Szerző Téma: Az imádkozásról  (Megtekintve 19642 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 92
  • Nem: Férfi
    • Havanna csoport
Válasz #15 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 07:43:07
Az állítás nem az volt, hogy Isten imádkozik az emberhez, hanem az, hogy imádkozás közben szól az Úr az emberhez.
Többen is megtapasztalták már, hogy imádkozás közben megszólította őket a Szent Szellem.
De ha a Bibliánál maradunk akkor mivel magyarázod azt, hogy az Úr a prófétákon keresztül szólt?
Valamilyen módon ők is kapcsolatba kerültek az Úrral. Megszólították és többnyire imában. Erre példa Ezékiel, Jereremiás.
Saját magam is tapasztaltam amikor imádkoztam és válaszolt az Úr.

Magduska írta:
Idézet
Van aki felsorolja a kéréseit - nem csak személyes, hanem közösségi kéréseit is - , megtartva a protokolt, aztán mint aki jól végezte dolgát Áment mond az Úr Jézus Krisztus NEVÉBEN.
Aztán megy és végzi a napi teendőit, úgy ahogy legjobbnak látja.
Azt mondod, hogy ez az amit a Mindenható vár?

Teljes mértékben igaza van. Ha csak panaszáradatot zúdítok az Úrra és csak a vágyaimat, kéréseimet sorolom felé, azután lehúzom a rolót akkor soha nem fogom meghallani az Ő hangját.

Idézet
" Légy csendben, és várj az ÚRra! " Zsoltárok 37,7

"A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség,"
                     Gal 5:22.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #16 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 11:35:53
Áldott szép napot Nektek!
Bocsánat a ''csúnya'' és sokak fülét bántó kifejezésért, de az imádság-fogalmát először dogmatizálnunk kellene, hogy ne beszéljünk el egymás mellett. :szelid:
Én a biblia és a személyes megtapasztalásom által ismerem
az
-ima fogalmát
-az ima meghallgatás fogalmát
és az imára adott válasz fogalmát.
Nálam e 3 fogalom között nem szerepel egyenlőségjel, bár egymásból fakadnak.
Tehát az első kérdésem az lenne, hogy  Ti miként viszonyúltok e három fogalomhoz? :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #17 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 11:51:23
Mivel én elfogadtam, hogy meghaltam az Úr Jézus Krisztusban, Krisztussal, és Benne élem ezt a földi létem, és az imádkozásom az Ő NEVÉBEN történik, így nem tudom mi a probléma az egyenlőség jellel  vint

Ha ez nem így lenne, akkor nem lennék megváltva, mert még magamnak élnék - ja nem magamnak, hanem a Sátán királyságában, őt szolgálva.
 :tickedoff:




Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 11:54:12
Szép napot kívánok én is!  :piroska:

Számomra az imádság az, amikor az Úrhoz folyamodom. Ez lehet bűnvalló, kérő, közbenjáró, hálaadó és dicsőítő imádság is, amiket úgy emlékszem Pista is említett. De soha nem volt még, hogy egyszerre mindről szóltam volna, hanem amelyiknek a szükségét érzem, vagy indíttatásom van rá. Be kell vallanom, hogy melyik-melyik nem egyforma gyakorisággal szerepel az imádságaim között.

Az imameghallgatás, az szerintem, a teljesült imakérés.

Az imára adott válasz pedig jelentheti az imameghallgatást is (mint pozitív választ), de benne van az is, hogy ha nem olyan kérünk, ami Isten akaratával egyező, akkor a mi vagy mások érdekében, Isten a maga bölcsességében másfajta választ ad, mint reméltük, kértük, vagyis, úgy nem teljesül. De ilyenkor azt vettem észre, hogy az Úr erőt és békességet ad az elviseléséhez.
És az imaválaszhoz tartozik szerintem az is, amit Pista említett, hogy akár az imádság közben a Szentlélek szól az emberhez. Talán nincs olyan nagy különbség aközött, amikor más imádság közben megtapasztalja valaki az Úr válaszát, vagy a későbbiekben érkezik válasz, ahogy Csaba mondta. A lényeg, hogy az imádkozó ember várja Isten válaszát, sőt biztosan tudja, hogy az nem marad el.  :szelid:

« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 25. - 11:58:18 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #19 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 12:00:24
Én is így látom Virágom!
Az ima az embertöl mutat Isten felé, az ima meghallgatása és   az arra adott válasz pedig az Istentől mutat az ember írányába.
Egymásból fakadó, de mégsem azonos fogalmakról beszélünk. :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 25. - 12:02:58 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #20 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 12:08:00
Bocs de nem látom a választ hogy teszed a szüntelenül imádkozást, kedves Csaba  :piroska:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #21 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 12:12:19
Pista írta:
''Az állítás nem az volt, hogy Isten imádkozik az emberhez, hanem az, hogy imádkozás közben szól az Úr az
emberhez.''

Kedves Pista!
Elnézést kérek, most én voltam figyelmetlen! irulpirul
Természetesen nem zárom ki annak lehetőségét, hogy az Úr már akkor válaszoljon, mielőtt a szó a számon lenne! :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 25. - 12:13:28 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #22 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 12:38:56
Imádkozás: Istennel beszélgetni és meghallgatni Őt.

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 12:42:50
A kiegyensúlyozott imaélet/ Imádság/ összetevői:Imádat, Bűnvallás, Hálaadás, Kérés, Közbenjárás.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 25. - 12:49:19 írta Flóra »

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #24 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 12:48:34
Imameghallgattatás feltételei: Konkrétan Imádkozni! Hittel imádkozni!
Jézus nevében imádkozni!Állhatatosság! Engedelmesség!
Mit jelent Jézus Krisztus nevében imádkozni?

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 12:51:40
Akadályai: Hitetlenség! Engedetlenség! Rendezetlen bűn! Személyes konfliktusok! Helytelen célkitűzés!

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető bacsipista

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 92
  • Nem: Férfi
    • Havanna csoport
Válasz #26 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 12:57:29
Imameghallgattatás feltételei: Konkrétan Imádkozni! Hittel imádkozni!
Jézus nevében imádkozni!Állhatatosság! Engedelmesség!
Mit jelent Jézus Krisztus nevében imádkozni?

Jézus mondta:
"Bizony, bizony, mondom néktek, hogy amit csak kértek az Atyától az én nevemben, megadja nektek.
24 Eddig nem kértetek semmit az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy örömötök teljes legyen."

János 16, 23-24

"A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség,"
                     Gal 5:22.


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #27 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:04:52
Konkrétan imádkozni:Jakab 4/2:
" Kívántok valamit, és nincs néktek: gyilkoltok és irígykedtek, és nem nyerhetitek meg; harczoltok és háborúskodtok; és nincsen semmitek, mert   nem kéritek."
Hittel imádkozni:Márk 11/22-24:
" 22. És Jézus felelvén, monda nékik: Legyen hitetek Istenben.
  23. Mert bizony mondom néktek, ha valaki azt mondja ennek a hegynek: Kelj fel és ugorjál a tengerbe! és szívében nem kételkedik, hanem hiszi, hogy a mit mond, megtörténik, meg lesz néki, a mit mondott.
  24. Azért mondom néktek: A mit könyörgéstekben kértek, higyjétek, hogy mindazt megnyeritek, és meglészen néktek. "
A hit alapja:Máté 24/35:
"Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim semmiképen el nem múlnak."
Jézus nevében imádkozni:János14/13-14:
" 13. És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban.
  14. Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt. "

Állhatatosság:Lukács18/1-8:
"
  1. Monda pedig nékik példázatot is arról, hogy mindig imádkozni kell, és meg nem restülni;
  2. Mondván: Volt egy bíró egy városban, a ki Istent nem félt és embert nem becsült.
  3. Volt pedig abban a városban egy özvegyasszony, és elméne ahhoz, mondván: Állj bosszút értem az én ellenségemen.
  4. Az pedig nem akará egy ideig; de azután monda ő magában: Jól lehet Istent nem félek és embert nem becsülök;
  5. Mindazáltal mivelhogy nékem terhemre van ez az özvegyasszony, megszabadítom őt, hogy szüntelen reám járván, ne gyötörjön engem.
  6. Monda pedig az Úr: Halljátok, mit mond e hamis bíró!
  7. Hát az Isten nem áll-é bosszút az ő választottaiért, kik ő hozzá kiáltanak éjjel és nappal, ha hosszútűrő is irántuk?
  8. Mondom néktek, hogy bosszút áll értök hamar. Mindazáltal az embernek Fia mikor eljő, avagy talál-é hitet e földön? "
Engedelmesség: 1János 3/22:
" És akármit kérjünk, megnyerjük tőle, mert megtartjuk az ő parancsolatait, és azokat cselekeszszük, a mik kedvesek előtte. "

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:13:04
A bibliai időkben nem volt ismeretes a ''személyiség'' fogalma. Amikor pl. Jézus azt mondja, hogy azért jött a világba, hogy megismertesse az Atya nevét, akkor Jehova Tanúi elképzeléseivel szemben nem az ''isteni név'' Jehova-hangalakját, hanem Isten személyiségét volt elhívatott bemutatni. (''Aki éngem látott, látta az Atyát!'')
Jézus nevében imádkozni, annyi, mint a bennünk lakozó Krisztus érdemei által szólni az Atyához.
Sokan sok területen egy élettelen varázsigeként használják Jézus nevét, a hozzátartozó Krisztusi természet nélkül. Emlékezzünk csak a szellemi kapcsolat nélkűl történő, csupán Jézus nevének emlegetesével próbálkozó démonűző egyénekre az Apostolok cselekedeteiben...
Aki nincs Krisztusban, Krisztus sincs őbenne, hiába vagdalozik egy üres Jézus-névvel...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #29 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:15:10
Valakinek a nevében eljárni azt jelenti, hogy azt teszem pontosan! amit Ő tenne.
Jézus Krisztus nevében imádkozni számomra azt jelenti, azt kérem, amit Jézus Krisztus is kérne nekem.
A  csupán vallásos ember úgy képzeli, hogy bármit kérhet, meg is kapja, ha hozzáteszi: Jézus Krisztus nevében. Még Istent is használni
akarja a pogány! Babonásan!

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω