Szerző Téma: Bizonyságaim  (Megtekintve 106271 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #135 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 19:59:42
[valasz author=Csaba link=topic=392.msg84316#msg84316 date=1505151451]

[/valasz]

Képtelen lennék visszamenni a felismert ferdeségeket elfogadva a régi gyülimbe, sőt, máshová is ezek miatt nem tudok elmenni...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #136 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 20:09:40
[valasz author=Kamilla link=topic=392.msg84320#msg84320 date=1505152782]

[/valasz]

A Baptisták alapvetően egy jó közösség szerintem.
A karizmatikus mozgalmak talán közülük vitték a legtöbb testvért kétes dolgok közé.

Mondjuk én sem tudnék újra Római Katolikus lenni...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #137 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 20:12:17
[valasz author=Csaba link=topic=392.msg84321#msg84321 date=1505153380]

[/valasz]

Értem. Én csak a saját nevemben, magamról írtam. :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #138 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 20:17:33
[valasz author=Kamilla link=topic=392.msg84320#msg84320 date=1505152782]

[/valasz]

Kamilla te valamit félreértesz, vagy én nem voltam elég világos. Én oda készülök visszamenni ahonnan el se keellett volna jönnöm. De amikor eljöttem onnan akkor még nem láttam át teljesen a dolgokat. Én nem karizmatikus gyülibe készülök.
Ami meg a te látásodat illeti, azt majd Isten fogja változtatni, ugyanis tökéletes gyülekezet itt a földön nincs, és tökéletesek mi sem vagyunk. A keresztényeket mégis gyülekezetbe alkotta a Szent Szellem. De erre mindeenkinek magának kell rájönni.
 
Most olvastam Csaba hozzászólását, és igen a baptisták közül került át sok-sok tag a karizmatikusok közzé. Hiszen az Agapé gyülekezet eredetileg a Pestlőrinci Baptista gyülekezet volt, aztán 96-ban gyülekezetestől, pásztorostul kizárták mert nem vállalták a szellemi közösséget velük. De azok közül, akik akkor tagok voltunk, már nagyon sokan revidiálták korábbi nézeteiket és vissza kerültek baptista közösségekbe.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #139 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 20:22:40
Gondoltam, hogy nem szabad írnom, sajnos megtettem. :(

Mindig ez van.... további jó beszélgetést nektek.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #140 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 20:27:00
[valasz author=Kamilla link=topic=392.msg84326#msg84326 date=1505154160]

[/valasz]

Ne csináld ezt Kamilla! :szelid: Nem véletlenül írtam, hogy én sem tudnék Római Katolikus lenni. Megértem az álláspontodat a HGY - felé.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #141 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 20:34:19
Nem szabadna ilyen könnyen megsértődni, főleg nem ilyen jelentéktelen dolgon. :(

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #142 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 20:42:51
Kamilla, tényleg ne tedd ezt. Ha bántó volt valami amit írtam, kérlek ne haragudj, csak meg akartam világítani, hogy mi is a helyzet. Egyébként is ez annyira mindenkinek a belső indíttatása, hogy nem is szabad beleszólnunk. Mindenki msként éli meg. Az Agapéba én se tudnék visszamenni, pedig nagyon sok kedves testvérem van ott.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #143 Dátum: 2017. Szeptember 16. - 16:07:23
Nagyon szomorú vagyok. Ma olyasmiben volt részem, ami megszomorította bennem Isten Szellemét

Az történt, hogy a héten nagyon komoly anyagi jellegű támadást intézett ellenünk, egész pontosan a fiam ellen. De minthogy ő nem tudja intézni itthon az ügyeit, nekem kell különböző iratokat beszerezni, ügyvédhez menni, ilyesmi. Épp a soron következő irattal siettem a KÖKI-be amikor azt láttam, hogy kihúz a busz az orom előtt. Sebaj, 10 perc múlva jön a másik. A megállóban ott volt két fiatalember, mind ketten dohányoztak, csak az egyik füves cigit szívott. De nagyon udvariasak voltak. Kérdezték, hogy szerintem melyik a jobb melyik a jobb énekes Caramell és mr nem is tudom melyik volt aa másik. Mondtam nekik mosolyogva, hogy én egyiket sem ismerem. Erre megkérdezték, hogy miért én milyen zenét szeretek. Mondtam, hogy egyházi zenét, gospelt. Erre az a fiú aki füves cigit szívott, elmondta, hogy ő ismeri Jézust, járt gyülekezetbe, egyszer még írt egy dalt is, ami Őróla szól. A barátja megkérte hogy énekelje el. Elkezdett énekelni, akadozva, hiszen be volt lőve, de abban az énekben benne volt minden. Jézus váltsága,bünökből való megváltás. Kérdeztem tőle, ha ennyire tud mindent, akkor miért nem jár Jézussal. Nagyon szomorúan intett a cigire, hogy nem tud szabadulni tőle. Még volt annyi időm, hogy elmondjam neki, hogy nem neki kell szabadulni, hanem hívja segítségül Jézust és ő megszabadítja. Úgy láttam elindult benne valami, és fohászkodtam, hogy az Úr végezze el benne a jó munkát. Ő az akinek gondja van az eltévedt juhokra.

Azért vagyok szomorú, mert annyi ilyen céltalanul lödörgő fiatalt látok csak itt a lakó telepen, és ez a fiú már ott volt az Úrnál, ki tudja mi történt, hogy vissza került a világ mocskába.

Isten irgalmazzon a fiataljainknak.



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #144 Dátum: 2017. Szeptember 16. - 16:57:51
Tudom milyen ez Irma néni...Én is rengeteg jószándékú és eltévelyedett fiatalt látok magam körül...A gyülekezetek nagy felelőssége az hogy szeretetlenséggel és ítélkezéssel eltaszítják maguktól őket...
A füves cigi minden bizonnyal egy hiány tünete...sokaknál a szereteté...



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #145 Dátum: 2017. Szeptember 16. - 18:18:12
Ez így van ahogy írod Gábor. Én hiszem, hogy minden okkal történik, és ahogy énekelte kadozva Jézus dicsértét, arra gondoltam, hogy még így is evangelizált, mert a barátja még sohasem hallott ilyesmiről, és talán ő is ráeszmél hogy az Úr haza várja- Egy szabadkeresztény gyülekezetbe járt, ki tudja mi történt ami miatt most itt tart. Ha emberek nem is tartják őket számon az Atya szive értük szakadt meg a kereszten és Ő számon tartja az eltévelyedetteket is. Annyira vigasztaló erre gondolni. Nagyon örülök, hogy ha csak pár percig is tudtam Isten szeretetét megmutatni nekik.



Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #146 Dátum: 2017. Október 15. - 05:28:07
Hiszem, hogy nem véletlenül hozza fel bennem a Szent Szellem újra és újra a régi, kedves gyülekezetemet.
 Amelyik valójában teljesen új lesz, hiszen 22 év alatt majd nem kicserélődött a gyülekezet tagsága.
Most új lelkészük is lesz. Talán ez az új kezdet, amiről a Szent Szellem több Igét is a szivemre helyezett.
Most a ránk következő vasárnap lesz a lelkipásztor beiktatás, arra készülök elmenni, a többit majd Isten végzi.

Mi  történt  azóta?
Milyen  tapasztalatokkal  Gazdagodtál?

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #147 Dátum: 2017. Október 15. - 09:37:06
Kedves Zsotza Testvérem!

Megvallom, nem volt bátorságom elmenni. Nem könnyű 9 év után újra belépni egy templom ajtón. De nem adom fel, addig amíg Istentől nem nyerek annyi bátorságot, hogy megtegyem az első lépést. Most nagyon érdekes üzenetek jutottak el hozzám két helyen is tartanak egy alkalmat aminek ugyanaz a címe: Kelj fel, tündökölj! Elhatároztam, hogy elmegyek mind a kettőre. Aztán majd Isten vezet tovább. Nagyon vágyom már a közösségre.

Köszönöm az érdeklődést!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #148 Dátum: 2017. November 20. - 22:13:34
Ma egy nagyon szomorú dolgot osztok meg veletek.

Nem rég a híradásokban felröppent, hogy a 75 éven felüli daganatos betegeknek csak a legolcsóbb gyógyszereket lehet felírni, illetve alkalmazni. Már akkor is mérhetetlenül felháborodtam, de aztán arra gondoltam, hogy ennyire nem lehetnek gonoszak, hogy majd változtatni fognak ezen a szerencsétlen ötletükön. Ma megtudtam, hogy mi is a magyar valóság.
Van egy nagyon drága idősebb testvérnő, akivel mély barátságban is vagyunk. Van egy nagyon ronda betegsége CODP-nek hívják, súlyos légzési nehézségeket, köhögő rohamokat, éjszakai fulladozásokat okoz. Nem gyógyítható, csak a tüneteket lehet csillapítani. A gyógyszereket csak szakorvosi engedéllyel lehet felíratni. Ma volt a tüdőgondozóba, hogy megújítassa az engedélyt, ahol is az orvos közölte vele, hogy szó sem lehet róla, túl drága ez a gyógyszer. Képes volt azt mondani, hogy nincs is ez a betegsége, amit 5-6 évvel ezelőtt már diagnosztizáltak. Úgy jött el, hogy nem kapott segítséget.
Elgondoltam, hogy a fiatalokat elüzték, az öregeket el akarják pusztítani, mert gyógyszer nélkül, nehéz szenvedés között az ilyen súlyos betegek meg fognak halni. Mit akarhatnak azok, akik ezt a szegény országot irányítják? Valóban drágák a gyógyszerek, nekem is van legalább kettő olyan aminek az ára havonta 20 ezer Ft felett van, ha nem kapnék rá támogatást, akkor én sem tudnám meg venni. Egyetlen vigasztalás van számunkra, hogy mi a legfőbb Orvos kezében vagyunk. De emberileg ez annyira szomorú.



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #149 Dátum: 2017. November 21. - 08:58:45
Előbb utóbb ezt a sok gonoszságot le fogják aratni ítélet formájában...undorító akm ami megy...