Szerző Téma: Bemutatkozás  (Megtekintve 75465 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 92
  • Nem: Férfi
    • Havanna csoport
Válasz #30 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 11:48:27
Örülök Kedves Testvérek, hogy találkozhattam Veletek!

Véletlenül találtam rá az Örömhírek fórumra, és Zsotza  nevét meglátva elidőztem itt, bele-bele nézegetve a a fórum életébe. Azután megszületett bennem az elhatározás, hogy közétek állok, ha elfogadtok.

Bácsi István a nevem és a Pestszentlőrinci Agapé Gyülekezet tagja vagyok 2005 óta.  Reformátusnak kereszteltek, de nem éltem abban a hitben. Talán nem nehéz kitalálni, hogy miért. Kisdobos, úttörő, Kisz tag ... , szinte mindent kipróbáltam.
Az igazság az, hogy és sokáig haragudtam Istenre. 14 éves voltam amikor villamos alá estem (egy vétett felugrást követően) és egyik lábam végérvényesen alatta maradt. Rá két évvel később eltemettük szegény édesanyámat. Első házasságom öt év után felbomlott. És jöttek a vádlásaim az Úr felé, hogy miért engedted meg mindezt!

Felnőtt fejjel, munka mellett leérettségiztem, majd továbbképeztem magam, új családom lett. Dolgoztam míg a rendszerváltás közbe nem lépett, és megszűnni látszó munkahelyem váltása helyett leszázalékoltattam magam.

A sok szabadidő, majd a nehézségek és a gondok az alkohol felé vittek, amíg az évek múltával azt tapasztaltam, hogy szinte reggeltől estig képes vagyok a borozóban üldögélni, sokszor azt sem tudva, hogy ki volt az aki hazatámogatott. Mindezt az egészségem is megsínylette, magas vérnyomás, köszvény, koleszterinszint megemelkedés, állandó gyomorfájdalmak lettek a társaim. A családom elfordult tőlem, bár együtt éltünk, de ...

Meghívót kaptam egy újságon keresztül az Agapé gyülekezetbe egy gyertyafényes vacsorára. Elmentem a borozói cimboráimmal (7-en voltunk) egy "potya kajára" és ott azon a vacsorán kaptam egy érintést az Úrtól. Vágyat arra, hogy több ilyen estén is részt vegyek és ne csak a vacsora kedvéért.
A 8 hétig tartó Alfa vacsorákon az Úr is közöttünk volt, bár láthatatlanul, de beköltözött a szívembe.  Végül döntöttem és behívtam Jézust az életembe, személyes megváltómnak.

Ezt követően betegségeim nagy része, sorra kezdtek elhagyni és egy bűnrendezés utáni napon amikor ismét erősen ittasan mentem haza, térdre estem az Úr előtt és sírva kértem tőle a szabadulást.

Meghallgatott. Úgy ébredtem fel másnap reggel, hogy éreztem szabadítását, megszűnt az alkohol utáni vágyam, egyik napról a másikra elvonási tünetek nélkül. Mindez 2005 februárjában történt. Azóta szabad vagyok és az Úrvacsora kivételével nem fogyasztottam alkoholt.

Jelenleg a gyülekezet Havanna lakótelepi missziós csapatában van szolgálatom, egyben vezetem a csoport honlapját. http://havannacsoport.hu

Szívemen viselem azon embereket akik vétettek az írott törvények ellen és jelenleg büntetésüket töltik.  Gyülekezetünk börtönmissziós csoportjával rendszeresen látogatjuk az elítélteket és megosztjuk velük az örömhírt; Jézus Krisztus szabaddá tesz.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 28. - 11:52:36 írta bacsipista »

"A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség,"
                     Gal 5:22.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 14:18:25
Kedves Pista!
Köszönjük a bemùtatkozàsod,bizonysàgod!Akkor valòszinüleg Irma neve sem teljesen ismeretlen szàmodra itt a fòrumon...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #32 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 16:21:03
Kedves Pista! Nagyon szépen köszönöm, köszönjük ezt a szép, személyes bemutatkozásodat! Örülök, hogy Zsotza személyében ismerőst is találtál.  :D
Nem tudom, emlékszel-e a Hotdogról rám? Ott debora néven volt profilom, de már töröltem nemrégiben.  :szelid:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #33 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 16:35:29
Kedves Pista! [...] Örülök, hogy Zsotza személyében ismerőst is találtál.  :D
   :welcome:  Szeretettel,és  FórumTársi  tisztelettel  Köszöntelek, Pista bácsi! [;-<)) hurra
Örülök,hogy a  nevem  nem elriasztott, hanem  kíváncsivá tett!
Olvastam   építő  Írásaidat,tudom,hogy  Szereted  az Úr Jézus  Krisztust,és a Szentírást!
Hálás  vagyok  Atyánknak,hogy itt  vagy!  Bátorítalak,hogy  szólj  a  témákhoz,-vagy  akár  indíts  topikokat!

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető bacsipista

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 92
  • Nem: Férfi
    • Havanna csoport
Válasz #34 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 14:47:56
Igen, kedves Debora = Virág, emlékszem rád, és tudom, hogy neked is többször elküldtem blogbejegyzéseimet. És ha jól emlékszem neked is volt egy weblapod a Gportálon. Örülök, hogy itt újra találkozhatom Veled.  virag3

Kedves Csaba, nem tudom melyik Irmára gondolsz ... de örülök Neked, és köszöntöm Irmát is.
 vszeretet2

Zsotzsa tesóm, az Úr vezetett ide és talán rajtad keresztül, dicsőség  érte.
 vbiblia vkez

Köszönöm  a tőletek kapott kedves fogadtatást. Megpróbálok beilleszkedni a fórum ritmusába és  tevékeny résztvevőjévé lenni.

