Szerző Téma: Merengések  (Megtekintve 93074 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #285 Dátum: 2016. Október 19. - 19:16:28
De annak nem lesz vége, amíg az egyház el nem ragadtatik.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #286 Dátum: 2016. Október 19. - 19:30:50
Szerintem sem. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #287 Dátum: 2016. Október 21. - 21:30:41
Első Ádám…
Ádám és Éva igazából nem voltak tökéletesek.
Akkor lettek volna tökéletesek, ha a Kísértőt, illetve a bűnt legyőzik.

Csak a körülmények voltak tökéletesek, és legfőbbképpen persze, maga Isten volt tökéletes, Akinek a jelenléte ott volt az Édenben.

Kísérthetőek voltak.

Jézus = utolsó Ádám, aki egy nagyon nem tökéletes környezetben élt.
A Kísértő Jézust is Isten Igéjével, Szavával, Törvényével kísértette, mint Évát és Ádámot.
Jézus ellenállt a Kísértőnek, legyőzte a bűnt, ezért lett ő tökéletes!

Jézus is csak akkor jutott tökéletességre, miután: „elvégeztetett!”, kilehelte lelkét, majd az Atya feltámasztotta, és megdicsőítette, felkente, felruházta isteni hatalommal, névvel…
Miért?
Mert megpróbáltatott, megmérettetett, és nem találtatott híjával!

Ádám és Éva megkísértetése szükségszerű, elkerülhetetlen volt ahhoz, hogy tökéletessé válhassanak.
Olyanokká, mint az Atya.
Szilárdak, kipróbáltak, megingathatatlanok.

Szükségszerű volt ahhoz, hogy kiderüljön, megbízhat-e bennük a Teremtő... ahhoz, hogy kiderüljön, igazán engdelmesek-e, alkalmasak-e a mennyei életre... kapnak-e hófehér ruhát.. .... ... nem kaptak, csak bőrruhát...



          :morfondirozik:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #288 Dátum: 2016. Október 22. - 09:47:32
Én az igéből azt látom, hogy Jézus nem azért lett tökéletes, mert engedelmes volt, hanem azért volt engedelmes, mert tökéletes volt.

Jézussal kapcsolatban az ige azt mondja, hogy a tökéletessége a szenvedések által csiszolódott.


Ha Ádám nem volt tökéletes, akkor Isten pocsék munkát végzett, s ráadásul ennek a következményeit szenvedjük el az eredendő bűn formájában.

Az ige Sátánt is úgy írja le, mint tökéletes állapotban teremtett kérubot, aki önmagát rontotta meg.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #289 Dátum: 2016. Október 22. - 16:10:30
 O0

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #290 Dátum: 2016. Október 22. - 17:39:30
[valasz author=Csaba link=topic=381.msg80368#msg80368 date=1477122452]

[/valasz]

Szóval azt mondod Csaba, hogy Jézus, mint ember tökéletes volt, csak aztán még tökéletesebb lett?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #291 Dátum: 2016. Október 22. - 21:17:38
Szia Kamilla! :int
Jogos a kérdés, O0 s a megfogalmazásom így tényleg ellentmondásos.
irulpirul
Egy kis magyarázat a szavaimhoz:
Jézus valóban tökéletes emberként született a földre, teljes tisztaságban, értelemben, egészségben.
Ezért tökéletes Váltság áldozat, ezen a téren nem volt hová. csiszolódnia.
Mégis ezeket mondja az ige:
Zsid.2:9. Azt azonban látjuk, hogy Jézus, a ki egy kevés időre kisebbé tétetett az angyaloknál, a halál elszenvedéséért dicsőséggel és tisztességgel koronáztatott meg, hogy az Isten kegyelméből mindenkiért megízlelje a halált.
10. Mert illendő vala, hogy a kiért minden és a ki által minden, sok fiakat vezérelvén dicsőségre, az ő idvességök fejedelmét szenvedések által tegye tökéletessé.
Ésa. 53:3. Útált és az emberektől elhagyott volt, fájdalmak férfia és betegség ismerője! mint a ki elől orczánkat elrejtjük, útált volt; és nem gondoltunk vele.
Nos, Jézusnak adatott egy tisztség, amiben szenvedések által lehetett tökéletessé.
Ez Jézus főpapi tisztsége:
Zsid.4: 15. Mert nem oly főpapunk van, a ki nem tudna megindulni gyarlóságainkon, hanem a ki megkísértetett mindenekben, hozzánk hasonlóan, kivéve a bűnt.
16. Járuljunk azért bizodalommal a kegyelem királyi székéhez, hogy irgalmasságot nyerjünk és kegyelmet találjunk, alkalmas időben való segítségül.
Jézus szenvedései emberként tették olyan Főpappá, aki tökéletesen együtt tud érezni velünk, megérti, s meg tud indulni a gyarlóságainkon. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #292 Dátum: 2016. Október 22. - 21:23:48
Egyetértek.
és Ezen szenvedések során kőkeményen ellen kellett állnia a gonosznak. minden kísértésének. Szerintem így lehetett csak teljesen tökéletes, olyan, mint az Atya. Ez volt az Ő próbája, és megállt benne mindvégig, ezért magyasztalta fel Isten, miután feltámasztotta, és felvitte a mennybe.
Én így látom. :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #293 Dátum: 2016. Október 22. - 21:43:20
Persze, abban egyetértünk, hogy ellen kellett állnia, hiszen máskép elbukik.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #294 Dátum: 2016. Október 24. - 19:52:26
[valasz author=Kamilla link=topic=381.msg80360#msg80360 date=1477078241]

[/valasz]

Pár gondolat megint....

Ádám és Éva egészen addig nem vétkeztek, amíg a Kísértő meg nem szólította Évát.

Jak 1:12 
Boldog ember az, aki a kísértésben kitart, mert miután megpróbáltatott, elnyeri az élet koronáját, amelyet az Úr ígért az őt szeretőknek.
Jak 1:13 
Senki se mondja, amikor kísértésbe esik, hogy Isten kísért engem, mert Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért.
Jak 1:14 
Hanem mindenki kísértésbe esik, amikor vonja és csábítja tulajdon kívánsága.
Jak 1:15 
Azután a kívánság megfoganva bűnt szül, a bűn pedig teljességre jutva halált nemz.


Ezen Igék alapján Évában ott lehetett már a kívánság a tiltott fa után, aminek teret adott akkor, amikor szóba állt a kísértővel, és engedett szavainak?
Tulajdonképpen egyetérthetett a már benne levő kívánság hangjával, mintegy igazolást kapott arra, hogy vegyen és egyen a fa gyümölcséből?
Mert ugye a tiltott az mindig érdekes....

1Móz 3:1-8 
A kígyó pedig ravaszabb volt minden mezei vadnál, melyet az ÚR Isten teremtett, és ezt kérdezte az asszonytól: Csakugyan azt mondta Isten, hogy a kertnek egy fájáról se egyetek?
Az asszony így válaszolt a kígyónak: A kert fáinak gyümölcséből ehetünk.
De annak a fának a gyümölcséből, amely a kert közepén van, azt mondta Isten: abból ne egyetek, azt meg se érintsétek, hogy meg ne haljatok.
A kígyó pedig azt mondta az asszonynak: Bizony nem haltok meg.
Hanem tudja Isten, hogy amelyik napon esztek abból, megnyílik a szemetek, és olyanok lesztek, mint az Isten: jónak és gonosznak tudói.

Mivel úgy látta az asszony, hogy jó volna enni arról a fáról, mert kedves a szemnek, és kívánatos, mert bölccsé tesz, szakított annak gyümölcséből, és evett.
Adott a vele levő férjének is, és ő is evett.


Ugyanígy lehetett Lucifer is, csak neki nem volt szüksége kísértőre, hiszen a mennyben mindent, amit megkívánt, látta, tudta, ismerte: Istent, hatalmát, dicsőségét, stb. és nem tudott ellenállni.

Évában fel kellett ébreszteni a benne szunnyadó kívánságot, kíváncsiságot, a „mi lenne ha…”- t és a kívánság megfoganván bűnt szült?


          :morfondirozik:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #295 Dátum: 2016. Október 27. - 12:34:21
Ehhez hasonló, amikor Pál mondja, hogy:
Róm 7:7-11 
Mit mondunk tehát? A törvény bűn? Semmiképpen!
Hisz a bűnt is csak a törvény által ismertem meg, mert a kívánságról sem tudtam volna, ha a törvény nem mondaná: Ne kívánd.
De a bűn, kihasználva az alkalmat, a parancsolat által mindenféle kívánságot ébresztett bennem.
Mert törvény nélkül halott a bűn.

Én egykor törvény nélkül éltem, a parancsolat megjelenésével azonban életre kelt bennem a bűn, én pedig meghaltam, és az a parancsolat, amely életet ígért, halálomra lett.
Mert a bűn kihasználta a parancsolat által adott lehetőséget, megcsalt engem, és megölt általa.


A Kísértő tulajdonképpen a Törvény szerepéhez hasonlóan járt el, csak az ő szavai ellentétesek Isten szavával, törvényével.
Szavai, illetve az annak való engedelmesség által kelt életre Éva szívében a bűn, ami nem más, mint a törvény, vagyis Isten szavának, parancsának a megszegése:
1Móz 2:16-17
És azt parancsolta az ÚR Isten az embernek: A kert minden fájáról bátran egyél.
De a jó és a gonosz tudásának fájáról ne egyél, mert amely napon eszel róla, bizony meghalsz.


Vagyis, amíg engedelmességben jártak, nem ettek a tiltott fáról, nem szegték meg Isten szavát, parancsolatát, törvényét, addig szellem szerint, Istenben jártak.
Viszont, amint áthágták azt, engedetlenek lettek, bűnbe estek, és az a parancsolat, amely életet ígért, halálukra lett. „Mert a bűn kihasználta a parancsolat által adott lehetőséget, megcsalt engem, és megölt általa.”
Testbe zuhantak, és arattak veszedelmet.


         :morfondirozik:
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 27. - 12:35:55 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #296 Dátum: 2016. Október 30. - 20:48:46

Ma, délután 4 óra körül különleges volt a fény a városunkban. A munkahelyemen voltam, és egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy valami nagyon fura odakinn. Kimentem megnézni, és tényleg, furcsák voltak a fényviszonyok: rózsaszínes volt az égbolt, kicsit be volt borulva, de nem az egész égbolt, csepergett az eső, és szivárvány volt! Erős, éles szivárvány, de nem nagy. Látszott rendesen félkörben, erőteljes színekkel, de nem volt meg benne az összes szín. Furcsa volt az ég, kicsit távolabb világosabb kékes, köröskörül, majd megint borús...
A szivárvány elég sokáig látszott.... fura, fura...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #297 Dátum: 2016. November 02. - 12:15:53
A minap néztem a "Maradj talpon" c vetélkedő műsort. Volt benne egy nő, aki szerette volna megnyerni a 25 milliót, ún. kihívó játékos volt, középen, akivel játszottak a többiek.
Kiderült róla, hogy sok évig versenytáncos volt, aztán valahogy rájött, hogy neki lelkésznek kell lennie. El is végezte az iskolát, református lelkésznő lett, ma is az. Van családja, gyerekei és újabban karatézik, nagyon lelkesen.
Közben pedig bízik a szerencsében, pl a négyes szám szerinte nagyon szerencsés szám...
Kedves lelkész asszony, aki gyülekezetet pásztorol, vezet...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #298 Dátum: 2016. November 02. - 15:01:20
Na ez már a karrier! :P

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #299 Dátum: 2016. November 02. - 15:17:57
Igen... a városunkban is volt régebben egy érdekes ref, lelkész, ő férfi volt, talán zöldségesből avanzsált pappá, majd nálunk polgármester is volt, de zűrök voltak a a város pénzkezelése és politikai érdekek körül, úgyhogy hamar lelépett... a városból is... úgyhogy én nem csodálkozok annyira azon, hogyan is áll a kereszténység...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.