Szerző Téma: Hálás akarok lenni  (Megtekintve 64624 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Dátum: 2014. November 30. - 09:58:29
Azt vettem észre, hogy hamarabb felfigyelek mindenre, ami megterhelő, vagy éppen nehezen hordozható. De nem nagyon veszem észre, hogy Isten milyen csodálatosan visz át ezeken a megterhelő. nehéz helyzeteken. Ezért elhatároztam, hogy figyelni fogok és hálát fogok adni mindenért, amit csak Isten ad nekem. Lehet, hogy nem osztom itt meg mindegyiket, de a szívemben döntést hoztam : hálás akarok lenni! Mert annyira jellemző ránk, hogy a nehéz dolgokra figyelünk, meg a megbántásokra, vagy éppen az alig elhordozható terhekre, és annyira erre figyelünk, hogy szinte észre sem vesszük, hogy az Úr miként gondoskodik arról, aki bízik Benne. Már az Úr Jézus is tapasztalhatta földön jártakor, például amikor tiz bélpoklost gyógyított meg, de csak egy ment vissza hálát adni. Nos, én ilyen "egy" akarok lenni.

Az elmült év nagyon sok fájdalommal megterhelt év volt, nagyon komoly betegséggel küzdöttem, és a halál révére ért az életem. Én meg annyira ki voltam már merülve a fájdalmaktól, hogy életemben először feladtam, és azt mondtam, amit Illés : most őh Uram vedd el az én lelkemet! De ahogy Illést sem hallgatta meg ebben az Úr, úgy engem sem. Elkezdett egy olyan úton járatni, ami nekem már teljesen mindegy volt, hiszen fájdalommal keltem, fájdalommal feküdtem, enni nem tudtam, három hónap alatt 40 kg fogytam. Vészes vérszegény lettem, és olyan gyenge voltam, hogy szinte jártányi erőm sem volt már. De majdnem végig dolgoztam, a többi időben meg nagy részt aludtam. Aztán bekerültem a kórházba és egy lepra-telepen elkezdte Isten  a gyógyító munkáját. Szép lassan épített. Én meg szinte észre sem vettem, hogy kegyelmével miként visz át engem ezen az egészen. Ha valaki volt már halál közeli állapotban az tudja, hogy egy teljesen más érzékelés lép életbe. Végig tudtam, hogy Isten tenyerében vagyok, de ennél többet nem is tudtam végig gondolni. De ez elég volt. Isten látta, hogy mi van a szívemben és adott egy új esélyt. Hosszú idő kellett míg megszüntek a fájdalmak, és újra enni tudtam. Lépésről, lépésre haladt velem az Úr. Levetkőztem mindent, ami e világhoz kötött, és csak arra vártam, hogy jöjjön a felüdülés Tőle. Mondanom sem kell, hogy a pici kis javulásokat észre sem vettem. Korábban 2-es tipusu diabeteszt diagnosztizáltak nálam, amire nagyon kemény gyógyszert kellett szednem. Dehogy lefogytam a diabeteszes főorvos azt mondta, hogy azt a gyógyszert amire korábban azt mondták életem végéig szednem kell, már nem kell tovább szednem. Ez nagyon nagy dolog. Erre a pszichiáeterem hívta fel a figyelmem, ő mondta, hogy ilyet nem szoktak soha tenni. Tehát ez egy csoda. És én még csak észre sem vettem. Ez ébresztett rá, hogy idáig nem jó irányból néztem a dolgokra. Lefelé néztem a bajokra, ahelyt hogy felfelé néztem volna a Szabadítómra. Most megköszönöm az Úrnak ezt a szabadítását és azt is, hogy a szteroid tipusu gyulladáscsökkentőről is simán le tudtam állni, amiről szintén nem sok jót mondtak korábban. Velem volt az Úr ebben is és én köszönöm Neki, hogy mindeddig megsegített engem. Dicsőitem és áldom az Ő Szent Nevét.

