Szerző Téma: Levelek Natinak  (Megtekintve 18161 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Esther

• Barátkozó
  • *
  • Nem: Nő
  • Utoljára aktív:2013. Június 24. - 22:07:20
Válasz #15 Dátum: 2011. Január 11. - 10:00:54
"Az Ige közel visz Istenhez." Ez igazán jó kezdet minden napra. Dicsőség a Mindenható Istennek! :)

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Nem: Férfi
  • Utoljára aktív:2018. December 07. - 07:55:10
Válasz #16 Dátum: 2011. Január 12. - 05:21:10
Január 12. Zsoltárok, 98; 2. Tudtul adta az Úr az ő szabadítását; a népek előtt megjelentette az ő igazságát.

Ha valaki megtér, annak látható jelei lesznek a világban. Megfordítható kijelentés, amikor nincs látható jele a megtérésnek, akkor nem is történt megtérés. Tudsz-e örvendezni, nem mesterkélten, nem görcsbe merevedett vigyorgással, nem eszement ugrándozással, hanem belülről jövő hálaadással? Segít, ha a Szabadítóra gondolsz, ha az ő keze nyomát keresed egész nap. Jusson eszedbe, ha valaki úgy viselkedik, mint a világ fia, úgy reagál, mint a világ gyermeke, úgy gondolkodik és él, mint aki a világé – az a világé is. A Zsoltáros felsorolja, hogy hogyan fog majd felcsendülni a nagy szabadításkor a mindenek éneke – szabad a szívedben ezt már előre megélned.

Elérhető b urian jozsef

• nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Utoljára aktív:Ma - 20:01:54
Válasz #17 Dátum: 2011. Január 12. - 10:19:40
Áldott szép reggelt! Hát igen,kedves Testvérek sokszor azon kapom magamat hogy olyan dolgokat amiket régen simán bevállaltam,most nem csinálom meg. Az Ur Szabadito kegyelme müködik életemben.És kezdem ezt a "kereszteny vagyok nem hülye " dolgot is másként lálni.További szép napot mindenkinek!!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #18 Dátum: 2011. Január 12. - 15:42:34
Pontosan erről van szó, kedves József. A hitéletünk egy dinamikus folyamat. Amit tavaly nem értettünk, idén már értjük. Ami két éve belefért az életembe, ma már nem. Ám nem vagyunk sohasem egy ponton ezen az úton. Nem az a lényeg, hogy ki hol tart, hanem az, hogy az úton van, és az iránya ugyanaz - az üdvösség. Az nagyon jó jel, ha meggyőzhetőek vagyunk az Igével. Sok keresztyén időnként kételkedik önmagában - tegye fel ilyenkor a kérdést: hajlandó vagyok engedni az Istennek, vagy makacsul letagadom az ő igazságát? Ha nem is tud azonnal engedni, de szeretne, akarja, kívánja - és erőt kér hozzá,  Isten adja neki a Szentlelket, és azt veszi észre, hogy már nem okoz nehézséget az engedelmesség.

Nem elérhető Csaba

• Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Utoljára aktív:Ma - 19:10:14
Válasz #19 Dátum: 2011. Január 12. - 15:51:57
Nagyon jó gondolatok Ambrus! Én attól szoktam kiakadni, amikor az emberek azt gondolják, hogy aki újjászületett Krisztusban az tökéletes lesz. Viszont legalább annyira bosszant a másik véglet, amikor azt hiszik, hogy az "újjászületés" elegendő és nyugodtan maradhat minden a régiben...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 12. - 16:43:41 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #20 Dátum: 2011. Január 13. - 05:26:15

Január 13. Zsoltárok 99; 4. És tisztesség a királynak, a ki szereti a jogosságot! Te megerősítetted az egyenességet; jogosságot és igazságot szereztél Jákóbban.

