Szerző Téma: Kérdések  (Megtekintve 121225 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #510 Dátum: 2018. Augusztus 11. - 23:22:22
Csaba de ezt nem Karoli vágta be ...
A Román fordítás is így fordítja. Persze most néztem, hogy az Új-fordítás ki hagyja ezt. Több mint valószinű, más görög forrást használtak.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #511 Dátum: 2018. Augusztus 11. - 23:28:19
Úgy látom, hogy a régi fordítók így fordították, pl. az angol KJV:

30 For (ὅτι) we are (ἐσμέν) members (μέλος) of his (αὐτός) body (σῶμα), of (ἐκ) his (αὐτός) flesh (σάρξ), and (καί) of (ἐκ) his (αὐτός) bones (ὀστέον)

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #512 Dátum: 2018. Augusztus 12. - 09:22:05
Hát Zolikám, akkor itt van vége a Biblia mítoszának.
Nem stimmelnek sem a fordítások, sem a fent maradt görög szövegek.
Istent úgy tűnik nem nagyon foglalkoztatta, hogy ez a ''tákolmány'' tökéletes és tévedhetetlen legyen.

Továbbra is Jézus marad az igazság nem ez a könyv.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #513 Dátum: 2018. Augusztus 12. - 10:44:25
Akkor itt miről van szó?

Zsidó 10:
9.   
Ekkor ezt mondotta: Ímé itt vagyok, hogy cselekedjem a te akaratodat. Eltörli az elsőt, hogy meghagyja a másodikat,
10.    
A mely akarattal szenteltettünk meg egyszer s mindenkorra, a Jézus Krisztus testének megáldozása által.
11.    
És minden pap naponként szolgálatban áll és gyakorta viszi ugyanazokat az áldozatokat, a melyek sohasem képesek eltörölni a bűnöket.
12.    
Ő azonban, egy áldozattal áldozván a bűnökért, mindörökre űle az Istennek jobbjára,
13.    
Várván ímmár, míg lábainak zsámolyául vettetnek az ő ellenségei.
14.    
Mert egyetlenegy áldozatával örökre tökéletesekké tette a megszentelteket.
15.    
Bizonyságot tesz pedig erről mi nékünk a Szent Lélek is, mert minekutána előre mondotta:
16.    
Ez az a szövetség, melyet kötök velök ama napok után, mondja az Úr: Adom az én törvényemet az ő szíveikbe, és az ő elméjökbe írom be azokat,
17.    
Azután így szól: És az ő bűneikről és álnokságaikról többé meg nem emlékezem.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #514 Dátum: 2018. Augusztus 12. - 11:53:13
Hát Zolikám, akkor itt van vége a Biblia mítoszának.
Nem stimmelnek sem a fordítások, sem a fent maradt görög szövegek.
Istent úgy tűnik nem nagyon foglalkoztatta, hogy ez a ''tákolmány'' tökéletes és tévedhetetlen legyen.

Továbbra is Jézus marad az igazság nem ez a könyv.

Az Igazság Jézus.
De miből, vagy honnan tudom, meg mi ennek a Jézusnak igazsága, vagy akarata ... ?

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #515 Dátum: 2018. Augusztus 12. - 14:27:56
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg87193#msg87193 date=1534067593]

[/valasz]

Mondjuk egyrészt a Bibliából, más részt a lelkiismeretünk által.

És honnét tudjuk meg, hogy melyik görög-szöveg felel meg Isten akaratának?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #516 Dátum: 2018. Augusztus 12. - 14:35:47
De ha tákolmány, és nem megbízható ... mit tudok meg belőle?
A lelkiismeretünk, pedig igen csak félrevezethető ... -  ne is csodálkozzunk azon, hogy egyesek teljes meggyőződéssel állítják, hogy halottakkal beszélgetnek ...

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #517 Dátum: 2018. Augusztus 12. - 15:50:31
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg87196#msg87196 date=1534077347]

[/valasz]

Én nem csodálkozom rajta, azok sem a Pravdát olvassák, valamelyik verzióját a tévedhetetlenségnek.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #518 Dátum: 2018. Augusztus 12. - 16:42:10
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg87196#msg87196 date=1534077347]

[/valasz]

Én nem csodálkozom rajta, azok sem a Pravdát olvassák, valamelyik verzióját a tévedhetetlenségnek.

