Szerző Téma: Bizonyságaim  (Megtekintve 106268 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #165 Dátum: 2018. Április 16. - 15:07:56
Én is örülök Irma, hogy sikerült a fiadnak elhagynia, ezt az önpusztító szenvedélyt. Köszönet Istennek a támogatásáért, s elismerés a fiadnak a kitartásáért, mert ez az nélkül sem megy.

Őszíntén kívánom számára, hogy tudja elválasztani a hívő emberek okozta csalódásoktól Krisztust, mert a hitünk reménysége valójában egyedül Ő, s nem a többi keresztyén ember.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #166 Dátum: 2018. Április 16. - 17:54:57
[valasz author=Csaba link=topic=392.msg86453#msg86453 date=1523884076]

[/valasz]

Köszönöm, erre vágyom én is, mert csak ez a felismerés gyógyítja be a kapott sebeket.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #167 Dátum: 2018. Október 10. - 17:26:57
Ez a bizonyságomat igazából azok értik meg, akiknek már felnőtt gyermekeik vannak.
Már sokszor írtam a fiamról, csak azok kedvéért akik korábban nem olvastak róla, ő most 42 éves, és már 10 éve kinn él Angliában és ő nekem egyetlen gyermekem, hozzám tartozó, mivel családom nincs. Ezért élem meg a dolgokat Isten kegyelméből csodaként. A fiammal mindig különleges kapcsolatom volt, mert születése óta egyedül nevelem. Nagyon sok mindenen mentünk együtt keresztül, és mindig mindenben támogattuk egymást. Ő már egész fiatalon felelősséget tudott vállalni, amikor a szenvedélyekből szabadult anyját egyedüliként ápolta. Csodálatos volt akkor is megtapasztalni, hogy Isten milyen áldottja a fiam, és mindig hálás voltam érte. Aztán eljött a pillanat amikor tovább vitte őt Isten és meg kellett tanulnunk mind a kettőnknek egyedül is boldogulni. Egy szülőnek nincs nagyobb öröme, mintha látja, hogy a gyermeke meg állja a helyét az életben. Nehéz volt az elszakadás gondolom neki is, de soha nem panaszkodott, vagy elégedetlenkedett. Nekem sok könnyes órába telt / és évekbe / míg szív szerint el tudtam őt engedni. De a technikai fejlődésnek hála skypen minden hétvégén órákig beszélgetünk, igy ismerjük egymás életét.
Igy amikor már egyre nehezebben ment a munkába járás a fiam felajánlotta, hogy segít nekem, maradjak otthon, eleget dolgoztam már. Nagyon meghatott és mélységes hálára indított az Úr felé, hogy ennyire jó szivet adott a fiamnak. Azóta eltelt bő egy év.Többször itthon volt és ilyenkor mindig ő megy vásárolni, úgyhogy eléggé tisztában van az itthoni viszonyokkal és megállapította, hogy Angliában olcsóbban tud vásárolni és felajánlotta, hogy megemeli a támogatás amúgy sem alacsony összegét, mert azt látja, hogy brutális emelések jönnek és nem szeretné ha nekem ebből problémáim lennének. Most megint csordultig van a szivem hálával. Annyira jó, hogy kérnem sem kell, foglalkozik a dolgokkal, és nem hagy magamra. A szülők most tudják miről is beszélek. Hiszen annyi az elhagyatott idős ember, akire  rá se néznek a gyerekei, hogy én nagyon értékelem a figyelmes, áldozatkész fiamat. Igen, ő könnyebben megteheti, mint egy Mo-n dolgoző fiatal, ahol sokszor az idős szülő kénytelen a fiatalokat támogatni. Nagyon szomorú világot élünk. Nagyon sok időt fordítottam annak idején a fiam nevelésére és most nagyon meghatott, és örömmel teli vagyok, hogy Isten jóra fordította ezt az időt és egy nagyszerű ember lett belőle, akinek egyetlen igazi fogyatkozása van : még nem adta át az életét az Úrnak. De annak is eljön az ideje. Hiszem.Tudom.



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #168 Dátum: 2018. Október 10. - 19:02:37

    :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #169 Dátum: 2018. Október 10. - 19:58:56
[valasz author=Irma link=topic=392.msg88028#msg88028 date=1539185217]

[/valasz]

:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #170 Dátum: 2018. November 07. - 19:36:02
Ma nagyon érdekes dolog történt velem.

