Szerző Téma: Imádságaink  (Megtekintve 126144 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #75 Dátum: 2013. Augusztus 30. - 16:30:40
A Mózes 2-dik könyvének első részéről beszélgettünk a Bibliaórán. A téma amiről beszélgettünk az istenfélelem volt. Az Ige azt mondja, hogy a bábák félték Istent és ezért nem cselekedtek úgy ahogyan a fáraó parancsolta nekik. Ez azt is jelenti, hogy a bábák ismerték személyesen az Istent. Meg kell vizsgáljuk magunkat, hogy minket jellemez-e az istenfélelem. Az istenfélelem abban nyilvánul meg, hogy kerüli a rosszat és cselekszi a jót még akkor is, hogyha más mindenki körülötte másképp csinálja, még akkor is hogyha ezért életével kell fizetnie. A fáraó és a népe az izráelitáktól féltek. Izráel Istenét nem félték. Nem félték mert nem ismerték.  Isten megáldotta a bábákot. Félték Istent, engedelmeskedtek Neki és a következmény az áldás volt. Ez ma is így működik. A többit majd leírom az idézetek, gondolatok című rovatban mivel elég sokat idéztem az istenfélelemmel kapcsolatosan Sinclair Ferguson : Növekedés a kegyelemben című könyvéből.



ircsi

  • Vendég
Válasz #76 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 08:36:35
 O0



ircsi

  • Vendég
Válasz #77 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 08:38:00
Zsolt. 71,14
Én pedig szüntelen reménylek, és szaporítom minden te dicséretedet.

Zsolt. 71,15
Szájam beszéli a te igazságodat, minden nap a te szabadításodat, mert számát sem tudom.

Zsolt. 71,16
Az Úr Istennek nagy tetteivel járok; csak a te igazságodról emlékezem!

Zsolt. 71,17
Oh Isten, gyermekségemtől tanítottál engem; és mind mostanig hirdetem a te csudadolgaidat.

Zsolt. 71,18
Vénségemig és megőszülésemig se hagyj el engem, oh Isten, hogy hirdessem a te karodat e nemzetségnek, és minden következendőnek a te nagy tetteidet.
 
Zsolt. 71,19
Hisz a te igazságod, oh Isten, felhat az égig, mert nagyságos dolgokat cselekedtél; kicsoda hasonló te hozzád, oh Isten?!

Zsolt. 71,20
A ki sok bajt és nyomorúságot éreztettél velünk, de ismét megelevenítesz, és a föld mélységéből ismét felhozol minket.

Zsolt. 71,21
Megsokasítod az én nagyságomat; hozzám fordulsz és megvigasztalsz engem.

Zsolt. 71,22
Én is tisztellek téged lanttal a te hűségedért, én Istenem! Éneklek néked hárfával, oh Izráelnek szentje!

Zsolt. 71,23
Örvendeznek az én ajakim, hogy énekelhetek néked, és lelkem is, a melyet megváltottál.
 
Zsolt. 71,24
Nyelvem is minden napon hirdeti a te igazságodat, mert megszégyenültek és gyalázattal illettettek, a kik vesztemre törnek.
   :ima3:




Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #78 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 14:52:26
1Pét 5:10  A minden kegyelemnek Istene pedig, a ki az ő örök dicsőségére hívott el minket a Krisztus Jézusban, titeket, a kik rövid ideig szenvedtetek, ő maga tegyen tökéletesekké, erősekké, szilárdakká és állhatatosokká,
1Pét 5:11  Övé a dicsőség és a hatalom örökkön-örökké. Ámen.


 roll

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #79 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 15:23:55
Ámen!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #80 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 18:59:19
Kérlek imádkozzatok a holnapi szolgálatomért. Délelőtt 10 órától kezdődik az istentisztelet. :int



Nem elérhető Eca

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 606
  • Nem: Nő
Válasz #81 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 20:10:47
 vima



Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #82 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 20:33:19
AZ Úr legyen veled, kedves testvérem, és kenjen fel Szent Szelleme által, Ő adjon szót szádnak megnyitásakor, halgatóidnak meg adjon nyitott fület és szívet, hogy befogadják az Úr igéjét.

Légy áldott testvérem.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #83 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 20:37:20
Ámen!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #84 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 20:41:57

 Ámen!

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #85 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 20:55:04
Kálmán írta:

Idézet
Sok türelemre és szeretetre és bölcseeségre van szükségünk ami sokszor hiányzik belőlünk.

Atyánk, Jézus nevében, kérlek, segíts Kálmánéknak ebben a nehéz helyzetben, és adj nekik kegyelmet ahhoz, hogy teljes bizalommal tudjanak feléd lenni.
Adj nekik erőt Uram, nagy türelmet, hogy ki tudják várni az időt, amit Te szabsz meg, amikor is cselekedni fogsz a gyermek és az ő életükben.
Kérlek adj nekik bölcsességet, hogy jó döntéseket tudjanak hozni.
Segíts nekik Urunk, hogy meg ne hidegüljön szívükben az Irántad és az egymás felé való szeretet ezekben az időkben.
Uram, növeld hitüket, hogy ne vegyék le Rólad a szemüket, hogy ne rendítse meg őket semmiféle rossz hír, hanem csak Rád és ígéreteidre tudjanak figyelni.
Hálát adok neked Istenünk, hogy nem engeded ezt a családot sem feljebb a próbában, mint ahogy azt elvisehetnék, és azért is, mert a próbában a kiutat is megmutatod.
Dicsőség Neked Istenem!   :ima3:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Flóra

  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1463
  • Nem: Nő
Válasz #86 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 21:57:15
Ámen! :ima4:

Ήμουν τυφλός, τώρα βλέπω


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #87 Dátum: 2013. Szeptember 08. - 00:32:48
Ámen!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #88 Dátum: 2013. Szeptember 08. - 12:05:55
Ámen!  :sm_2006325185111:



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #89 Dátum: 2013. Szeptember 16. - 10:28:46
Kérlek, hogy imádkozzatok azért, hogy Isten vezessen az ügyintézéseimben is. Köszönöm.  df3