Szerző Téma: Bizonyságaim  (Megtekintve 106274 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #75 Dátum: 2015. Május 05. - 07:52:20
Ámen!

 vszeretet4



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #76 Dátum: 2015. Május 05. - 08:01:11
[valasz author=Irma link=topic=392.msg63958#msg63958 date=1430804661]

[/valasz]

       :2smitten:   


                   :viragotszor:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #77 Dátum: 2015. Május 05. - 08:02:59
Köszönjük kedves Irma a bizonyságodat!
Jól esett olvasni! :2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #78 Dátum: 2015. Május 05. - 08:06:32
 :viragotszor:



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #79 Dátum: 2015. Május 05. - 08:35:37
Én is köszönöm.
Jó volt olvasni.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #80 Dátum: 2015. Május 05. - 09:30:55
Jaj, de szép! szivetadja
virag12

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #81 Dátum: 2015. Május 05. - 12:24:44
Örülök hogy egy kis örömöt loptunk az életedbe kedves Irma! :2smitten:



Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #82 Dátum: 2015. Július 28. - 18:00:18
Ma nagyon nagy öröm ért. Jöttem haza nagyon fáradtan a munkahelyemról, lévén, hogy már két napja dolgoztam. De mikor odaértem a Nyugati téri aluljáróhoz, már a bejáratnál lehetett hallani, hogy egy férfi csodálatos hangon énekel az Úr  dicsősségére. Megálltam hogy végighallgassam az éneket, és amikor befejezte az énekszámot, egyenesen hozzám jött. Mondtam, hogy testvérek vagyunk, és ekkor kölcsönösen megáldottuk egymást Istenünk Nevében. Annyira jól esett, egy simogatás volt az Úrtól. Ezt az énekest már máskor is hallottam, és mindig csodálattal adózom a szorgalmának, mert koreai ember létére ékes magyarsággal énekel. Pedig, mint tudjuk a mi nyelvünk nem tartozik a könnyen elsajátitható nyelvek közzé. Innen is kivánom Isten áldását életükre és munkálkodásukra.

Éppen  pár  napja   látogattam  meg  ezt  az  oldalt:  Kegyelem Metodista Gyülekezet, UMC, EMK
Shin Sheon Hak  Testvérről  van  szó, a  Kegyelem  Metodista  Gyülekezet  egyik  pásztoráról.
Köszönöm  Irma, hogy  Írtál  róla, sokszor  nem  a  gigamega  "ministry"  az  áldás,
hanem  egy  egyszerű  beszélgetés, lelki  érintés, ölelés  ad  áldást, és  bátorítást.
Voltál  már  ebben  a  gyülekezetben?

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #83 Dátum: 2015. Július 28. - 18:16:28
Nem voltam még, mindig csak itt találkozom velük. De már ismerem őket, mert sokszor vannak ott és szolgálnak ennek a bűnös városnak az egyik legforgalmasabb pontján. És valamilyen adománnyal is szolgálhatnak, mert azt láttam, hogy sokan állnak sorban és várták őket. Nekem mindig nagy öröm hogy látom, hogy vannak akik nem csak beszélnek, hanem tesznek is. Én mostanában nem járok semmilyen gyülekezetbe, azt várom, hogy merre vezet az Úr. Egyelőre azt tudom, hogy a karizmatikus gyülekezetből kihozott az Úr. A jövőt még nem látom.



Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #84 Dátum: 2015. Július 28. - 18:26:23
Amilyen  könnyen  ki  lehet  kerülni  egy  gyülekezetből, legalább  olyan nehéz  beépülni ,
elmenni  -  teljesen  ismeretlenül -egy  templomba, imaházba.
A  korábban  említett  gyülekezetben  már  legalább  egy  Ismerősöd  lenne.
Én  egyszer    meglátogatnám  Őket, ha  nem  tudnék  hova  menni  gyülekezetbe  vasárnap.

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #85 Dátum: 2015. Július 29. - 03:59:00
Én legtöbbször vasárnap is dolgozok. De most ebben változás várható, izgalmas hónapnap nézek elébe, mert szinte minden változás alatt áll, várok lakás kérdésben megoldást, szeptember 1-től új cég veszi át a munkáltatásunkat, most jön éves látogatásra a fiam, szóval majd kiderül.
Igen, abban a gyülekezetben valóban lenne egy ismerősöm, de én kifelé jövök a karizmatikus vonalból, ők pedig karizmatikusok.  De majd ha kevesebbet kell dolgoznom és lesnek vasárnapjaim, akkor majd egy baptista gyülekezetben nézek széjjel, vágyik lelkem vissza a gyökereimhez.



