Szerző Téma: 'Bibliai találós kérdések' játéka  (Megtekintve 182165 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #630 Dátum: 2019. Július 19. - 18:00:46
És ha õ nem is volt próféta, hanem bölcs vagy írástudó? nemertem

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #631 Dátum: 2019. Július 19. - 18:36:37
az igaz Ábelnek vérétől Zakariásnak, a Barakiás fiának véréig, a kit a templom és az oltár között megöltetek.

Ezért.
Ha Ábelt nem öli meg Káin, ő taníthatta volna az embereket Isten útjára. A próféta tanítja Isten Igéjét.

Írtam erről pár gondolatot, majd felteszem a saját topikomba.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #632 Dátum: 2019. Július 19. - 19:54:01
Mikeás

1Kir 22:13
A követ pedig, a ki elment volt, hogy elhívja Mikeást, szóla néki, mondván: Ímé a próféták egyenlő akarattal jót jövendölnek a királynak: szólj, kérlek, te is úgy, mint azok közül egy, és jövendölj jót.
14 Mikeás pedig monda: Él az Úr, hogy csak azt fogom mondani, a mit az Úr mondánd nékem.
15 És mikor a királyhoz ment, monda néki a király: Mikeás! elmenjünk-é Rámoth Gileád ellen hadba, vagy elhagyjuk? Ő pedig monda néki: Menj fel és járj szerencsével; az Úr kezébe adja azt a királynak.
16 És monda néki a király: Még hányszor kényszerítselek téged, hogy az igaznál egyebet ne mondj nékem az Úr nevében?
17 És monda: Látám az egész Izráelt szétszéledve a hegyeken, mint a juhokat, a melyeknek nincsen pásztoruk. És monda az Úr: Nincsen ezeknek urok? Térjen vissza kiki az ő házához békességben.

Jó a válasz. Engem egyébként korábban meglepett az alábbiak tükrében:

5 Mózes 18:18 - 18:22
Prófétát támasztok nekik az ő atyjukfiai közül, olyat mint te, és az én igéimet adom annak   szájába, és megmond nekik mindent, amit parancsolok neki.  És ha valaki nem hallgat az én igéimre, amelyeket az én nevemben szól, én megkeresem azon!  De az a próféta, aki olyat mer szólani az én nevemben, amit én nem parancsoltam neki szólani, és aki idegen istenek nevében szól: haljon meg az a próféta.  Ha pedig azt mondod a te szívedben: miképpen ismerhetjük meg az igét, amelyet nem mondott az Úr?  Ha a próféta az Úr nevében szól, és nem lesz meg, és nem teljesedik be a dolog: ez az a szó, amelyet nem az Úr szólott; elbizakodottságból mondotta azt a próféta; ne félj attól! 

Ennek ellenére ott van például

Jónás és Ninive

és Ézsaiás esete is:

2Kir 20,1-5.: „Ézsaiás próféta, Ámóc fia elment hozzá és ezt mondta neki: Így szól az ÚR: Rendelkezz házadról, mert meghalsz, nem maradsz életben! … És Ezékiás keservesen sírt. … Ézsaiás még a város közepére sem ért, amikor így szólt hozzá az ÚR igéje: Menj vissza és mondd meg Ezékiásnak … Meghallgattam imádságodat, láttam, hogy könnyeztél. Én meggyógyítalak…” Nyilvánvaló, hogy itt sem mondhatjuk ÉZSAIÁSra, hogy hamisan prófétált volna.

Úgy tűnik a számomra, hogy egy prófécia Istentől származását nem az mutatja meg főleg, hogy beteljesedik-e,
hanem inkább az, hogy milyen gyümölcsöket eredményez az emberek életében...

Pl. A jövendőmondó lányka próféciája igaz volt, mégsem Istentől származott, és nem is lett volna jó gyümölcse, ezért Pál leállította.

Lucius
Az igét kell érteni.
Sem Mikeás, sem Jónás, sem Ézsaiás nem prófétált valótlant.

Mikeás amit előszőr mondott, azt azért mondta, mert a király azt akarta hallani, s tudta azt, hogy  a király  tudta nagyon jól az ő lelkiismeretében már, hogy mit kéne tegyen,  Nem lett volna neki muszáj Mikeást oda hivatni, nagyon jól tudta hogy az a négyszáz próféta nem mond igazat, nem bízott meg bennük, tudta, hogy Mikeás képviseli Istent és Isten valódi szavát. A probléma  ott volt, ahol sokszor nálunk is, hogy inkább szeretjük a saját vágyainkat mint Isten szavát.
Mikeás elmondta végűl Isten szavát, üzenetét. Ami pont annyit ért mintha el sem mondta volna.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #633 Dátum: 2019. Július 22. - 12:38:57
A próféták estenként " lehetséges " jòvôt is prófétáltak. Ebben az estben nem érvényes V Mózes 18.20-22.

