Szerző Téma: Levelek Natinak  (Megtekintve 18105 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Nem: Férfi
  • Utoljára aktív:2018. December 07. - 07:55:10
Válasz #45 Dátum: 2011. Január 21. - 05:30:21
Január 21. Zsoltárok 107.

5. Éhesek és szomjasok valának; lelkök is elepedt bennök.
6. De az Úrhoz kiáltának szorultságukban; sanyarúságukból megmenté őket.
7. És vezeté őket egyenes útra, hogy lakó-városhoz juthassanak.

Sub. A héberben ez a szó jelenti az életre vivő irányt. Amikor a sivatagban eltévednek a karavánok, és közel a szomjhalál, jön valaki és megmutatja azt, hogy merre a víz, ez a sub. „Mindegy az, csak higgyen valamiben” „egy az Isten” – szoktak ilyen tanácsokat adni azoknak, akik éhesek az Igére, és eleped a lelkük, és össze-vissza kóborolnak az életben, nem találván sehol sem helyüket. Az életre egyetlen út vezet, és az nem mindegy. Amikor már úgy érzed, hogy nem bírod tovább, és céltalannak látsz minden erőlködést, és le akarsz ülni a homokba, várván a halált, tegyél még egy próbát. Kiálts az egy élő és igaz Istenhez, Jézus Krisztushoz, és indulj el feléje, az a sub. Mindenki becsapott, mindenki átvert, kifosztottak, megaláztak, kigúnyoltak, és már egy korty vized sem maradt – lépj egyet. Kapsz erőt a következőhöz. Utána még egyet, és már két lépéshez kapsz. Amikor pedig meglátod őt, úgy rohansz, mintha sohasem lettél volna fáradt, mint amikor a sivatagi vándor utolsó erejével odafut a vízhez, aki pedig már úgy érezte, mozdulni sem tud. A helyes irányban való erőfeszítés nem veszik kárba, sőt, megújulsz közben. Ne feledd el, sub! Úgy nevezik – Jézus, a Krisztus.

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #46 Dátum: 2011. Január 22. - 06:00:54
Január 22. Zsoltárok 108.

2. Kész az én szívem, oh Isten, hadd énekeljek és zengedezzek; az én dicsőségem is kész.

Nagyon figyelni kell Istenre, hogy jól értsük, és nehogy elcsússzunk. A keresztyénség lényege az önmagammal szemben való állásfoglalás, amikor kijelentem, - akarom, hogy minden kívánságom és vágyakozásom ellenére Isten akarata valósuljon meg az életemben. A megszentelődés útját járva minden reggel ezzel kelek, hogy kész az én szívem erre, és engedni akarok az Igének ma is. Azt, hogy valójában mennyire kész a szívem, azt este látom meg, amikor visszatekintek a napomra. Utólag kivétel nélkül, mindig megállapítom, hogy tudtam volna engedelmesebb is lenni. Bizony, vannak vétkeim, és azoktól csak akkor tudok megválni teljesen, amikor a földi testemtől megválok. A mennyben már nem lesznek bűneim, ott leszek tökéletes. A mi dicsőségünk egy személy, tökéletes ember és tökéletes Isten, és a keresztje ragyog a világ felett. Az apostolok is erről tanítottak, amikor valaki dicsekedni akart.

Galatea 6.14 Nekem pedig ne legyen másban dicsekedésem, hanem a mi Urunk Jézus Krisztus keresztjében, a ki által nékem megfeszíttetett a világ, és én is a világnak.

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #47 Dátum: 2011. Január 23. - 08:20:08

Január 23. Zsoltárok 109.

27. Hadd tudják meg, hogy a te kezed munkája ez, hogy te cselekedted ezt, Uram!

Bármely nyomorúságodban akkor ér a legnagyobb öröm, amikor felismered, hogy az is Istentől van. Mások a fejüket csóválják, ha látnak, szörnyülködnek az állapotodon, sajnálnak vagy nevetnek rajtad, sokan elfordulnak tőled. Mégis a kétségbeesés egy pillanatában felvillan előtted Isten akarata, terve, és benned egymást váltják a szégyenkezés és az öröm hullámai. Előbb szégyenkezel a korábbi kishitűséged miatt, aztán örülsz, mert felragyogott neked az Isten. Szabad mindezeket bevallanod neki, beszéld ki mindazt, amely a szívedben összegyűlt a keserűségben, majd adj hálát, és végezd el a feladatot, amire elküldettél. Te hitelesen tudsz beszélni azoknak, akik még most mennek abba, amelyen téged átvezetett Jézus Krisztus.

Nem elérhető b urian jozsef

• nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Utoljára aktív:2019. Szeptember 22. - 08:14:52
Válasz #48 Dátum: 2011. Január 23. - 09:01:03
Áldott szép napot!! Kedves Ambrus!!! NA ez pont olyan mint ha rólam irtad volna.Köszönjük!

