Szerző Téma: Az imádkozásról  (Megtekintve 19641 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #45 Dátum: 2013. Április 25. - 21:36:12
Ésa.55:8. Mert nem az én
gondolataim a ti
gondolataitok, és
nem a ti útaitok
az én útaim, így
szól az Úr!
9. Mert a mint
magasabbak az
egek a földnél,
akképen
magasabbak az
én útaim
útaitoknál, és
gondolataim
gondolataitoknál!

Én azt látom az igéből, hogy amiről azt gondolom, hogy egyezik Isten szándékával, abban is simán tévedhetek.
Ezért arra kérem az Atyát, hogy az Ő akarata szerint hallgassa meg az én esetlen szavaimat.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #46 Dátum: 2013. Április 26. - 14:30:54
Köszönöm szépen a  kiegészítést kedves Csaba! :2smitten:
Magam is ezekkel a szavakkal fejezem be az imádkozást. gyakran gondolom, hogyha mindenért imádkoznánk, amiért csak lehet,akkor is lehetne ezzel helyettesíteni: Atyám legyen meg a Te akaratod az életemben!-- Ő tudja, mi kell nekem, nekünk. :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #47 Dátum: 2013. Június 28. - 20:15:18

Magduska a ''szüntelen'' imádkozás-fogalma a rendszeres és nem az állandó imakapcsolatra utal, ezért is tartom picit komikusnak a világcsúcs-kisérlet jellegű non-stop imaalkalmakat, amiből számomra nem derűl ki, hogy mit is próbálnak Istentől kikényszeríteni a testvérek.
Akinek az Istennel való szüntelen kapcsolata az imában merűl ki, annak nem árt elgondolkodnia a hitélete teljeségének voltán.

 A szüntelen imádkozással kapcsolatban: Pál ezt a thesszalonikai gyülekezetnek írta, tehát sok embernek szól.
Ahol sokan vannak, ott mindig akad valaki, aki imádkozik, akár éjjel-nappal., mert van, aki éjjel dolgzik, például, fent van.....sokan nappal ugyanígy....

Ha Isten Szelleme vezeti az imákat, akkor kialakulhat egy nonstop ima, szellemben, vagyis úgy, hogy valaki mindig imádkozik a gyülekezetben, tágabb értelemben pedig az Eklézsiában.

Az Eklézsia ugye az egész Földre kiterjedt, tehát van, ahol nappal van, a másik féltekén meg éjjel és mindig imádkoznak a hívők.... értitek   ;) 

Hasonlóan van a "mindenkor örüljetek" is  vmosoly12
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 28. - 20:18:13 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #48 Dátum: 2013. Június 29. - 10:41:31
Ez  nagyon  érdekes, és   -számomra -  újszerű értelmezés,
kedves   Kamilla  FórumTárs!   Köszönöm!
Bár  az  apostoli  időkben  a Krisztus-hit  nem  ívelt  át  sok  időzónát,
-elsősorban  a  Római  Birodalom  területén  éltek  keresztények,
de  a  különböző  életritmusok  (éjszakai, nappali  munkavégzés)
miatt  lehet  megérteni, hogy  mit  jelenthet  a  "szüntelen".
Kicsit  nekem  a  "24 órás  imaláncok"-ra  hasonlít....   :)

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #49 Dátum: 2014. Június 08. - 07:25:01
Érdekes dolog az imádkozás :)

A nagyobbik unokámnak eléggé fura természete van.
Okos, aranyos, ügyes, de akaratos is.
Amit a fejébe vesz, attól eltántorítani nemigen lehet.
Mióta megszületett a kistesó, azóta fokozódott a helyzet.
Féltékenység is van a dologban, mint ahogy szerintem minden családban amikor tesó születik, de náluk ráadásul rengeteg a tiltás is, mert beteg: köhög, taknyos és féltik a szülők a kicsit, ezért: "Ne hajolj közel, ne lehelj rá, ne fogdosd, mert szájába veszi a kezét, beteg lesz, stb" !!
Az anyja kicsit eltúlozza, mert félti a kicsit.
Az unokám pedig már úgy tűnt, meggyógyult, gyógyszert kapott, és most megint köhög... meglátásom szerint, idegi alapon, mert mondja az anyja, a lányom, hogy amikor alszik, akár éjjel, akár nappal, nem köhög.... egyáltalán, de mihelyst felébred, nagyon köhög... és tud direkt is...  nerd

