Szerző Téma: A Lélek gyümölcse és a jó gyümölcsök  (Megtekintve 18868 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #45 Dátum: 2012. Október 26. - 14:38:02
Lassan kezdem megérteni, hogy mit mondasz, erről az egyben kiosztott Lélek gyümölcséről, de bennem ott van az a késztetés, hogy egyenként tegyek értük, ami rajtam áll. És nem feltétlenül csak ezekért a gyümölcsökért, hanem, ami nincs odaírva konkrétan, de hiányát érzem magamban. Gyümölcsökről beszélek, mert egy felsorolást látok ott. Nem ez az igehely miatt, de úgy érzem, egy hívőnek tenni kell azért, törekednie kell rá, hogy mindig jobb emberré váljon.
Az újjászületés és a megtérés sem hozza meg azt a vágyott állapotot, hogy az ember hirtelen, alapvetően mássá, jobbá válik. Megváltottá igen, de jobbá ... azért mindennap harcolni kell. Szerintem.

 :2smitten:

Bocsánat, hogy bekapcsolódom itt!

Gondolom nem véletlen, hogy "gyümölcs" szót olvasunk!
A fának vannak gyümölcsei, de mind annak a fának a gyümölcse.
almafának alma
körtefának körte
szilvafának szilva

Ez pedig a Szent Szellem gyümölcse amiről ti eddig írtatok - tehát a Szent Szellem termi meg.
Hogyan termi meg bennem Ő?
Úgy hogy én próbálkozom?

Ti ezt így gondoljátok, így tapasztaltátok, így élitek meg?

 vszeretet3




Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #46 Dátum: 2012. Október 26. - 18:46:29
Isten a megváltott embert alkalmassá teszi arra, hogy együtt munkálkodjék a Szentlélekkel, s éppen ezért el is várja az embertől, hogy ''rettegéssel'' vigye véghez az üdvösségét.

Senki sem tudja úgy megteremni a Lélek gyümölcsét, sem egyéb gyümölcsöket, ha nem tesz érte erőfeszítéseket, hanem hanyat dőlve várja, hogy béketűrő, jóságos, szelid, vagy bármi más legyen.
Az a csodálatos a Megváltásban, hogy Isten elvégzi bennünk a munkáját, de oly módon teszi, hogy nem rekeszti ki az embert belőle.
Éppen ezért kivűlről, emberileg nézve nagyon vékony az a határ, amikor valaki Istennek engedelmeskedve vele együtt munkálkodik, vagy Isten nélkül emberi módon erőlködik önmaga megjobbításán.
Ebben a tekintetben a belső bizonyság a mérvadó, azaz, hogy Krisztus igáját milyennek találjuk:
Gyönyörűségesnek és könnyűnek, vagy elviselhetetlennek és összeroppantó tehernek.
Ha az utóbbiról van szó, akkor emberi erőfeszítésekkel akarunk megteremni valamit, amire alkalmatlanok vagyunk. Azonban ha örömet okoznak ezek az erőfeszítések, biztosak lehetünk abban, hogy Isten Aki munkálja bennünk az akarást, s adja a Lélek gyümölcsének növekedését.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #47 Dátum: 2012. Október 26. - 21:15:44
Nekem ez nem egészen így van, már mint az, hogy nekem nem könnyű a próbákban lenni, és igaz, hogy Jakabnál azt olvasom, hogy teljes örömnek tartsátok, de a benne létet nem tudom telje örömnek tartani.
Pedig - most már tudom - hogy az eredmény a gyümölcs termés - sokszor, nagyon sokszor kell kérjem Uram segíts, mert nem bírom már tovább.

Mondja is kiálts hozzám és én megfelelek, megszabadítalak és te dicsőítesz engem.

Szóval nem vagyok mazochista, hogy örüljek a szenvedésnek.
Azt pedig tudom, hogy új teremtés vagyok.
Benne élek.
Az Úr sem örömködött a Gecsemáné kertben, pedig Ő tudta miért jött, én azt tudom, hogy Ő nem hagy el, és minden szenvedésem velem szenvedi.