A fiam rendszeresen foglalkozik különböző érmék vásárlásával, több különleges ezüst sorozatot gyűjtött már az évek során, és a dolgok gyakorlati részét rajtam keresztül bonyolítja. Ezért aztán amikor van valami újdonság engem hívnak telefonon, hiszen náluk én szereplek gyűjtőként. Ma is felhívott egy kedves fiatalember, hogy most dobnak piacra egy nagyon különleges szín arany érmét, megfizethető áron, és elkezdte ismertetni, hogy miért is ilyen olcsó, valami Szűz Mária ünnep alkalmából az ő emlékére adják ki. Én megköszöntem és mondtam így meg főleg nem kell. A fiatalember visszakérdezett, hogy miért utasítom el, hiszen Szűz Mária nagy tiszteletnek örvend. És nekem módomban állt bizonyságot tennem a hitemről, Jézus Krisztusról, anélkül, hogy tiszteletlen lettem volna Urunk édesanyjával, elmondtam, hogy mennyire méltányoljuk az ő kiváltságos helyzetét, hogy ő lehetett az édesanyja Megváltónknak, de mint minden ember ő is kegyelemre szorult, és nincs semmivel több hatalma jelenleg, mint bármely más földi halandónak, egyetlen közbenjárónk van az Atyánál, Jézus Krisztus. Nagyon megköszönte és én boldog vagyok hogy alkalmam volt megvallani Uramat. Halleluja+



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #171 Dátum: 2018. November 11. - 13:11:23
Az innen hiányzó hozzászólások a Szűz Mária topicba kerültek áthelyezésre.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #172 Dátum: 2018. December 23. - 19:22:32
Nekem nagyon sok szép karácsonyom volt. Gyermekkoromban a gyülekezetben mindig kaptunk egy kis csomagot, aminek ne az volt a lényege, hogy minél gazdagabb legyen, hanem csak azt mutatta meg a gyülekezet, hogy szeretnek minket. Ilyenkor verset mondtunk énekeltünk, nagyon jó volt együtt. Nagyon hálás vagyok Istennek, hogy a fiam is ilyen meleg közösségben lehetett gyermek. Olyan sok szeretettel vették körül / remélem egy nap majd eszébe jut / és nekem a legkedvesebb karácsonyi emlékem, amikor 3 és félévesen ezt a verset mondta el a gyülekezetben :

Túrmezei Erzsébet: Karácsonyi kívánság

Ha én betlehemi
pásztorgyerek lennék,
karácsony estéjén
a jászolhoz mennék.

Ha volna egy szelíd
szép, fehér báránykám,
azt is odavinném,
azt is odaszánnám.

Gyorsan letérdelnék...
Milyen jó is volna!
Angyalok éneke
gyönyörűen szólna.

Talán egy kis angyal
kezemen is fogna...
Megtartó Úr Jézus
rám is mosolyogna.

De én nem lehetek...
mért is nem lehetek
betlehemi nyájat
őrző pásztorgyerek!

Magyar földön járok...
el is múlt az régen,
hogy az a csillag
ragyogott az égen.

Van most csillag elég,
de úgy egy se ragyog.
Nem énekelnek már
mennyei angyalok.

Úr Jézus elébe
Elmegyek én mégis,
száz nap és száz éjjel,
Ha mindig mennék is.

Száz nap és száz éjjel,
még nem is kell járnom:
Odarepít engem,
az én imádságom.

Mért megyek elébe?
megköszönni szépen,
a sötét világra,
hogy leszállott értem.

Megmondani neki:
életem, halálom:
már én csak ezentúl
mindig őt szolgálom.

Megsimogat, tudom,
Szerető szemével,
Megtelik a szívem,
Szíve melegével.

Megtartó Úr Jézus
édes mosolyával:
karácsonyestének
nagy boldogságával.


Nagyon aranyos volt és nagyon ügyes volt. Mai napig azt gondolom, hogy a jó fellépését, a magabiztosságát ott kapta azoktól, akik akkor körbevették szeretetükkel. Most, hogy magányos leszek, ez az emlék melegíti a szívem. Volt több is, mert sokszor szavalt, énekelt, de ez volt az első és a legemlékezetesebb.