Nem elérhető Esther

• Barátkozó
  • *
  • Nem: Nő
  • Utoljára aktív:2013. Június 24. - 22:07:20
Válasz #49 Dátum: 2011. Január 23. - 09:28:07
"Bármely nyomorúságodban akkor ér a legnagyobb öröm, amikor felismered, hogy az is Istentől van."
Kedves Ambrus! Rólam is írtad, nem először...A napokban erről is gondolkodtam...

Nem elérhető Csaba

• Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Utoljára aktív:2019. Szeptember 21. - 19:31:45
Válasz #50 Dátum: 2011. Január 23. - 09:50:56
Sziasztok! :2smitten:

Mivel a "rhéma"-kifejezést boritékoltam a szókincsemben, azt mondom, hogy Isten üzenete ma is élő és ható módon megérintett!
:2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #51 Dátum: 2011. Január 23. - 12:48:30
Ugyanezt tudom én is kijelenteni, a Zsoltárok könyvén haladva, naponta friss, aktuális mondanivalókkal szól az élő Ige. Nincs a Szentírásnak olyan része, amelyet Isten cél nélkül jelentett volna ki nekünk. A gyülekezetünkbe elkezdett járni egy fiú, a Jelenések könyvét vesszük már egy ideje - amiről sok lelkipásztor nem beszél, mondván, hogy az elvont, érthetetlen, titkos - ez a fiú meg mindezen problémákról nem tudva, megtért.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 23. - 12:50:16 írta Ambrus »

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #52 Dátum: 2011. Január 24. - 04:59:16

Január 24. Zsoltárok 110.

3. A te néped készséggel siet a te sereggyűjtésed napján, szentséges öltözetekben; hajnalpir méhéből leszen ifjaidnak harmatja.

Az a sereg, amelyet az Úr vezet, a létszámtól függetlenül győztes sereg. Akarok e seregbe tartozni, és fohászkodok a szeretteimért, testvéreimért, és mindazokért, akik közé feladattal elküldött a Seregek Ura, hogy ők is ott legyenek. Olyan parancsunk van, amely állandó, bármelyik pillanatban és bárhol aktualizálódik egyetlen szemvillanásnyi idő alatt, és ezt fel kell tudnunk ismerni. Hirdetni az Evangéliumot. Erre kell ma is készen állnunk, készséggel sietni, amikor hív az Úr; fel kell öltöznünk már hajnalok hajnalán szentséges öltözetekbe – amelyek az Isten szerint való cselekedetek. Csak az tud engedelmeskedni a fővezérnek, aki ismeri a parancsolatait, és a szíve hajnalpírként ég Jézus Krisztusért. Ugye, készen állsz? Induljunk! Ne rettenj az úton semmitől, velünk az Isten!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #53 Dátum: 2011. Január 25. - 05:57:58
Január 25. Zsoltárok 111.

9. Váltságot küldött az ő népének, elrendelte szövetségét örökre; szent és rettenetes az ő neve.
10. A bölcseség kezdete az Úrnak félelme; jó belátása van mindenkinek, a ki ezt gyakorolja; annak dicsérete megmarad mindvégig.

A keresztyén ember kiindulási pontja az, amikor őszintén számot vet önmagával, és felismeri, hogy eddig kivel állt szemben. Az Úr egy abszolút végtelen Isten, nem lehet időben meghatározni. Amikor megsértettem a bűnömmel, vétkeimmel, a büntetésem ugyanilyen végtelen ideig kell, hogy tartson, ez a kárhozat. Nem telhet le soha, mert az Úr igazságának sincs vége. Ez az alap. A bíróságon egy gyilkos nem védekezhet azzal, hogy más napokon nem szemetelt az utcán, vagy elmosogatott otthon. A bűne megmaradt. Nem tudunk olyan jót tenni, ami elmosná a bűnünket, és nem is kisebbíthetjük azt. Ha felismerem, hogy nekem igazság szerint mi jár, akkor csendben leszek, és nem méltatlankodok, mert elismerem, nincs olyan szenvedés, amit ne érdemelnék meg. Isten szentsége ezt jelenti nekem, rettenetes az ő neve a bűnös számára. Nem az a jó kérdés tehát, hogy miért ér a baj, hanem az, hogy ezek után, hogyan lehetséges, hogy még mindig élek? Csak e nézőpontból érthetem meg, hogy mit jelent a váltság. Egy végtelen büntetés átvállalása, és nem csak egyetlen ember, hanem az összes választott bűneinek elhordozása. Erre ember képtelen lenne, ezért küldte az Atya a saját Fiát megváltásul, örök szövetségül. Szeret az Úr – szokták hangoztatni, de a számvetést kerülik. Nem mehetünk a mai napnak a bűnös mivoltunk belátása, Isten hatalmas kegyelmének felismerése, és Jézus Krisztus dicsérete nélkül.

Nem elérhető Csaba

• Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Utoljára aktív:2019. Szeptember 21. - 19:31:45
Válasz #54 Dátum: 2011. Január 25. - 09:51:00
Ámen!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #55 Dátum: 2011. Január 26. - 05:31:44
Január 26. Zsoltárok 112.

5. Jó annak az embernek, a ki könyörül és kölcsön ad; dolgait pedig igazán végezi.

Azt mondják, a hívő embernek legutoljára a zsebe tér meg. Valóban nehéz az anyagiakban is teljes mértékben rábíznom magamat az Úrra. Aztán a megszentelődés útját járva rájövök, hogy az Úr a legjobb adós, mert amikor valakinek adok, az Úr többszörösen adja azt vissza. Szégyen ezt bevallani, mert ez hitetlenség, ám melyik katonának nem retten meg néha a szíve? Mi szeretnénk a háborút megúszni csaták, sérülések, sebesülések nélkül. Csakhogy mindezek kellenek ahhoz, hogy felismerd és megértsd azt, hogy Isten nem kivesz a világból, hanem megtart abban bennünket. Akit Isten kisegített valamely kilátástalan bajból, aki rá mert valaha támaszkodni igazán a láthatatlan Úrra, az már tudja a dolgait igazán végezni. Nem fog ingadozni, mindig emlékezik az Úr erős karjára, rossz hírektől nem fél, bizakodó lesz akkor is, amikor mindenki kétségbe esik. Nem csak a zsebről szól ma az intés, hanem a sáfárkodásról. Kaptál valamit, amit nem tarthatsz meg magadnak, ám ha tovább adod, szaporodik nálad is.  Szegényeket visz melléd az Úr, és szomjazókat, kincset ad a kezedbe és vizet – osszad nekik, itasd meg őket. Mondd el mindenkinek, mit tett veled az Úr.

Nem elérhető SDG

• Kezdő fórumozó
  • *
  • Nem: Nő
  • Utoljára aktív:2015. Augusztus 04. - 19:40:50
Válasz #56 Dátum: 2011. Január 26. - 08:47:55
KÖSZÖNÖM...!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #57 Dátum: 2011. Január 27. - 07:58:44
Január 27. Zsoltárok 113.

5. Kicsoda hasonló az Úrhoz, a mi Istenünkhöz, a ki a magasságban lakozik?
6. A ki magát megalázva, tekint szét mennyen és földön;

Érthetetlen az ember számára az, hogy a Fiú leszállt a mennyei trónusáról, és emberként megszületett a földre. Egy olyan közegbe, ahol a bűn uralkodott, és minden meg volt fertőzve a bűn által. Fel sem tudjuk fogni, mekkora alázat kellett ehhez. Ő, aki tiszta mindenben, elviselt minden szenvedést azért, mert engedelmes volt az Atyának. Kapott hozzá erőt. Az alázatosokat az Isten felemeli, megtámogatja. Legyen a mi imánk ilyen, Urunk, adj erőt ahhoz, hogy ma alázatosak maradjunk!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #58 Dátum: 2011. Január 28. - 07:54:50
Január 28. Zsoltárok 114.

1.   Mikor Izráel népe kijöve Égyiptomból, Jákóbnak házanépe az idegen nép közül:

Olyan sokféle rabság van, de a legerősebb az az egyiptomi, a bűn rabsága. Rátelepszik az életünkre, és mindent eltorzít. Isten kivezette a népét a pusztán keresztül, hogy megmutassa, ha őt követjük, van kiút. Nem egy kellemes séta volt a zsidó népnek, sokan elbuktak benne, egy teljes generáció – Józsué és Káleb kivételével - nem is mehetett be az ígéret földjére. Ha Istenre tekintünk, így kell őt látnunk. Bűngyülöletében ma sem változott, és haragja örökké izzani fog a kárhozottakra. Ám szeretete végtelen az övéihez. Kik az övéi? Akikről Jézus a mennyben hitet tesz. (Mt. 10.32 Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt.) Ma, amikor e lelki Egyiptomban jársz-kelsz, az ő törvényeik és szokásaik között kell megmaradnod tisztán, kapaszkodj az Igébe, az Úr kihozta az idegen nép közül az övéit. Ne tévesszen meg az idegen nép Uram-Uramozása, sem prófétálása, sem ördögűzése. Rájuk meglesz a gondja. Lásd, hogy hol tartasz: Úton vagy Jézus Krisztus kezében az örök életre, a jó irányban.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 28. - 10:15:42 írta Ambrus »

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #59 Dátum: 2011. Január 29. - 06:43:41
Január 29. Zsoltárok 115.

1. Nem nékünk Uram, nem nékünk, hanem a te nevednek adj dicsőséget, a te kegyelmedért és hívségedért!

Így tanít bennünket a zsoltáros imádkozni. Mit tegyek, hogy a te akaratod szerint valót műveljem? Nem tudja tán az Úr, hogy mi a bajunk? Nem tőle jönnek a próbák is? Nem ő adja-e az ellenségednek a levegőt? Nem az ő kezében van az egészséged, a munkád, a szeretteid, a pénzed, és minden körülményed? Kutasd mindenben az ő akaratát, és tégy mindent az ő dicsőségére! Merj nagyot kérni, olyat, ami Jézus szerint való. Néha érdemes feltenni önmagunknak a kérdést: Jézus mit tenne most, ebben a helyzetben?