Szerző Téma: Bizonyságaim  (Megtekintve 106266 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #90 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 20:18:18
Kedves Irma!Örülök az örömödnek!Az Úré legyen a dicsőség! O0



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #91 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 11:26:29
Köszönöm én is Irma a bizonyságtételedet. Áldott legyen Isten érte!



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #92 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 12:53:53
Nagyon örülök Irma ennek a sok csodának! szivetadja

df3 df1 df5

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #93 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 14:35:40
Mostanában tényleg nagyon sok csodát élek meg. A nyár elején az életem minden területén mozgásba lendült minden. Nem volt könnyú látni amikor minden kétségessé vált szinte egyidőben. Ugye kiderült, hogy a munkahelyemen óriási változások várhatók, ugyanebben az időben a lakást bérbeadó hölgy jelezte, hogy hamarosan szükségük lesz a lakásra. Ez pont akkor derült ki, amikor a lakás piac éppen fellendült, és minden nagyon drága lett. Egy ugyanilyen bérlakásért a dupláját is elkérik manapság. Aztán ekkor következett be az egyik legnagyobb csoda. Én  a lakás kérdést is az Úr kezébe tettem. Elmondtam az Úrnak, hogy milyen helyzetbe kerültem, hogy pont akkor amikor lehet megszünik a munkahelyem, éppen akkor kell majd sokkal többet fizetnem lakhatásomért. Tudtam, hogy az Úrnak gondja van rám. Épp ebben az időben kellett ügyet intéznem az Önkormányzatnál, lejárt a közgyógyellátási igazolványom azt mentem intézni. Nagyon kedves ügyintézővel találkoztam, elbeszélgetett velem, és akkor került szóba, hogy is milyen összegben fizetem a bérleti díjat, ő hozta fel, hogy miért nem kérek segítséget az Önkormányzattól. Nekem ez eszembe se jutott, mert én csak a szociális bérlakásokról tudtam, arra meg én nem vagyok jogosult. Lekisért az eljegyzőhöz, aki elmondta, hogy épp most hirdették meg a költségelvú bérlakás pályázatot, amelyet az nyer meg, aki minél több bérleti dijat tud kifizetni. Úgy alakult, hogy annyi pénzem épp volt, hogy a teljes 5 évet ki tudom fizet ni, igy megpályáztam egy aranyos kis lakást. Ami pont akkora volt, amilyet én szerettem volna, 35 négyzetméteres, kis másfél szobás. Amit nagyon szépen rendbe tesz az Önkormányzat, és meg is nyertem. Most fogok majd beköltözn. Egyszerúen ledöbbentem  ezen is.  Annyira elő volt készítve, csak vitt egyik embertől a másikig. Mindenütt jóindulatú embereknekő a kezébe került az ügyem. Ez csak Isten rendezése. Mikor 10 éve elvesztettük a házunkat, v,ele együtt mindenünket, akkor megigérte Isten ki pótolja számunkra azokat az esztendőket, amelyeket szöcskő és bogár tönkre tett, és most elkezdődött a helyreállítás ideje számomra, és az volt a jó hogy a fiam pont itthon volt és láthatta ezeket a dolgokat. Hiszem, hogy Isten felhasználja ezt arra, hogy a fiam közel kerüljön az Úrhoz, és befogadja Őt Megváltójának.

Nagyon nagy hála és öröm van szívemben, mert jó az Úr a Hozzá folyamoddókhoz. Az tíz évben sokszor voltam csüggedt, mert úgy éreztem ebből a pusztából amibe én kerültem nincs kiút. Ez idő alatt maradtam teljesen egyedül, amikor 7 éve kiment a fiam dolgozni Angliába, aztán elvesztettem a kapcsolatot a gyülekezetemmel. Úgy láttam, hogy ennek sosem lesz vége. És most egyszer a"semmiből" előállt az új munkaköröm, lakást adott az Úr nekem, aminek most 5 évig semmilyen bérleti dijat nem kell fizetnem, csak a rezsit, és takarékoskodhatok tovább, hogy újra legyen majd saját otthonom. De ez már egy biztos pont, mert itt ha  rendben eleget teszek a fizetési kötelezettségemnek, akkor nem tehetnek ki. Idáig nem volt állandó  lakcimem sem és ebben az országban nagyon sok mindent nem lehet enélkül intézni,  például nem tudok még egy telefont sem venni. Ennek vetett véget az Úr. Nagyon boldog vagyok, és dicsérem az Urat, hála magasztalás az Ő Nevére!



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #94 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 14:42:13
Jaj, de szép! Jó volt olvasni!

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #95 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 15:17:23

Köszönöm Irmus a bizonyságokat.
Dicsőség Istennek mindenért!

       :2smitten:

            virag19

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #96 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 10:23:13
Köszönöm én is Irma, hogy megosztottad Istennek az irántad való jótéteményeit. Dicsőség Neki! Veled együtt örvendek.

 :int



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #97 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 20:16:17
Drága Testvéreim!

