Szerző Téma: Az imádkozásról  (Megtekintve 19638 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #30 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:17:53
"Sokan sok területen egy élettelen varázsigeként használják Jézus nevét," :2smitten: :2smitten: vint


Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #31 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:26:56
"Sokan sok területen egy élettelen varázsigeként használják Jézus nevét," :2smitten: :2smitten: vint

Szervusz Flóra örülök neked,

Igen és az Úr mondja, távozzatok tőlem ti gonoszt tevők, pedig az Ő NEVÉBEN...

 :piroska:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #32 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:38:48
Kedves Magduska! Én is örülök!

Az idézetet Csabától vettem, tudatva vele, hogy örülök a mondandójának!-- így tehát mindketten örülünk! Isten áldjon! vint vint vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 13:57:41
Magduska:
Bocs de nem látom a választ hogy
teszed a szüntelenül imádkozást,
kedves Csaba  :piroska:
Magduska a ''szüntelen'' imádkozás-fogalma a rendszeres és nem az állandó imakapcsolatra utal, ezért is tartom picit komikusnak a világcsúcs-kisérlet jellegű non-stop imaalkalmakat, amiből számomra nem derűl ki, hogy mit is próbálnak Istentől kikényszeríteni a testvérek.
Akinek az Istennel való szüntelen kapcsolata az imában merűl ki, annak nem árt elgondolkodnia a hitélete teljeségének voltán. 

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #34 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 16:53:21
Az imára adott válasz elkérésének egy olyan sajátos módját találjuk az alábbi igeszakaszban, amire a keresztyének többsége valószínűleg babonaként tekintene:
Csel. 1,23
Állatának azért elő kettőt, Józsefet, ki
hivatik Barsabásnak, kinek mellékneve
Justus vala, és Mátyást.

Csel. 1,24
És imádkozván, mondának: Te, Uram, ki
mindeneknek szívét ismered, mutasd
meg a kettő közül egyiket, a kit
kiválasztottál,

Csel. 1,25
Hogy elnyerje az osztályrészét e
szolgálatnak és apostolságnak, melytől
eltévelyedék Júdás, hogy az ő saját
helyére jusson.

Csel. 1,26
Sorsot vetének azért reájok, és esék a
sors Mátyásra, és a tizenegy apostol
közé számláltaték.


Ma nem nagyon szokták ''kirakni a gyapjút'' a keresztyének!
Szívesen hajlandóak átgondolni az imádságban való beszédüket, de csak ritkán teszik próbára és mérlegre a hallásukat...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #35 Dátum: 2013. Április 22. - 21:36:51
1 János 5/
 "14. És ez az a bizodalom, a melylyel ő hozzá vagyunk, hogy ha kérünk valamit az ő akarata szerint, meghallgat minket:
  15. És ha tudjuk, hogy meghallgat bennünket, akármit kérünk, tudjuk, hogy megvannak a kéréseink, a melyeket kértünk ő tőle.
  16. Ha valaki látja, hogy az ő atyjafia vétkezik, de nem halálos bűnt, könyörögjön, és az Isten életet ad annak, a ki nem halálos bűnnel vétkezik. Van halálos bűn; nem az ilyenért mondom, hogy könyörögjön. "
Örülnék a hozzászólásoknak! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #36 Dátum: 2013. Április 23. - 02:22:40
Az Úr Jézus Krisztus szerint csupán a Szentlélek elleni káromlás az, amely nem bocsátatik meg.
A predesztinációt vallóként úgy gondolom, hogy a Szentlélek elleni káromlásra a választottak képtelenek...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #37 Dátum: 2013. Április 23. - 22:11:05
Sziasztok! Engem ez a rész is elgondolkodtat újra és újra:

... hogy ha kérünk valamit az Ő akarata szerint, meghallgat minket ...


- Mikor kérünk az Úr akarata szerint?
Valami olyasmire gondolok, hogy az ember az Úrra van hangolva, gondolatait, vágyait hozzá tudja igazítani Isten akaratához. Vagy talán igazítani sem kell némely esetben, mert már befogadta azt. Szerintetek?

- És hogyan lehet erre külön törekedni is, hogy az Ő akarata szerint kérjünk?

- Ez óriási ígéret, hogy az Úr meghallgat minket minden ilyen esetben.

:sziv5:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Április 23. - 22:15:49 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2013. Április 24. - 12:51:50
Nagyon örülnék, ha sokunk elmondaná, hogyan értelmezi ezt az Igét? :2smitten:

Az én gondolatom, hogy Isten szerint kérünk, ha hittel, üdvösséggel kapcsolatos dolgot kérünk: értelmet, bölcsességet, szabadulást megkötözésből,  türelmet! szeretetet!
Nem Isten szerint való, ha  luxus-dolgokat, kicsapongó élethez szükséges feltételeket kérünk.

