Szerző Téma: Bizonyságaim  (Megtekintve 106242 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #120 Dátum: 2017. Június 29. - 20:57:33
Kedves Irma !Nagyon sok boldog nyugdijjas évet kivánok neked,szeretettel! :2smitten:



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #121 Dátum: 2017. Június 29. - 21:06:03
Köszönöm szépen! :int2:



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #122 Dátum: 2017. Szeptember 09. - 18:52:52
Munkából hazafelé találtam egy pénztárcát.
Le sem tudom írni, mennyi gondolat kezdett el kavarogni bennem, miközben felvettem.
Első gondolatom, mit csináljak vele? Talán be kellene adnom a szemben levő kisboltba. Vagy majd hétfőn leadom az önkormányzat portáján.

Közben, párhuzamosan, a következő gondolatok: Ez egy próba, mit teszel. / Tedd el, nézd meg mennyi pénz van benne, és tedd el, úgysem tudja meg senki.

Közben hazaértem. Lepakoltam, leültem és megnéztem a pénztárcát, nincs-e benne valami név, papír, amiről lehet tudni, kié.
Találtam benne jól látható helyen egy papírdarabot, telefonszámokkal.
Felhívtam a "saját" számot, de hangposta jelentkezett. Aztán felhívtam "apa" számát. Nem sokra mentem vele :) nem tudta, a lányáé-e.... szerintem nem is értette, mit akarok. Letettem.
Kisvártatva hívott a tulajdonos, mondtam neki, hova jöjjön. Eljött, odaadtam neki. Nem győzött hálálkodni. Benne  volt a pénztársába, eldugva a szippantás ára, mutatta is, nem kevés lehetett, volt ötezres is benne. :)

Nagyon érdekes megtapasztalás volt ez, nem volt még ilyenben részem.
Restellem, hogy egyáltalán volt olyan gondolatom is, hogy tartsam meg, de inkább úgy tűnt, mintha nem is az én gondolataim lettek volna ezek a helytelen cselekedetre buzdítóak.

A világ legtermészetesebb dolgának kell lennie annak, hogy ami nem az enyém, azt visszaadjam a tulajdonosának. És az is! :)

Kiderült, az is jó lett volna, ha a kisboltba adom be, mert ott is kereste, még a kamerák felvételeit is megnézték.... érdekes, hogy a túloldalon nem találta meg, pedig, kereste....

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #123 Dátum: 2017. Szeptember 09. - 19:04:16
O0

Érdekes, én talált telefonnal voltam már így, hogy belülről győzködött egy hang, hogy nyeljem be.
Talán ez mégis csak a bennünk lévő óember hangja.

Azért elég pocsék lehet azoknak, akiknek a lelkiismerete ilyenkor csendben marad.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #124 Dátum: 2017. Szeptember 09. - 19:05:32

 :)    O0

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #125 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 20:19:30
Már többször írtam arról, hogy a Nyugati téren lévő aluljáróban hetente többször is evangelizál egy is gyülekezet,
 nagyon húségesek ebben a szolgálatban. Engem már többször megörvendeztettek,
mert a pásztoruknak csodálatosan szép hangja van és mindenféle erősítés nélkül beénekli az egész aluljárót.

Olyan jó amikor felmegyek a metróból és már a lépcső alján is hallom egy-egy dicsőítő ének hangjait.
 Nekem azért is megható ez, mert a pásztor koreai származású, de az énekeket tisztán érthetően,
 szinte akcentus nélkül énekli. Már megismerjük egymást, mert egyszer mikor megálltam meghallgatni egy bizonyságot,
 odajött hozzám, mondtam, hogy én testvér vagyok, akkor kölcsönösen megáldottuk egymást,
azóta ha meglát a tömegben mindig int nekem. Olyan jó, hogy szavak nélkül is értjük egymást, mert én meg mindig imádkozom értük.



Shin  Sheong    Hak  az  éneklő  koreai  lelkész,
a  Reménység    Metodista  Gyülekezetből.
Beszélgettünk  a  héten  a  gyülekezetkeresésről.
Meglátogattad    Őket  az  imaházukban?
Már  nem  ismeretlen  Arcként  jönnél  a  közösségbe.


https://www.facebook.com/remenyseg.metodista/?fref=ts

Reménység Metodista Gyülekezet, UMC, EMK

1068 Budapest, Felsőerdősor u. 5.
Vasárnap  16.00   van  Istentisztelet.


"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #126 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 14:55:00
Tudom a címüket, de még nem voltam ott. Nem is hiszem hogy megyek. Én a karizmatikus gyülekezeteket elkerülöm. Komoly lelki krizisen mentem át abban a karizmatikus gyülekezetben amelyikbe jártam. Nem tagadom sokat tanultam is, de amilyen sebeket kaptam, nagyon nehéz volt felállni belőlük, megbocsájtani és elengedni a bántásokat. Nagyon sok évbe telt mire az Úr begyógyította ezeket. Nem tudom, hogy ezek a testvérek milyen légkört tartanak fenn, de már nem is szeretnék próbálkozni. Hiszem, hogy nem véletlenül hozza fel bennem a Szent Szellem újra és újra a régi, kedves gyülekezetemet. Amelyik valójában teljesen új lesz, hiszen 22 év alatt majd nem kicserélődött a gyülekezet tagsága. Most új lelkészük is lesz. Talán ez az új kezdet, amiről a Szent Szellem több Igét is a szivemre helyezett. Most a ránk következő vasárnap lesz a lelkipásztor beiktatás, arra készülök elmenni, a többit majd Isten végzi.



Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #127 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 15:05:44
Tudom a címüket, de még nem voltam ott. Nem is hiszem hogy megyek. Én a karizmatikus gyülekezeteket elkerülöm.

Miből  gondolható, hogy  karizmatikus  gyülekezet?

A  Magyarországi  Metodista  Egyházhoz  tartoznak.

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #128 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 16:55:56
[valasz author=zsotza link=topic=392.msg84298#msg84298 date=1505135144]

[/valasz]

Inkább csak gondolom, mert a történelmi egyházak képviselői nem szoktak kiállni evangelizálni. Lehet, hogy egyszer majd megnézem őket. De a szivem visszahúz a régi gyülekezetembe, most arra kérek erőt, hogy megtudjam ezt lépni.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #129 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 17:10:25
A Metodista egyház az nem karizmatikus.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #130 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 17:48:57
Valóban a Metodista Egyház nem karizmatikus, de már az sem egységes, annak idején Iványi Gábor is onnan vált ki, alapitott egy másik hasonló gyülekezetet. 



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #131 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 18:54:30
Én a metodistákkal óvatos vagyok, azt vallják, hogy a teljes megszentelődést még ebben az életben el lehet érni, ennek megfelelően alkotnak egymásról és főként másokról véleményt...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #132 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 19:30:21
Köszönöm Csaba ezt az információt, mert nem szeretnék már olyan nézetekkel szembesülni, ami újabb tévút lehet.
Maradok én a gyökereimnél. Nem azért mert azt hiszem, hogy a baptisták mentesek téves meglátásoktól,hanem mert ezeket már ismerem.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #133 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 19:37:31
[valasz author=Irma link=topic=392.msg84315#msg84315 date=1505151021]

[/valasz]

Igen ez fontos dolog Irma! Ha tudod valamiről, hogy nem értesz vele egyet, de eltudod fogadni, akkor már van ésszerű lehetősége annak, hogy az ember be tudjon épűlni.

Ez sokkal jobb, mint a kegyetlen és váratlan meglepetések.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #134 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 19:50:17
Ez így van.
A karizmatikus gyülekezetben az volt a legfájóbb, hogy nem így indult. Ha visszaemlékszem a 70-nes évek közepén elindult megújulási mozgalmakra... hát nagyon messze kerültünk. Ma már sok minden helyre került ezzel kapcsolatban, de nem akarok újra valami "újat" az életembe, inkább csak maradok az Igénél és olyan gyülekezetre vágyom, ahol hasonló módon igyekeznek legalább a tiszta Ige hirdetésére.