Lehetséges jövõ, mert ha nem változtatott volna a viselkedésén az, akinek szólt, a megprófétált dolog megtörtént volna.

Ezékiás meghalt volna, Ninive 40 nap múlva elpusztult volna.

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #634 Dátum: 2019. Július 22. - 15:47:07
A két példára  amit felhoztál nem lehet vonatkoztatni a Mózesi igéket. Mivel mind a két esetben ki van jelentve, hogy az adott Üzenet az Úrtól volt. A mózesi ige olyasmiről beszél amihez semmi köze az Úrhoz, hanem legfeljebb emberi kitalációk. Hamis dolgok.
Itt maga az Ige mondja el, hogy mi történt.

(Ugyanakkor mind esetben fel kell tegyük a kérdést, hogy vajon Isten nem tudja,  hogy mit akar? Vagy Isten csak úgy hip-hop megváltoztatja akaratát?
Vajon mi volt a célja Istennek, akár Ezékiás, akár Ninivével kapcsolatban?)

Ezékiásnak szólt egy prófécia, üzenet, amit tudunk, hogy az Úrtól volt, s ezt követe egy másik prófécia üzenet, ami szintén az Úrtól jött, és ami be is teljesedet.

Jónás esete is igen érdekes, s erre sem alkalmazható a Mózesi ige.
Tudjuk, hogy az üzenet nem Jónás üzenete volt, hanem valóban az Úr szava. (az Ige jelenti ezt ki nekünk)
Vajon Isten nem tartotta be igéretét?
Vagy éppen az üzenettel Isten a város megtérését akarta elérni. Isten terve és célja Ninive (amiről az Ige azt mondja, hogy Istennek egy nagy városa volt)megmentése volt, és nem elpusztítása.
Ez kitűnik és megérthető az egész történetből. Sőt Jónás is tudta ezt még mielőtt egy szót is szólt volna.

Ezért ilyen történetekre nem lehet fel állítani egy olyan elméletet, hogy egy  „ próféta” nyugodtan prófétálhat valótlant ha abból jó származik.
Ilyen történetek, nem húzzák át, az Isten által kijelentett szabályt.
Sajnos a hasonló ige értelmezések vezettek, a karizmatikus mozgalomból áradó össze vissza prófétáló, önjelölt próféták által származó hamis és értelmetlen, valótlan, próféciák sokasága.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #635 Dátum: 2019. Július 22. - 19:44:56
Vajon milyen igeértelmezések vezettek ahhoz,
hogy a "hagyományos" egyházak jò részében
eltemették és eltemetik a prófétálás ajándékát. Pál világos felszólítása ellenére, Zoli?

Amit írtam az az, hogy attól, hogy beteljesedik egy prófécia, még nem biztos, hogy Istentõl van, és attól, hogy meghiusul, még nem biztos, hogy az Ördögtõl volt. Ezt igékkel bizonyítottam. V. Móz 18. 20-22 csak az alap szint. Egy mankó a kezdõ hívõk számåra. Eztán jön a következõ szint, amikor szellemileg alkotsz ítéletet a próféciáról, és szellemileg ítéled meg. Így tudod csak elválasztani a jövendõmondást a prófétálástól. Mert bizony ebben V. Mózes nem segít. Mert bizony a jövendõmondás átbújik V. MÓZES 18.20-22 próbáján. Shalom.

Illetve még annyit hozzátennék, hogy Pál az I.Kor levélben, amikor azt mondja, ítéljük meg a prófétálást, nem csak az V Mózesrõl beszél, hanem a szellemi megítélésrõl, amelyrõl beszéltem.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 22. - 19:50:15 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #636 Dátum: 2019. Július 22. - 20:06:15
Hiszek a Prófétálásban.
De nem abban a préfétálásban, ami csúfságot űz az egyházból, és Krisztusból.

Jel 19:10
És leborulék annak lábai előtt, hogy imádjam őt, de monda nékem: Meglásd, ne tedd; szolgatársad vagyok néked és a te atyádfiainak, a kiknél a Jézus bizonyságtétele van; Istent imádd, mert a Jézus bizonyságtétele a prófétaság szelleme.

