Szerző Téma: Bátorítás - Zsolt 119:160  (Megtekintve 15349 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Dátum: 2013. December 04. - 08:39:44
Zsolt 119:160 

A te Igéd summája igazság, és minden igazságos ítéleted örökkévaló.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #1 Dátum: 2013. December 04. - 08:42:59
Eszter könyve 6. fejezet

  Azon az éjjelen kerülte az álom a királyt, ezért megparancsolta, hogy hozzák elő a nevezetes történetek könyvét, és ezekből olvassanak föl a király előtt.
Egy helyen rátaláltak annak leírására, hogy miként jelentette föl Mordokaj Bigtánát és Terest, a király két udvarmesterét, küszöbének őreit, akik azon voltak, hogy kezüket Ahasvérós királyra vessék.
 Akkor megkérdezte a király: Milyen kitüntetést és méltóságot adtak ezért Mordokajnak?
A király apródjai, a szolgái így feleltek: Semmit sem kapott ezért.
Akkor ezt mondta a király: Ki van az udvarban? Hámán ugyanis éppen akkor jött be a királyi ház külső udvarába, hogy azt kérje a királytól, akasztassa fel Mordokajt a fára, amelyet neki készíttetett.
Eszt 6:5  És így feleltek a királynak az ő apródjai: Íme, Hámán áll az udvarban.
A király azt mondta erre: Jöjjön be!

Amikor bement Hámán, a király azt kérdezte tőle: Mit kell cselekedni azzal az emberrel, akit a király ki kíván tüntetni?
Hámán azt gondolta magában: Ki másnak akarna a király kitüntetést adni, ha nem nekem?
Ezért azt mondta Hámán a királynak: Annak az embernek, akinek a király kitüntetést kíván adni, hozzanak királyi ruhát, amilyenben a király jár, és lovat, amilyenen a király szokott ülni, és tegyenek királyi koronát a fejére.
Adják azt a ruhát és a lovat a király egyik nemes fejedelmének a kezébe, és öltöztessék fel azt az embert, akit a király ki kívánt tüntetni, vezessék végig lóháton a város utcáin, és kiáltsák előtte: Így cselekszenek azzal az emberrel, akit a király ki akar tüntetni.
Akkor azt mondta a király Hámánnak: Siess, hozd elő azt a ruhát és azt a lovat, és cselekedjél aszerint, amint mondtad, a zsidó Mordokajjal, aki a király kapujában ül, és semmit ne hagyj el abból, amit szóltál!
Előhozta azért Hámán a ruhát és a lovat, felöltöztette Mordokajt, és lóháton végigvezette őt a város utcáján, és ezt kiáltotta előtte: Így cselekszenek azzal az emberrel, akit a király ki akar tüntetni.
Azután Mordokaj visszatért a király kapujához.
Hámán pedig búsan és fejét betakarva hazasietett.
És elbeszélte Hámán feleségének, Zeresnek és minden barátjának mindazt, ami vele történt.
Ezt mondták neki az ő tanácsadói és a felesége, Zeres: Ha Mordokaj előtt, aki zsidó származású, már kezdetben elesel, nem bírsz majd vele, hanem bizonnyal elbuksz vele szemben.
És amíg így beszéltek vele, eljöttek a király udvarmesterei, és siettek Hámánt a lakomára vinni, amelyet Eszter készített.


       :2smitten:     :dicseret:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2013. December 08. - 08:55:23
Jób 5:6  Nem a porból támad a hamisság, és nem a földből sarjad ki a vész,
Jób 5:7  hanem az ember maga szüli a vészt, melynek szikrái a magasba szállnak.
Jób 5:8  De én az Istenhez fordulok, Istenre bízom ügyemet,
Jób 5:9  aki hatalmas dolgokat művel, kikutathatatlanul, csodás dolgokat, megszámlálhatatlanul.
Jób 5:10  Esőt ad a föld színére, vizet bocsát a mezőkre.
Jób 5:11  Magasra emeli az alant levőket, a gyászolókat oltalmazza segítsége.
Jób 5:12  Meghiúsítja a ravaszok terveit, nem alkot kezük maradandót.
Jób 5:13  Saját ravaszságukkal fogja meg a bölcseket, és a cselszövők tanácsa megdől.
Jób 5:14  Nappal is sötétben botorkálnak, tapogatóznak délben is, mint éjjel.
Jób 5:15  Megszabadítja szájuk fegyverétől, az erős kezéből a szegényt.
Jób 5:16  Így lesz reménysége a nincstelennek, a csalárdság pedig elnémul.
Jób 5:17  Bizony boldog az az ember, akit Isten megfedd!
A Mindenható fenyítését ne vesd meg!
Jób 5:18  Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít.
Jób 5:19  Hatszor is megment a nyomorúságból, hetedszer sem ér veszedelem.
Jób 5:20  Éhínségben megment a haláltól, háborúban a fegyveres kéztől.
Jób 5:21  Nyelvek ostorától rejtve leszel, nem kell félned, hogy pusztulás szakad rád.
Jób 5:22  Nevetsz a pusztuláson és éhségen, nem kell félned a föld vadjaitól,
Jób 5:23  mert a mező kövei is szövetségeseid, a mezei vadak is kibékülnek veled.
Jób 5:24  Megéred, hogy békesség lesz sátradban, otthonodat vizsgálva, nem lesz benne vétek.
Jób 5:25  Megéred, hogy sok utódod lesz, és sarjadékod annyi, mint földön a fű.
Jób 5:26  Érett korban térsz a sírba, ahogyan a kévéket idejében takarítják be.
Jób 5:27  Ezt kutattuk ki, így van ez!
Hallgass rá, és jól jegyezd meg!

         :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #3 Dátum: 2014. Január 12. - 21:30:55
Pintér Béla Unplugged: Te vagy a legfőbb kincsem - YouTube


A lelkemen ott ég ma is az a jel,
Amit első érintésed égetett fel.

Szerelmeddel átírtad holnapomat,
Beszéded az életnek értelmet ad.



Jel 3:3 a
Emlékezz vissza azért, hogyan kaptad és hallottad, tartsd meg azt, és térj meg!

Az első szeretet... nagyon fontos visszatérni hozzá, ha esetleg elhagytuk volna és megemlékezni az Úr jóságáról és cselekedeteiről, érintéseiről életünkben.

      :dicseret:     :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2014. Január 12. - 22:30:01
 O0



Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2014. Február 07. - 11:49:16
Jozsue 1:8
El ne távozzék e törvénynek könyve a te szádtól, hanem gondolkodjál arról éjjel és nappal, hogy vigyázz és mindent úgy cselekedjél, amint írva van abban, mert akkor leszel jó szerencsés a te utaidon és akkor boldogulsz.

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2014. Február 07. - 12:26:56
 O0



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2014. Február 07. - 13:32:06
 O0



Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #8 Dátum: 2014. Március 11. - 19:47:19

Mennyi minden történik egy perc alatt a Földbolygón.
Micsoda hangzavar, autók, gépek zaja, gyáraké, háborúké, emberek kiáltásai, nyögései, veszekedései hangzanak és mégis, a hatalmas Isten a mennyei lakóhelyén meghallja a madárdalt, ami Őt dicséri, magasztalja!
Gondja van a verebecskére is és a mező füvére.... tud az óceán mélyén élő élőlényekről is, meg a föld alattiakról is...

Akkor mennyivel inkább tud azokról, akiket Fiának adott?
Kiknek könnyeit tömlőkbe gyűjti és hajszálait számontartja?   :szelid:
Kikért ilyen ima ment fel Atyánk Trónja elé és ott van most is színe előtt:

Ján 17:1  Ezeket mondta Jézus, majd föltekintett az égre, és így szólt: Atyám, eljött az óra, dicsőítsd meg a te Fiadat, hogy a te Fiad is dicsőítsen téged,
Ján 17:2  amint hatalmat adtál neki minden emberen, hogy örök életet adjon mindazoknak, akiket neki adtál.
Ján 17:3  Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent és akit elküldtél, a Jézus Krisztust.
Ján 17:4  Én dicsőítettelek téged e földön, elvégeztem a munkát, amelyet rám bíztál, hogy végezzek.
Ján 17:5  Atyám, most te dicsőíts meg engem, te magadnál azzal a dicsőséggel, amely már a világ létele előtt az enyém volt tenálad.
Ján 17:6  Kijelentettem a te nevedet az embereknek, akiket a világból nekem adtál. A tieid voltak, és nekem adtad őket, és a te beszédedet megtartották.
Ján 17:7  Most megismerték, hogy mindaz, amit nekem adtál, tetőled van,
Ján 17:8  mert a beszédeket, amelyeket nekem adtál, nekik adtam, és ők befogadták, és igazán megismerték, hogy én tőled jöttem ki, és elhitték, hogy te küldtél engem.
Ján 17:9  Én értük könyörgök, nem a világért könyörgök, hanem azokért, akiket nekem adtál, mert a tieid.
Ján 17:10  Az enyéim mind a tieid, és a tieid az enyéim, és megdicsőíttetem őbennük.
Ján 17:11  Én már nem vagyok többé a világban, de ők a világban vannak, én pedig tehozzád megyek. Szent Atyám, tartsd meg őket a te nevedben, akiket nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint mi!
Ján 17:12  Amíg velük voltam, megőriztem őket a te nevedben, amelyet nekem adtál; megtartottam őket, és senki sem veszett el közülük, csak a veszedelem fia, hogy az Írás beteljesüljön.
Ján 17:13  Most pedig hozzád megyek, de ezeket elmondom még a világban, hogy teljes legyen bennük az örömöm.
Ján 17:14  A te igédet nekik adtam, és a világ gyűlölte őket, mivelhogy nem a világból valók, mint ahogy én sem a világból való vagyok.
Ján 17:15  Nem azt kérem, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.
Ján 17:16  Nem a világból valók, mint ahogy én sem a világból való vagyok.
Ján 17:17  Szenteld meg őket az igazsággal: a te igéd igazság.
Ján 17:18  Úgy, amint te elküldtél engem a világba, én is elküldtem őket a világba.
Ján 17:19  Én odaszentelem magamat értük, hogy ők is megszenteltekké legyenek az igazságban.
Ján 17:20  De nemcsak értük könyörgök, hanem azokért is, akik majd az ő beszédükre hisznek bennem,
Ján 17:21  hogy mindnyájan egyek legyenek, Atyám, mint te énbennem, és én tebenned, ők pedig mibennünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél engem.
Ján 17:22  Én azt a dicsőséget, amelyet nekem adtál, nekik adtam, hogy egyek legyenek, amint mi egyek vagyunk:
Ján 17:23  Én őbennük, és te énbennem, hogy tökéletesen eggyé legyenek, és hogy megismerje a világ, hogy te küldtél engem, és úgy szeretted őket, amint engem szerettél.
Ján 17:24  Atyám, azt akarom, hogy akiket nekem adtál, azok is velem legyenek ott, ahol én vagyok, hogy megláthassák az én dicsőségemet, amelyet nekem adtál, mert szerettél engem már e világ teremtése előtt.
Ján 17:25  Igazságos Atyám! A világ nem ismert téged, de én ismertelek téged, és ők is felismerték, hogy te küldtél engem.
Ján 17:26  És megismertettem velük a te nevedet, és ezután is megismertetem, hogy az a szeretet legyen bennük, amellyel engem szerettél, és én is bennük legyek.



Lehet-e okunk a csüggedésre?
Ugye, hogy nem?   :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #9 Dátum: 2014. Március 11. - 20:06:23
 O0



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #10 Dátum: 2014. Március 11. - 21:03:14
O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2014. Március 12. - 08:18:56
Amen!! Dicsoseg az Urnak!  jajdejo

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #12 Dátum: 2014. Április 16. - 10:59:37
Ez 34:15-16;
Én magam legeltetem nyájamat, s én pihentetem meg őket – ezt mondja az én Uram, az ÚR.
Az elveszettet megkeresem, az eltévelyedettet visszahozom, a sérültet bekötözöm, a beteget erősítem, a kövéret és erőset elveszítem.
Úgy legeltetem őket, ahogyan kell.”


Jézus a született vakot meggyógyította.
Ez az ember nem láthatta Jézust fizikai szemeivel, csakis a szívével!
Felismerte Őt, hogy Ő a Megváltó, a Szabadító, a Gyógyító, Akiről írt Mózes, és a Próféták.
Felismerte és el is hitte mindazt, ami meg van írva a Megígértről.
Erről cselekedetével, hogy engedelmeskedett Jézus utasításának, és elment a Siloámhoz és megmosta szemeit vizében.
Aztán szájával is bizonyságot tett hitéről, meggyőződéséről, és nem törődött az emberek véleményével.
Ennek meg is lett az eredménye, elzavarták, kiközösítették a zsinagóga, vagyis a település közösségéből!
Mi történt ekkor?
Ján 9:35-38; 
„Meghallotta Jézus, hogy kidobták, és amint rátalált, megkérdezte tőle: Hiszel-e az Emberfiában?
Ő így válaszolt: Ki az, Uram, hogy higgyek benne?
Jézus pedig azt mondta neki: Most már látod is őt, mert aki beszél veled, ő az.
Ő pedig azt mondta: Hiszek, Uram. És imádta őt.”


Megkereste!
És rátalált!
Végre fizikai szemeivel is megláthatta Isten Fiát!

Isten Szava örökre meg van alapozva a mennyben, hiszen kezdetben az Ige, Isten Szava, Istennél volt, majd testté lett, és újra megdicsőíttetett, felültettetett a mennybe, az Atya jobbjára, mert meg lett, elvégeztetett!
Nincs semmi, ami ne teljesedne be Isten Ígéretei közül, ezért bátran megbízhatunk Benne és Szavában, semmit sem kételkedve.
Mindegy, milyenek a körülmények, az emberek bánásmódja, Ő megkeres, megtalál, és legeltet, ahogyan kell!

Hogy mi történik azokkal, akik kivetik a bárányokat, és nem térnek jobb belátásra?
Ján 9:39-41; 
„Jézus pedig azt mondta: Ítélet végett jöttem a világra, hogy akik nem látnak, lássanak, és akik látnak, vakok legyenek.
A vele levő farizeusok közül néhányan hallották ezt, és megkérdezték tőle: Talán mi is vakok vagyunk?
Jézus azt válaszolta: Ha vakok volnátok, nem lenne bűnötök, de mivel azt mondjátok, hogy látunk, a bűnötök megmarad.”



Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2014. Október 20. - 17:09:55

 Zsolt 33:18-19 
Ámde az ÚR szemmel tartja az őt félőket, a kegyelmében bízókat.
Kimenti lelküket a halálból, és az éhínségben is eltartja őket.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2014. Október 20. - 17:50:40
Ámen.