"A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség,"
                     Gal 5:22.


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #35 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 17:48:56
Tudod kedves Bacsipista testvérem mi egy gyülekezetbe járunk  -  elvileg. És nagyon kedvesnek találom, hogy nem ismersz.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #36 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 18:30:19
Kedves Irma & Pista!

Elnézéseteket kérem, én okoztam ezt a kellemetlen helyzetet! Mobilròl sajnos nem làtom,hogy kinek van fent fotòja.
Pistànak pedig önmagàban az "Irma" -név lehet,hogy nem volt elég konkrét.
Mégegyszer bocsi!
irulpirul
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 29. - 18:39:22 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető bacsipista

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 92
  • Nem: Férfi
    • Havanna csoport
Válasz #37 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 21:10:29
Bocsáss meg kedves Irma, de  több Irma nevű keresztény ismerősöm is van.  Sajnos képet nem látok rólad és a bemutatkozásodból amit találtam itt a fórumon nem tudtalak azonosítani. Ha esetleg többet megtudhatnék rólad, vagy látnék egy képet akkor biztosabb lehetnék. De hidd el így is nagyon örülök neked, és ha te ismersz akkor biztos vagyok benne, hogy én is téged.

Kedves Csaba testvérem nem kell elnézést kérni, hiszen semmi rosszat nem követtél el.  A jó szándék vezetett és nagyra becsülöm, hogy felhívtad figyelmem még egy lehetséges ismerősömre.

"A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség,"
                     Gal 5:22.


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2011. Október 01. - 10:10:15
Kedves Csaba és István testvérem!

Nincs semmi baj. Én nagyon ritkán tudok eljutni a gyülekezetbe / és már nem is nagyon fogok, mert az Úr más felé vezet / és az Agapéban több alkalom is van, így vlószinleg mi egyébként sem egy alkalomra jártunk. István testvérem a Havanna sport építő tagja, én meg ha elmentem akkor délután mentem, de nyugdijas alkalmakon találkoztunk többször is. Áldjon az Úr testvéreim!



Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #39 Dátum: 2011. Október 01. - 10:55:00
Kedves Irma  FórumTárs  örülök,  hogy itt  Vagy,és  Írsz!
Kicsi  a  Világ,-hát  még a  magyar  keresztény  WEB!
URunk  áldása  legyen Veled,és  Szeretteiden!   virag2 :tisztelet

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #40 Dátum: 2011. Október 01. - 14:03:38
Csatlakozom, én is nagyon örülök, hogy benéztél Irma!
Nagyon szép napot kívánok Neked!  :int2:  virag4 virag5


Igen, kedves Debora = Virág, emlékszem rád, és tudom, hogy neked is többször elküldtem blogbejegyzéseimet. És ha jól emlékszem neked is volt egy weblapod a Gportálon. Örülök, hogy itt újra találkozhatom Veled.  virag3

Igen, ez így volt, emlékszem a blogra is!  :szelid: A gportálos oldal még megvan - oromhir.gportal.hu - csak az utóbbi egy évben nem frissítettem rajta.  irulpirul  Annak az oldalnakvolt egy kis fóruma, abból lett ez a mostani fórum  :bocs:

Idézet
Köszönöm  a tőletek kapott kedves fogadtatást. Megpróbálok beilleszkedni a fórum ritmusába és  tevékeny résztvevőjévé lenni.
Érezd jól magad itt!  :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 01. - 14:05:35 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #41 Dátum: 2011. Október 01. - 14:25:38
Kedves Irma,örülök,hogy sikerült tìsztàznotok az ismeretlen ismeros helyzetét! :szelid:

Azt ìrtad ritkàn jutottàl el a gyülidbe,csak nem vagy beteg?

Néha van ùgy,hogy màs közösséghez kezd ragaszkodni az ember és màs testvérekkel halad tovàbb az ùton.
Talàn ez némelykor szukségszeru velejàròja a hitéletnek.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #42 Dátum: 2011. Október 01. - 17:09:33
Köszönöm a kedvességeteket, és ha már így rákérdeztél Csaba, nem, nem vagyok beteg. Most már nem. Csak amikor nagyon beteg voltam ez a közösség / Agapé/ nagyjából ennyire emlékezett rám, mint most a kedves testvérem, és így elkezdtem az Urral beszlgetni arról, hogy a helyemen vagyok-e én egyáltalán, és mostanában felelt az Úr egy kedves kis baptista gyülibe vezetve. Sajnos, vagy hála az Úrnak? rengeteget kell dolgoznom és így nagyon ritkán tudok eljutni bárhová is, de ha időm lesz / remélem holnap / akkor ebbe a kis gyülibe fogok járni, bízom abban, hogy végre a helyemre tudok állni és egy kiteljesedett hívő életet élhetek közöttük.

Mégegyzer köszönöm azoknak akiket érdekelt, a kedves figyelmességet. A szeretet megnyilvánulása mindig jól esik.

Isten áldása legyen rajtatok. virag4



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #43 Dátum: 2011. Október 01. - 19:22:10
Ez nagyon jó hír, Irma. Örülök, és nagyszerű lehet, hogy újra meg tudsz pihenni, újra van gyülekezeted. Imádkozom, hogy megtaláld ott a helyed, és igazi lelki otthonra tudj ott találni.   :int2:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #44 Dátum: 2012. Július 21. - 17:39:28
Minden ami fontos menetközben napvilágra jön!
Azt tudom magamról, hogy új teremtés vagyok Krisztusban, és letettem az életemet - az új életemet - az Úr Jézusért és az evangéliumért!
 :2smitten: