Szerző Téma: Kérdések  (Megtekintve 121278 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #540 Dátum: 2018. Augusztus 12. - 23:11:17
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg87243#msg87243 date=1534108044]

[/valasz]

 :like:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #541 Dátum: 2018. Augusztus 12. - 23:24:02
Ha a Biblia nélkül Jézusról annyit tudtsz elmondani, amennyit az életedben elvégzett, akkor beláthatod, hogy az az ígéret, hogy a Szentlélek eszedbe jutattja az Ő szavait, nem neked szólt, hanem a tanítványainak, akik valaha hallhatták.
Te, vagy én amikor a Bibliát olvassuk ezekre az emberi beszámolókra vagyunk utalva.
Nyilván elvárhatjuk, hogy ne legyen mégcsak két verzió sem belőlük.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #542 Dátum: 2018. Augusztus 12. - 23:46:08
Nem  mondtam azt, hogy csak annyit tudok elmondani amit az Úr az életemben végzet, hanem azt is amit a Bibliából meg ismertem belőle, vagy tudok róla. Élete, halála, feltámadása.
ugyanakkor, a Szentlélek nekem is eszembe jutatja az igéket, akkor amikor szükségem van rájuk, vagy amikor éppen szükség van akkor amikor másnak beszélek az evangéliumról.

De itt tényleg kár ezen tépelődni.
Én úgy látom, hogy a gonosz egyik szándéka, hogy a Biblia hiteleségét lejárassa. Ahogy írtam, éppen ez a jellemző, az emberek elavúltnak, és hiába valónak tartják.
Ha a Biblia csak emberek beszámólói, akkor mi az ami hitelt ad nekik.

Így születnek meg azok az elmebeteg gyülekezetek  akik, a biblia helyet, a lelkiismeretre meg a Lélek vezetésére hivatkoznak (talán így lettek a homoszekszuális gyülekezetek is - ez az extrém - de vajon honnan indultak?).
« Utoljára szerkesztve: 2018. Augusztus 12. - 23:47:35 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #543 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 00:00:09
Az életünk megváltozása együtt kell menjen a Biblia igazságaival.
Nem elég elmondani azt, hogy megváltozott az életem, hanem fontos elmondanom, hogy ezt Jézus Krisztus tette, az a Jézus akiről a Biblia beszél.
A Budhistáknak is megváltozhat az életük, és ők Budhárra hivatkoznak, vagy mások más tanításra, mohamedre, vagy bár mire, ezer meg ezer vallás van ...
Ki az, az Isten, ki az a Krisztus aki megváltoztatta az életem, ki az az Isten akiben hinni kell, ki az a Krisztus akiben hinni kell, mit akar és mi a célja? Honnan ismerem meg?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Augusztus 13. - 00:01:32 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #544 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 00:02:35
Bár az előbb az írtam, hogy mr nem szólok bele ebbe a vitába, de ezt a megtapasztalásomat még leírom

Mint azt már többször leírtam nekem a bátorítás ajándékát adta az Úr és érdekes módon mindíg hosszabb távon kell valaki mellett állnom, és többször komoly mentálisan sérült embereket hozott elém az Úr. Nem is tudnék feléjük szolgálni ha nem ismerném az Igét és az alkalmas pillanatban a Szent Szellem nem tudná adni a számba, mint vigasztalást, bátorítást. Ha gyerekkoromban nem tanultam volna meg annyi Igét kivülről, akkor erre a szolgálatra nem is lennék alkalmas. És többen elmondják, hogy még a légkör is megváltozik amikor igy mondom ki az Igéket. Többen menekültek ki igy az öngyilkossági gondolatokból, álltak talpra mentális betegségből, vagy csak egyszerűen nyertek vigasztalást amikor meg voltak gyengülve. Nem én választom ki az Igét amit kimondok, a Szent Szellem adja amint az szükséges.
Én nagyon hálás vagyok Istennek az irott beszédéért, sokszor kaptam már vigasztalást, útmutatást, adott olyan békességet problémák között amilyet Jézus igért, minden értelmet felülhaladót. Nekem öröm, hogy van Bibliám, és már többször végig olvastam, és épp a napokban határoztam el, hogy újra olvasom. És nagyon hálás vagyok a Megváltómért, akinek köszönhetem, hogy bepillantást nyerhetek Isten csodálatos dolgaiba.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #545 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 00:04:44
 :like:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #546 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 07:48:30
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg87249#msg87249 date=1534110368]

[/valasz]
Zoli, amikor azt kérdeztem, mit tudtsz elmondani Jézusról, ha nem nyitod ki a Bibliádat, egyértelműen nem arra voltam kiváncsi, hogy mit jegyeztél meg belőle.
Teljesen korrekt választ adtál.
Az meg nyilvánvaló, hogy a Bibliából a Szentlélek meg csupán annyit tud eszedbe juttatni, amennyi már ott van az elmédben.
Csakhogy ebből a ''minden ígazságra való elvezetés''-teóriája már rég zátonyra futott.
Nincs a földön egyetlen ember sem, aki a Szentlélek vezetése alatt csalhatatlanul értelmezhetné a Bibliát, s ez nem azért van, mert tökéletes, hanem mert a káosz emberileg értelmezhetetlen.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #547 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 08:07:59
[valasz author=Irma link=topic=53.msg87252#msg87252 date=1534111355]

