Szerző Téma: Merengések  (Megtekintve 93063 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #270 Dátum: 2016. Július 12. - 21:01:37
Hát, igen... tényleg nevetséges ez a megvallósdi.... és szomorú is...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #271 Dátum: 2016. Augusztus 04. - 17:37:02
Eszt 8:17 
Minden tartományban és minden városban, ahová a király szava és rendelete eljutott, örültek és vigadtak a zsidók, lakomát és ünnepet rendeztek, és sokan a föld népei közül zsidókká lettek; mert elfogta őket a zsidóktól való rettegés.

Egy meglátás ezzel kapcsolatban:

Idézet
" Van ebben is egy súlyos és igaz üzenet, ugyanis ez a mai napig nem változott. Ha valaki el akarja kerülni Isten ítéletét, a kárhozatot, azoknak szintén zsidókká kell válniuk. Nem testileg, hanem lelkileg!

Ézsaiás könyve 2,3
„És mennek számos népek és mondják: Gyertek, menjünk föl az Örökkévaló hegyére, Jákob Istenének házához, hogy tanítson bennünket útjaira, hogy járjunk ösvényein! Mert Cziónból ered a tanítás és az Örökkévaló igéje Jeruzsálemből.”  "


Hogyan kell ezt csinálni? 
Lelkileg zsidóvá lenni? 

             :morfondirozik:
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 04. - 17:41:51 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #272 Dátum: 2016. Augusztus 04. - 20:05:08
Hát ezt attól kéne megkérdezni, aki ilyeneket tanít, mert hát azért tanítja mert neki ez sikerült - gondolom -  .

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #273 Dátum: 2016. Augusztus 04. - 22:11:04
A Római levél hosszan tárgyalja ezt a kérdést a 2.-4. fejezetekben.
Az ítéletet nem csupán a lélekben (is) zsidók, de Ábrahám magjaként, mi pogányokból lett keresztyének is elkerülhetjük, hit által. :szelid:
Ne akarjon egy keresztyén lélekben sem zsidóvá válni...
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 04. - 22:12:21 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #274 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 19:49:31
Ezekben a napokban nagyon nehéz nyugodtnak maradnom. Feszültség van a levegőben, nyugtalanság. Gondolom, a választás, a migráns kérdés miatt... is... meg amúgy is.
Nem tudom, de nekem, amikor Magyarországra gondolok, vagyis a mostani helyzetre, mindig a Moábbal kapcsolatos Igék jutnak eszembe, a Jeremiás próféta könyvéből, a 48. fejezetben leírtak, különösen ezek a versek:

Jer 48:11  Nyugodtan élt Moáb gyermekségétől fogva, és pihent az ő seprejében, és edényből-edénybe nem öntötték és fogságra sem ment, azért maradt meg az íze rajta, és nem változott el az ő szaga.
Jer 48:12  De íme eljőnek a napok, azt mondja az Úr, és rablókat bocsátok reá, akik megrabolják őt, és megüresítsék edényeit, palackjait pedig összetörjék.
Jer 48:13  És megszégyenül Moáb Kámós miatt, amint megszégyenült Izrael háza Béthel miatt, amelyben bizodalma volt
.

De nem csak ez, hanem azok a történetek is a Bibliából, amikor Isten úgy nevelte népét, Izraelt, hogy egy idegen hatalmat küldött ellenük, akik nyomorgatták és ilyenkor mindig eszükbe jutott, kihez is tartoznak, kitől is kell segítséget kérni és megjobbították útjaikat, eldobálták bálványaikat és szent népként éltek, ahogyan illett...

Ez a magát nagyon kereszténynek mondó Magyarországot vajon nem hasonlóképpen akarja nevelni az Úr?
És persze a nagyon ősi keresztény gyökerű Európát  is...  ? :nemtudom:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #275 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 09:39:31
Ezt sem lehet kizárni.
Bármit megérdemelnénk, jó hogy létezik Isten kegyelmes volta is.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #276 Dátum: 2016. Október 04. - 09:45:08
Néztem tegnap a híradókat, azt, mi a reakció a szavazás után.
Látni, hogy a szavazás érvénytelen, mégis azt mondják hogy érvényes, és jogos, és felhatalmazó erejű.
Mások azt mondják, hogy ez a népszavazás így, ezzel az eredménnyel inkább csak egy nagyon drága közvéleménykutatás.... ki egyet mond, ki mást...

