Szerző Téma: Kérdések  (Megtekintve 121267 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #600 Dátum: 2018. Október 08. - 08:36:35
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg87996#msg87996 date=1538976414]

[/valasz]

Igen, Zoltán, ilyen gyülekezetek is vannak, amelyek legalább nagyjából bibliai elvek alapján működnek.
Kívánom, hogy egyre több ilyen legyen. Sajnos azt is látom, attól, hogy minden gyülekezet
bevezetné a bibliai modellt, még nem változna meg semmi. A változásnak belülről kellene
lezajlódnia, az egyes hívőknek maguknak kellene élő személyes kapcsolatba kerülniük Jézussal,
és onnantól nem hagynák már, hogy emberi pásztorok hatalmaskodjanak rajtuk.

Én most egy olyan közösségbe járok, ahol a legtöbb testvér megcsömörlött az egyszemélyes kiskirályoktól,
és szeretnék, ha mindenki egyenlő partnerként, egyenlő testvérként kezelné őket.
Megdöbbentem, milyen sok ilyen testvér van a világban.

Ha valaki ilyen közösséget keres, írjon nekem, szívesen látjuk Szombathelyen.

Az csak féligazság, hogy napjaink "pásztori" rendszere megfelel a gyülekezetnek, mert a valóság az, hogy sok-sok embernek
nem felel meg, és ezek nagy része elhagyja az ilyen gyülekezeteket. Vagy kizárják őket, mint minket a feleségemmel, amikor szóvá
tettük a visszásságokat, vagy önként mennek el, ami a gyakoribb, mert a legtöbben kerülik a konfliktusokat.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 08. - 08:40:49 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #601 Dátum: 2018. Október 08. - 09:21:10
A helyzet az, hogy ilyenkor megtörténik az, hogy az ilyen megcsömörlött emberek aztán át esnek a „ló tuloldalára” – és létre hoznak egy olyan közösséget ami aztán éppen atól csődől be, hogy nem volt vezetése.
Látjuk az igéből, hogy szükség van, vezetőkre, olyan emberekre, akik tapasztaltak a hit életben, akik elérték a felnőt kort, olyanok akik ismerik és jól hasogatják és hírdetik és tanítják az Isten igéjét.
Annak ellenére, hogy egyenlőség van a gyülekezetben mégis kell legyen egy bizonyos engedelmesség, és taníthatóság,  azon testvérek felé akik azzal bizzattak meg, ezt látjuk az újszöv. írásokból.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 08. - 09:35:16 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #602 Dátum: 2018. Október 08. - 09:23:32
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg87998#msg87998 date=1538983270]

[/valasz]
 :like:

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #603 Dátum: 2018. Október 08. - 09:35:27
[valasz author=Lucius link=topic=53.msg87997#msg87997 date=1538980595]

[/valasz]

Szívemből szóltál testvérem! És valóban igy van ahogy leirod! Megdöbbentő számomra és egyben szomorú is hogy a legigeibb vezetési mód pont a Jehova Tanúknál van...Ot egy ötfős Vének Tanácsa irányitja a gyülekezetet, de nem egymaguk csinálnak mindent...
A tehetségesebb testvéreket bevonják a szolgálatba stb.

Én úgy látom hogy a mai babiloni rendszerű gyülekezetekben csakis a lelkész illetve max a családja tölthet be vezető poziciókat...
Eredmény? kihaló, kiüresedő gyülekezetek, amit nagyon is megérdemelnek az ilyen gyülik!



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #604 Dátum: 2018. Október 08. - 09:38:13
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg87996#msg87996 date=1538976414]

[/valasz]

Saját tapasztalatom az, hogy a lelkésznek ellenálló presbitereket igy vagy úgy de megszólják, esetleg kibeszélik a lelkész csatlós presbiterei...
Magam voltam tanúja annak hogy egy bizonyos gyülekezet bizonyos presbitere ellenállt a lelkésznek, erre pedig nemsokára aktiv lejáratás kezdődött ellene, a többiek részéről...

Tudod pénz beszél kutya ugat...az egyházak ma már olyanok mint a politikai pártok, tele leuralással, manipulációval és korrupcióval...



Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #605 Dátum: 2018. Október 08. - 12:13:42
A helyzet az, hogy ilyenkor megtörténik az, hogy az ilyen megcsömörlött emberek aztán át esnek a „ló tuloldalára” – és létre hoznak egy olyan közösséget ami aztán éppen atól csődől be, hogy nem volt vezetése.
Látjuk az igéből, hogy szükség van, vezetőkre, olyan emberekre, akik tapasztaltak a hit életben, akik elérték a felnőt kort, olyanok akik ismerik és jól hasogatják és hírdetik és tanítják az Isten igéjét.
Annak ellenére, hogy egyenlőség van a gyülekezetben mégis kell legyen egy bizonyos engedelmesség, és taníthatóság,  azon testvérek felé akik azzal bizzattak meg, ezt látjuk az újszöv. írásokból.

Kedves Zoltán Testvérem!
Amiről írsz, ez annak az esete, amiről én is írtam. Hiába helyeznénk a pásztori rendszer híveit egy többszemélyes gyülekezetvezetés alá, semmit sem érne, ha nincsenek egyen-egyenként kapcsolatban Istennel, és nem hagyják, hogy maga Isten vezesse őket.

Ha senki sem vezeti őket, csak az egójuk, attól még mindig sokkal jobb, ha van egy pásztor, akinek legalább van igeismerete, és némi keresztény tapasztalata Istennel.

Ez igaz lehet rám, ránk is. Hiába járok olyan gyülekezetbe, ahol mindannyian testvérek vagyunk, többszemélyes egyenrangú testvéri vezetés van és nincs egyszemélyes "király". Amennyiben nem állok Istennel kapcsolatban, és nem hagyom, hogy vezessen a szellemével, úgy csak annyit  értem el, hogy most már a pásztorkirály helyett az "én" király vezet, azaz saját magam. Nem ez a megoldás. Istennek kell a trónon ülnie, és vezetnie bennünket, csak akkor működik a többszemélyes vezetőségű gyülekezetmodell (is).

Nem a forma a lényeg, hanem a "tartalom". Isten királyságának, Isten vezetőségének kell megvalósulnia, egyen-egyenként az életünkben, és akkor a helyére kerülnek a dolgok. Egyébként csak egy jó "formánk" van, "tartalom" nélkül. Erre nagyon jó példa Jehova Tanúi szervezeti felépítése, amiről Gábor írt. Ott a helyén van talán a forma, de hiányzik a tartalom...

Hiába van egy többszemélyű vezetőség, ha királyként fölöttük nem az Úr Jézus Krisztus ül, hanem egy gonosz vallásos szellem, és a vének mindig azt döntik, azt tanítják, amit amerikából parancsolnak, vagy tanítanak nekik.

A helyes bibliai modell szerintem a következő (lenne):

1. Az Úr Jézus a király, aki vezet minket, hogy mit tegyünk.
2. A többszemélyes vezetőség, akik elöljárnak abban, hogy Jézus akaratát "elvegyék", "alkalmazzák" és "feltárják" maguk számára és a többiek felé.
3. A hívők, akik felnéznek elöljáróikra, megfelelő súllyal kezelik a véleményüket, de közben mindvégig tudják, hogy csakis egyetlen személy felé tartoznak engedelmességgel, és ez maga Isten. Amennyiben Isten mást mond nekik, megtagadják az engedelmességet az elöljáróik felé, mert
"inkább Istennek engedelmeskednek, semmint embereknek."

Mindezekben a KULCS az Istennek való engedelmesség szándéka, a mély elkötelezettség Isten felé, a mély bizalom Istenben, valamint az embereknek való tetszés keresésének megtagadása, és a hit abban, hogy mi keresztényként "halljuk Isten hangját", azaz képesek vagyunk egyen-egyenként elvenni a vezetését.

« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 08. - 12:31:15 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #606 Dátum: 2018. Október 08. - 12:28:46
[valasz author=Zoltan link=topic=53.msg87996#msg87996 date=1538976414]

[/valasz]

Saját tapasztalatom az, hogy a lelkésznek ellenálló presbitereket igy vagy úgy de megszólják, esetleg kibeszélik a lelkész csatlós presbiterei...
Magam voltam tanúja annak hogy egy bizonyos gyülekezet bizonyos presbitere ellenállt a lelkésznek, erre pedig nemsokára aktiv lejáratás kezdődött ellene, a többiek részéről...

