Szerző Téma: 'Bibliai találós kérdések' játéka  (Megtekintve 182140 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mariann

  • Vendég
Válasz #615 Dátum: 2019. Július 16. - 19:17:35
Mózes vagy Sámuel ha időrendben nézzük  :int2:



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #616 Dátum: 2019. Július 16. - 21:27:17
Szerintem nem ☺

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #617 Dátum: 2019. Július 17. - 07:50:48
Esetleg Énok?  brush1

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #618 Dátum: 2019. Július 18. - 09:52:47

Ki volt az első próféta?

               :morfondirozik:

Hát, erre nehéz válaszolni. Annak tükrében, hogy lehetett olyan próféta is, akinél az írások nem említik, hogy próféta.

Esetleg Ábrahám?

Mostan azért add vissza az embernek az ő feleségét, mert Próféta ő: és imádkozik te érted, és élsz; hogyha pedig vissza nem adod: tudd meg, hogy halállal halsz meg te, és minden hozzád tartozó.  (1 Mózes 20:7)

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #619 Dátum: 2019. Július 18. - 11:48:48
Énok?

Ezekről is prófétált pedig Énok, aki Ádámtól fogva a hetedik volt, mondván: Íme eljött az Úr az ő sok ezer szentjével,  

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #620 Dátum: 2019. Július 18. - 18:01:34
Alakul, kedves Lucius, jó az irány!    :like:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #621 Dátum: 2019. Július 18. - 20:03:31

Ki volt az első próféta?

               :morfondirozik:


Az Úr Isten.

1Móz 3:15 [
És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #622 Dátum: 2019. Július 18. - 20:50:40

Ki volt az első próféta?

               :morfondirozik:


Az Úr Isten.

1Móz 3:15 [
És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod.

 O0
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 18. - 20:57:22 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #623 Dátum: 2019. Július 18. - 20:59:13
Szombaton a prófétálásról fogok prédikálni kis közösségünkben, majd felteszem ezt a kérdést.
 kuncog

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #624 Dátum: 2019. Július 18. - 21:31:31
Találós kérdés:
Prófétáltak-e estenként valótlan dolgokat ószövetségi igaz próféták?

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #625 Dátum: 2019. Július 18. - 22:45:14
Mikeás

1Kir 22:13
A követ pedig, a ki elment volt, hogy elhívja Mikeást, szóla néki, mondván: Ímé a próféták egyenlő akarattal jót jövendölnek a királynak: szólj, kérlek, te is úgy, mint azok közül egy, és jövendölj jót.
14 Mikeás pedig monda: Él az Úr, hogy csak azt fogom mondani, a mit az Úr mondánd nékem.
15 És mikor a királyhoz ment, monda néki a király: Mikeás! elmenjünk-é Rámoth Gileád ellen hadba, vagy elhagyjuk? Ő pedig monda néki: Menj fel és járj szerencsével; az Úr kezébe adja azt a királynak.
16 És monda néki a király: Még hányszor kényszerítselek téged, hogy az igaznál egyebet ne mondj nékem az Úr nevében?
17 És monda: Látám az egész Izráelt szétszéledve a hegyeken, mint a juhokat, a melyeknek nincsen pásztoruk. És monda az Úr: Nincsen ezeknek urok? Térjen vissza kiki az ő házához békességben.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #626 Dátum: 2019. Július 19. - 09:02:40

Ki volt az első próféta?

               :morfondirozik:


Az Úr Isten.

1Móz 3:15 [
És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod.

Na, igen, de én emberek közül gondoltam :)

Szóval ki volt?   :sherlock:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #627 Dátum: 2019. Július 19. - 12:23:13
A részemről szabad a gazda.
Kifogytam az ötletekből...

 ;)
 :morfondirozik:

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #628 Dátum: 2019. Július 19. - 12:28:47
Mikeás

1Kir 22:13
A követ pedig, a ki elment volt, hogy elhívja Mikeást, szóla néki, mondván: Ímé a próféták egyenlő akarattal jót jövendölnek a királynak: szólj, kérlek, te is úgy, mint azok közül egy, és jövendölj jót.
14 Mikeás pedig monda: Él az Úr, hogy csak azt fogom mondani, a mit az Úr mondánd nékem.
15 És mikor a királyhoz ment, monda néki a király: Mikeás! elmenjünk-é Rámoth Gileád ellen hadba, vagy elhagyjuk? Ő pedig monda néki: Menj fel és járj szerencsével; az Úr kezébe adja azt a királynak.
16 És monda néki a király: Még hányszor kényszerítselek téged, hogy az igaznál egyebet ne mondj nékem az Úr nevében?
17 És monda: Látám az egész Izráelt szétszéledve a hegyeken, mint a juhokat, a melyeknek nincsen pásztoruk. És monda az Úr: Nincsen ezeknek urok? Térjen vissza kiki az ő házához békességben.

Jó a válasz. Engem egyébként korábban meglepett az alábbiak tükrében:

5 Mózes 18:18 - 18:22
Prófétát támasztok nekik az ő atyjukfiai közül, olyat mint te, és az én igéimet adom annak   szájába, és megmond nekik mindent, amit parancsolok neki.  És ha valaki nem hallgat az én igéimre, amelyeket az én nevemben szól, én megkeresem azon!  De az a próféta, aki olyat mer szólani az én nevemben, amit én nem parancsoltam neki szólani, és aki idegen istenek nevében szól: haljon meg az a próféta.  Ha pedig azt mondod a te szívedben: miképpen ismerhetjük meg az igét, amelyet nem mondott az Úr?  Ha a próféta az Úr nevében szól, és nem lesz meg, és nem teljesedik be a dolog: ez az a szó, amelyet nem az Úr szólott; elbizakodottságból mondotta azt a próféta; ne félj attól! 

Ennek ellenére ott van például

Jónás és Ninive

és Ézsaiás esete is:

2Kir 20,1-5.: „Ézsaiás próféta, Ámóc fia elment hozzá és ezt mondta neki: Így szól az ÚR: Rendelkezz házadról, mert meghalsz, nem maradsz életben! … És Ezékiás keservesen sírt. … Ézsaiás még a város közepére sem ért, amikor így szólt hozzá az ÚR igéje: Menj vissza és mondd meg Ezékiásnak … Meghallgattam imádságodat, láttam, hogy könnyeztél. Én meggyógyítalak…” Nyilvánvaló, hogy itt sem mondhatjuk ÉZSAIÁSra, hogy hamisan prófétált volna.

Úgy tűnik a számomra, hogy egy prófécia Istentől származását nem az mutatja meg főleg, hogy beteljesedik-e,
hanem inkább az, hogy milyen gyümölcsöket eredményez az emberek életében...

Pl. A jövendőmondó lányka próféciája igaz volt, mégsem Istentől származott, és nem is lett volna jó gyümölcse, ezért Pál leállította.

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #629 Dátum: 2019. Július 19. - 15:26:34
A részemről szabad a gazda.
Kifogytam az ötletekből...

 ;)
 :morfondirozik:

Ahogy én látom az Igéből, Ábel volt az.

Máté 23:
34. Annakokáért ímé prófétákat, bölcseket és írástudókat küldök én hozzátok: és azok közül némelyeket megöltök, és megfeszítetek, másokat azok közül a ti zsinagógáitokban megostoroztok és városról-városra üldöztök.
35. Hogy reátok szálljon minden igaz vér, a mely kiömlött a földön, az igaz Ábelnek vérétől Zakariásnak, a Barakiás fiának véréig, a kit a templom és az oltár között megöltetek
.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.