Ez az igazi prófétálás, s a prófétaság szelleme mindenkor Krisztusról tesz bizonyságot, s Krisztust emeli fel.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #637 Dátum: 2019. Július 22. - 20:19:11
Idézet
Illetve még annyit hozzátennék, hogy Pál az I.Kor levélben, amikor azt mondja, ítéljük meg a prófétálást, nem csak az V Mózesrõl beszél, hanem a szellemi megítélésrõl, amelyrõl beszéltem.

1Kor 14:3
A ki pedig prófétál, embereknek beszél épülésére, intésre és vígasztalásra.

1Kor 14:29-32
A próféták pedig ketten vagy hárman szóljanak, a többiek pedig ítéljék meg.
De ha közben az ott ülők közül egy másik kap kinyilatkoztatást, az előző hallgasson el.
Mert egyenként mindnyájan prófétálhattok, hogy mindenki tanuljon, és mindenki bátorítást kapjon.
A prófétákban lévő lélek pedig alárendeli magát a prófétáknak.

Ha át tanulmányozod a Kor. leveleket, látni fogod, hogy Pál mikor prófétálásról beszél, az nem arról szól,  amit ma a Karizmatikus egyház tanít, képvisel. ( Nem a jövő megmondása, vagy a jövő megjelentése, hanem Krisztusról szól, Isten igéjéről és annak hírdetéséről, intés, tanítás, bátorítás, vigasztalás,)

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #638 Dátum: 2019. Július 22. - 20:34:20
"Amit írtam az az, hogy attól, hogy beteljesedik egy prófécia, még nem biztos, hogy Istentõl van."

Ez igaz, csak az nem prófétálás, hanem jóslás.
Ha egy prófécia meg nem teljesedik be, akkor nem volt Isten akaratában, ez tényleg nem jelenti azt is egyben, hogy az ördögtől volt.
Létezik egyéb forrás is, pl. az elbizakodott ember.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #639 Dátum: 2019. Július 22. - 22:07:19
Ha át tanulmányozod a Kor. leveleket, látni fogod, hogy Pál mikor prófétálásról beszél, az nem arról szól,  amit ma a Karizmatikus egyház tanít, képvisel. ( Nem a jövő megmondása, vagy a jövő megjelentése, hanem Krisztusról szól, Isten igéjéről és annak hírdetéséről, intés, tanítás, bátorítás, vigasztalás,)

Bevallom, pontosan nem tudom, mit képvisel a karizmatikus egyház. Valójában próbálok az írásokra koncentrálni, nem pedig egyházi tanokra. Nem vagyok egyetlen egyház tagja sem, így nem is kell védenem a sokszor néha ostoba és alaptalan hittételeiket. Ezzel pedig egyfajta szellemi "prostitúcióra" kényszeríteni magamat. "Csak" Krisztus egyházának vagyok a  tagja. Ez nekem éppen elég. Nem vagyok elfogult a karizmatikus egyház iránt egyáltalán. Valójában egyetlen egyház iránt sem. Nem igazán tetszik, hogy Krisztus helyébe lépnek, és megmondják a tagjaiknak, miben kell hinniük, különben, aki nem hajt térdet nekik ebben, azokat kizárják, vagy ellehetetlenítik.

Amit a prófétálásról írtál az előbb, az így nem egészen áll meg:

Apostolok cselekedetei 11:27 - 11:28
Ez időtájban pedig menének Jeruzsálemből Antiókhiába próféták. 
Felkelvén pedig egy azok közül, névszerint Agabus, megjelenté a Lélek által, hogy az egész föld kerekségén nagy éhség lesz; amely meg is lőn Klaudius császár idejében. 

Apostolok cselekedetei 21:10 - 21:11
Mialatt pedig mi több napig ott maradánk, alájöve egy Júdeából való próféta, névszerint Agabus. 
És mikor hozzánk jött, vevé Pálnak az övét, és megkötözvén a maga kezeit és lábait, monda: Ezt mondja a Szent Lélek: A férfiút, akié ez az öv, ekképpen kötözik meg a zsidók Jeruzsálemben, és adják a pogányoknak kezébe. 