Nem elérhető szati62

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 680
  • Nem: Nő
  • Nyugdijas
Válasz #86 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 11:34:55
József ez csodálatos az Urtól. vint
Áldjon benneteket az Ur Jézus.!

„Ne igazodjatok e világhoz, hanem változzatok meg értelmetek megújulásával, hogy megítélhessétek: mi az Isten akarata, mi az, ami jó, ami neki tetsző és tökéletes.”
Róma 12:2


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #87 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 19:42:04
Ma elment a fiam, vissza Angliába. Nagyon nehéz volt, mert semmi sem úgy sikerült ahogy terveztük. Nekem dolgoznom kellett, új munkakört kaptam, egyik héten igy benn kellett lennem. Közben költözésre kellett készülnünk, úgy volt, hogy sikerül elköltözni míg itthon van a fiam. Ez sem sikerült. Itt maradtam egy félig becsomagolt lakásban, és benn a munkahelyemen egyre több időt kell töltenem. Nagyon nem értettem és úgy hirtelen nagyon belefáradtam abba a sok mindenbe ami rám zúdult, és nagyon fájt, hogy olyan kevés időt tudtnk úgy igazán együtt tölteni. És mint olyan sokszor már, kerestem vigasztalást, bátorítást az Úr üzeneteiből és ezt találtam az egyik mai Ige magyarázatba és annyira sziven ütött, hogy pont nekem szóló üzenet volt elkészítve :

    

MEGTÉRÉSSEL MEGKAPHATÓ


"Jákób pedig egyedül maradt, és tusakodik ővele egy férfiú, egész a hajnal feljöveteléig." 1Mózes 32,24

 

Egy történésekkel teli éjszaka. Az első, amit Jákób ezen az éjszakán tesz, hogy átköltöztette mindenét a Jabbók révén. A Jordán a Bibliában a halál folyója. Tehát halálba adta mindenét, amije volt. A legnagyobb értékkel kezdi: feleségeivel. Rákhel volt a bálványfeleség, akit mindenkinél jobban szeretett. Ha át akarsz jutni, akkor a bálványaiddal kezdd el. Jákóbnak volt egy bálványgyermeke is: József. Átviszed-e most azt, akit a világon a legjobban szeretsz? A lelki történetünkben ezt így hívják: teljes, tökéletes, feltétel nélküli átadás. Jákóbnál tusakodás, imádkozás közben történik valami. Isten Lelke nem tud rajta erőt venni. Lehet, te sem engeded Őt a döntő ponthoz érni. Valahol illetnie kell az Úrnak. A német fordítás így mondja: "megütötte". Ahol nálad és benned fordul minden, meg kell, hogy üssön... Lehet, hogy az akaratvilágod a legerősebb az életedben. Isten soha nem téveszti el a helyet, sem az ütés erősségét. Hagyd abba a kérdést, hogy miért itt, miért pont ennek kellett történnie? Isten nem üt feleslegesen. Jákób soha többé nem járhatott úgy, mint előtte. Attól kezdve sántított. Áldott sántaság! Ezt mondja az angyal: "Bocsáss el engem, mert feljött a hajnal." Testvér - reggeledik! Elkezdődik a világosság. Elhangzik a mondat: "Nem bocsátlak el tégedet, amíg meg nem áldasz engemet." Fel-hangzik a kérdés: "Mi a te neved?" Jákób kimondta: Csaló. Ma harcold meg az Úr előtt, hogy őszintén ki tudd mondani a neved. Hogy új nevet kaphass, hogy felöltözhesd a Krisztust. Akkor rajtad, a hátralevő életeden ott van és ott marad az áldás.

és egy csodálatos dicsőités is felhangzott _

https://www.youtube.com/watch?v=T5Olq-ZoHdg

Igy együtt azt az átélést adta nekem, hogy Isten szeretete itt van velem, és Ő majd átsegít mindenen.
Köszönöm Uram, Mindenható Istenem!



