Szerző Téma: Kérdések  (Megtekintve 121270 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #30 Dátum: 2011. Február 14. - 21:21:23
Igen ilyen értelemben ez egy szerencsés ige, főként azért, mert az üzenet lényegét tekintve azonosan látunk.
Viszont ha teologiailag más állásponton lennénk, a jelképes értelmezés móddal most támadhatnám a Kálvinizmus öt pontját és hívatkozhatnék az ökumenista mozgalom megtűrésére az egyházban! Simán beletudnám szimbolizálni az igeszakaszba! :hi
:2smitten:
Csak érdekességként említeném meg, hogy a Korinthusi levél is az összes gyülekezetnek és nekünk is szól, sőt Illésnek Jorám királyhoz írt levele is szól hozzánk, még sem használtak szimbolikus megszólítást az általánosítás kedvéért! Tehát nem a levél általános üzenetével, hanem annak "tálalásával" nem szimpatizálok! :2funny:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 15. - 06:40:52 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2011. Február 14. - 22:44:56
Pedig aztán ez a fejezet kifejezetten szól az ökumené ellen. Nekem eddig a "tálalás" fel sem tűnt, annyira lekötött az üzenet. Sajnos nincs egy Varga Zsigmond féle újszövetségi görög szótáram, mert a professzor biztos kitér erre a kifejezésre. Na nem baj, most ezt egyelőre jegelem, és ha lesz szótáram, majd még megnézem. vint



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #32 Dátum: 2011. Február 14. - 22:58:21
Hú az jó lenne!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 15. - 06:41:12 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2011. Február 14. - 23:09:49
Akkor veszek.  vmosoly13



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #34 Dátum: 2011. Szeptember 06. - 10:31:12
Sziasztok!

Nekem fejtörést okoz, hogy a sátán még a mennyben van, vagy már levettetett onnan?

Van ige erre is, arra is.


Lk 10:18
Ő pedig ezt mondta nekik: "Láttam a Sátánt villámként leesni az égből."


Jel 12:7-12
Ezután háború támadt a mennyben: Mihály és angyalai harcra keltek a sárkánnyal, és a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt, de nem tudott felülkerekedni; és azért többé nem volt maradása a mennyben. És levettetett a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak hívnak, aki megtéveszti az egész földkerekséget; levettetett a földre, és vele együtt angyalai is levettettek. Hallottam, hogy egy hatalmas hang megszólal a mennyben: "Most lett a mi Istenünké az üdvösség, az erő és a királyság, a hatalom pedig az ő Krisztusáé, mert levettetett testvéreink vádlója, aki a mi Istenünk színe előtt éjjel és nappal vádolta őket. Legyőzték őt a Bárány vérével és bizonyságtételük igéjével azok, akik nem kímélték életüket mindhalálig. Ezért vigadjatok egek, és akik bennük lakoztok: jaj a földnek és a tengernek, mert leszállt hozzátok az ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy kevés ideje van".


Segítenétek ezt megérteni? Köszönöm szépen előre is.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2011. Szeptember 06. - 12:07:39
Én úgy látom az ige alapján, hogy Jézus mennybemenetelével Sátán számára nem maradt ott hely.
Amúgy így folytatódik az ige:
"Mikor azért LÁTTA A SÁRKÁNY, HOGY Ő LEVETTETETT A FÖLDRE, KERGETNI KEZDÉ AZ ASSZONYT, AKI A FIÚT SZŰLTE..."
Jel. 12:13
Katolikus testvéreinkkel ellentétben én úgy látom, hogy az "asszony" itt nem Mária, hanem a zsidó egyház, amelyet sátán valóban vadul űldözni kezdett, a zsidó egyház úgy szórattatott szét a népek között, mint maga Izrael. Jel. 12:13-17 egy prófétikus kép a zsidó egyház helyzetéről, s egyben a keresztyénség korai évszázadokban történő üldözéséről. 

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #36 Dátum: 2011. Szeptember 06. - 18:33:38
Köszi szépen a választ.  :piroska: Közben kicsit olvasgattam még, és egyelőre azon az állásponton vagyok, hogy a sátán még a mennyben van. Jaj, de furcsa ezt leírni.

Eszembe jutott egy ige, Pál szavai a harcról:
"Mert a mi harcunk nem test és vér ellen folyik, hanem erők és hatalmak ellen, a sötétség világának urai és a gonoszság lelkei ellen, amelyek a mennyei magasságban vannak." Ef 6:12

Nem tudom, hogy a mennyei magasság azonos-e a mennyel, de semmiképpen nem a föld.

Nem lehet, hogy amit az Úr Jézus a Lk 10-ben mondott, egy múlt időben megfogalmazott prófécia?
 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2011. Szeptember 06. - 19:58:31
Hát én először megnézném a Károli fordításban és más fordításokban is ezt az igét. :szelid:
Aztán érdemes lenne összevetni ezt a "mennyei magasságot" Ef. 2:2-vel is.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2011. Szeptember 06. - 20:07:47
Rendben.  :szelid:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #39 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 19:14:58
Szia Csaba!  :szelid:

Átnéztem amiket mondtál, és ez rendben is van. Az Ef 6:12-ben egeket kell érteni alatta. Egyetértek.

Azt is értem, hogy meglehetősen fura gondolat, hogy az Úr Jézus megváltói halála, majd feltámadása, és mennybe menetele után a sátánnak még ott helye legyen. Nekem is szokatlan, de egyelőre az igerészletek alapján nem tudok másra következtetni. (Nem gondolom, hogy folyamatosan ott lenne, hanem, hogy bejárása van. Mint Jób könyvében.)

Részben azért, mert Pál az Ef 6:12-ben ezeket a gonosz angyali hatalmasságokat, fejedelmeket az égbe helyezi (nem a mennybe), de az égbe. Ha levettettek volna a sátánnal együtt, akkor nem beszélt volna úgy róluk Pál, mint akik az égben vannak, és akik ellen harcolnunk kell. (A Jel 12-ben az asszony és utódai nem harcoltak, inkább menekültek. Nem tudom, ennek van-e jelentősége.)

Azt is mondja az ige, hogy ... leszállt hozzátok az ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy kevés ideje van.
Ha már akkor levettetett volna, amikor az Úr felment a mennybe, akkor az azóta eltelt időszakot nem nevezhetjük kevés időnek, úgy gondolom.
Az a részlet is érdekes, hogy: .... jaj a földnek és a tengernek, mert leszállt hozzátok az ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy kevés ideje van.

Most ilyen korban élünk (2000 éve), amikor jaj van a földnek és a tengernek?

Még ez az igevers is elgondolkodtat:
"Legyőzték őt a Bárány vérével és bizonyságtételük igéjével azok, akik nem kímélték életüket mindhalálig." Jel 12:11
Tehát a sátán levettetésének hátterében, okaként itt az ige a mártírhalált halt keresztyének győzelmét jelöli meg, a Bárány vérével és a bizonyságtételükkel. Ebből arra következtetek, hogy a sátán nem azonnal Jézus mennybemenetelekor vettetett/vettetik le.

Amit a 12-es fejezetben olvashatunk, az szerintem mindenképpen az utolsó idők rendjébe tartozik, az egész felfokozottsága a helyzetnek, a földre levettetés következményei: a fenevad és a hamis próféta megjelenése.

Egyelőre ennyi. Remélem, nem botránkoztattam meg senkit. Meggyőzhető vagyok arról is, hogy a sátán már levettetett, csak mutassatok rá.

 :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 14. - 19:26:55 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #40 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 21:22:18
Szia Virágom!
:2smitten:
Ahogy átolvastam a Jel.12 részt, arra az álláspontra jutottam, hogy ez részben, egy többszörösen beteljesülő prófécia.
Szóval nem zárhatom ki amit állítasz, már mint hogy Sátán nincs a földön!
De hogy Sátán a mennyben lenne, erre sem látok bizonyítékot.
A Károli fordítás szerint, ugyanis nem a mennyben kezdődik viaskodás, hanem az égben! Vö. Jel. 12:7

Sátánnak bejárása lenne a mennybe?!
A Jel.12:10 szerint igazad van! :)
A további verszakok is Téged támasztanak alá abban, hogy Sátán még nem vetetett le a földre, hiszen az igeszakasz a nagy nyomorúság 7 évéről beszél itt.
Szóval úgy látom, hogy a Te igeértelmezésed a reális és én tévedtem! :hi :2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #41 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 22:29:19
Hűűű. .... Hát, köszi.  brush1

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #42 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 15:40:03

Szóval úgy látom, hogy a Te igeértelmezésed a reális és én tévedtem! :hi :2smitten:
  Ez  hihetetlen !!  Egy  világ  dőlt  össze  bennem!   Csaba,hogy  lesz  így  Belőled  "NagyonFelkent_Népszerű_Tekintélyes_Szuper_TévéTévtanító" ??? 
Csak  úgy  ...  bocsánatot  kérni ?

  Mit  is  van  megírva?


>>"  Amikor a pápa bocsánatot kér
1980 és 1996 között II. János Pál legalább 94 alkalommal „ismerte el az egyház történelmi bűneit vagy kért bocsánatot” — mondja a vatikáni szóvivő, Luigi Accattoli a Quando il papa chiede perdono (Amikor a pápa bocsánatot kér) című könyvében.
 Accattoli szerint „a katolikus egyházban csupán a pápának van joga mea culpát tenni”.
És ő megtette ezt, utalva a katolikus történelem legvitathatóbb oldalaira — a keresztes hadjáratokra, háborúkra, az önkényuralmak támogatására, az egyházon belüli viszályokra, a zsidógyűlöletre, az inkvizícióra, a maffiára és a fajgyűlöletre.
Egy 1994-ben a bíborosoknak küldött memorandumban (melyet néhányan a pápai méltóság legfontosabb dokumentumának tartanak) II. János Pál „a bűnök általános és milleniumi megvallását” ajánlotta.
"<< 

(Őrtorony, 1998. március 1. 3,-4. oldal)

Csak  nem  akarunk a  "hitehagyott_romlott_nagybabilon_egyházakra"  hasonlítani?   A  Tekintélyedet  rombolnád  evvel !!   >:(:police: :-X
Mit  tanulhatunk  Brooklynból?  A  "Világosság"  növekedett, a fény  egyre  nagyobb lett. 
Vagyis  eddig  is  jól  láttál,de  ma  még  jobban,-és egy  kicsit  másképp...   :D ;D

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #43 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 16:25:33
:fetreng:
Nem az a lényeg, hogy nekem legyen igazam, hanem, hogy minnél tisztábban lássunk egy-egy kérdést!
Én nem vagyok tévedhetetlen, s már sokszor megváltoztattam a véleményem különböző kérdésekben, ha valaki a Bibliából megtudott győzni! :hi
Több olyan közösségben megfordultam, ahol a tévedések beismerése helyett, gyártottak egy komplex tévtanítást is annak álcázására.
Különösen igaz ez a Jézus visszajöveteléről hamisan prófétáló tanúkra és adventistákra...
Nem tom mér olyan nehéz kimondani: "Tévedtünk, mások talán jobban látják..."
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #44 Dátum: 2011. November 18. - 16:22:45
Illés pedig odalépett az egész nép elé, és így szólt: Meddig sántikáltok kétfelé? Ha az Úr az Isten, kövessétek őt, ha pedig a Baal, akkor őt kövessétek! De a nép nem felelt egy szót sem.
1 Kir 18:21


A bibliai időkben ez az idegen "istenek", bálványok tiszteletére utalt, de mi mindent jelent/het ma?
(Lehet, más vallás iránti érdeklődés, tisztelet is, azonban, szerintem, ez nem jellemző, hacsak a New Age-t nem tekintjük annak.)
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 18. - 16:39:30 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1