Én örülök, hogy elmondhattam. Jó az Úr! És nekünk nagy szükségünk van, hogy ebben a sok nyomorúsággal terhelt világban, újra és újra rácsodálkozzunk erre.!

inden dicsősség az Úré!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #98 Dátum: 2015. November 28. - 19:20:23
Rég írtam már ide, pedig azóta már be is költöztem az új lakásba. De most "muszáj" vagyok írni. Mikor kiderült, hogy a Havannán fogok lakni, mindenki csak fanyalgott, kevesen örültek szívből velem, mert régen nagyon rossz híre volt ennek a lakótelepnek. Mikor a régi gyülekezetem itt létesítette a központját, bizony ténylegesen sok baj volt itt. De érdekes módon bennem semmiféle félelem nem volt. Tudtam az Úrtól kaptam, és jó lesz. És most elmondhatom, hogy én még ennyi kedvességet,  előzékenységet, udvariasságot még sehol nem kaptam, mint ebben a lépcsőházban. Előre köszönnek,  nyitják az ajtót, tartják a liftet, és ez igaz kicsire, fiatalra és az idősebb generációra. Nagyon örülök a lakótársaimnak, és olyan kellemesen csalódtam, hogy ez megint csak az Úr ajándéka. A szobám ablakából a Budai hegyekre látok, csodálatos kilátással, sokszor csak gyönyörködök a sok szép fénylő lámpákban. Elgondolkodtam, hogy milyen sokszor van bennünk előitélet, Istennek hála, nekem erre nem volt időm, és Isten sokszorosan felülmúlta minden várakozásomat. Áldassék érte Szent Neve.



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #99 Dátum: 2015. November 29. - 05:58:27
Örvendek Ima, hogy Isten kirendelt számodra egy új lakást és hogy sikerült beköltözzél abba.

 :int



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #100 Dátum: 2016. Június 06. - 19:42:28
Már nagyon régen nem írtam ide, pedig a bizonyságok fellege vesz körül,  de ma annyira kedves és humoros dolgot tett velem az Úr, hogy ezt meg kell osztanom.
Nem régen adó visszatérítés cimen egy nagyobb összeget kaptam a NAV-től. El is határoztam, hogy egy részét a nyári ruhatáram bővítésére fordítom. Amikor ilyesmit szoktam vásárolni, mindig elmegyek a Garay utcába, mert ott sokkal olcsóbban tudok jó minőségű dolgokat venni. Most is így tettem és szép dolgokat sikerült jó áron vásárolnom. Nagyon örültem neki, aztán otthon amikor kipakoltam akkor döbbentem rá, hogy az egyik nadrágból színre, fazonra teljesen egyformát sikerült vennem. El se tudom képzelni hogy történt. A legelső gondolatom az volt, hogy majd holnap vissza viszem és kicserélem. De ekkor az Úr elém hozott egy drága testvéremet, és arra ösztönzött, hogy inkább ajánljam fel neki. Megkérdeztem gyorsan tőle, hogy vajon jó lesz-e, kell-e neki.. És kiderült, hogy épp ezen gondolkozott, hogy vesz egyet, De igy nem kell. Az Úr csodálatosan működik! Én mindig nagyon boldog vagyok ha eszköze lehetek.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #101 Dátum: 2016. Június 06. - 21:11:33
:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #102 Dátum: 2016. Június 06. - 21:17:12

   O0

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #103 Dátum: 2016. Június 06. - 22:45:45
 :int2:



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #104 Dátum: 2016. Július 03. - 12:36:54
Arról fogok most bizonyságot tenni, hogy Isten milyen csodálatos módon gondoskodik rólunk, és mivel Ő előre tudja az eseményeket eért útjainkat - ha Rá bizzuk - akkor Ő úgy alakítja, hogy bármi jön is mi az Ő oltalmában, át tudjunk menni rajta.

Amikor a fiam kikerült Angliába, egy nagy könyvterjesztő cég alkalmazta őt. Sokszor akart már váltani, de valahogy mindig ott maradt.  És ennek immár  8 éve. És most amikor ez a Brexit őrület kitört, nagyon jó gyümölcse lett ennek.
Én nagyon sokat aggodalmaskodtam, amikor olvastam a neten azt a sok mindent, ami ezt a helyzetet körül veszi. Hiszen olyan nehéz azt olvasni, hogy terjed az idegen gyülölet, hogy szaporodnak a gűlölet bűncselekmények. Meg hát az sem lenne túl kellemes, hogy ő az EU-n kivüli országban él, én meg itt. Úgyhogy eléggé megnehezedett a szívem. Azt tudtam, hogy ha még haza is küldenék a kelet- Európaiakat, az Andrásra nem vonatkozna semmiképp, mert neki már meg van a letelepedési engedélye, de azért fájt a szívem ha arra gondoltam, hogy ellenséges légkörben kell élnie. Aztán tegnap beszéltünk, és elmondta, hogy a Vállalat felső vezetése összehívott egy gyűlést, amin felolvasták a vezérigazgató levelét, amelyben elmondta, hogy ennél a vállalatnál nem tűrik a rasszizmus semmilyen formáját. Minden dolgozójukra szükségük van, a más országokból jött dolgozók munkáját értékesnek tartják és nem türnek semmiféle ellenségeskedést, akinek bármiféle rossz tapasztalata van azonnal jelentse, és megoldják.
Ennél a égnél 17 országbeli ember dolgozik együtt, nagyon sok magyar, és lengyel is. Akkor értettem meg, hogy eddig miért nem ssikerült jó  végzettséggel találnia más munkát, mert Isten helyezte itt el, hogy védelem alatt legyen. Nagyon hálás vagyok Istennek, hogy ennyire gondja van a mi életünkre, és mindazokra, akiket mi az Ő kezébe teszünk.