. És ha akkor is azt mondja, hogy bocs de én nem adok veled együtt hálát, akkor én megmondanám neki kerek-perec, hogy nekem meg nem kell az Isten nélküli alamizsna. Lehet, hogy hirtelen nagyon meglepődne, de közben az igazság kapna utat, és még lehet, hogy javára is tudná az Úr munkálni. Én nem tűrném ezt a sunyiságot.

 :2smitten:



Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #28 Dátum: 2014. Január 13. - 19:21:26
Köszönöm Irma, ez jónak tűnik :)

Amikor először jött, az az Úrtól volt, és nagy öröm volt bennünk, és Isten jelenléte köztünk.
Aztán, hogy pontosan mi történt, nem tudom, azt sem, hogy hosszú szünet után miért jött megint.
Nem akartam őt megbántani, mint friss hívőt, tudod, de ez így nem mehet tovább, az is biztos.

Ezt fogom tenni, amit javasoltál, köszi  :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #29 Dátum: 2014. Január 15. - 09:11:41
Tegnap beszélgettem skypen az idősebbik Hugommal.
Ritkán beszélünk, de akkor jó sokat... összegyűlik a mondanivaló.  vmosoly12
Volt egy érdekes része a beszélgetésünknek.
Természetesen a családom tudja, hogy hívő vagyok, félem Istent, és ezt tiszteletben is tartják, mostmár...  :szelid:
Ezzel a Hugommal szoktunk "óvatosan" Istenről, dolgairól beszélni, bizonyságot mondok Neki, mit tett életemben, illetve életünkben, mármint a családoméban is, értve ez alatt a lányomékat.

Tegnap mondott egy érdekeset: Anya, aki nekem csak nevelőanyám, de Hugaimnak édesanyja, kb 14 évvel ezelőtt méhrák miatt volt kezelve.
Emlékszem, egyszer imádkoztam érte, kézrátétellel, ott náluk, miután Anyuval beszélgettünk Istenről, hogy Ő gyógyító és szeretné-e, ha imádkoznék érte.
Azt mondta, igen...
Ezután nem igazán gondolkoztam a dolgon, élte ki-ki a saját életét... de később kiderült, hogy a rák eltűnt a méhéből, dicsőség Istennek!
Nos, tegnap mondja a Hugom, hogy akkoriban Ő megpróbált alkudozni Istennel :)
Imádkozott Hozzá és azt mondta, hogy ha meggyógyítja Anyut, akkor Ő lemond a cigiről.... nos, Isten meggyógyította Anyut és a Hugom azóta nem cigizik  hehe

Azt mondja, megpróbál úgy élni, hogy tetszen Istennek...
Szóval, jó reménységben vagyok Hugom felől és reménykedem abban, hogy Isten nem engedi szüleimet sem és Testvéreimet sem elveszni... csak nem úgy, ahogyan én elképzeltem főleg régebben, a "nagyon hites" korszakomban..  brush1

Az is nagyszerű volt a tegnapi beszélgetésben, hogy tudtunk kendőzetlenül beszélgetni a Hgy-ről, a hozzájuk fűződő kapcsolatomról, a mostaniról és a régebbiről, ami akkoriban botránykő is volt szemükben és most már értem, miért...

Szóval, tegnap azt imádkoztam, "legyen a mai nap a csodák napja" és " gyógyuljunk meg"... nos, ez a beszélgetés számomra ezeket jelentette... nem testi betegségből való gyógyulást, hanem kapcsolati és gondolkozásbeli gyógyulás, "megvilágosodás, ráébredés" a csoda pedig az volt, hogy megláthattam, hogyan munkálkodik Megváltónk a Hugom életében, gondolkozásában...

Hálát adok mindezért Istennek és áldom Nevét!
Csodálom Őt, ahogy "több szálon" munkálkodik, amit igazából csak Ő tud átlátni, de megengedi, hogy meglássuk valami részben munkáját és azt is, hogy merre tart, mi a cél és az mindig az Ő Személye, jelenlétébe való bekerülés, a megváltás, megmentés.
Így megláthatjuk, hogy a Benne való bizalom, hit, reménység, a Hozzá való ragaszkodás, szeretet soha nem szégyenít meg és nem csal meg!
Ezért kell állhatatosnak lennünk, akkor is, ha semmit nem értünk, nem látunk, csak hisszük, hogy Ő Hű és Igaz, dicsőség Neki érte most és mindörökké!  :2smitten:

Ján 21:20 
Péter pedig megfordult, látta, hogy követi az a tanítvány, akit Jézus szeretett, aki a vacsora közben az ő keblére hajolt, és megkérdezte: Uram, ki az, aki elárul téged?
Ján 21:21 
Őt látta Péter, amikor azt kérdezte Jézustól: Uram, vele pedig mi lesz?
Ján 21:22
 Jézus pedig azt válaszolta: Ha akarom, hogy ő megmaradjon, amíg eljövök, mit tartozik rád?
Te kövess engem!


      :ima3:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.