Szerző Téma: Megszólított ez az ige  (Megtekintve 27286 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #15 Dátum: 2011. Július 18. - 18:26:57





Amit Isten mond Gedeonról, az az igazság. Amit Isten mond rólad, az az igazság. Te az ő értékes gyermeke vagy, az ő képmására vagy teremtve, és egy kedves illat vagy számára.

Bízz Isten erejében, és tedd azt, amit Ő mond neked!
Ezt a leckét  még  nagyon meg kell  tanulnom....
Gedeon  tudta,hogy  mire  hívta  el  Jahveh  Atyánk. 
Én  nem tudom,konkrétan  mi  a  személyes szolgálatom /ajándékom, elhívásom.
Valaki  elmondhatja:  "elhívott  az  Úr  tanítónak,lelkésznek, énekesnek.  De  olyat  nem hallottam:  elhívott  az  Úr  - takarítónak, vagy  munkanélkülinek. "
 De  nem  szeretnék  "OFF"-olni......

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #16 Dátum: 2011. Július 18. - 18:41:18
Dehogyis offolsz, Zsotza! Ez nagyon fontos kérdés, amit felhoztál. Zsotza, jelenleg én is munkanélküli vagyok, és tudom, hogy megvan ennek is az oka. Sokan bántanak érte, sőt, arra is utalnak, hogy Isten bizonyára elhagyott, vagy büntet ezzel. Pedig én épp kegyelmét láttam ebben az időszakban. Lehet értelme annak is, ha ilyen esik meg valakivel. Nekem pl. az egyik az, hogy amikorra elbocsájtottak, már mind lelkileg, mind fizikálisan nagyon leromlott állapotba kerültem.

Bocsánat, még az a gondolat van bennem, hogy az úgymond polgári hivatásunk, munkánk nem feltétlenül esik egybe a gyülekezeti szolgálattal. Ha jól értem, Te inkább az utóbbit kutatod.

 :szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 18. - 18:50:25 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #17 Dátum: 2011. Július 18. - 18:48:40
Ha nem lennének takarítók, egy idő után nyakig járnánk a koszban, ha nem lennének énekesek, kénytelenek lennétek az én hangomat hallgatni, olyan mint a rózsaolaj: egy csepp is elég belőle! hehe
Ha nem lenne néhány Tesó, akik minden alkalmat megragadnak, hogy Jehova Tanúi felé szolgáljanak, a kutya se törődne velük!
Nem túl nehéz azok felé szolgálni, akiket már Krisztus megszabadított.
Nem könnyű azok felé szolgálni, akiknek az életében talán soha sem látunk személyesen növekedést.
Van aki nehezen ismeri csak fel, hogy emberfeletti munkát végez olyan területeken, amelyet Istentől származó elhívás nélkül már régen feladott volna...
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 18. - 18:51:31 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető zsotza

  • Utolsó utáni csavar Isten gépezetében.
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1074
  • Nem: Férfi
  • Takarító- kistestvér
Válasz #18 Dátum: 2011. Július 19. - 17:38:20
az úgymond polgári hivatásunk, munkánk nem feltétlenül esik egybe a gyülekezeti szolgálattal. Ha jól értem, Te inkább az utóbbit kutatod.

 :szelid:
  Köszönöm,Virág!  Így  van,  az  utóbbira  fókuszálok  elsősorban,-de  nem  felejtve  az  első  kategóriát  sem.


Van aki nehezen ismeri csak fel, hogy emberfeletti munkát végez olyan területeken, amelyet Istentől származó elhívás nélkül már régen feladott volna...
:2smitten:
  Csaba,  az   egy   dolog,hogy  mi  az  érdeklődési  területem, az  megy egy  másik - fontosabb- dolog,hogy  mihez  adott  Jahveh  Atyánk  talentumot, tehetséget, elhívást.
Én  hiába  szeretek  például  Igét  hirdetni, énekelni,zabot /fület/ceruzát hegyezni, ...-akármit  csinálni,ha  nincs  tehetség,eredmény,gyümölcs!

Sajnos,  szomorú  keresztény  gyakorlat:  >>" nem  számít,hogy  nem vagy  tehetséges,  a  JóóóóIsten  úúgyis  a  szívet  nézi! "<<
Ez  látszólag  jól,és  kegyes(kedően)  hangzik,  két nagy  baj  van  vele:  nem  látom  a  Szentírás  alapján  megalapozottnak, és  szenved  tőle  a  hallgatóság, olvasók,stb  ....