Van egy másik történetem is. A munkahelyemen van egy cigány férfi akivel már 7 éve együtt dolgozom és ezalatt a hét év alatt nagyon sok fájdalmat okozott, nagyon sok megaláztatást kellett tőle elszenvednem.  Mindez idáig türtem és igyekeztem vele békességben lenni, már amennyiben rajtam állt. De a múltkor történt valami, amiért elkezdett kiabálni velem és akkor - ezt mig élek szégyellni fogom - de én vissza kiabáltam és úgy összevesztünk, hogy zengett a ház. Emberileg igazam volt. És ebben kitartottam két vagy három 24 őrás szolgálaton keresztül. Nem szőltam hozzá egy árva szőt sem. Aztán az egyik szolgálatnál láttam, hogy mennyire rosszul van, és már éppen három napja dolgozott, bár őrá esett volna az ébrenlétes ügyelet, de mondtam neki, hogy menjen be aludni, majd én ügyelek. Magam sem értettem, hirtelen akkora szánalom fogott el, és akkor a Szent Szellem felhozta ezt az Igét : Boldogok a békességre igyekezők! Határtalan öröm járt át. Olyan jó volt a haragot elengedni, és elfogadni a kollegámat olyannak amilyen. Azóta megváltozott köztünk minden, na nem is lettünk  barátok, de nagyon kellemes kollegális lett a viszonyunk. Jó figyelni az Úrra. Azt mondja az Ige : Haragudjatok de ne vétkezzetek. Hát én vétkeztem, de mikor intett a Szent Szellem megbántam és kérem az Urat, hogy járjon át engem, hogy az az indulat legyen bennem mindenkor ami volt a Krisztus Jézusban. / Hát ebben még nagyon sok gyakorolni valóm van, de igyekszem!/

Ebbe a topicban kérlek titkeket, hogy olyan történetet osszatok meg, amiért hálásak vagytok az Úrnak. Én a formáltatásomért vagyok nagyon hálás, mert tudom, hogy készen leszek a Krisztus napjára, mert ez nem rajtam múlik, hanem Azon aki eljegyzett Magának örökkévaló szeretettel.



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2014. November 30. - 11:56:22
 O0
Jó volt olvasni

"a szívemben döntést hoztam : hálás akarok lenni!" - Én is !

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #2 Dátum: 2014. November 30. - 12:26:21
Amen! Orulok draga Irma ennek a topiknak,es jo olvasni bizonysagteteledet! Kivanok neked erot tovabra is! :2smitten:  En is szeretnem megtanulni,hogy halas legyek mindig mindenert!

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2014. November 30. - 13:23:19
 O0 Köszönöm a bizonyságtevést.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2014. November 30. - 18:32:51
O0 Nagyszerű bizonyság, szuper topic! Szerintem az ilyen témák adnak helyes írányt ennek a fórumnak! virag19

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2014. November 30. - 18:51:45

 Köszönöm Irmus a bizonyságodat!  virag4

Adjon neked az Úr teljes felépülést, és békességet.   :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #6 Dátum: 2014. November 30. - 18:59:31
Köszönöm!

 virag10



Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2014. November 30. - 19:05:33
Igen,figyelni kell a kis dologokra is,és hálát adni azokért.Ma  gyülekezetünkben egy hála adó IT volt.Az utóbbi két évben nagyon sok dolog  megoldódott.Évtizedes probléma volt a te3mplom tető felujitása.A játszótér a gyülekezeti ház a kerités a parkositás és sok sok dolog amiért hálát adtunk Istennek.Volt olyan munka amelynek 0 forintal fogtunk neki,és Isten mindig küldött segitséget.Ugy gondolom hogy az eredményes gyülekezeti munkához ezekre is szükség vban.Természetesen nem ezek az elsők.Isten igéje mely mindig utmutatást ad az életünkbe,ha meghalljuk azt.Az AZ IT utrán kis szeretett vendégséget adtunk.Meghivtuk azokat akik segitettek bennünket.Nagy öröm volt hogy láthattuk Iste előtt semmi sem lehetetlen! :2smitten:Köszönjük Irma bizonyság tételét! :)



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2014. November 30. - 19:43:14
:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #9 Dátum: 2014. November 30. - 19:50:50
 :like: :