Jákób jelentése csaló, sarok, sarokkal lehet valakit elgáncsolni. Valamennyien Jákóbnak születünk, de Isten önmagáért Izraellé tett. Ott van ez a Jákób még mindig, naponta öldökölnünk kell. Ezerféle formában támad, kétségbeesés, ijedezés, kishitűség, megingás, önteltség, dicsekvés kísérheti, minden percben leselkedik ránk. Isten gyűlöli a bűnt, természete megtorolja a hiábavalóságot. Bosszúja látható, tekints fel a Golgotára. Nekem és neked kellene ott lennünk, helyettünk Jézus ment oda engedelmességből. Olyan nehéz nekünk csak oda néznünk? Olyan rettenetes nekünk elfogadnunk az ő akaratát, kimondanunk, hogy ne úgy legyen, ahogy én akarom, hanem úgy, ahogyan te? Jézusban alkalmas vagy arra, hogy kimondd, akkor hát legyen úgy!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #21 Dátum: 2011. Január 14. - 05:37:57
Január 14. Zsoltárok 100; 3. Tudjátok meg, hogy az Úr az Isten; ő alkotott minket és nem magunk; az ő népe és az ő legelőinek juhai vagyunk.

Újra és újra megint az Ige, még akkor is, amikor látszólag csak hálaadásra ösztönöz – mert újra és újra hajlamos vagyok megfeledkezni az alkotómról. Belémrögződött mozdulatok – jobbra és balra fordul a fejem, ha bármi történik. Felfelé nem akar, pedig a megoldás onnan jön. Csak óvatos vagyok, mondom, nézek a lábam elé, kerülgetem az akadályokat, és közben elfeledkezem az Úr vezetéséről, amely felülről való. Ilyen vagyok, és ha ilyen maradok, elvesztem. Meg lehet ezt magyarázni, de nincs rá mentségem. Tudta ezt az Úr a kezdetek kezdete előtt, és már akkor eltervezte, hogy megszabadít minket a bűn rabságából, és ő maga áll a juhai élére. Így tanít bennünket Dávid szavaival:
  Dávid zsoltára. Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
  Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
  Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az ő nevéért.
  Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem.
  Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim előtt; elárasztod fejem olajjal; csordultig van a poharam.
  Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s az Úr házában lakozom hosszú ideig.

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #22 Dátum: 2011. Január 15. - 06:10:55
Január 15. Zsoltárok 101, 3

Nem vetem a szemem hiábavaló dologra; a pártoskodók cselekedetét gyűlölöm: nincs köze hozzám.

Ne lopj! – int az Ige. Isten pontosan annyi időt szabott a számunkra, amennyi elegendő ahhoz, hogy mindazokat a feladatokat teljesítsük, amelyet ő rendelt nekünk a földi életünkre. Nem adott időt a hajthatatlanok meggyőzésére, nem adott időt értelmetlen szóharcokra, sem a mások bűnein való csámcsogásra. Lopom az időt, amikor hiábavaló dolgokra tekintek – bármelyikünk tudná folytatni a felsorolást. A világ meg akar győzni arról, hogy ha beállsz pártoskodók közé, előrejutsz, és csakis így érvényesülhetsz. Ne higgy a gonosznak! „Reggelenként elvesztem e földnek latrait…”- ne feledkezz meg az ó emberedről, vigyázz, felébredt ő is! Maradj meg hűségben, szemmel tart az Úr, nem feledkezik meg rólad!

Nem elérhető Csaba

• Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
Válasz #23 Dátum: 2011. Január 15. - 08:23:08
Ez ma személyre szabott rhéma volt számomra!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 15. - 10:34:02 írta Virág »

1Kor. 13

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #24 Dátum: 2011. Január 15. - 12:53:32
Kedves Csaba, már másodszor hallom a rhéma kifejezést, először egy másik fórumon hallottam. Utánanéztem, hogy milyen értelemben használják, mert a fülemnek ez valahogy nagyon idegennek hat. Találtam egy első olvasatra jó cikket, te mit szólsz hozzá?

http://www.freeweb.hu/iratok/hitgyuli/LOGREMA.HTM

Nem elérhető Csaba

• Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
Válasz #25 Dátum: 2011. Január 15. - 21:34:28
Szia Ambrus testvérem!