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #173 Dátum: 2018. December 25. - 17:40:51
Aki ennyire közel volt/van az élő Igéhez, kizárt hogy egyszer ne térjen meg tiszta szivéből...
Hidd el Isten ott van a fiad életében és meg fogod látni a hivővé válását is :)))



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #174 Dátum: 2018. December 25. - 20:41:00
[valasz author=Gábor link=topic=392.msg89112#msg89112 date=1545756051]

[/valasz]

A baptista közösségekben kifejezetten jó a gyerekekkel való foglalkozás, én meg nagyon szerettem a fiamat tanítgatni. És igen, hiszem, hogy egy nap meglátom még őt hitvalló keresztényként.
Köszönöm a biztatst.



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #175 Dátum: 2018. December 31. - 13:25:34
Pár nappal karácsony előtt még elmentem a KÖKI-be elintézni a vásárolni valót. De nagyon fáradékony voltam, mert az ősz sok testi nyomorúsággal támadott. Kemény, harcos időszak volt ez és még előttem volt a magányos karácsony, nem is akartam belegondolni. Ahogy ücsörögtem ott a padon egyszer csak egy korombeli hölgyre lettem figyelmes, akinek a táskája nyitva, a táska pántjából is csak az egyik volt a vállán, cippzár kihúzva, a pénztárca meg csak úgy felülre bedobva. Muszáj volt szólnom, hogy vigyázzon jobban. Először nem is értette amit mondtam. Igy elkezdtünk beszélgetni, és 5 perc alatt megtudtam, hogy depressziós, gyógyszer problémái vannak. Rólam Isten tudja, hogy azzal lehet a legjobban felrázni ha feladatom van, ha törődhetek valakivel, a hölgynek meg nagy szüksége volt önzetlen segítségre. És Isten az időzítések virtuóza. Elkezdtünk beszélgetni,,  elmondtam hogy én hívő keresztény vagyok és ha így is elfogadja a segítséget akkor én mellé állok és segítek kilábalni ebből a gödörből, amibe a sátán bele lökte. A barátnőmmel elkezdtünk imádkozni érte Bár egyelőre még nagyon mélyen benne van a depibe, de azért tanácsomra karácsonykor elment a templomba, vett Úrvacsorát, ezzel megújítva a szövetségét az Úrral. Hiszem, hogy az Úr elkezdte benne a jó munkát. A mentális problémákkal küzdőkkel nehéz. Ez a hölgy se tudja miért tart itt ahol tart, hogy lassan nem tud egyedül  megmaradni, mert fél. De az Úr tudja és én mélyen meg vagyok hatódva, hogy Isten alkalmasnak tart arra, hogy segítsek. Nekem ez bármilyen ajándéknál többet ér. A fizikai létben a sátán ami rosszat be tudott hozni azt mind behozta, hogy megkeserítse számunkra az ünnepet, de Istennek ez a kedvessége mégis örömtelivé tette az ünnepet. Azóta tartjuk a kapcsolatot, szüksége is van rá nagyon. Aki tud imádkozzon érte, mert az Úr Jézus azért jött, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessen, bekösse a megtört szívűeket és hirdesse az Úr kedves esztendejét, azt kivánom hogy mindannyiónknak az legyen!



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #176 Dátum: 2018. December 31. - 16:59:56
 :like: df1

Isten gondot visel a hölgyre, jó, hogy felfigyeltél rá, támaszt nyújtottál neki! A karácsonyi ünnepek alatt aki pszichés problémával küzd, nehéz, ha még egyedül is van. Csodálatos, hogy eljutott a templomba és úrvacsorázott.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #177 Dátum: 2019. Május 19. - 14:04:06
Tegnap volt 48 éve, hogy bemerítkeztem, Karrcagon a baptista gyülekezetben.

Elgondolkoztam ezen a 48 éven. 18 évesen igent mondtam Jézus Krisztus hívására. Próbáltam felidézni,milyen is volt az az időszak. De akkor abban a hónapban nagyon sok minden történt. Akkor voltam negyedikes a szakközépiskolában, már túl voltunk a ballagáson, az írásbeli érettségin. Meghalt a nagymamám. Készültem elhagyni gyermekkorom helyszínét, hisz még azon a nyáron Budapestre költöztem. Tehát nagyon zsúfolt volt már a május is, aztán juniusban szóbeliztünk, utána költöztem és augusztusban az első munkahelyemen megkezdtem a nagybetűs életet Hogy mind eközben volt-e időm, komolyan elmélyedni abban, hogy mit is jelent az elköteleződés az Úr mellett, arra tulajdonképpen a zűrzavaros életem adta meg a választ: nemigen. Tettem amit a többi hitben felnevelt lány tett, és éltem az életem. A hivő életmód belém volt ivódva, hiszen így nőttem fel, de nem volt igazi, mély tartalom benne. Csatlakoztam egy gyülekezethez, de úgy igazán nem tudtam meggyökerezni. Sok barátom volt, hiszen mi "Ratkó gyerekek" mindenütt népes tábort alkottunk, de hiányzott az "otthon" melege, amit a Karcagi gyülekezetben éltem át. Igy aztán sok minden történt. Jóttek nagy mélységek, nagy bukások ahonnan Isten mentő kegyelme mindíg kiemelt. Aztán eljött az a pillanat amikor a sátán az életemre tört, három napig lebegtem élet és halál között, de annál a betegágynál maga Jézus harcolt értem és így mindenki legnagyobb csodálatára életben maradtam és kaptam egy új esélyt és már ennek is 28 éve. Azóta együtt járunk az Úr Jézus meg én. Sok hibát vétettem azóta is, de nem hagytam el többé az Urat. Pedig nagyon komoly próbákon mentem át, de megtanultam, hogy ugyan lehet Isten nélkül élni  -   de nem érdemes. Összefoglalva :  elmondhatom : Mind eddig megsegített engem az Úr! Áldom és magasztalom az Ő Nevét! Mert lehet, hogy én hűtlen voltam , de mindvégig hű maradt. Köszönöm Istenem, hogy Te komolyan vetted mikor Veled szövetségre léptem, és megőriztél.  Maradj velem továbbra is, amíg csak élek. Ámen!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #178 Dátum: 2019. Július 26. - 13:49:08
Mostanában nagyon sok szomorúság ért. Csalódtam emberekben, átéltem az elutasítást, és valójában egyedül Isten maradt mellettem. Valahogy a sátán nagyon összekuszálta a kapcsolataimat. Sokat sírtam az Úr előtt, végig gondoltam hol hibáztam, hogy jóvá tehessem ha lehet. Ilyen helyzetekben a sátán mindíg felhozza, hogy mit is várok én az emberektől, hiszen még a szüleimnek sem kellettem. Ez örök seb egy örökbe fogadott embernek. Én eleve ebben nőttem fel. Sok bántást kellett elszenvednem  a szülő anyám miatt. Hiába voltak a nevelő szüleim az édesnél is édesebbek, a szívem mélyén mindíg ott volt a seb. És ilyenkor mikor a kapcsolataimon keresztül támad sátán mindíg felerősödik. Sosem felejtem el amikor egyszer rátaláltam a 27-ik Zsoltárban:

"....    Ne rejtsd el orcádat előlem; ne utasítsd el szolgádat haraggal; te voltál segítőm, ne taszíts el és ne hagyj el engem, üdvösségemnek Istene!
10
    Ha atyám és anyám elhagynának is, az Úr magához vesz engem.
11
    Taníts meg engem a te útadra, oh Uram! Vezérelj engem egyenes ösvényen..."

Igazi gyógyyír! Igy mostanában ha támad a gonosz erre a Zsoltárra támaszkodom, és így tudok átmenni az Úrral a sötétség völgyén, Az Úr adta nekem vigaszul, támaszul. Köszönöm!



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #179 Dátum: 2019. Július 26. - 17:38:37
Az Úr adjon neked békességet és vígasztalást.
Azt hiszem az egyik legfályòbb az amikor azok részéről ér bántás, csalódás akik közzel állnak, álltak hozzád, a család vagy éppen egy barát részéről.
Bennünket is ilyen próba ért, az utóbbi időben. Most vasárnap búcsuzunk a gyülekezettől. Attól a gyülekezettől ahol majd harminc évig voltam tag, s előljárója.
Most pont úgy érzem magam mint harminc évvel ezelőt amikor megtértem. Új gyülekezet, új emberek. Újra kezdeni mindent.
Szügségünk van az Úr kegyelmére, vígasztalására, békességére, és nem utolsó sorban vezetésére.

Az Úr legyen veled, kegyelme és vígasztalása kedves Irma.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.