Szerző Téma: Az egészséges tanítás  (Megtekintve 8313 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Dátum: 2010. November 17. - 21:11:58
Az Újszövetségben többször, nem kevésszer felbukkan ez a kifejezés, illetve más hasonló, rokonértelmű kifejezések, amelyek arra hívják fel a figyelmet, hogy nem mindegy, hogy hogyan értelmezzük a Biblia szavait, nem mindegy hogy milyen tanítást fogadunk el, nem mindegy, hogy a tiszta evangéliumot ismerjük-e, valljuk-e. Ezeket az igehelyeket lehetne itt csokorba szedni, mert úgy érzem, nagyon fontosak. Másrészt az igehelyek alapján mélyebben beletekinthetünk abba, hogy milyen következményei, folyományai vannak, ha valaki az egészséges tanítást, vagy épp ellenkezőleg, egy hamis evangéliumot követ.  nerd

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #1 Dátum: 2010. November 18. - 07:59:00
Legyen gondod önmagadra és a tanításra, maradj meg ezek mellett, mert ha így cselekszel, megmented magadat is, hallgatóidat is. 1 Tim 4:16



Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2010. November 18. - 08:00:32
A Lélek pedig világosan megmondja, hogy az utolsó időkben némelyek elszakadnak a hittől, MERT   megtévesztő lelkekre és ördögi tanításokra hallgatnak...  1 Tim 4:1

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #3 Dátum: 2010. November 18. - 08:17:02
Mert lesz idő, amikor az egészséges tanítást nem viselik el, hanem saját kívánságaik szerint gyűjtenek maguknak tanítókat, mert viszket a fülük. Az igazságtól elfordítják a fülüket, de a mondákhoz odafordulnak.   2 Tim 4:3

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #4 Dátum: 2010. November 18. - 08:19:35
A püspök ugyanis ....  ragaszkodik a tanítással megegyező igaz beszédhez, hogy az egészséges tanítással tudjon bátorítani, és meg tudja győzni az ellenszegülőket.  Tit 1:9

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2010. November 18. - 08:25:02
És ő "adott" némelyeket apostolokul, másokat prófétákul, ismét másokat evangélistákul, vagy pásztorokul és tanítókul, hogy felkészítse a szenteket a szolgálat végzésére, a Krisztus testének építésére, míg eljutunk mindnyájan a hitnek és az Isten Fia megismerésének egységére, a felnőttkorra, a Krisztus teljességét elérő nagykorúságra, hogy többé ne legyünk kiskorúak, akik mindenféle tanítás szelében ide-oda hányódnak és sodródnak az emberek csalásától, tévútra csábító ravaszságától; hanem az igazsághoz ragaszkodva növekedjünk fel szeretetben mindenestől őhozzá, aki a fej, a Krisztus. Az egész test pedig az ő hatására egybeilleszkedve és összefogva, a különféle kapcsolatok segítségével, és minden egyes rész saját adottságának megfelelően működve gondoskodik önmaga növekedéséről, hogy épüljön szeretetben.   Ef 4:11-16
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 18. - 08:27:22 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2010. November 18. - 08:30:17
Aki túllép ezen, és nem marad meg a Krisztus tanításában, abban nincs benne Isten; aki megmarad a tanításban, abban benne van az Atya is, meg a Fiú is. 2 Jn 9

Ha valaki hozzátok érkezik, és nem ezt a tanítást viszi, ne fogadjátok be a házatokba, és ne köszöntsétek, mert aki köszönti, közösséget vállal annak gonosz cselekedeteivel. 2 Jn 10-11
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 18. - 08:37:51 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #7 Dátum: 2013. Június 15. - 22:56:41
Virág  FórumTárs  idézi  az  Igét:

>>"   Ha valaki hozzátok érkezik, és nem ezt a tanítást viszi, ne fogadjátok be a házatokba,
és ne köszöntsétek, mert aki köszönti, közösséget vállal annak gonosz cselekedeteivel.
"<<

2 Jn 10-11

Hogy  Értitek  ezt  a  gyakorlatban?

A  "Jehova  Tanúit"   vezető  tanítóhivatal,
az  Őrtorony  Társulat  erre  az  Igére  hivatkozva  utasítja  a  Szervezet  tagjait,
hogy  a  kilépett /  kiközösített  ex-tagoknak  még  köszönni sem  szabad.

>>" János apostol arra utasította a keresztényeket, hogy ne fogadjanak hitehagyottakat az otthonukba.
 Ezt írta: „Ha valaki elmegy hozzátok és nem ezt a tudományt viszi, ne fogadjátok azt be házatokba, és azt ne köszöntsétek;
mert a ki köszönti azt, részes annak gonosz cselekedeteiben” (2János 10, 11). Ha mindenfajta érintkezést kerülünk ezekkel az ellenállókkal,
az megvéd minket romboló gondolkodásuktól. Ugyanolyan káros napjainkban a modern kommunikációs eszközökön keresztül
hitehagyott tanításoknak kitenni magunkat, mintha magát a hitehagyottat fogadnánk az otthonunkban.
Sose engedjük, hogy a kíváncsiság ilyen veszedelmes útra csábítson!
(Példabeszédek 22:3).
"<<

( Őrtorony, 2000. május  1. szám, "az  igazság  ellenségei"  alcím )
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 15. - 23:02:35 írta zsotza »

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2013. Június 15. - 23:05:43
Én Jehova tanúinak is szoktam köszönni, ha megszólitanak, pedig nem ''azt a tanítást'' fogják szólni.
Igaz, még nem aludt nálam egyik sem! hehe
A viccet félre téve, el kell dönteni, hogy egy adott helyzetben a missziós parancs, vagy az etikai útasítás a fontosabb.
Én mindaddig nyitott vagyok a párbeszédre, amíg a keresztyénséget el nem kezdik fikázni, vagy elő nem állnak a kizárólagosan üdvözítő-tan igényével. Mindegy, hogy adventista, JT, mormon, vagy bármi más az illető.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2013. Június 15. - 23:58:58
Ha esetleg nem csupán szó szerint értjük, akkor talán olyasmiről van szó - csak a köszönés tekintetében - ami ennek a gyökeréig vezet el. A köszönés elemi dolog az emberek közötti találkozáskor. Nem köszönni, sértő és neveletlen dolog. A megvetés, a lenézés jele lehet. Vagy az elhatárolódásé. Nem köszönni, súlyos dolog. Ha szándékos, valamit kifejez ezzel a cselekedettel az ember. Keresztyénként az elhatárolódást a hamis tanítástól, ragaszkodást a tiszta evangéliumhoz, azért mert az drágább az emberi kapcsolatoknál is, ha azok Istentől visznek el. Van egy pont, ami után már nem maradhat meg az emberi kapcsolat úgy, mint addig. A Biblia az emberi életet sokszor útként ábrázolja. Ez beszédes kép. Megyünk egy úton egy másik emberrel, de ha kezd távolodni, majd egy másik útra rálépni, először még közel vagyunk egymáshoz, de ahogy mindenki halad előre a maga útján, ez a távolság egyre nő. Van egy pont, amikor szükséges, hogy látszódjon az elhatárolódás, az Úrért, az igéjéért. Ki kell mondani, jelezni, hogy arra nem megyek. Ez lehet sokszor fájdalmas is, ha szoros volt az emberi kapcsolat. Nekem összességében valami ilyesmit jelent ez az ige.
Ha nem fejezem ki az elhatárolódásomat, akkor közösséget vállalok a másik rossz útjával. És talán nem is sok idő múlva magam is azon az úton találom magam.
 :szelid:

De az is jó, ha szó szerint értelmezzük. Mondjuk ahhoz nagyon súlyosat kell tenni valakinek, hogy ne köszönjek neki. Egyébként volt már rá példa.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #10 Dátum: 2013. Június 16. - 05:45:36
Valóban  csak  szószerinti  értelmezése  létjogosult a  keresztény  gyakorlatban  a  "  köszönteni " kifejezésnek ?
Nem  lehetséges, hogy  van  különbség  " köszönés " ,és  " köszöntés "  között  a  bibliai  (koiné)  görög  nyelvben?
Ha    köszöntés =  köszönés, üdvözlés, akkor  ez  egy  elhordozhatatlan  "keresztény" rabbinikus szabálynak  tűnik  a  2.János 10. 
betű  szerinti  alkalmazása.....  Ha  valakinek  a  főnöke, szomszédja,rokona  hamis  "evangéliumot"  képvisel,
akkor  szóba  sem  szabadna  állni  vele.

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2013. Június 16. - 07:34:48
Lehet, hogy van különbség, de ennek utána kell nézni. Ez az az eset, amikor azt a kort, az akkori szokásokat már nem biztos, hogy a helyén értjük. Egyelőre szándékosan nem olvastam utána.
Valóban szörnyű teher a nem köszönés.

Gondolkodtam még tovább ezen tegnap, és arra jutottam, hogy fontos elem ez is:

"Ha valaki hozzátok érkezik, és nem ezt a tanítást viszi... "

Számít az, hogy hozzánk érkezik, és tanítani akar minket. Tehát nem arról van szó, hogy az utcán összefutunk, és nem is a családtagokról, akik mást hisznek. Hanem kifejezetten, ha minket keres meg valaki, hogy egy elferdített evangéliumot hirdessen nekünk. Ebben az esetben: "ne fogadjátok be a házatokba, és ne köszöntsétek, mert aki köszönti, közösséget vállal annak gonosz cselekedeteivel."

 :szelid:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


zsuzsa75

  • Vendég
Válasz #12 Dátum: 2013. Június 16. - 07:59:48
Ha esetleg nem csupán szó szerint értjük, akkor talán olyasmiről van szó - csak a köszönés tekintetében - ami ennek a gyökeréig vezet el. A köszönés elemi dolog az emberek közötti találkozáskor. Nem köszönni, sértő és neveletlen dolog. A megvetés, a lenézés jele lehet. Vagy az elhatárolódásé. Nem köszönni, súlyos dolog. Ha szándékos, valamit kifejez ezzel a cselekedettel az ember.

(y)

Ez a téma nem pont ide vág, de egyik nap egy kedves idős nénivel beszélgettem az utcán, arra jött egy velem egyidős Hites lány, a nénin átnézett, nekem meg odalökött egy sziát. Engem is lenéz, mert nem az ő közösségébe járok, de a néniről vagy tudta hogy katolikus, vagy simán csak modortalan.
Sok olyan emberrel találkozom, akik egyszerűenk csak bunkók. Akár hívő, akár hitetlen.
Ha viszont valakiről tudom hogy ártott nekem (pl. tudom hogy ő rabolt ki 20 évvel ezelőtt, nyilván nem fogok köszönni neki - pláne ha ő férfi én pedig nő vagyok - ha rámköszön, illendőségből fogadom a köszönését)

De azért mert más a hite, attól még ember. Tehát ha nem bántott meg, kötelességem a köszönés ami nem jelenti azt, hogy egyet értek a nézeteivel.

Arányaiban több a hitetlen mint a hívő. Az egyik agykontrollozik, a másik buddhista, a harmadik ateista - de ha senkinek nem köszönök, nincs lehetőségem pl. Igét hirdetni nekik.

Valóban  csak  szószerinti  értelmezése  létjogosult a  keresztény  gyakorlatban  a  "  köszönteni " kifejezésnek ?
Nem  lehetséges, hogy  van  különbség  " köszönés " ,és  " köszöntés "  között  a  bibliai  (koiné)  görög  nyelvben?
Ha    köszöntés =  köszönés, üdvözlés, akkor  ez  egy  elhordozhatatlan  "keresztény" rabbinikus szabálynak  tűnik  a  2.János 10.
betű  szerinti  alkalmazása.....  Ha  valakinek  a  főnöke, szomszédja,rokona  hamis  "evangéliumot"  képvisel,
akkor  szóba  sem  szabadna  állni  vele.

(y)

Szerintem itt az Ige arról beszél, hogy ne folyjunk bele a hamistanításba, nem bólintsunk rá. Ha nem tudjuk meggyőzni az igazságról, ne engedjük hogy eltérítsenek az igaz hittől az Igekiforgatók.
Annyit jelenthet, hogy ne vállaljunk közösséget a hamistanításokkal, köszönjünk nekik, mint embernek, de ha meggyőzhetetlenek igazság tekintetében, álljunk odébb.


 :halak1:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 16. - 08:04:39 írta zsuzsa75 »



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2013. Június 16. - 09:38:37
Egyet értek!
Tit.3:9. A balgatag
vitatkozásokat
azonban és a
nemzetségekről való
tudakozásokat, és a
civakodást és a
törvény felől való
harczokat kerüld;
mert haszontalanok
és hiábavalók.
10. Az eretnek embert
egy vagy két intés
után kerüld;
11. Tudván, hogy az ilyen
romlott, és vétkezik,
önmaga is
kárhoztatván magát.''

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2013. Június 16. - 09:48:06
Pál szavai alapján úgy látom, hogy az ő idejében pl. eretnekségnek számított Jézus messiási szerepének tagadása, hiszen a nemzetségi táblák ennek ellent mondani látszanak. Aztán a halottak már megtörtént feltámadását  és ezzel Jézus beteljesedett 2. adventjét is valószínűleg ide sorolták.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13