>>"Tarsísból hozott ezüsttel és úfázi arannyal vonják be; mesterember csinálmánya, ötvös keze munkája, öltözetük kék és piros bíbor, ügyes mesterek munkája valamennyi. "<< (Jeremiás 10:9)

>>" Betöltöttem őt isteni lélekkel, bölcsességgel, értelemmel és képességgel mindenféle munkálatra "<<  (II. Mózes 31:3)

Ebből  én azt  látom,hogy  az  Isten  szolgálata  nem egy  jószándékú vallásos "Ki mit  tud"  műsor.

"Leben,und leben lassen!"


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #19 Dátum: 2011. Július 19. - 18:24:37
Szia Zsotza!
:2smitten:

Egyet értek, Isten szolgálata nem "Ki mit tud!" :hi

Például, ha valaki gyógyít, de nem történik semmi, prófétál, de más történik, tanít, de butaságokat beszél, lelkigondoz, de tönkrement életek veszik körül, akkor valószinüleg nincs reá Istentől ajándéka és elhívása, bármennyire 
is szereti az illető, amit csinál!
Igazad van, valóban fontos, hogy az ember ne azt próbálja csinálni, amit akar, hanem amire Isten elhívta...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 19. - 19:29:16 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #20 Dátum: 2011. Július 19. - 22:30:52
Zsolt 29:11
Az Úr erőt ad népének, az Úr megáldja népét békességgel.

Sokszor találkoztam már ezzel az igével, és jó érzés is töltött el sok esetben az olvasásakor, és tapasztaltam is már nehéz időkben, de a múlt héten a szívem mélyéig, szóról szóra így át is éltem. Édesanyám kórházba került, és ezzel egy időben a kutyánk is elveszett. Fizikai és lelki terhek sokasága ért el rövid idő alatt. Édesanyám azóta már itthon van, a kiskutyát is megtaláltam, hazahoztam az Illatos útról. De hiszem, hogy mindez jól végződött: ajándék és csoda, mert történhetett volna másképp is. Amikor vége lett, és Anyuval hazajöttünk a kórházból, akkor kaptam ezt az igét az Úrtól. És ekkor a szívem mélyéig átéreztem, igen, ezt tette velem az Úr. Amikor a bizonytalanság és a félelem órái jöttek, megáldott békességgel, máskor, amikor erőre volt szükségem, felülemelt a korlátaimon is.

Ahogy hazajöttünk a kórházból, furcsa, szomorkás érzés vett erőt rajtam .... hiányzott az egész. De valóban az hiányzik, hogy Édesanyám kórházban legyen? Nem valószínű. Vagy az, hogy a kiskutyánkért való féltés, aggódás fojtogasson? Nem valószínű ez sem. Hanem, az ahogyan az Úr ott volt, ahogy körbe vett erővel és szeretettel, ahogyan támogatott, tartott és megtartott, arra gondoltam szomorkásan. Hogy legszívesebben visszamennék a próbatételbe, hogy szinte fáj, hogy vége, mert volt egy utam, egy utunk most az Úrral, amikor belenyúlt az életünkbe, valamiért, de közben mindehhez erőt is adott.

Sok emberi nyomorúságot láttam most, olyat is, amilyenekkel még nem találkoztam, és mélyen megérintett. Úgy érzem, sokkal becsesebbek voltak azok a napok, amikor egész nap mentem, rohantam, intéztem, ott voltam. Azt hiszem, az emberi életnek a legnagyobb méltósága az, amikor másokért él, van, tesz. Úgy érzem, csak a szolgáló életnek van értelme.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 19. - 22:42:44 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2011. Július 24. - 08:44:15
Ismét egy igemagyarázat:




[justify]„Aki igaznak mondja a bűnöst, azt átkozzák a népek…” (Példabeszédek 24:24)