Bocsi, de délután nem voltam net közelben!
A linket sajnos nem volt hajlandó feldolgozni a telcsim, s a google-on keresztűl sem sikerűlt megnyítanom az oldalt, így sajnos csak a saját véleményemet tudom elmondani a rhéma fogalmával kapcsolatban! :hi

Számomra a rhéma egy olyan Istentől származó , konkrét vezetést, tanácsot, intelmet jelent, amely egy KRISZTUSBAN HITELES SZEMÉLY GONDOLATAIN, SZAVAIN KERESZTŰL ÉRKEZIK EL HOZZÁM.
Ez történhet akár az igehírdetés által, akár egy beszélgetés során.

Manapság a testvérek között vannak olyan személyek, akik hajlamosak mindenben rhémát hallani és keresni! Nekik szoktam mondani, hogy aki akar,
az a "Nők lapjában" is találhat "rhémát", Istentől származó üzenetet.
Viszont a valódi rhémának meg van az a tulajdonsága, hogy összhangban áll a biblia kinyílatkoztatásaival, s magában hordozza a Mindenható Isten tekintélyét!

Isten igéje által úgy látom, hogy az igeileg kétes körűlmények között műkődő "források" által közvetített üzenetek, akkor sem tekinthetők Istentől származó rhémának, ha a bibliával látszólag megegyező üzenetet közvetítenek!
 "Ugyanabból a szájból jő ki áldás és átok. Atyámfiai, nem kellene ezeknek így lenni!
VAJJON A FORRÁS UGYAN ABBÓL A NYÍLÁSBÓL CSÖRGEDEZTET-É ÉDEST ÉS KESERŰT?
AVAGY ATYÁMFIA, TEREMHET-É A FÜGEFA OLAJMAGVAKAT, VAGY A SZŐLŐTŐ FÜGÉT? AZONKÉPEN EGY FORRÁS SEM ADHAT SÓS ÉS ÉDES VIZET."
Jak. 3:10-12

Az általad megadott linkből kiolvasható a "forrás" és ugyan volt már más fórumon problémám ebből, de most is felvállalom a véleményem:

Sem az igeértelmezés, sem a "teológia", sem a "dícsőítés", sem a "rhéma", sem a "karizmák" sem semmi más nem kell nekem, ha Németh Sándor nevével van fémjelezve!
:2smitten:

1Kor. 13

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #26 Dátum: 2011. Január 16. - 08:08:13

Január 16. Zsoltárok 102.

20. Mert alátekintett az ő szentségének magaslatáról; a mennyekből a földre nézett le az Úr.
21. Hogy meghallja a fogolynak nyögését, és hogy feloldozza a halálnak fiait.

Ma reggel Isten ismét felvillantotta hatalmas üdvtervét. Rávilágított önmagára, a teremtés munkájára, arra a felfoghatatlan győzelemre a Golgotán, ahol legyőzte a halált, és félreérthetetlenül kijelentette, hogy be is fejezi. Ha e tervre nézünk, meglátjuk önnön semmisségünket, és már azt hisszük, azoknak van igazuk, akik némán, megsötétedve és örömtelenül élik az életüket, és már szavuk sincs Istenhez kilátástalan helyzetükben. Ha így érzed magad, tudom, hogy egy rettenetes állapotban vagy, mégis, szedd össze magad, és egy utolsó erőfeszítéssel tekints fel! Lásd, hogy ez a hatalmas Teremtő Isten adta a szavát, hogy megtart téged! A neved már ott volt a tenyerébe vésve a világ alkotása előtt. Azt ígérte, hogy még egy hajszálad sem eshet le úgy a földre, hogy ő ne tudna róla. Rólad jelentette ki Jézus Krisztus, hogy az övé vagy. Nézz csak hátra egy pillanatra, hát ki tartott meg eddig? – Ha pedig nem te vagy ebben az állapotban, akkor nézz szét magad körül, és keresd meg azt, akinek neked kell elvinned az örömhírt, és mondd el neki!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #27 Dátum: 2011. Január 16. - 08:24:59
Kedves Csaba, ha jól értelmezem a cikket, ez pontosan a hgy. tanításairól rántja le a leplet, ezért van a link címében az általad kifogásolt gyülekezet. (Amelyet én is teljesen elutasítok) Talán valahová beemelem a cikket okulásul. Értem amit írsz a rhémáról, csak azt nem értem, hogy ezt miért kell rhémának nevezni? vmosoly9 Ezt én az Ige vezetésének mondom, és a hangsúly az Igén van, nem az eszközön. Nagyon remélem, hogy az én gondolatom senkit sem vezet, mert ha ez így van, akkor már nem is írok többet egy sort sem. Nagyon rossz lenne, ha valaki a szavaimból és nem az Igéből épülne - nem lehet a szavam fölötte és még csak egy szinten sem az Igével - ha nem az Igére mutat, és nem oda hív, akkor bajban vagyok. Ha tanítok, és a tanításnak adunk egy kitalált titulust, hogy rhéma, akkor be is fejeztem. Ugyanis a tanításnak a célja az, hogy valaki megértse az Igét, nem pedig azt, hogy én mit gondolok, - a tanításnak az Igéről kell szólni. Döbbenetes, ha belegondolok, hogy az ember milyen raffinált eszközöket ki tud találni Isten dicsőségének a meglopására. Hú, most ezen törhetem a fejem. Bonyolult.