Külön törekedni talán úgy lehet, hogy akarattal  azt kérjük, amit a Biblia helyesnek tart.-- az a gondolatom, hogy az igazán megtért ember
már nem akar világi értékeket--- bár! ez is egy folyamat. minél előrébb haladunk a megszentelődés útján, annál inkább maradnak el a világi kívánságok.
Valóban óriási ígéret, bizonnyal valamennyiünk kapott kérés nélkül is ajándékot-- hogy bizonyságot tegyek, kimunkálta Isten bennem, hogy valamit tanuljak, ami emberi szemmel nézve, képtelenségnek tűnt,--megkaptam hozzá az értelmet is ajándékban!-- miközben  akadt olyan " testvérem", aki ezt gátolni igyekezett, úgymond, nem látja értelmét, hogy azt tanuljam!--Elfelejtette megbeszélni ezt a Mindenható Istennel!
 Jó lenne olvasni sok-sok hozzászólást! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #39 Dátum: 2013. Április 24. - 13:13:37
A külön törekvésről jut eszembe. Hallottam tanítást,  miszerint:" Majd Isten kimunkálja benne."-- ez igaz is!
A Biblia azonban ír az alábbi versekben az ember igyekezetéről.
/--Tudjuk, hogy az akarást is a Mindenható munkálja, azonban úgy gondolom, hogy a NEM-re, az Isten nélküli életre megvan a szabad akaratunk,- az Istenhez menésre nincs meg./
Valamiképp az embernek is munkálkodni kell az üdvösségén! Miképp teszi? teheti? Mit vár el Isten az embertől a megszentelődés során? :2smitten:


2 Péter / 1:" 5. Ugyanerre pedig teljes igyekezetet is fordítván, a ti hitetek mellé ragasszatok jó cselekedetet, a jó cselekedet mellé tudományt,
  6. A tudomány mellé pedig mértékletességet, a mértékletesség mellé pedig tűrést, a tűrés mellé pedig kegyességet,
  7. A kegyesség mellé pedig atyafiakhoz való hajlandóságot, az atyafiakhoz való hajlandóság mellé pedig szeretetet.
  8. Mert ha ezek megvannak és gyarapodnak bennetek, nem tesznek titeket hivalkodókká, sem gyümölcstelenekké a mi Urunk Jézus Krisztus megismerésére nézve.
  9. Mert a kiben ezek nincsenek meg, az vak, rövidlátó, elfelejtkezvén a régi bűneiből való megtisztulásáról.
  10. Annakokáért, atyámfiai, igyekezzetek inkább a ti elhívatástokat és kiválasztatásotokat erőssé tenni; mert ha ezeket cselekszitek, nem ütköztök meg soha. "

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #40 Dátum: 2013. Április 24. - 19:56:48
Köszönöm szépen Flóra a gondolatokat, nagyon jó volt olvasni. Valami ilyesmi próbált megfogalmazódni bennem.  :hi Egyedül az Isten szerint kéréssel kapcsolatban nem vagyok biztos, hogy csak a hittel, üdvösséggel kapcsolatos lehet, de nem vagyok biztos benne, még gondolkodnom kell rajta.  :szelid: Az biztos, hogy a János levelében a szövegkörnyezet erre utal.

Az igyekezettel én is úgy vagyok, hogy igen, Isten munkálja ki bennünk, de mégis fontos, hogy meglegyen. Ha az Isten szerinti dolgokra törekszünk, akkor úgy érzem emberi oldalról ez azt jelenti, hogy gyönyörködni tudunk Isten törvényében, dolgaiban, a szép és szent dolgokban. És nem gyönyörködünk, hanem szomorúak vagyunk, amikor elesünk az úton.

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #41 Dátum: 2013. Április 24. - 22:43:26
"nem vagyok biztos, hogy csak a hittel, üdvösséggel kapcsolatos lehet,"-Kedves Virág! :2smitten:-Én sem vagyok benne biztos, hogy csak az lehet, de mi még? most nem jut eszembe semmi, talán még lesz hozzászólás, hogy összeálljon a kép! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #42 Dátum: 2013. Április 25. - 09:51:27
Hát olyasmire gondoltam, ami az életeseményekkel kapcsolatos, pl. munkahely. Lehet úgyis imádkozni, hogy pl. tegyen sikeressé az Úr, vagy úgy, hogy vezessen arra a helyre, amit Ő szánt nekem.  brush1
Vagy más apró dolgokkal kapcsolatban is. nemertem

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #43 Dátum: 2013. Április 25. - 10:54:00
 :2smitten: :2smitten: Köszönöm a válaszokat kedves Virág! :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #44 Dátum: 2013. Április 25. - 19:46:59
Szívesen!  :szelid: :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1