 
Hazudtál már valaha, hogy megvédd egy szeretted jó hírnevét? Vagy falaztál neki? Vagy a „segítségére” siettél, anélkül, hogy megkért volna rá? Nem az együttérzés olyan cselekedeteiről beszélünk, amire valóban szükség volt, hanem arról a fajta „támogatásról”, kimentésről [pszichológiai szakkifejezéssel: enabling], amely a segítségnyújtás romboló formája. Természetes, hogy meg akarjuk védeni szeretteinket tetteik fájdalmas következményeitől, de ha mindig kihúzzuk őket a bajból, végül dühösek leszünk, és áldozatnak fogjuk érezni magunkat, mert valami olyat tettünk, amit igazából nem akartunk; valamit, ami nem a mi felelősségünk volt. A Biblia azt mondja, hogy hiba, ha a bűnösnek azt mondjuk: „ártatlan vagy”. Ha folyton „megmentjük” őket, akkor csak meghosszabbítjuk számukra a mély völgyet, melyet végig kell járniuk ahhoz, hogy teljes emberként érjenek ki a másik oldalon.
Pál azt mondta: „Én nyomorult ember! Ki szabadít meg ebből a halálra ítélt testből?” (Róma 7:24). Van, hogy az embernek el kell jutnia a nyomorult állapotig, mielőtt felismeri, hogy mire van igazán szüksége, épp úgy, ahogyan a tékozló fiúnak is mélyre kellett jutnia, mire komolyan vette a bűn kérdését. Atyja pedig hagyta, hogy ez megtörténjen. Okkal hívják ezt kemény szeretetnek! „Ekkor [a tékozló fiú] magába szállt és ezt mondta: … itt éhen halok! Útra kelek, elmegyek apámhoz, és azt mondom neki: Atyám, vétkeztem…” (Lukács 15:17-18). Természetes, hogy foglalkoztat a másik sorsa, de ha átléped a határt, mert úgy érzed, mindenképpen neked kell gondoskodnod róla, azzal bár segíteni próbálsz, mégis ártasz a másiknak, mert azt sugallod, hogy ő képtelen kezelni az igazságot, és nem tudja megtanulni a leckét. Tehát húzódj vissza, és tedd szerettedet Isten kezébe! Isten még nálad is jobban szereti őt.[/justify]


Forrás: www.maiige.hu


 :angyal2: vbiblia :galamb3: :dicseret: :ima7: :sziv

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #22 Dátum: 2011. Július 27. - 12:25:39
"Ettől fogva kezdé Jézus jelenteni az Ő tanítványainak, hogy néki Jeruzsálembe kell menni, és sokat szenvedni a vénektől és a főpapoktól és az írástudoktól, és megöletni, és harmadnapon föltámadni.
És Péter előfogván őt, kezdé feddeni, mondván: Mentsen Isten, Uram! Nem eshetik ez meg te véled.
Ő pedig megfordulván, monda Péternek:Távozz tőlem Sátán; bántásomra vagy nékem; mert nem gondolsz az Isten dolgaira, hanem az emberi dolgokra."
Mt. 16:21-23

Napjainkban hányszor szólít meg a szeretteinken keresztül a gonosz, hogy ne tedd ezt, vagy ne tedd azt hiszen csak károd származik belőle?
Vajon szem előtt tudjuk-e tartani ekkor is, hogy ne a mi pillanatnyi hátrányunkra, hanem Mennyei Atyánk akaratára tekíntsünk?!
"Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de az ő lelkében kárt vall?
Avagy micsoda váltságot adhat az ember az ő lelkéért?"
Mt. 16:27
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 27. - 12:29:39 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2011. Július 27. - 12:30:43
Idézet
Vajon szem előtt tudjuk-e tartani ekkor is, hogy ne a mi pillanatnyi hátrányunkra, hanem Mennyei Atyánk akaratára tekíntsünk?!
Sajnos, nem ez a jellemző ma.  sad

Idézet
Napjainkban hányszor szólít meg a szeretteinken keresztül a gonosz, hogy ne tedd ezt, vagy ne tedd azt hiszen csak károd származik belőle?
Sokszor. Bár nem feltétlenül a legközelebb állók.  sad

« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 27. - 12:36:03 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #24 Dátum: 2011. Július 29. - 19:56:33
"És szól Sion: Elhagyott az Úr engem, és rólam elfeledkezett az Úr!
Hát elfeledkezhetik-é az anya gyermekéről, hogy ne könyörüljön méhe fián? És ha elfeledkeznének is ezek: én te rólad el nem feledkezem."
Ésa. 49:14-15

Amikor nehézségek ostromolják az életünket mi is kétségbe eshetünk, s Sionnal együtt kiálthatjuk: "Elhagyott az Úr engem, és rólam elfeledkezett az Úr!"
A nehézségeink közepette is legyen erőnk és bizalmunk a Mindenható ígéreteire támaszkodni:
"én te rólad el nem feledkezem." 
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 29. - 20:07:32 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #25 Dátum: 2011. Július 31. - 11:47:14
"Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti.
Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak.
AZÉRT AZT MONDOM NÉKTEK: NE AGGODALMASKODJATOK A TI ÉLTETEK FELŐL, MIT EGYETEK ÉS MIT IGYATOK; SEM A TI TESTETEK FELŐL, MIBE ÖLTÖZKÖDJETEK. AVAGY NEM TÖBB-É AZ ÉLET HOGYNEM AZ ELEDEL, ÉS A TEST HOGYNEM AZ ÖLTÖZET?
Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál?
KICSODA PEDIG AZ KÖZÜLETEK, AKI AGGODALMASKODÁSÁ-VAL MEGNÖVELHETI TERMETÉT EGY ARASSZAL?
Az öltözet felől is mit aggodalmaskodtok? Vegyétek eszetekbe a mező liliomait, mi módon növekednek: nem munkálkodnak, és nem fonnak;
De mondom néktek, hogy Salamon minden dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül egy.
Ha pedig a mezőnek füvét, amely ma van, és holnap kemenczébe vettetik, így ruházza az Isten; nem sokkal inkább-é titeket, ti kicsinyhitűek?
Ne aggodalmaskodjatok tehát, és nem mondjátok:Mit együnk? Vagy: Mit igyunk? vagy:Mivel ruházkodjunk?
Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.
Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.
Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja."

Mt. 6:24-34
Folyt.köv.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 31. - 12:33:26 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #26 Dátum: 2011. Július 31. - 12:32:31
Sziasztok! :2smitten:

A fenti igeszakaszt nehezen tudom összeegyeztetni a "bővőlködés evangéliumával". Krisztus Urunk szavaira inkább azt mondanám, hogy ez "puritán" evangélium.
Jézus ételt, italt, ruházatot ígér az ővéinek, s ezekről állapítja meg a Mt.6:32-ben: "MERT JÓL TUDJA A TI MENNYEI ATYÁTOK, HOGY MIND EZEKRE SZÜKSÉGETEK VAN".

Szeretett Testvéreim!
Nem beszél az Úr dúzadozó bankszámláról, sem műszaki cikkekről, sem szórakoztató elektrónikáról, sem gépkocsiról, de még csak saját lakásról sem!
"A technikai fejlődésnek nem lehet útjába állni!"-mondják többen is. Én sem állítom, hogy Mormonok módjára lovas szekéren kellene közlekednünk a XXI. században! Viszont látom a magyar emberek "birtoklási vágyát". Sok mindenre hajlandóak a birtoklás kedvéért, s képtelenek az elengedésre. Családokat láttam lelkileg és anyagilag belenyomorodni abba, hogy el ne veszítsenek birtokukba került dolgokat. Pl. Inkább nem esznek, s nem ruházkodnak csak a gépkocsi, vagy az otthon túlajdonjoga el ne vesszen.
Valahogy elcsúszik a magyar ember értékrendje, s olyasmire törekszik, amelyet a "jóléti társadalmakban" sem engedhet minden ember meg magának.
Hát lehet, hogy ez is a szocializmus egy keserű utopiája, de semmiképpen sem a Biblia írányvonala!
Kétségtelenül ma Magyarországon a többség egyre nehezedő körülmények között él, s ezalól a keresztyének sem kapnak "felmentést".
A hívőember is gyakran kerülhet abba a csapdába, hogy rabul ejti gondolatait az aggodalom.
Vannak akik a gondolkodás pozítív megváltoztatását ajánlják "gyógymodként" : Ha pozítívan gondolkodsz, az életed is kedvező írányba fordul.
Voltaképpen nem hírdetnek mást, mint az ember önmegmentő képességét.
Én úgy látom, hogy ma Magyarországon a "lelki túlélés" valódi eszköze az lehetne a széles tömegek számára, ha a vágyaikat, értékrendjüket leszállítanák a "bibliai skála" szintjére.
Folyt.köv.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 31. - 12:36:11 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #27 Dátum: 2011. Július 31. - 12:41:46
Aki keresztyénként még nem tapasztalta meg, hogy a Mennyei Atyánk által bíztosított "létminimum" a gyakorlatban is a rendelkezésünkre áll, s teljességgel megelégít, az az ember Isten gondoskodását mindig a túlcsordúló anyagi áldásokban foglya keresni és várni!
Közben pedig nagy valószínűség szerint önmagát is megcsalja, mert amit Istentől származó áldásnak vél, az könnyen a "világ szerelmévé" válhat!

"Mert ahol a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is"
Mt. 6:21
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 31. - 12:55:47 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #28 Dátum: 2011. Július 31. - 16:42:52
Idézet
A fenti igeszakaszt nehezen tudom összeegyeztetni a "bővőlködés evangéliumával". Krisztus Urunk szavaira inkább azt mondanám, hogy ez "puritán" evangélium.
Jézus ételt, italt, ruházatot ígér az ővéinek, s ezekről állapítja meg a Mt.6:32-ben: "MERT JÓL TUDJA A TI MENNYEI ATYÁTOK, HOGY MIND EZEKRE SZÜKSÉGETEK VAN".

