Szerző Téma: Kérdések  (Megtekintve 121278 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #585 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 20:02:17
Én csak találgatni tudnék, hogy Jézus feltámadásának súlya, vagy esetleg az angyal mondandójának súlya nyert így megerősítést.
S persze az is lehet, hogy semmi köze az egésznek az én elképzeléseimhez.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #586 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 20:22:08
Igen, én is ilyesmikre gondoltam.

Igazából olvasás közben az jutott eszembe, mi lenne, ha minden esetben, amikor azt állítják, hogy angyalt láttak, vagy angyalokat, földrengések lennének...   kuncog  persze, ha igazak lennének ezek a látások, találkozások... az angyal tollának is van súlya...   :2funny:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #587 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 21:00:12
:D

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #588 Dátum: 2018. Augusztus 21. - 19:13:16
Csaba!
Megtennéd, hogy a nick képedet lecseréled?
Amikor a hozzászólásaidat olvassuk, ne kelljen már egy szarkupacot nézegetni...   :kacsint

köszi   :int2:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #589 Dátum: 2018. Augusztus 22. - 14:16:36
Kamilla az nem szarkupac    :o
Egy madár (talán Sas), a porban.  :szelid:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #590 Dátum: 2018. Augusztus 22. - 14:26:00
[valasz author=Kamilla link=topic=53.msg87484#msg87484 date=1534871596]

[/valasz]

:fetreng:

Amúgy le fogom cserélni, ha eljő az ideje.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #591 Dátum: 2018. Augusztus 22. - 16:49:18
Kamilla az nem szarkupac    :o
Egy madár (talán Sas), a porban.  :szelid:

Sas a porban?

            :o     vmosoly12

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #592 Dátum: 2018. Augusztus 22. - 16:54:06
 kuncog

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #593 Dátum: 2018. Szeptember 09. - 23:24:51
Kedves Lucius!
A hozzászolásodat innét töröltem, a "Beszéljük meg!" - című topicba helyeztem át.
Köszönöm a megértésed!
Csaba
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 10. - 00:27:44 írta Csaba »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #594 Dátum: 2018. Október 07. - 16:57:30
Mit jelentenek a különféle rangok, cimkék, mint:

lelkész = ?

pásztor = ?

lelkipásztor = ?

A Bibliában a pásztorról olvashatunk, az talán rendben is van a gyakorlatban, ha valaki tényleg pásztor...
De ki/mi a lelkész, a lelkipásztor?
Mi a különbség?

           nemertem

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #595 Dátum: 2018. Október 07. - 17:22:47
Ezek a cimek sztem teljesen Bibliátlanok és helytelenek...Én magam mostanság revideálom a nézeteimet és nem megyek pl pont ezért sem a teologiára...
Az ősegyház presbitereket ismert akik vezették egységesen a gyülekezeteket...a pásztor egy volt a szolgálatok között és nem úgy ahogy a mai egyházakban van...Tanitók, apostolok pásztorok stb mind egyenrangúként szolgálták egymást és a gyülekezetet...

A mostani lelkészi pásztori szolgálatok sztem a katolicizmus maradványai amit sajnos ezidáig a protestáns egyházak sem hagytak el... CSAK a pásztor szólhatja az Igét CSAK a pásztor vezethet stb.

Én most fenekestül felforgattam a nézeteimet és meg vagyok győződve hogy a mai eklészia nagyon nagy bajban van és rengeteg a pogány átvett tanitás és gyakorlat...



Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #596 Dátum: 2018. Október 07. - 18:04:34
[valasz author=Gábor link=topic=53.msg87992#msg87992 date=1538925767]
[/valasz]
 :like:

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #597 Dátum: 2018. Október 07. - 18:21:16
[valasz author=Kamilla link=topic=53.msg87991#msg87991 date=1538924250]

[/valasz]

Kamilla

Ezek nem cinkék.

Tuajdonképpen mind a három ugyan azt a jelentés tartalmat hordozza.
Helyesen Lelkipásztor, ennek szinonímája a Lelkész (ugyan azt jelenti).

Pásztor? – Milyen pásztor?

Juhpásztor, kecskepásztor, libapásztor ... disznópásztor ... lelkipásztor

Pásztor a Lelkipásztor rövidítése – a gyülekezetben mindenki tudja, hogy nem libapásztor.
A lelkipásztor  aki a lelkekkel foglalkozik, azaz a lelkek (emberek és nem állatok) pásztora, vezetője, előljárója,  - (ahogy a pásztor a nyáj előt megy, vagy a nyájra vigyáz, őrzi azt) - ugyanakkor a gyülekezet tagjainak lelki szükségleteiről gondoskodik, és lelkigondozást végez.
1Pt1-4
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 07. - 18:26:25 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #598 Dátum: 2018. Október 07. - 21:23:03
[valasz author=Kamilla link=topic=53.msg87991#msg87991 date=1538924250]

[/valasz]

A "pásztor", mint egyszemélyes gyülekezetvezető sem létezett az apostoli korban, és a többi sem. Beszél ugyan a biblia " pásztorokról", azonban e szó alatt azokat az áldott keresztény embereket értette, akik rendelkeztek a mások gyámolításának, mentorálásának, tanításának ajándékával, akiknek a szíve mások Krrisztusban való növekedéséért, hitben való előrejutásáért égett. Az ókori pásztor tehát egy volt a testvérek közül, semmivel sem állt fölöttük rangban, nem volt gyülekezetvezető, vagy ilyesmi. Hasonlóan a "tanító" ajándékkal rendelkező testvérekhez, akiknek a tanításra volt ajándékuk. Egyikük sem állt a másikuk fölött, mindannyian testvérek voltak, és Jézus az úr. Az akkori gyülekezeteket presbitériumok vezették. Mindig több személy, akik hitben érettek voltak, akikre a testvérek felnéztek, és akiket a testvérek megválasztottak erre kézfelemeléssel.

Ezek között a vének, presbiterek között némelyek pásztori, némelyek tanítói, némelyek szervezői, és stb. ajándékkal bírtak, és ezekkel szolgáltak a gyülekezet felé, de egyik sem volt a másik főnöke, akire mindenkinek kötelező lett volna hallgatnia. Jézus a főnök.

A magam részéről gyűlölöm a mai egyszemélyes gyülekezetvezetői rendszereket, már megtapasztaltam a visszásságait. A pásztor ül be Jézus székébe, és mondja meg, ki mit tegyen. A pásztor szerepel szinte állandóan, így a többiek kiskorúak maradnak. A pásztor érdeke, hogy a gyülekezetek ne egyesüljenek, mert akkor mi lesz az ő királyságával??? A pásztor kapja a tizedeket, ami nem biblikus , mert az új szövetségben adomány van, és nem tized, de erről az egyszemélyes kiskirályok persze nem beszélnek.

A szomorú igazság azonban nem csak ennyi. A pásztori rendszerek azért élnek, mert az emberek ezt imádják. Nincsenek valódi kapcsolatban a Királlyal, akitől elvennék, mit kell tenniük, ezért emberi királyt akarnak maguk felé, aki majd vezeti őket. Ezek a mai pásztorok.

Ahogyan D.Prince mondta, hiába van a kezünkben az igazi újszövetségi gyülekezet tervrajza, rá kellett, hogy jöjjön, a felépítéséhez hiányzik az építőanyag.

Az igazi újszövetségi hívő...




« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 07. - 21:33:23 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #599 Dátum: 2018. Október 08. - 07:26:54
[valasz author=Lucius link=topic=53.msg87995#msg87995 date=1538940183]

[/valasz]

Idézet
A magam részéről gyűlölöm a mai egyszemélyes gyülekezetvezetői rendszereket, már megtapasztaltam a visszásságait. A pásztor ül be Jézus székébe, és mondja meg, ki mit tegyen. A pásztor szerepel szinte állandóan, így a többiek kiskorúak maradnak. A pásztor érdeke, hogy a gyülekezetek ne egyesüljenek, mert akkor mi lesz az ő királyságával??? A pásztor kapja a tizedeket, ami nem biblikus , mert az új szövetségben adomány van, és nem tized, de erről az egyszemélyes kiskirályok persze nem beszélnek.


Vannak sajnos ilyen gyülekezetek és egyházak sajnos.
Viszont úgy tudom, hogy még a Református eghyházban sem dönt a Pap, Lelkipásztor, egyedül, hanem a Presbitériummal együtt hoznak döntéseket (itt most nem beszélünk arról, hogy ezek mindig helyesek-e)

Ugyan így a Baptista egyházban (egyes gyülekezeteket kivéve) sincs egy Lelkipásztornak, egyedi hatalma és döntés hozatatali njoga. Ott is együtt a presbitésiummal hoznak döntést.(12 presbiter+1 a Lelkipásztor). Például itt a Nagyváradi gyülekezetben, addig nem hoznak döntést ameddig nincs teljes egyetértés (ez lenne az alapszabáj , persze ezt sem tartják be mindenüt, hanem a többség egyetértése alapján hoznak döntést)

A “Tized” (ezt sem használják mindenüt – egyszerüen önkéntes adakozásnak nevezik) nem a pásztoré, hanem a gyülekezeté (ebből van fent tartva a gyülekezet minden költsége). Viszont biztos, hogy vannak ilyen gyülekezetek is, ami nem helyes, de ha a gyülekezetnek így jó akkor … ?

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.