Szerző Téma: Az imádkozásról  (Megtekintve 19634 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #60 Dátum: 2014. Június 13. - 16:16:32
Én apámért is szoktam imádkozni, pedig nem hívő és nem kéri.
Szoktam imádkozni a barátaimért, rokonaimért, ismerőseimért.
Mindennap imádkozom mindannyiótokért ezen a fórumon és hálát is adok értetek.
Ha egy beteg kisgyermekbe ''botlom'' az interneten, akaratlanul is az az első gondolatom, hogy ''Uram, kérlek gyógyítsd meg!''Nem igazán érdekel a szüleinek a hitbeli háttere. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #61 Dátum: 2014. Június 13. - 16:19:43
Idézet
Csak egy kérdés előb Kamilla.

Milyen, vagy meik ima árt?

Pl. van olyan, hogy Isten eldöntötte, magához szólítja a beteget, de ezerrel imádkoznak azért, hogy meggyógyuljon... (emlékszel, volt ilyen... és mikor szólva lett, akkor még kaptunk is... )

Vagy amikor imádkoznak mindenféléért, közben pedig csak egy dologért kellene, pl. megtérésért és majd az Úr tudja, mi a sorja... milyen áldást készített és mikor, mi válik javára az illetőnek.

Szóval a nem Isten akaratával egyező nagy "imahadjáratok", puffogtatások szerintem nem éppen használnak.

      :)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 13. - 16:21:21 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #62 Dátum: 2014. Június 13. - 20:44:41
Nem azzal van a baj, hogy ezerrel imádkoznak valakinek a gyógyulásáért, vagy egy ügyért, hanem akkor ha nem veszik tudomásúl, hogy Isten dönthet másképp. istennek lehet más terve, más akarata.
Jó a buzgó és álhatatos ima. Hisz maga az Ige buzdít bennünket erre. (S akkoriban nekem nem az imával volt gondom, hanem azokkal a kijelentésekkel ... ).

Úgy gondolom, hogy sosem lehet eleget imádkozni.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #63 Dátum: 2014. Június 13. - 22:16:15

     :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.