Ahogy én látom, ez a népszavazás, függetlenül az eredményétől, csak arra kellett, hogy legyen alapja annak, hogy hozzányúlhassanak az Alaptörvényhez... és ez igen messzire fog vezetni.... szerintem... és nem igazán a migránsok ellen, nem igazán a biztonságunkért... hanem egészen más a cél... és ez nem fog tetszeni nekünk, nagyon nem...   :-\

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #277 Dátum: 2016. Október 05. - 06:31:11
Ahogy én látom, ez a népszavazás, függetlenül az eredményétől, csak arra kellett, hogy legyen alapja annak, hogy hozzányúlhassanak az Alaptörvényhez... és ez igen messzire fog vezetni.... szerintem... és nem igazán a migránsok ellen, nem igazán a biztonságunkért... hanem egészen más a cél... és ez nem fog tetszeni nekünk, nagyon nem...   :-\

Szerinted mit akarnak valójában?  :-\

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #278 Dátum: 2016. Október 05. - 07:51:20
Ahogy én látom, ez a népszavazás, függetlenül az eredményétől, csak arra kellett, hogy legyen alapja annak, hogy hozzányúlhassanak az Alaptörvényhez... és ez igen messzire fog vezetni.... szerintem... és nem igazán a migránsok ellen, nem igazán a biztonságunkért... hanem egészen más a cél... és ez nem fog tetszeni nekünk, nagyon nem...   :-\

Szerinted mit akarnak valójában?  :-\

 Meglátjuk....    :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #279 Dátum: 2016. Október 18. - 10:43:57

Apcs 17:26
 És az egész emberi nemzetséget egy vérből teremtette, hogy lakozzanak a földnek egész színén, meghatározván eleve rendelt idejüket és lakásuknak határait;

Mi van, ha mostanában jár le ez az elrendelt idő és határ?

               :morfondirozik:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #280 Dátum: 2016. Október 18. - 20:38:03
Érdekes felvetés, erről nem beszél az ige, hogy mi lesz akkor...
Modernkori népvándorlás?
Nagyjából ez történik a napjainkban.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #281 Dátum: 2016. Október 19. - 02:59:26

Apcs 17:26
 És az egész emberi nemzetséget egy vérből teremtette, hogy lakozzanak a földnek egész színén, meghatározván eleve rendelt idejüket és lakásuknak határait;

Mi van, ha mostanában jár le ez az elrendelt idő és határ?

               :morfondirozik:

Miért kéne lejárnia, ennek az elrendelt időnek és helynek?

De lehet úgy is érteni, hogy Isten határozza meg egy adott nép idelyét és annak határait egy adott időben. (A történelem is Isten kezében van)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 19. - 03:00:32 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #282 Dátum: 2016. Október 19. - 08:51:17
Érdekes felvetés, erről nem beszél az ige, hogy mi lesz akkor...
Modernkori népvándorlás?
Nagyjából ez történik a napjainkban.

Szerintem ez szükséges a végidők eseményeinek kibontakozásához.
Isten szól arról, hogy fel fogja bontani szövetségét a nemzetekkel... ez szükséges ahhoz, hogy minden néppel perbeszálljon nemsokára...
Tulajdonképpen ez a népvándorlás kicsit hasonlít ahhoz, ami Babilonban történt Nimród idejében: Isten összezavarta az egy nyelvet, egy akaratot... - ezért nem biztos, hogy annyira jó Magyarországon ez az új "egység" - csak akkor jó jött ki belőle az emberiséget tekintve.... most nem annnyira lesz jó, illetve mégis jó lesz, mert Isten eszköze tervének véghezvitelére, és azt gondolom, hogy Isten népére jó hatással lesz, hiába nem annak tűnik... nehéz időszak lesz, de úgy tűnik, ez kell ahhoz, hogy "ébredés" legyen, hogy felébredés legyen... 

« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 19. - 08:52:23 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #283 Dátum: 2016. Október 19. - 15:46:55
Nem vesszük át a szövetségeket?  :szelid:
Pl. ez a nemzetekkel való szövetség mikor köttetett?

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #284 Dátum: 2016. Október 19. - 18:53:51
Szerintem, amikor az evangelizálás hatására az első pogányok megtértek, megkeresztelkedtek és vették az Úrvacsora sákramentomát.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13