Valójában a prófétálás vonatkozhat a múltra, a jelenre és a jövőre is. Mindháromra bőven akad bibliai példa.
Múlt: Pl. amikor Mózes leírta, hogy mi történt az édenben, vagy teremtéskor. Prófétaként látta a múlt bizonyos részleteit.
Múlt: „Nátánael, láttalak, amint a fügefa alatt voltál”, vagy "Hét férjed VOLT, és akivel most élsz, az nem a férjed"
Jelen: Most van e világ kárhoztatása; most vettetik ki e világ fejedelme:  (János 12:31)
Jövő: Jézus pedig monda nekik: Nem látjátok-e mind ezeket? (A templomot mutatta nekik éppen) Bizony mondom nektek: Nem marad itt kő kövön, mely le nem romboltatik.  (Máté 24:2)

Mi a célja az Istentől jövő próféciának:

Mert egyenként mindnyájan prófétálhattok, hogy mindenki tanuljon, és mindenki vigasztalást vegyen;  (1 Korinthus 14:31)

Szeretném ugyan, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de inkább, hogy prófétálnátok; mert nagyobb a próféta, mint nyelveken szóló, kivévén, ha megmagyarázza, hogy a gyülekezet épüljön.  (1 Korinthus 14:5)

Aki pedig prófétál, embereknek beszél épülésre, intésre és vigasztalásra.  (1 Korinthus 14:3)

Aki nyelveken szól, magát építi; de aki prófétál, a gyülekezetet építi.  (1 Korinthus 14:4)

Az Istentől jövő prófécia hatása: Épít, tanít, bátorít, vígasztal, erősít, jobbá tesz, lemetszi a rossz hajtásokat, építi, erősíti a gyülekezet tagjait, a gyülekezetet.



Igaz Profécia:
Származása, eredete: Isten
Hatása: Épít, bátorít, vígasztal, erősít, jobbá tesz, lemetszi a rossz hajtásokat
Végső célja: Isten országának az építése. Isten országa belőlünk áll, így a mi építésünk, a gyülekezet építése.

Hamis, vagy káros prófécia (pl. jövendőmondás):
Származása, eredete: Ember, vagy ördög, végső értelemben a gonosz
Hatása: Rövid távon lehet akár látszólag pozitív is, de hosszú távon rombol
Végső célja: I. királyságának rombolása. Isten királysága belőlünk áll, a szentekből, így a célja a mi rombolásunk.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 22. - 22:47:07 írta Lucius »

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #640 Dátum: 2019. Július 22. - 22:17:56
"Amit írtam az az, hogy attól, hogy beteljesedik egy prófécia, még nem biztos, hogy Istentõl van."

Ez igaz, csak az nem prófétálás, hanem jóslás.
Ha egy prófécia meg nem teljesedik be, akkor nem volt Isten akaratában, ez tényleg nem jelenti azt is egyben, hogy az ördögtől volt.
Létezik egyéb forrás is, pl. az elbizakodott ember.
:szelid:

 :like:

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 740
  • Nem: Férfi
Válasz #641 Dátum: 2019. Július 22. - 22:25:35
Hiszek a Prófétálásban.
De nem abban a préfétálásban, ami csúfságot űz az egyházból, és Krisztusból.

Jel 19:10
És leborulék annak lábai előtt, hogy imádjam őt, de monda nékem: Meglásd, ne tedd; szolgatársad vagyok néked és a te atyádfiainak, a kiknél a Jézus bizonyságtétele van; Istent imádd, mert a Jézus bizonyságtétele a prófétaság szelleme.

Ez az igazi prófétálás, s a prófétaság szelleme mindenkor Krisztusról tesz bizonyságot, s Krisztust emeli fel.

Végső értelemben igen, egyetértek. Azonban Krisztus mi (is) vagyunk. Mi vagyunk az Ő teste. Amikor a prófétálás minket épít, akkor azzal Krisztust építi.
Amikor minket felemel, azzal Krisztust emeli fel.

A prófétálás első sorban a mi vígasztalásunk, építésünk, erősítésünk céljából adatott.
Van, amikor ehhez a jövőből jelenít meg valamit a prófétáló, van, amikor a jelenből, de van, amikor a múltból.

Prófétálás közben Istentől jövő természetfeletti információkat kaphat a gyülekezet, ami rendkívül hatásos módon építi
a gyülekezet tagjait.

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #642 Dátum: 2019. Július 28. - 18:45:04
Ha át tanulmányozod a Kor. leveleket, látni fogod, hogy Pál mikor prófétálásról beszél, az nem arról szól,  amit ma a Karizmatikus egyház tanít, képvisel. ( Nem a jövő megmondása, vagy a jövő megjelentése, hanem Krisztusról szól, Isten igéjéről és annak hírdetéséről, intés, tanítás, bátorítás, vigasztalás,)

Bevallom, pontosan nem tudom, mit képvisel a karizmatikus egyház. Valójában próbálok az írásokra koncentrálni, nem pedig egyházi tanokra. Nem vagyok egyetlen egyház tagja sem, így nem is kell védenem a sokszor néha ostoba és alaptalan hittételeiket. Ezzel pedig egyfajta szellemi "prostitúcióra" kényszeríteni magamat. "Csak" Krisztus egyházának vagyok a  tagja. Ez nekem éppen elég. Nem vagyok elfogult a karizmatikus egyház iránt egyáltalán. Valójában egyetlen egyház iránt sem. Nem igazán tetszik, hogy Krisztus helyébe lépnek, és megmondják a tagjaiknak, miben kell hinniük, különben, aki nem hajt térdet nekik ebben, azokat kizárják, vagy ellehetetlenítik.

