Szerző Téma: Hálás akarok lenni  (Megtekintve 64622 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #15 Dátum: 2014. December 01. - 21:12:07
Köszönjük Kamilla a bizonyságod!
szivetadja

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2014. December 02. - 19:25:57
Ma eszembe jutott egy közel múltban megtörtént esemény, már akkor is akartam megosztani veletek de valahogy elmaradt.

Levelet kaptam a NAV-tól. Aki kapott már levelet tőlük, az tudja, hogy milyen kellemetlen érzés fogja el az embert már akkor amikor csak kezébe veszi ezt a levelet. Hát még amikor megláttam, hogy mit is írtak nekem, akkor döbbentem csak meg igazán. Ugyanis egy folyószámla kivonat értesító volt, miszerint majdnem 230 ezer forintnyi összegyült adósságról értesítettek. Nagyon le voltam döbbenve, mert ugyan én dolgozom, de az én "nagyon tisztességes" vállalkozó főnökömnek eszébe nem jutna bejelenteni bárkit is közülünk, nem hogy engem, aki nyugdíjas vagyok. Elkezdtem nyomozni a dologban. Úgy gondoltam először annak kellene utána  járni, hogy valóban be vagyok-e jelentve. Elmentem hát a TB-hez, ahol vidáman közölték velem, hogy bizony fizeti utánam azt az alapvető biztosítást a főnököm, aminek az összege manapság 6800 Forint, de hát azt fizette az elmúlt 5 évben folyamatosan. Itt meg tudtam, hogy Isten tudtomon kivül kegyelmében hordozott, mert mivel nekem nincs állandó bejelentett lakcimem, csak tartózkodási helyem, különben nem kaptam volna orvosi ellátást az elmúlt években. Mit mondjak? Eléggé megrázó volt amit megtudtam. Innen elmentem a NAV-hoz, hogy mondanák már meg, hogy hogy jött össze ez az irgalmatlan nagy összeg. Ott egy nagyon kedves ügyintéző kezdte el bogarászni a folyószámlámat. Vártam, vártam. Egyszer csak azt mondja nekem, hogy ő bizony nem tudja kinyomozni, de ez egy nagyon régi tartozás, már 2006-ban is meg volt, de hogy miből keletkezett nem tudja megállapítani. Ugye most 2014-t irunk. Akkor ez a tartozás mégis, miért most derült ki? Azt a tanácsot kaptam, hogy menjek fel a folyószámla osztályra és kérjek egyeztetést. Hát ha már ott voltam, bejelentkeztem erre az osztályra. Mondták várjak, majd mindjárt jön értem az ügyintéző. Jött is. Egy angyal  érkezett hozzám a NAV székházban, mert egy testvérnő volt az ügyintéző. Már ahogy rám mosolygott, ahogy egymásra ismertünk annyira jó volt. Ő aztán elkezdte keresgélni, hogy mi is ez. De nem sokra jutott vele ő sem, viszont elmondta, hogy akárhogy van is, ez a tartozás már elévült. Vettünk fel egy jegyzőkönyvet, amelyben kértem az elévülés miatt a felülvizsgálatot, és tartozás törlését. Még nem érkezett válasz. De annyira jó volt, hogy egy testvérem volt ott, olyan megnyugtató volt, hogy Isten elkészítette nekem a segítséget. Jó volt átélni, hogy mi egymáshoz tartozunk. Persze az is nagy megkönnyebbülés, hogy végül rendeződni fog a dolog, mert nagyon nem szeretném ezt a tartozást kifizetni, annál is inkább, mert ki sem derült, hogy hogyan keletkezett.
Nagyon nagy hála volt akkor is a szivemben, és most is jó rágondolni, hogy Isten milyen csodálatosan tud rólunk gondoskodni.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #17 Dátum: 2014. December 02. - 19:34:33
:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #18 Dátum: 2014. December 02. - 19:48:27
 :like:



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #19 Dátum: 2014. December 02. - 20:08:06

    O0   

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #20 Dátum: 2014. December 02. - 20:19:20
A megtérésem után pár évvel,
felütötte magát a fejemben a
gondolat: ''Ha tudnám, hogy
hamarosan meghalok, mégszorgalmasabban keresném Istent,
kutattnám a dolgait, s biztosan nem
tudná lekötni semmi sem a
gondolataimat a világból.''
3 éve egy röhejes baleset
szővődményeként kiütöttem a
szívemet. 6 hónapig úgy éreztem, hogy
csak létezem, de mégsem élek.
Valóban szinte semmi sem kötötte le a
gondolataimat a világból, minden
életenergiámat felemésztette a
puszta létem.
Amire rá kellett döbbenem, az az hogy
semmivel sem maradt több erőm Isten
dolgaival foglalkozni, mint előtte.
Hálás vagyok Istennek, hogy
ráébresztett arra, hogy nem bízhatok
abban, hogy a körűlményeim változása
odaszántabb hívővé tehet, mindig
''ma van az üdvösség napja!'' Ezért
mindig hálásnak kell lennünk a máért,
függetlenül a körülményeinktől.
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 02. - 20:21:17 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #21 Dátum: 2014. December 02. - 20:29:25
 :like:



Nem elérhető Jazmin

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 875
  • Nem: Nő
Válasz #22 Dátum: 2014. December 03. - 09:00:19
Amen!

En is nagyon halas vagyok Istennek az eletemert,es orzo vedo kezeert. Ezelott 10 evvel kb,volt egy balesetunk amibol O kiemelt,es megorzott .Egy karcolas  sem volt rajtam,annak ellenere,hogy az autonk fejjel lefele  borult egy mely arokba.Ott tapasztaltam meg eloszor,hogy  Zsolt:139:5   Elöl és hátul körülzártál engem, és fölöttem tartod kezedet.

 Soli Deo Gloria!

Az Isten szeretet.  1 Jan 4:16


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #23 Dátum: 2014. December 03. - 10:28:12
Ámen!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #24 Dátum: 2014. December 03. - 11:59:02
Olyan jó ezeket a bizonyságokat olvasni. Engem mindig nagyon meghat mikor ugymond kis dolgokban is megláthatom Isten kegyelmességét.
Jó dolog úgy élnünk ahogy Pál apostol mondta : akár élek, akár halok mindenképp az Úré vagyok.

Köszönöm nektek, hogy megosztjátok bizonyságaitokat velünk!



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2014. December 07. - 15:31:29
Az elmúlt hetem nagyon kellemetlenre sikeredett. A kollegáim részéról csúnya bántás, megalázás kigúnyolás ért. Annyira rosszul esett, hogy pont az a kollega vitte ebben a főszerepet, akinek a múltkor kérés nélkül megbocsájtottam, és tettem könnyebbé a szolgálatot számára, átvállalva a a nehezebb részt. Ahogy ezen szomorkodtam, és folytak befelé a könnyeim eszembe jutott, hogy hányszor tettem én is igy Jézussal. Ő kegyelmesen megbocsájtott, és én újra, meg újra megszomorítom szentségtelen viselkedésemmel.volt könnyű, de Jézusra nézve újra elengedtem a bántásokat. És a szívem felszabadult, teljesen megkönnyebbültem. Köszönöm az Úrnak hogy tanít engem, hogy az az indulat legyen bennem amely Őbenne volt- Légy áldott Uram a türelmedért és a meg nem érdemelt kegyelmedért, segíts, hogy életem minden idején így járjak én is.



Nem elérhető Gábor

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1466
  • Nem: Férfi
Válasz #26 Dátum: 2014. December 07. - 15:43:32
Azt kell mondanom hogy Isten nagyon elhalmoz! :) Mindig vágytam egy olyan szövetkabátra amit a ref teologusok hordanak de mivel igen drága ezért nem tudtam venni. Ma ebédeltem mostohaanyukámnál és megkérdezte tőlem hogy apukám kabátja szövetkabátja nem jó e rám...Felpróbáltam...mintha rám öntötték volna :D

Mondom magamban ilyen nincs hogy délelőtt felsóhajtok az Úrhoz hogy de jó lenne egy ilyen kabát...délutánra meg meg is van...:D

Most már nyugodtan mehetek a Templomba mint "teologus" külsőleg is Kálvinista hívőként :)

Dicsőség Istennek! :)



Nem elérhető Irma

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #27 Dátum: 2014. December 07. - 16:05:04
 :piroska:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2014. December 07. - 16:06:46
:like:
Azért nagy szerencse, hogy ti kálvinisták nem kimonóban jártok. :P

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #29 Dátum: 2014. December 07. - 16:08:54

    :2funny:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.