[/valasz]

Kedves Irma!
Ebben a szolgálatodban bizonyára nagy segítségedre van a Biblia, főként olyan emberek között, akik hisznek annak az ígéreteiben.
Ezt Biblia- ismeret nélkül valóban nem tudnád megtenni.
S ezt maga a Biblia is támogatja.
Viszont itt nem egészen erről van most szó.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #548 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 21:27:33
Valamit nem értek.
Egyszer azt mondod, hogy a Biblia emberek beszámolója, most azt mondod, hogy káosz.
Ha számodra a Biblia értelmezhetetlen, akkor miért hivatkozol még rá.
Miért kéne hinni, annak ami benne le van írva?
Miért kéne elhigyjem, hogy üdvösségem van, vagy hogy egyáltalán van mennyország? Vagy, hogy amit tett Jézus valóban tette ...
Miért kéne el higyjem, hogy Isten törődik velem,  bízhatok benne ... stb.
Hiszen, ha emberi, és káosz uralkodik benne, akkor érthetetlen, vagyis egyszerüen hiteltelen . Miért is kéne olvasni ... nem is tudom ... érdemese hinni abban az Istenben amit a Biblia bemutat ... így úgy gondolom, hogy egyszerüen hihetünk bár miben, bár milyen Istenben ... vagy semmienben ...

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #549 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 22:08:58
[valasz author=Irma link=topic=53.msg87252#msg87252 date=1534111355]

[/valasz]

Kedves Irma!
Ebben a szolgálatodban bizonyára nagy segítségedre van a Biblia, főként olyan emberek között, akik hisznek annak az ígéreteiben.
Ezt Biblia- ismeret nélkül valóban nem tudnád megtenni.
S ezt maga a Biblia is támogatja.
Viszont itt nem egészen erről van most szó.
:szelid:

Jól nézünk ki Irmus!
Egy káoszos, hiteltelen könyvből bátorítasz, végzed szolgálatodat....  :o


Csaba, mi a csuda történt Veled?   :szelid:      nemertem

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #550 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 22:34:36
[valasz author=Csaba link=topic=53.msg87254#msg87254 date=1534139310]

[/valasz]

Zoli, ha azért hiszed, hogy Isten törődik veled, mert le van írva a Bibliában, akkor olvasd mégtöbbet.
Káosz?
Egyértelműen.
Az igék x%- a állít valamit, az y%-a ezt teszi az ellenkezőjével.
Ott van a Kálvinizmus vs. Arminiánus topic. Szó sincs engedetlen, idiótákról akik csak másként hajlandóak látni és érteni...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #551 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 22:53:51
Idézet
Zoli, ha azért hiszed, hogy Isten törődik veled, mert le van írva a Bibliában, akkor olvasd mégtöbbet.

Nem csak ennyit írtam.
Miért kéne elhigyjem, hogy Jézus a Messiás, hogy élt, csodákat tett, meghalt, feltámadt ... ?

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #552 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 23:04:26
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg87267#msg87267 date=1534193631]

[/valasz]

Nem kell elhinned, azért nem mert az evangéliumok történetesen belekerültek az újszövetségi íratokba is.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #553 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 23:09:09
[valasz author=Kamilla link=topic=53.msg87265#msg87265 date=1534190938]

[/valasz]

Csak annyi, amennyit a profilképem el mond.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #554 Dátum: 2018. Augusztus 14. - 10:46:28
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg87264#msg87264 date=1534188453]

[/valasz]

Nagyon egyetértek Zoli! Egyébként én abban látom a hibát hogy összeeszkábált un. gnosztikus behatású szövegek képzik a mai Bibliák alapszövegét, pedig a hiteles az a Textus Receptus szövegei...A káosz a teologusok műve akik elvetik azt amit Isten "ihletett" mint fordítást és amely mellett Isten maga is letette a voksát és emberi okoskodások miatt a "kukázott" szövegeket mint a Sinaiticus kezdték el mérceként követni!

Én magam a Károli Bibliát és a Kecskeméthy félét használom mert a mostani Új fordítású, bár helyrsebb lenne ferdítésű Bibliák szándékosan meghamisítják az Igét!

A gnosztikusok is kidobták a Biblia nagy részét, Markion egy hires tévtanitó csak a páli leveleket hagyta meg...

Szóval Csaba én azt ajánlom térj vissza a hiteles fordításokhoz és meglátod az Ige csodálatos összhangban lesz! Anno én is azért szenvedtem zátonyt a hitéletemben mert a Biblia fölé helyeztem tanitókat, akár Ellen Whiteot akár Darbyt akár Kálvint!

Aztán egyszer Irma és persze a testvéreim is elláttak egy jótanáccsal. NE tanitókat olvassak hanem magát az Igét! Így teszek tettem és azóta növekedek a hitben! Sok bűnöm eltűnt, sok zavaros dolgom megoldódott...

Úgyhogy bocsáss meg érte de nem értek egyet azzal ahogy a Bibliáról beszélsz...Ha elveted az Isten Igéjét akkor én azt mondom kicsit bajban vagy...