Szerző Téma: Kérdések  (Megtekintve 121242 alkalommal)

Lucius és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #570 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 17:41:07
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg87312#msg87312 date=1534346432]

[/valasz]

Sajnos egyet kell értsek veled Zoli...Nálunk a gyüliben a fiatalok megmosolyognak hogy nem az Egyszerű (de egyáltalán nem nagyszerű) fordítást hanem Károli bácsi fordítását használom...Nekik lebutitott Biblia kell...

Én maradok annál a szép veretes és hiteles forditásnál amely megtérésem óta elkísér...
Sok forditást próbáltam de maradok a Károlinál...



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #571 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 17:45:45
Legalább még olvasnak valamit. Nagyon sok mai hívő fiatalt egyáltalán nem érdekli. Megelégednek a vezető tanitásával.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #572 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 18:26:48
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg87312#msg87312 date=1534346432]

[/valasz]

Nem tudom, hogy melyik kategóriába sorolsz Zoli, de én senki kezéből nem akarom elvenni a Bibliát.
Viszont tény, hogy úgy gondolom, a begyöpösödött hívők miatt hiszik némelyek mesekönyvnek, mások pedig hiteltelennek.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #573 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 19:07:08
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg87314#msg87314 date=1534347945]

[/valasz]

Iegen ezt átérzem...anno én is ilyen voltam és ez meg is látszott a régebbi dolgaimon...Több felesleges vitát is generáltam itt sajnos...amit ha az Igét rendszeresen olvasom elkerülhettem volna...



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #574 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 19:08:39
Van ebben valami.

A véleményem az, hogy olvassuk a Bibliát, imádkozva, kérve Istent, hogy szóljon hozzánk, tanítson.
Jézus azt mondta a tanítványoknak, hogy Isten szelleme eszükbe fogja juttatni az Ő szavait. Nos, ők direktben hallották, nekünk leírva adatott meg. Ha nem olvassuk, mit juttasson eszünkbe?
Azonkívül azt gondolom, hogy Isten szeretete felénk, és a mi visszasugárzott szeretetünk, hitünk, bizodalmunk Istenben elégséges arra, hogy megbízzunk Atyánkban, és Ő kitisztítja az eledelt, amit megeszünk, vagyis az Igéket, amiket olvasunk.
A kegyelem arra is kiterjed, hogy felismerhessük a hamisat,  én ebben hiszek. A Bibliából meg lehet ismerni Isten természetét, gondolkodásmódját, mit szeret, mit nem, ez is mérce.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #575 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 19:16:33
[valasz author=Kamilla link=topic=53.msg87317#msg87317 date=1534352919]

[/valasz]

Hát ha úgy gondolod, hogy Istennek ki kell tisztítania az eledelt, amit olvasunk, akkor voltaképpen tudat alatt beláttad a lényeget...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #576 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 19:28:01
[valasz author=Kamilla link=topic=53.msg87317#msg87317 date=1534352919]

[/valasz]

Hát ha úgy gondolod, hogy Istennek ki kell tisztítania az eledelt, amit olvasunk, akkor voltaképpen tudat alatt beláttad a lényeget...

Csaba, nem tudat alatt. Bár csak egy nő vagyok, azért én is tisztában vagyok ezzel-azzal. Tudom, hogy vannak betoldások, vannak olyan részek, amik látszólag nem illenek bele - bár ez nem biztos, hogy igaz is, érted - azt is tudom, hogy a fordítók hajlamosak a saját teológiai látásuk szerint fordítani.... de a lényeg a lényeg: aki újjászületett, Isten gyermeke, azt Isten elvezeti az Ő igazságára. Marad az isteni, és eltűnik az emberi. Ennyi, szerintem.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #577 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 21:06:48
Eszembe jutott a téma kapcsán a következő igehely:

Filippi 1:
14. És többen az Úrban való atyafiak közül bízván az én fogságomban, nagyobb bátorsággal merik szólani az ígét.
15. Némelyek ugyan irígységből és versengésből is, de mások jóakaratból is hirdetik a Krisztust.
16. Némelyek versengésből prédikálják a Krisztust, nem tiszta lélekkel, azt hivén, hogy fogságom nyomorúságait így megnevelik;
17. De mások szeretetből, tudván, hogy én az evangyéliomnak oltalmazására rendeltettem.
18. Mert mit mondjak? csakhogy minden módon, akár színből, akár szívből, a Krisztus prédikáltatik: és én ennek örülök, sőt örülni is fogok.

Szerintetek akik versengésből, irigységből, nem tiszta lélekből prédikálnak, azok a tiszta Igét szólják, vagy a meghamisítottat, esetleg tévtanításokat, vagy tesznek hozzá, elvesznek belőle?
Vagy csak ilyen emberek, de a tiszta Igét, az ihletettet szólják?

            :morfondirozik:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #578 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 21:29:25
[valasz author=Kamilla link=topic=53.msg87320#msg87320 date=1534354081]

[/valasz]

Akkor meg szabad kérdeznem, hogy miért vagyok eretnek, rosszabb az Isten-tagadónál, mert az emberi rész ellen szólni merek?
S miért elvárás játszani a hülyét, s osztani az észt, hogy a Biblia szó szerint ihletett, csalhatatlan és tökéletes?
Miért elvárás mesekönyvet csinálni belőle, csakhogy a keresztyén elmebaj nehogy léket kapjon a bűszkeségén?

Nem hallgattam még bele a ''Péteri'' videódba, amikor felvetettem Zolinak a szív-kérdését, de az 57.perc környékétől színte arról szól, amiről beszéltem: Hogy kell ''jó keresztyén'' módjára hülyének lenni...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #579 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 21:43:09
[valasz author=Kamilla link=topic=53.msg87320#msg87320 date=1534354081]

[/valasz]

Akkor meg szabad kérdeznem, hogy miért vagyok eretnek, rosszabb az Isten-tagadónál, mert az emberi rész ellen szólni merek?
S miért elvárás játszani a hülyét, s osztani az észt, hogy a Biblia szó szerint ihletett, csalhatatlan és tökéletes?
Miért elvárás mesekönyvet csinálni belőle, csakhogy a keresztyén elmebaj nehogy léket kapjon a bűszkeségén?

Bocs, nem mindig értem, amit írsz, hogy kapcsolódik, de ez az én hibám.


Csak azt akartam ebből kijozni, hogy Pál örül annak, hogy még ilyen módon is hirdettetik az Ige...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #580 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 21:57:00
[valasz author=Kamilla link=topic=53.msg87335#msg87335 date=1534362189]

[/valasz]

Eggyel korábbi hozzászólásodra írtam fentebb.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #581 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 21:59:33
[valasz author=Kamilla link=topic=53.msg87335#msg87335 date=1534362189]

[/valasz]

Eggyel korábbi hozzászólásodra írtam fentebb.
:szelid:

óóó, tényleg, elnézésedet kérem, nem néztem meg a linket (ha így hívják)   brush1

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #582 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 22:02:08
[valasz author=Kamilla link=topic=53.msg87320#msg87320 date=1534354081]

[/valasz]

Akkor meg szabad kérdeznem, hogy miért vagyok eretnek, rosszabb az Isten-tagadónál, mert az emberi rész ellen szólni merek?
S miért elvárás játszani a hülyét, s osztani az észt, hogy a Biblia szó szerint ihletett, csalhatatlan és tökéletes?
Miért elvárás mesekönyvet csinálni belőle, csakhogy a keresztyén elmebaj nehogy léket kapjon a bűszkeségén?

Nem hallgattam még bele a ''Péteri'' videódba, amikor felvetettem Zolinak a szív-kérdését, de az 57.perc környékétől színte arról szól, amiről beszéltem: Hogy kell ''jó keresztyén'' módjára hülyének lenni...

Nekem egy szó jutott erről eszembe: rajongók. Ahogy Paulus/Pál is rajongott, és üldöző volt, de neki volt esélye, és élt is vele. Kérdés, a mai rajongók élnek-e vele?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #583 Dátum: 2018. Augusztus 15. - 22:07:30
Pálnak ott volt Krisztus, aztán Pál sok zsidónak.
Más zsidók a mai napig gyűlölik érte.
A keresztyénségben is hasonló folyamatok mennek végbe.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #584 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 16:56:07
Ma Máté evangéliumát olvastam.

Máté 28:
2. És ímé nagy földindulás lőn; mert az Úrnak angyala leszállván a mennyből, és oda menvén, elhengeríté a követ a sír szájáról, és reá üle arra.
3. A tekintete pedig olyan volt, mint a villámlás, és a ruhája fehér, mint a hó.

Itt a földrengés nyílván attól támadt, hogy az angyal leszállt a mennyből. Más anygali megjelenést is olvashatunk a Bibliában, de földrengésre máshol nem emlékszek. Itt vajon miért volt ekkora természeti esemény?

               :morfondirozik:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.