Amikor a gyermekeimmel áldott állapotban a születésüket vártam a szülőszobában,  - szóval ezt akartam én akartam, nagyon akartam, de ott kibújtam volna a szenvedés alól.

Azt eddig végkép nem gondolom, hogy aki elkötelezte magát a Megváltójának és a Mestere, az várná a "sült-galambot".

Az biztos, ha hibás tanításban részesült, és azt hallja, hogy kérj türelmet, kérj békességet, kérj hűséget, szóval nevesítve a gyümölcs tulajdonságait, az egy idegesítő feladatból nem azt érti, hogy most azért vagyok ebben, mert gyakoroltatja velem a türelmet, vagy egy szeretetlen környezetben - főnök, család, munkatárs, szomszéd, vásárlás - nehezen méri fel, hogy most épp a szeretet gyakorlása történik, hogy érjen a gyümölcs.

Próbák nélkül nem megy, csak a próbák edzik meg a személyiséget, és válik egyéniséggé, olyanná amilyenné formálni akarja őt a Mindenható.

Ezt így gondolom, mert így élem meg naponta  :szelid:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #48 Dátum: 2012. Október 26. - 21:57:25
Magduska írta:
''Szóval nem vagyok mazochista, hogy
örüljek a szenvedésnek.''

Lehet, hogy különbséget kellene tennünk először Krisztus igája és az ember saját keresztje között?!
:szelid:
Vagy Jézus hantázik talán, amikor az igáját gyönyörűségesnek, terhét pedig könnyűnek mondja?!
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #49 Dátum: 2012. Október 26. - 22:17:34
Ez elég kemény beszéd, mert nekem ilyen meg sem fordult a gondolatomban, Még jó, hogy oda tetted  :szelid: hehe

Az Ő igája az a kereszt amit felvitt - Simonnal együtt vittek a Golgotára a Koponya hegyére, és az Ő igája a kereszten elhordozott szenvedés is, és az Ő igája a világ jelenlegi állapota is.

Kicsit kibővítve az általad idézetteket:

25.    
Abban az időben szólván Jézus, monda: Hálákat adok néked, Atyám, mennynek és földnek Ura, hogy elrejtetted ezeket a bölcsek és az értelmesek elől, és a kisdedeknek megjelentetted.
26.    
Igen, Atyám, mert így volt kedves te előtted.
27.    
Mindent nékem adott át az én Atyám, és senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya; az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és a kinek a Fiú akarja megjelenteni.
28.    
Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.
29.    
Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.
30.    
Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű.


Gondolom a 30. vers a 29. -ből is következik, mert minden szenvedését szelíden és alázatos szívűen hordozta el.

Azt nem írtam, hogy zúgolódva, kell teremni a gyümölcsöt, de ha az nagyon fáj, akkor hozzá kiáltva.

abban pedig teljesen igazad van, hogy a kereszt jelentését meg kell értenie, ha meg akarjuk fogadni, hogy Ő vezessen, már mint a Szent Szellem.

Akkor nincs egyénieskedés, de nincs ám  :szelid:

Megfeszíti a testét indulataival és kívánságaival, és naponta felveszi ezt a keresztet, hogy nem magának hanem NEKI szolgál.
Nem magának találja ki a feladatot, hanem azt teszi ami Ő vár el!

Hát ezt a legnehezebb a természeti embernek elfogadni.
Rugódozik ellene de nagyon, a természetünk. hehe