Idézet
Szeretett Testvéreim!
Nem beszél az Úr dúzadozó bankszámláról, sem műszaki cikkekről, sem szórakoztató elektrónikáról, sem gépkocsiról, de még csak saját lakásról sem!
"A technikai fejlődésnek nem lehet útjába állni!"-mondják többen is. Én sem állítom, hogy Mormonok módjára lovas szekéren kellene közlekednünk a XXI. században! Viszont látom a magyar emberek "birtoklási vágyát". Sok mindenre hajlandóak a birtoklás kedvéért, s képtelenek az elengedésre. Családokat láttam lelkileg és anyagilag belenyomorodni abba, hogy el ne veszítsenek birtokukba került dolgokat. Pl. Inkább nem esznek, s nem ruházkodnak csak a gépkocsi, vagy az otthon túlajdonjoga el ne vesszen.

Szia Csaba! :2smitten:

A bővölködés evangéliumát én sem tartom biblikusnak, de azért ahogy olvastam a soraidat itt-ott halvány ellenvetés fogalmazódott meg bennem.  irulpirul

Pl. az ételen és a ruhán kívül főleg a gyermekek és nők esetében egy fedett otthon is fontos, ha nem meleg éghajlaton élnek, de nemcsak az időjárás viszontagságai miatt, szerintem a földi vándorlásunk ideje alatt is fontos a léleknek, szüksége van egy biztonságos és kedves zugra. Sok mindennel egyetértek, amit írtál, az is igaz, hogy a magyar ember különösen is szeret harácsolni, szerezni és birtokolni. De egy lakásnak a megvételét, tulajdonjogára való vágyat nem minden esetben sorolnám ide. Ha az ember nem a törlesztést fizeti a lakásra, akkor bérleti díjat, lakbért fizet. Akkor is, mindenképpen fizet. A mi otthonunk is bérlemény, de ha lesz rá lehetőségünk, ha az Úr is úgy akarja, szeretnénk megvenni. Ettől függetlenül tudom, ha Isten úgy akarja a bérleménnyel sem fog történni semmi baj, nem küldenek el, ha meg úgy akarja, olyan helyzet is lehet, hogy a saját jogú lakásból is el kell menni.

Szerintem jó és nem keresztyénietlen dolog egy saját jogú otthon. Az autó, vagy hovatovább egy nyaraló utáni vágy már más lapra tartozik, mert nem tartozik az élet fenntartásához nélkülözhetetlenül. (Bár adott esetben egy autó nagy segítség lehet - pl. ha beteg van a családban.)

Még ami eszembe jutott, hogy az Atya tudja, hogy mire van szükségünk. Lehet, hogy egy dolgozó nőnek szüksége van néhány gépre, hogy a háztartást fenn tudja tartani, anélkül, hogy a végletekig kimerülne fizikálisan.

Ezek forgolódtak bennem  :szelid: Várom a kritikát  :hi szivetadja
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 31. - 16:47:11 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #29 Dátum: 2011. Július 31. - 18:02:09
:hi Nem kapsz tőlem kritikát! :szelid:
Csupán nem egy dologról beszélünk!
Az otthon nem attól otthon, mert rendelkezel a túlajdonjogával.
Az otthon meg nem otthon, ha a rabszolgájává tesz a törlesztő részletei által...
Így nem biztonságot, hanem állandó streszt jelent!
Akár egy autó is "légszűkséglet" lehet, ha pl. azzal keresed a kenyered, de megint csak nem erről beszéltem...
Pár készülék valóban megkönnyítheti a háztartási munkánkat, erről, mint Háztartási gépszerelőnek van némi fogalmam, no meg arról is, hogy kényelmesebb lenne autóval járnom, mint busszal! :hi
Csak hát nem vennék soha mosógatógépet, ha még a villanyszámla is problémát jelent a családi költségvetésbe, s eszemágában sincs autót vásárolnom, hogy  20-30 ezer forinttal növekedjék a havi kiadásom. Gyakran a vállalt kényelmetlenség sokkal nyugodtabb életet eredményez, mintha  kényelemesen élünk, de aggodalmaskodunk a kényelmünk okozta következmények miatt.
Továbbra is állítom, a Bibliához mérten, el van torzúlva az emberek értékrendje!
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 31. - 18:16:53 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13