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #10 Dátum: 2014. November 30. - 20:57:01
Drága Irma néni! Én mostanság az utóbbi hónapokban kezdem érteni jobban amire mindig is tanítottál, hogy a megbocsátás örömöt és HÁLÁT hoz az életünkben! Én most egy nagyon nehéz próbán mentem át de olvastam egy nagyon jó könyvet, Paul Yonggi Cho Pásztortól a Háláról...és azóta gyakorlom ebben magam! Hihetetlen de olyan örömöm meg békességem van, megbocsátottam a volt nejemnek is de még a szeretőjének is aki elvette. Hálát adtam az Úrnak az EGÉSZ helyzetért! Azóta csodákat élek át az Úrral! :)

Tegnap éppen azon szomorkodtam hogy szilveszterkor nem fogok senkivel se ünnepelni egymagam leszek...erre este az egyik nagyon kedves barátom és nőtestvérem Eszter rákérdezett hogy "Gábor te hol töltöd a szilvesztert?" Mondom neki hogy egymagam mert nem hívtak meg sehova...

"Na azt nem hagyhatjuk" -mondta Eszti  és elkezdtünk szervezni egy gyüli szilvesztert, fiatalokkal játékokkal Igeolvasással :) Az Úr olyan gyöngéden gondoskodik rólunk :)



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #11 Dátum: 2014. December 01. - 19:31:27
Sziasztok
El szeretnék mondani egy bizonyságot, ami a napokban történt.
Egy tesóval beszélgettünk erről-arról, és megkérdezte, nem lenne-e szükségem valami segítségre.
Hát, szó, ami szó, kicsit anyagilag most nehéz helyzetben vagyok, ezt megemlítettem neki és mondta, ha adok egy számlaszámot, akkor tud egy kis összeggel segíteni.
Így is történt, írt egy sms-t, hogy 5000 ftot rátettek ő és a felesége a számlámra.
Vissza is írtam nekik emailban, hogy nagyon köszönöm, és szombaton veszek is egy palack gázt belőle a sziesztába.
Ez csütörtökön volt, pénteken a lányomékhoz kellett mennem, vigyázni a picikére, mert a lányomnak orvoshoz kellett mennie a veséjével.
Este jöttem haza és egy érdekes eset történt velem, amit meg is írtam a tesóéknak, bizonyságul szombaton emailban:

"Tegnap reggel el kellett mennem a lányomékhoz, mert vigyáznom kellett a picikénkre. :)
Este jöttem haza. Olyankor már nincs pénztár a vasútállomáson, a vonaton, a kalauz ad jegyet.
Így még sosem jártam, a kalauz nem jött, egyik vonaton sem, mert át kell szállnom félúton, és teljesen ingyen jöttem haza.
Útközben bementem az OTP autómatához, hogy kivegyem az 5000 ft-ot, amit küldtetek, és köszönök hálásan :)
Nem adott ki a gép, csak 4000 ft-ot, mivel minuszban voltam.
Ekkor értettem meg, miért nem kelett jegyet vennem!
Nem lett volna elég a pénz a palack gázra, mert az 5000 ft!
De a megmaradt jegy árával már elég volt, és meg tudtam venni.
Pont jókor, mert elmentem, megvettem, hazahoztam, majd kb 1 óra múlva ki is fogyott a régi.
Így most tudok vele fűteni, dicsőség Istennek!!"

A tesóházaspár vissza is írt, és örültek, hogy így alakultak a dolgok!

Szóval Isten annyira csodás, és mindenttudó! 
Nagyon hálás vagyok a gondviseléséért.    :2smitten:

       :dicseret:
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 01. - 19:51:10 írta Kamilla »

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #12 Dátum: 2014. December 01. - 19:57:44
Véletlenek pedig nincdennek!! O0



Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #13 Dátum: 2014. December 01. - 20:07:50
[valasz author=Kamilla link=topic=672.msg56517#msg56517 date=1417458687]

[/valasz]

Dicsoseg az Urnak!

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #14 Dátum: 2014. December 01. - 20:22:58
Isten gondviselése mindig tökéletes, jó ezt tudnunk és erről megemlékeznünk.

Köszönöm Kamilla!