Amiket itt írtam, azok nem Istentől származnak. Nem úgy történt, hogy kaptam egy sugallatot, hogy ezt és ezt mondd meg, vagy írd le. Az eddig tanultak alapján, mindazokat amelyeket az Igéről tanultam felhasználva, elképzeltem a reggeli imádság után egy beszélgetést a testvéremmel, és azt, hogy vajon most mit mondanék neki. De ezt én mondom, nem szabad ezt egy szintre emelni az Igével. Neki nem az az üzenet, amit én mondtam, hanem amit az írásom előtt idézek, az Ige.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 16. - 08:31:48 írta Ambrus »

Nem elérhető Csaba

• Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
Válasz #28 Dátum: 2011. Január 16. - 08:56:51
Hát Ambrus tesóm nem kell mindenben egyet értenünk!
A rhéma és a profétálás között azonban különbséget kell tennünk!
Én nem azt mondtam, hogy szólt hozzád Isten, mondván: "Írd le ezt és ezt, hátha a bugyuta Csaba testvérednek is lesz reá hallása!" :2funny:

Elhiszem, hogy nem szólt hozzád Isten, hogy megosszad a gondolataidat velünk, s elhiszem, hogy a Te gondolataid nem Isten gondolatai, nem azonos értékűek a Szentírással, de még is arra mutatnak reá!
Szó nincs arról, hogy én e gondolataid miatt Istennek kijáró magasztalással fordúltam volna feléd!
Vannak olyan esetek, amikor a Biblia egy-egy üzenete, mások gondolatai, szavai által válik világossá!
Ilyenkor nem szerencsés azt mondani, hogy ennek semmi köze Istenhez, mert ezek csupán emberi gondolatok, szavak!
Ugyan mi a miénk, amit  ne Istentől kaptunk volna?!
Lehet, hogy Kálvinista szemlélettel nehéz elképzelni, hogy Isten nem csak a Biblián keresztűl szól hozzánk, s tetszése szerint használhat embereket és élethelyzeteket, hogy az Irott Szavára mutasson!
Testvérem a Biblia egy ÉLŐ KÖNYV, A Szent Szellem pedig nincs a lapjai közé zárva!
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 16. - 09:00:11 írta Csaba »

1Kor. 13

Nem elérhető SDG

• Kezdő fórumozó
  • *
  • Nem: Nő
  • Utoljára aktív:2015. Augusztus 04. - 19:40:50
Válasz #29 Dátum: 2011. Január 16. - 17:54:49
Itt is szeretném megköszönni Ambrusnak a leveleket. De leginkább az imáit értem. Az Úr áldja meg érte az életedet hatalmasan drága Testvérem.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 29. - 09:31:05 írta Virág »