Szerintem azok nem olvasnak semmit ...  :(

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #519 Dátum: 2018. Augusztus 12. - 16:58:33
Nem tudom, Karesz esetében szereplő ifjú hölgyről és a gyülekezetéről sem tudom elképzelni, hogy ne olvasnák a Bibliát.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #520 Dátum: 2018. Augusztus 12. - 17:55:53
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg87196#msg87196 date=1534077347]

[/valasz]

Zoli az ember lelkiismerete önmagában még talán félrevezethető is lenne.
Viszont az újjászületett ember nem a Bibliát kapta vezetőül.
Igaz maga a Biblia is tanít erről a tényről.
Ha van időd és energiád az Efézusi levél mellett a Római 8.fejezetéhez szánj reá időt, mert maga a Biblia teszi a helyre magát.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #521 Dátum: 2018. Augusztus 12. - 18:04:09
Az a helyzet, hogy Karesznál meg a gyülekezeténél maradjunk, én úgy látom, hogy ők is kiragadott részeket hangsúlyoztak nagyon, és ez mindig félrevezető.
Ami az Igazságot jelenti az : Jézus. De Őhozzá vezet el a Biblia, minden gyengeségével együtt. Én valamikor tanultam görögül is, héberül is. De olyan kevés maradt meg bennem, hogy nem venném a bátorságot, hogy elkezdjek kutakodni az Irásokban. Nekem a Károly adatott, és hálás vagyok érte, és legjobban édesanyám fordítása tetszik, mert ő mindennap lefordította a mindennapi megélésre az olvasott Igét. Nem kételkedett, nem okoskodott hanem amit megértett azt megélte. Igy az alig tanult nőhöz emberek jártak tanácsot kérni, mert a bölcsessége az Igébe gyökerezett. Már idős volt, amikor fiatal teológusok jártak hozzá látogatni és azt mondták, hogy mindig tanultak tőle valamit.
Mert az a fontos, hogy amit megértünk azt beépítsük az életünkbe, és így vigyük közel az emberekhez Isten szeretetét.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #522 Dátum: 2018. Augusztus 12. - 19:32:21
Szerintem is fontos azt megélni, és úgy megélni valamit az igéből, ahogy az ember megérti.
Gyakorlatilag akik a Bibliát őszíntén tanulmányozzák, mindnyájan ezt teszik, gyakran igazságként megélve a megértett tévedéseket is, melyekről nem tudják, hogy tévedések.
Így egy-egy közösségben, de kifelé is élhetnek hiteles életet, hihetnek és valhatnak dolgokat, de ettől a tévedés soha sem válik igazsággá.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #523 Dátum: 2018. Augusztus 12. - 19:41:08
Én bizom annyira a Szent Szellemben - aki elvezet minket  inden igazságra- hogy az őszintén keresőt nem hagyja eltévedni, és aki Őrá bizza magát az odajut ahova készül : a Mennybe.
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a baj ott szokott kezdődni, amikor valaki - mint most te  - mindenáron be akarja bizonyítani az igazságát. Engem határozottan meglep, hogy milyen vehemensen próbálod lejáratni a Bibliát. De az Ige nem szorul védelemre. Ami meg anyukámat illeti, nos ő már bevégezte, és ott van ahová mindig vágyott, az Úrnál, nekem erről szikla szilárd bizonyosságom van.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #524 Dátum: 2018. Augusztus 12. - 19:51:30
[valasz author=Irma link=topic=53.msg87215#msg87215 date=1534095668]

[/valasz]

Totál félre értesz Irma és legalább ennyire ellentmondásba kerülsz önmagaddal.
Én nem vontam kétségbe, hogy édesanyád már az Úrral van.
Nem kívánom lejáratni a Bibliát sem jobban, mint ahogy a keresztyének gyakorlatilag teszik.
Azt írod a Szent Szellem elvezet minden igazságra.
Ámen!
Hiszem, hogy elvezet minden üdvözítő igazságra.
Na, de hol van ez megírva, hogy ezt kizárólag a Bibliában, vagy az által kell megtennie?
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13