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #50 Dátum: 2012. Október 26. - 22:29:24
Nem Magduska, nem kemény beszéd ez, most pl. Krisztus keresztje és Krisztus igája közé teszel egyenlőség jelet. Nem lehet!
Krisztus keresztjének olyan a súlya, hogy a Fiú Isten kellett hozzá, hogy elhordozza, ez számára sem gyönyörűséges nem volt, sem nem volt könnyű,mi pedig meg sem tudnánk mozdítani, nemhogy elhordozni.
A kérdés továbbra is az, hogy mit jelent Krisztus igája. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #51 Dátum: 2012. Október 27. - 08:29:40
Nem Magduska, nem kemény beszéd ez, most pl. Krisztus keresztje és Krisztus igája közé teszel egyenlőség jelet. Nem lehet!
Krisztus keresztjének olyan a súlya, hogy a Fiú Isten kellett hozzá, hogy elhordozza, ez számára sem gyönyörűséges nem volt, sem nem volt könnyű,mi pedig meg sem tudnánk mozdítani, nemhogy elhordozni.
A kérdés továbbra is az, hogy mit jelent Krisztus igája. :szelid:

Nem tettem egyenlőség jelet, mint ahogy nem tehetek magam és Krisztus közé sem, nem tudom, hogy tulajdoníthatod ezt nekem nem is értem, hogyan merült fel ez benned  :sherlock:

Nekem nem kérdés az Ő igája, nem volt kérdés, de a kérdésedre válaszolva. nekem mindég ezt jelentette, számomra ez ezt jelenti most is:

Idézet
28.   
Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.
29.   
Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.

Gondolom leírod, hogy neked mit jelentett, és jelenleg mit jelent, és ez hogy működik a te életedben
 :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 27. - 08:42:21 írta Magduska »



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #52 Dátum: 2012. Október 27. - 10:19:49
Magduska írta:
''Az Ő igája az a kereszt amit felvitt -
Simonnal együtt vittek a Golgotára a
Koponya hegyére, és az Ő igája a
kereszten elhordozott szenvedés is, és
az Ő igája a világ jelenlegi állapota is.''

Hát lehet, hogy szimplán én nem értelek, de a fenti  szavaid alapján nem tudom, hogy van-e valaki, aki másként értette, minthogy szerinted Krisztus igája egyenlő Krisztus keresztjével.
:szelid: Hogy Krisztus igája egyben a világ jelenlegi állapota is egyben, ezt meg aztán végképpen nem értem.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #53 Dátum: 2012. Október 27. - 10:32:48
Na és te, hogy gyakorlod? :sherlock:

Mert az én következtetésem a beidézett igerészt követően olvasható volt!
Gondolom az neked egyértelmű, mert arról nem tettél említést.
Az elejét pedig követte a folytatás.
Az Úr Jézus Krisztusnak a Gecsemánébeli szenvedését nem szokták kiemelni, pedig az is benne volt.
Azt sem, amit végig szenvedett addig, hogy kimondja: "...ó hitetlen és elfajult nemzetség meddig szenvedlek még benneteket"
Azt gondolom, hogy nem érzéketlenül szemléli ami történt, mint ahogy Jeruzsálem felett is a részvétét fejezte ki.
Az Ő részvéte, nem olyan mint amikor mi oda megyünk valakinek "részvétet" kívánni, Ő ebben maga is részt vesz, nálunk általában üres beszéd, mert nem kíséri a tett.
Ő velünk szenvedi!
Nem hagy magamra a világ végezetéig velem van  :2smitten:

Ő megtartja az ígéretét! A rendelt időben mi is megtapasztaljuk ezt  :2smitten:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #54 Dátum: 2012. Október 27. - 11:35:52
Magduska, ha most arról az igeszakaszról beszélsz, ahol Jézus arról szól, hogy az Ő igája gyönyörűséges, terhe pedig könnyű, még semmit nem mondtál arról, hogy mi a Krisztus igája.
A probléma alapvetően ott kezdődik, hogy Krisztus keresztjét Krisztus hordozza, Krisztus igáját pedig nem Krisztus, hanem a hívő ember veszi magára.
Szóval szándékosan nem válaszolok még mindig a kérdésedre, mert előbb tudni szeretném, hogy mit jelent számodra a GYAKORLATBAN Krisztus igája, melynek kapcsán néhány hsz-szel ezelőtt a mazoizmust is szóba hoztad...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #55 Dátum: 2012. Október 27. - 12:12:42
Szívesen leírom újra, ha nem volt érthető, de igazán nem tudom, mi az ami nem érthető.
Az iga az  természetes szinten is egy feladathoz kötözöttség!
Általában ebben a feladatban két igavonó állat van befogva, ők húzzák a terhet.
Ez alól nem szabadulhatnak húzni kell!
Az Úr Jézus Krisztus azért jött le a földre, azért vállalta a földi munkáját és a befejezéskor a KERESZT HALÁLT, mert ezzel azoknak akik VELE közösségben vannak példát adott, mindenben, de mindenben!