Amit a prófétálásról írtál az előbb, az így nem egészen áll meg:

Apostolok cselekedetei 11:27 - 11:28
Ez időtájban pedig menének Jeruzsálemből Antiókhiába próféták. 
Felkelvén pedig egy azok közül, névszerint Agabus, megjelenté a Lélek által, hogy az egész föld kerekségén nagy éhség lesz; amely meg is lőn Klaudius császár idejében. 

Apostolok cselekedetei 21:10 - 21:11
Mialatt pedig mi több napig ott maradánk, alájöve egy Júdeából való próféta, névszerint Agabus. 
És mikor hozzánk jött, vevé Pálnak az övét, és megkötözvén a maga kezeit és lábait, monda: Ezt mondja a Szent Lélek: A férfiút, akié ez az öv, ekképpen kötözik meg a zsidók Jeruzsálemben, és adják a pogányoknak kezébe. 

Valójában a prófétálás vonatkozhat a múltra, a jelenre és a jövőre is. Mindháromra bőven akad bibliai példa.
Múlt: Pl. amikor Mózes leírta, hogy mi történt az édenben, vagy teremtéskor. Prófétaként látta a múlt bizonyos részleteit.
Múlt: „Nátánael, láttalak, amint a fügefa alatt voltál”, vagy "Hét férjed VOLT, és akivel most élsz, az nem a férjed"
Jelen: Most van e világ kárhoztatása; most vettetik ki e világ fejedelme:  (János 12:31)
Jövő: Jézus pedig monda nekik: Nem látjátok-e mind ezeket? (A templomot mutatta nekik éppen) Bizony mondom nektek: Nem marad itt kő kövön, mely le nem romboltatik.  (Máté 24:2)

Mi a célja az Istentől jövő próféciának:

Mert egyenként mindnyájan prófétálhattok, hogy mindenki tanuljon, és mindenki vigasztalást vegyen;  (1 Korinthus 14:31)

Szeretném ugyan, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de inkább, hogy prófétálnátok; mert nagyobb a próféta, mint nyelveken szóló, kivévén, ha megmagyarázza, hogy a gyülekezet épüljön.  (1 Korinthus 14:5)

Aki pedig prófétál, embereknek beszél épülésre, intésre és vigasztalásra.  (1 Korinthus 14:3)

Aki nyelveken szól, magát építi; de aki prófétál, a gyülekezetet építi.  (1 Korinthus 14:4)

Az Istentől jövő prófécia hatása: Épít, tanít, bátorít, vígasztal, erősít, jobbá tesz, lemetszi a rossz hajtásokat, építi, erősíti a gyülekezet tagjait, a gyülekezetet.



Igaz Profécia:
Származása, eredete: Isten
Hatása: Épít, bátorít, vígasztal, erősít, jobbá tesz, lemetszi a rossz hajtásokat
Végső célja: Isten országának az építése. Isten országa belőlünk áll, így a mi építésünk, a gyülekezet építése.

Hamis, vagy káros prófécia (pl. jövendőmondás):
Származása, eredete: Ember, vagy ördög, végső értelemben a gonosz
Hatása: Rövid távon lehet akár látszólag pozitív is, de hosszú távon rombol
Végső célja: I. királyságának rombolása. Isten királysága belőlünk áll, a szentekből, így a célja a mi rombolásunk.


Szerintem ez egy jó összefoglaló Lucius!

Van itt egy vesszőparipám, Pál próféciája Krisztus eljöveteléről még az apostolok korában.

Gondolom először a kortársak számára ez rendkivül építő lehetett, aztán több mint csüggesztő.
Talán nem is volt véletlen, hogy megszületett a Péternek tulajdonított II. levél.

Napjainkban újra építő és értékes lehet a fent említett prófécia, ha feladunk a szó szerinti ihletettség és beteljesülés vágyától, mítoszától.

Pál próféciájában úgy vélem meg volt a lényegi üzenet (az élők nem előzik meg a halottakat az elragadtatásban), de az emberi vágy is, hogy ezt még az apostol a saját életében megláthatja.
A tények makacsul bizonyítják, hogy az ember óhaja Isten tervében nem játszik.
Talán ezt támasztja alá Jónás esete Nininével is....

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13