Imádkoztam a kislányért, de nem igen "hatott".
Kérdeztem az Urat, miért van ez? és azt mutatta, hogy azért, mert én csak a nagyi vagyok, és a szülők szava számít!
A lányom nagyon sok nehéz, negatív dolgot mond ki a gyerekre, és mint tudjuk, a szónak teremtő ereje van, ráadásul a szülő tekintélye a gyermeknek és nagyobb súlya van annak, amit ő mond ki rá, akár jót, akár rosszat, mint amit én, mint nagyi, vagy bárki más.
Tehát addig, míg a lányom, a gyerek anyja nem változtat ezen, hanem mondja-mondja, addig az én imáim nem sokat érnek...  :(
Tehát most elsősorban a lányomért imádkozom, hogy tudjon változtatni... hogy meg tudjon szabadulni a félelmeitől...  :ima7:

Egy felnőttnél pedig elsődleges a saját szavai önmagára, önmagáról, és tettei!
Istennél rend van, mindennek rendje van, sorja :)

Imádkozhatunk mi másért, de mindig az dönti el, mi lesz, hogy ő maga hogyan áll Istennel, Igéjével....
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 08. - 07:27:34 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #50 Dátum: 2014. Június 13. - 07:41:17
Olvastam egy másik fórumon egy imára felhívást.
Belinkelt egy facebookos írást, melyben egy anya kér anyagi segítséget, hogy 3 éves agydaganatos kisfiának boldoggá és élményekkel telivé tehesse hátralevő életét.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=980450498696119&set=a.124491234292054.25395.100001935357376&type=1&theater

Az ember ilyet olvasva nagyon szomorú lesz, belegondolva, milyen nehéz lehet ez az anyának, gyermeknek, családnak egyaránt.

De mit imádkozzon?
Ha az anya nem is kért imát, lehet nem is hisz Istenben, eszébe sem jut ez a lehetőség, ő csak pénzt kér.
Ilyenkor jó lenne tudni, mi Isten terve, akarata a gyermekkel, családjával...

Ti imádkoztok ilyen esetben, és ha igen, mit, hogyan?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #51 Dátum: 2014. Június 13. - 09:14:58
OLyan jó lenne, ha nem csak elméleti lenne a beszélgetésünk, hanem gyakorlati is.

Vannak itt gyakorló pásztorok... tegyük fel, hozzátok megy ilyen kéréssel valaki.
Hogyan imádkoztok?   :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #52 Dátum: 2014. Június 13. - 10:41:21
A gyakorló pásztorok némelyike ilyenkor dolgozik is, vagy ép más elfoglaltsággal küzdködik.
:szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 13. - 10:43:08 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #53 Dátum: 2014. Június 13. - 10:42:27
Persze, várok én :)

Te is válaszolhatsz, Csaba, ha ráérsz   :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #54 Dátum: 2014. Június 13. - 11:27:19
Nekem az a szokásom, hogy amikor elmegyek valakit vagy valakiket meglátogatni akkor a beszélgetés végén megkérdezem a háziaktól, hogy imádkozhatok-e. Idáig mindenki megengedte. Az imádkozásaimban imádkozni szoktam az ők testi és lelki problémáik megoldásáért. Ebben az esetben is ezt tenném, hogyha valaki egy ilyen ügyben felkeresne.




Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #55 Dátum: 2014. Június 13. - 11:30:49
De jó, hogy válaszoltál Kálmán! köszönöm!   :2smitten:

Szóval, ha valaki felkeresne, hogy imádkozz ezért az asszonyért, és a gyermekéért, aki csak pénztámogatást kér egyébként, akkor mit imádkoznál?

Ez a hölgy valszeg nem hívő.
Akikhez jársz, gondolom, azok és ők hívnak személyesen hozzájuk.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #56 Dátum: 2014. Június 13. - 11:33:36
Idézet
De mit imádkozzon?
Ha az anya nem is kért imát, lehet nem is hisz Istenben, eszébe sem jut ez a lehetőség, ő csak pénzt kér.
Ilyenkor jó lenne tudni, mi Isten terve, akarata a gyermekkel, családjával...

Ti imádkoztok ilyen esetben, és ha igen, mit, hogyan?

Ha valakiért imádkozom, először olyat kérek - most átgondolva - amit valószínűleg magamnak is kérnék abban az élethelyzetben, ami a legalapvetőbb: gyógyulást, békességet, hitre jutást, megelégedést, problémák rendeződését, erőt. De sokszor van, hogy ahogy imádkozom, érzem, hogy a Szentlélek leállít, hogy ez így nem jó. Ilyenkor nagyon figyelek a lelkemmel (szellememmel), hogy mi az, ami összhangban van Isten akaratával. Van, hogy többször is nekifutok, finomítok az imádságon. Amikor már nem vagyok nyugtalan, akkor tudom, hogy most jó.

Másik dolog, ami most lehet, hogy megdöbbentő. Nem szoktam mindenkiért imádkozni.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #57 Dátum: 2014. Június 13. - 12:08:37
Én sem imádkozok mindenkiért.
Nem minden "harc" a miénk :) és van rossz ima is, ami inkább árt, mint használ, akár annak is, aki imádkozik.

Ebben az esetben, amivel indítottam a témát, egy valaki kéri, imádkozzunk ezért a nőért, és gyermekért, érted, de a nő nem kéri.
Ilyenkor nekem egyetlen ima jut eszembe, amivel úgy gondolom nem megyek szembe Istennel, akaratával... de van, amikor még ezt sem imádkozom...

Amiről Kálmán írt, az más: elmegy valakikhez, beszélgetnek, felszínre kerülnek a problémák, és Kálmán megkérdi, imádkozhat-e értük, és legtöbbször igen a válasz.

Hát... az ima szellemi dolog,  felelősség is, és nagy bölcsesség kell hozzá, Isten vezetése, ahogyan írtad, Virág :)

    :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #58 Dátum: 2014. Június 13. - 13:20:54
Egyetértek mindkettőtökkel.

 :int



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #59 Dátum: 2014. Június 13. - 13:40:52
Csak egy kérdés előb Kamilla.

Milyen, vagy meik ima árt?

Ha valaki meg kérne, hogy imádkozzak azért az asszonyért, hát imádkoznék.
Imádkoznék azért, hogy mindenképpen az Úr neve dicsőűljön meg az életében, és életük által. Imádkoznék azért, hogy megismerje az Urat, Ő és családja. Imádkoznék anyagi támogatásért, és imádkoznék gyógyulásért.

Sokszor imádkozunk, a gyülekezetben közösen és egyénileg olyan emberekért akik imakéréssel fordulnak hozzánk, még akkor is ha sokan nem hívők, vagy nem hívőkért tőrténik a felkérés. Akár gyógyulásért, anyagiakért, vagy megtérésért.

1Tim 2:1  Intelek azért mindenek előtt, hogy tartassanak könyörgések, imádságok, esedezések, hálaadások minden emberekért,
1Tim 2:2  Királyokért és minden méltóságban levőkért, hogy csendes és nyugodalmas életet éljünk, teljes istenfélelemmel és tisztességgel.
1Tim 2:3  Mert ez jó és kedves dolog a mi megtartó Istenünk előtt,

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.