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #88 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 20:20:26
 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #89 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 19:39:08
Mostanában  teljesen felfordult az életem. Még a nyár elején kiderült, hogy az a vállalkozó, akinek dolgoztunk elvesztette ezt a munkát, mert a Hivetel saját portaszolgálatot kiván szervezni, szeptember 1-től. Az egész nyár azzal telt, hogy a legkülönbözőbb találgatások kaptak szárnyra, többek között az is, hogy a KSH müszaki vezetője, aki majd a munkáltatónk lesz elsőnek készül kirugni. Ugyan nem nagyon értettem, hogy mit vétettem, de tudtam manapság az is elég, hogy már nem vagyok fiatal. Az Úr kezébe tettem a dolgot, mert tudtam én nemigen tudok tenni a dolgok megváltoztatására semmit. Aki eddig a fönökünk volt, az nagyon furcsán kezelte a társaságot, volt egy réteg akinek a világon mindent szabad volt, rengeteget lógtak, ha benn voltak akkor sem csináltak jóformán semmit. Én nem tartoztam ezek közzé, hiszen én első sorban az Úrnak dolgozom, csak földi szinten a munkáltatómnak. Úgy voltam vele, hogy az indokot nem értem,de ahogy eddig, majd ezután is megsegít az Úr. Aztán eljött az idő, amikor Önéletrajzokat kértek, és jöttek a személyes elbeszélgetések. Nekem ezen a pályán 35 éves gyakorlatom van, voltam már vezető és voltam beosztott. Leírtam a végzettségeimet, a gyakorlati tapasztaltságomat aztán vártam. Kiderült, hogy egy teljesen más fajta portaszolgálatot akarnak, egy olyan központosított irányítással, aminek a megszervezésébe belevontak, és mivel én voltam az egyetlen aki teljes hely és ember ismerettel rendelkeztem, amolyan vezető félének tettek meg. Mindenki félt az átállástól beleértve a vezetőket is, valahogy én nem. Olyan bölcsességgel látott el Isten, hogy azok akik arra számítottak, hogy majd kirugnak, most elismernek. Igaz rengeteget dolgozom. Mert azt szeretném, hogy meglássák azt az Urat az életemben, Akinek én a legkisebb szolgája vagyok. Akit kineveztek közvetlen vezetőnknek teljesen ismeretlenül csöppent közzénk, teljesen rám támaszkodik. Tőlem kér tanácsot. Számomra döbbenetes volt ez a fordulat. Hiszen oly rég volt már, hogy értelmes munkát végezhettem. És ez nagy kihívás számomra. Régen sokszor beszélgettünk mi akik rendesen dolgoztunk, és akkor többször elmondtam, hogyha rám biznák ezt a lógós társaságot, akkor hamar ráncba szedném őket. Mert én úgy vagyok vele, hogyha ma valakinek van munkája, az becsülje meg és dolgozzon rendesen, különösen, hogy azért itt nem volt olyan sok munka. Fiam látta ezt és mondta, hogy kérjek fizetés emelést. DE én úgy voltam vele, hogy ha értékesnek találják a munkámat, akkor ajálják fel ők. És ma megtörtént, és nem csak nekem de az egész társaságnak fognak emelni, még hozzá elég jelentősen. Ez engem nagyon boldoggá tesz, mert nem volt olyan kollega, akit ha be kellett szabadidejében hívni dolgozni, mert valaki betegség miatt kiesett, vagy rendkivüli feladatot kellett ellátni, mindenki egy szóra jött. És engem kért meg a nagy fönök, hogy mondjam el a kollegáknak. Számomra ez olyan mintha álmodnék. Már nem számítottam rá én magam sem, hogy használhatom azt amit ajándékba adott az Úr, a jó szervező képességemet, meg hogy jól tudok bánni az emberekkel. Erre Isten adott egy ilyen lehetőséget. Mindennap imádkozom a kollegáimért, a főnökeimért, főleg azokért akik sokat megbántottak, és olyan jó látni, hogy Isten szeretete tud áradni feléjük is. Már előre léptünk, mert akikkel beszélgettem a szolgálat beosztások miatt mindegyiknek elmondtam, hogy új lapot nyitottunk, itt mindenkinek kötelessége a másikat tiszteletben tartani, nincs pletyka, és nincs lőgás. Isten egy olyan ember tett főnökünknek aki ebben teljesen egyetért velem. És többen elmondták, hogy most már jó ide bejönni dolgozni. Istené a dicsősség! Senkit nem rugtak ki, mindenkinek megmaradt a munkája, sőt még lészámot is tudunk bővíteni. Nekem ez olyan csoda, amit muszáj volt megosztanom veletek. Örüljetek velem, mert jó az Úr!

De készülődik egy másik csoda is, ami majd egy másik bizonyság témája lesz, amit lezárul.