Tudod pénz beszél kutya ugat...az egyházak ma már olyanok mint a politikai pártok, tele leuralással, manipulációval és korrupcióval...

Kedves Gábor Testvérem!

Sajnos én is láttam ilyeneket... Van egy olyan érzésem, hogy Jelenések Könyvében Isten is ezekről a visszaélésekről beszél, amikor megparancsolja, hogy "fussatok ki Babilonból". Szerintem helyesen teszi az, aki nem tűri el ezeket a pásztorának, elöljáróinak, nem törődve az emberek véleményével, kiközösítésével és nemtetszésével. Persze ebben óvatosnak kell lenni, és minden lépést megbeszélni előtte Istennel. Mert néha belülről lehet inkább szolgálni, semmint kívülről. Isten vezet minket ebben is.

Jel 18:4 - 18:7

És hallék más szózatot a mennyből, amely ezt mondja vala: Fussatok ki belőle én népem, hogy ne legyetek részesek az ő bűneiben, és ne kapjatok az ő csapásaiból:  
Mert az ő bűnei az égig hatottak, és megemlékezett az Isten az ő gonoszságairól.  
Fizessetek úgy neki, amint ő fizetett nektek, és kétszerrel kettőztessétek meg neki az ő cselekedetei szerint; amely pohárból itatott, ugyanabból két annyit töltsetek neki.  
Amennyire dicsőítette magát és dobzódott, annyi kínnal és gyásszal fizessetek neki; mert ezt mondja az ő szívében: Úgy ülök, mint királynéasszony, és nem vagyok özvegy, és semmi gyászt nem látok.  

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető marina75fable

  • Mariann
  • Kezdő fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Nem: Nő
  • keresztény
Válasz #607 Dátum: 2018. Október 08. - 15:55:41
sziasztok ahogy látom  szóba került a bálványimádás, ez azt jelenti ma hogy pénz szeretet idegen istenek tisztelete vagy rabul ejt a vágy. De nekünk uralkodni kell felettük mert nem engedhetjük meg magunknak hogy a pénzt jobban szeressük mint Istent, ha jól emlékszem akkor az imádatra egyedül Isten szolgál hiszen Ő a Teremtő és a mennyei Atya. Ne haragudjatok valahol nekem ez a véleményem  :angel: :gondolat

Zsoltárok 90:12; Taníts minket úgy számlálni napjainkat hogy bölcs szívhez jussunk.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #608 Dátum: 2018. Október 08. - 20:56:01
[valasz author=Kamilla link=topic=53.msg87991#msg87991 date=1538924250]

[/valasz]

A szomorú igazság azonban nem csak ennyi. A pásztori rendszerek azért élnek, mert az emberek ezt imádják. Nincsenek valódi kapcsolatban a Királlyal, akitől elvennék, mit kell tenniük, ezért emberi királyt akarnak maguk felé, aki majd vezeti őket. Ezek a mai pásztorok.


Sok mindenben, ebben is sikerült le/felküzdenünk magunkat a zsidók szintjére. Ők is királyt kértek. Nem kértek Isten közvetlen vezetéséből soha. Előtte Mózest kérték, közvetítsen, aztán király kellett... hát, a kereszténység is eljutott idáig. És, ha idáig eljutott, mi az akadálya annak, hogy a továbbiakban is hasonló legyen? 
              :-\

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #609 Dátum: 2018. Október 09. - 09:39:19
[valasz author=Kamilla link=topic=53.msg88014#msg88014 date=1539024961]

[/valasz]
 :like:

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #610 Dátum: 2018. December 14. - 08:14:24
Mostanában sokszor belefutok abba gyerekek által, hogy Isten csodáit varázslásnak nevezik. És próbálom számukra megmagyarázni a különbséget. Lehet, hogy ez a téma számunkra is tanulságos lehetne, ha van kedvetek, írjátok meg a meglátásaitokat ezzel kapcsolatban.


df1

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #611 Dátum: 2018. December 14. - 22:01:45
Szerintem azért  keverik a két fogalmat, mert tartalmilag hasonlítanak.
Talán a kettő közötti "fizikai" eltérés, hogy a varázslást végző személynek szűksége van külső "segítségre" pl. varázspálca, varázsszavak, vér, állati belsőszervek stb.
A csoda tartalmilag tényleg hasonlít a varázsláshoz, hiszen olyan eseményeket hordoz magában, amelyekre ismereteink és tapasztalataink alapján nem tudunk elfogadható magyarázattal szolgálni.
Az Isten által véghezvitt csodák is ilyenek, azonban azokat Isten a saját hatalma által cselekszi meg.
(Pl. Jézus járása a vizen,  a Teremtés - műve, az égő csipkebokor, a víz borrá változtatása stb.)
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 14. - 22:02:40 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #612 Dátum: 2018. December 15. - 06:45:33
Szerintem is a varázslás és a csodák között az a külömbség, hogy a varázslást az ember végzi valaminek a segitsége által, vagy maga az ember saját (vagy kapot) hatalma által, addig a csoda Isten által történő esemény. Úgy is lehetne mondani, hogy a varázslásban az ember van a központban a csodáknál Isten.
Azthiszem éppen ez volt az ApCselben szereplő Simon tévedése is, hogy azt hitte, hogy meglehet venni ezt, a magáévá tudja tani, azt amit az Apostolok tettek Isten hatalma által, s ezért is lett megfedve.
Ugyanakkor a varázslás háta mögöt mindig a gonosz, s gonosz hatalmak vannak, a csodában Isten hatalma nyílvánúl meg.

Azt hiszem ez a külömbség lelhető fel, a jóslás, a jövendőmondás, és a prófétálás között is.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #613 Dátum: 2018. December 15. - 16:31:23
Köszönöm a válaszokat! Elgondolkodtatóak.

Én az elsősöknek azt mondtam, nem tudom miért, ez jött ki belőlem, hogy a csoda során új jön létre, Isten teszi, valami újat teremt. A varázsláshoz el kell venni mástól valamit, pl. az életerejét, ezenkívül gonosz dolog, és gonosz erőket kell segítségül hívni hozzá. (Mielőtt ezeket elmondtam, eszembe jutott egy eset, amiről olvastam, hogy híres jógik képesek a semmiből apróbb dolgokat odavarázsolni, pl. mogyorót. Valószínűleg ebből asszociáltam.)
Nem biztos, hogy ez volt a legjobb magyarázat.
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 15. - 16:33:54 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #614 Dátum: 2022. Október 29. - 13:21:58
Pontosan mi a Paradicsom, hol van, mi a szerepe?
- Tudom, hogy a túlvilág egy része volt az Ószövetségben, amit Ábrahám kebeleként is emlegettek. Ide kerültek az istenfélő emberek. Jézus is idekerült, ezt Ő maga mondta.
Jézus feltámadása, vagy mennybemenetele óta változott-e a Paradicsom szerepe, illetve elhelyezkedése? Innen vitte-e fel magával mennybemenetelekor az itt lévőket?
Ha igen, akkor miért nevezi őket az ige fogolynak, hiszen nekik jó dolguk volt a Paradicsomaban - szerintem.

- Az Úr Jézus tartózkodásával kapcsolatban még felmerült egy beszélgetésben, hogy Jézus a pokolra került halála után, mert még az is hozzátartozott az értünk végzett helyettes áldozatához, el kellett szenvednie helyettünk azt is. Én ezt nem így látom. A kereszten azt mondta, hogy "Elvégeztetett". Szerintem ez azt is jelenti, hogy tökéletesen bevégezte a megváltói munkáját. Előtte mondta a latornak, hogy még aznap együtt lesznek a Paradicsomban. A péteri levélben pedig az áll, hogy elment a Noé idején elhunyt lelkekhez, prédikálni/kihirdetni. Tehát neki nem kellett ott lennie, szabadon mozgott, és a Paradicsomban lehetett, ha akart, az alatt a három nap alatt.




Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1