Aki VELE közösségben van az VELE van egy közös igában, abban amit Ő vállalt abban van nekem részem.
Abban amit Ő vállat úgy kell részesülnöm, ahogy engem naponta, és percről-percre a Szent Szellem vezet.

Csak aki belefáradt az önhittségbe, az önigazultságba, az lesz alázatos szívű, és az veszi fel azt, hogy nincs önigazsága, de van igazsága a Krisztus Jézusban levő hite alapján.

A mazochizmusról pedig említés azért került, mert egy hajszál az ami elválasztja egymástól azt ami látszat szerint sokszor ugyan az!

Van aki szándékosan szenved, és van aki azért szenved, mert ebben a helyzetben amiben van, nem érzi jól magát, és van aki tudja, hogy ebbe a helyzetben akár jól érzi magát akár nem Azért van, mert ott szolgálja Isten akaratát, és ezzel együtt ott termi meg a gyümölcsöt.
Ezért akkor is örül, ha őrjöng a testi fájdalomtól, vagy a lelki fájdalomtól, mert szelleme magasabban közli vele azt, hogy miért van ebben a helyzetben.
Ekkor kiált és kap szabadulást, mert az arany sem magától fortyog az üstben, csak addig amíg a salak kiválik belőle az ötvös keze alatt.
A tisztítás folyamata bizony fájdalmas, és a szőlős gazda is tisztít - drótkefével.

Az iga felvétele ennek a tudása, és a gyönyörűséget - nekem - az adja, hogy tudom KI az AKI tisztít, és főleg azt is tudom MI EZZEL AZ Ő CÉLJA

A gyümölcs pedig minden ízében érik  :2smitten:



Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #56 Dátum: 2012. Október 27. - 18:05:24
A Lélek gyümölcse: Gal 5,16-25-- Szeretet Öröm Békesség
 Türelem Szívesség Jóság Hűség Szelídség Önmegtartóztatás
 Lélek gyümölcse nem különböző gyümölcsök, hanem egy gyümölcs. Együtt csak a Lélek által lehet jelen az életünkben. Egyenként tetten érhetjük a hit nélkül élő emberek életében is, önerőből. :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #57 Dátum: 2012. Október 27. - 18:07:40
 Jn. 15,8 „ Az lesz az én Atyám dicsősége, hogy sok gyümölcsöt teremtek, és akkor a tanítványaim lesztek.” vint

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #58 Dátum: 2012. Október 27. - 18:34:11
A lelki gyümölcstermés egyetlen módja, ha Krisztusban maradunk.  A Krisztusban maradás titka az engedelmesség. :2smitten:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Magduska

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1202
  • Nem: Nő
Válasz #59 Dátum: 2012. Október 27. - 19:18:48
A Lélek gyümölcse: Gal 5,16-25-- Szeretet Öröm Békesség
 Türelem Szívesség Jóság Hűség Szelídség Önmegtartóztatás
 Lélek gyümölcse nem különböző gyümölcsök, hanem egy gyümölcs. Együtt csak a Lélek által lehet jelen az életünkben. Egyenként tetten érhetjük a hit nélkül élő emberek életében is, önerőből. :2smitten:

Igen a vallásos ember ont ezt teszi erőlködik és megkeseredik idős korában a vallásos ember zord, és könyörtelen - ahogy én eddig láttam a vallásos embert.

Persze a hívő ember is lehet vallásos, de az nem lesz kemény megmarad a lágy szíve  :2smitten: