Szerző Téma: Levelek Natinak  (Megtekintve 18113 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Nem: Férfi
  • Utoljára aktív:2018. December 07. - 07:55:10
Válasz #60 Dátum: 2011. Január 30. - 05:33:21

Január 30. Zsoltárok 116.

11. Csüggedezésemben ezt mondtam én: Minden ember hazug.

Ma, amikor Úrvacsorára készülök, a reggeli imádkozáskor eltalál az Ige. Most, amikor eszembe jut a korábbi Úrvacsora óta eltelt időszak, megértettem, hogy miért ilyen fájdalmasan szól a Lélek, és milyen igazságot mond ki. Meddig tartott ki a Jézus Krisztus szentséges asztalánál tett fogadalmam – addig, míg fel nem álltam a vendégsége jeleitől. Most mégis ismét hív, és neked is szól. Meg van terítve, ma még mehetünk.

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #61 Dátum: 2011. Január 31. - 05:32:28
Január 31. Zsoltárok 117.

1.Dicsérjétek az Urat mind, ti pogányok; magasztalják őt mind a népek!
 2. Mert nagy az ő kegyelmessége mi hozzánk, és az Úrnak igazsága megmarad örökké. Dicsérjétek az Urat!

Tegnap azt mondta az Igéjén keresztül az Úr, hogy kioldozta a köteleinket. Csak az tudja, hogy ez mit jelent, aki már megszabadult tőle. A kötelünknek van egy furcsa tulajdonsága, amíg meg nem akarunk belőle szabadulni, nem vesszük észre, hogy megkötöz. Az első kísérlet azonban ráébreszt a fogvatartó erejére, és amíg Krisztus nem könyörül, csak vergődünk. A szabadulás öröme óriási. Ma ismét szól az Ige, hogy ne ragadj meg ezen a ponton, hanem nézz szét. Megláncolt megkötözött emberek tömege vesz körül, akik nem is tudják, hogy foglyok, vagy már éppen szabadulni szeretnének, de nem tudják, hogyan. Mondd el nekik, hogy a szabadulásuk elkészíttetett már a teremtés előtt, a rabság ára megígértetett. Hiteles vagy, hiszen az életedről beszélhetsz, a te vergődéseidről, félelmeidről, és a Szabadítódról. Dicsérd az Urat azzal, hogy elmondod ma a kegyelmét, az igazságát!   
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 31. - 09:19:37 írta Ambrus »

Nem elérhető b urian jozsef

• nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Utoljára aktív:2019. Szeptember 22. - 08:14:52
Válasz #62 Dátum: 2011. Január 31. - 18:18:37
Aldott szép estét!Kedves Barátaim!Azt az érzést mikor az Ur megszabaditott,nem tudom leirni.Emlékszem hétfön jöttünk hazafelé vonattal és csodalkoztunk hogy miért dolgoznak az emberek a földeken,hiszen ma ÜNNNEP van!!Áldott legyen az Ur neve!!!!! :2smitten: vint :2smitten:

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #63 Dátum: 2011. Február 01. - 05:37:32
Február 1. Zsoltárok 118.

6. Velem van az Úr, nem félek; mit árthat nékem ember?

Vajon miért hangsúlyozza újra az Úr azt, hogy veled van? Ha önmagamra nézek, akkor tudom a választ, azért, mert egyetlen perc alatt el tudom feledni. Emberekbe kapaszkodom azonnal, bár tudom, hogy nem egyebek, mint káprázat, - mégis. - Honnan ez a makacsság, ez az önfejűség, ez a hűtlenségre való hajlam? Ennyire romlott a szívem. Megszomorodva csak annyit tudok mondani, igazad van Uram ismét, ha nem kapaszkodom beléd, azonnal elbotlok. – „Jobb az Úrban bízni, mint emberekben reménykedni. Jobb az Úrban bízni, mint főemberekben reménykedni.” – Kire tudunk ma tekinteni? Meddig tart ki a fogadkozásunk? Nem tudom. De azt tudom, hogy ha ennél a pontnál maradunk, ahol vagyunk, akkor joggal esünk kétségbe. Azért szól az Úr nap, mint nap, hogy megtanuljunk őrá figyelni, és ne önmagunkat tanulmányozzuk. Elestél? El. El is fogsz még esni. Ebből tanulsz. Akkor meg nem kell semmit sem tennünk? Nyugodtan vétkezhetünk? Most már mindegy? – Ha ilyen gondolatod támadna, azt mondanám, hogy akkor mindegy. De aki megkóstolta egyszer a valóságos kegyelmet, akit megszólított valóban az élő Isten az Igéjén keresztül, annak ilyen gondolatai nem lesznek, az nem tud a vétkeibe belenyugodni, mert a Szentlélek nem hagyja. Isten egyszerűen nevel, tanít, vezet, - neki nem egy magába roskadó, önmagát tanulmányozó, sebeit nyalogató, nyafogó kisgyerek kell, hanem egy elszánt tanítvány, akire feladatot bízhat. Ébredj hát, mert az Úr megsegített téged.

« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 01. - 08:16:11 írta Ambrus »

Nem elérhető Esther

• Barátkozó
  • *
  • Nem: Nő
  • Utoljára aktív:2013. Június 24. - 22:07:20
Válasz #64 Dátum: 2011. Február 01. - 09:22:16
"neki nem egy magába roskadó, önmagát tanulmányozó, sebeit nyalogató, nyafogó kisgyerek kell, "
Gondolom, azért kapjuk a kis ostorozásainkat, hogy elhagyjuk a nyafogást és erősödjünk a Mindenható dicsőségére.:)

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #65 Dátum: 2011. Február 02. - 05:28:11

Február 2. Zsoltárok 118.

16. Az Úrnak jobbkeze felmagasztaltatott; az Úrnak jobbkeze hatalmasan cselekedett!
17. Nem halok meg, hanem élek, és hirdetem az Úrnak cselekedeteit!
18. Keményen megostorozott engem az Úr; de nem adott át engem a halálnak
.

Akinek az Úr beleavatkozik az életébe, lehetetlen, hogy ne vegye észre. Olyan hatalmas dolog történik, ami észrevétlenül nem zajlik le. Ezt senki más nem teheti meg, e változásra tanítani nem lehet. Új élet keletkezik, mint egy mag kicsírázik, és lassan átszövi az életedet. Halálig tartó folyamat. Úgy jellemezte valaki, mint amikor a hold sarlóját látod az égen, úgy változik a szívedben az ó embert kiszorító új. Itt a magyarázat a kettősségre, az ó ember ragaszkodik a bűnhöz, az új pedig öldökli azt. Teljesen megölni a földi életben nem tudjuk. Ha az Úr megostorozott, az ó embernek szólt az, és amikor megmentett a haláltól, az az újnak. Az Ádám örökségétől Jézus vére megszabadított, ma már a Krisztuséban járhatsz. Nézd csak; bár úgy érzed, a víz a lá nyomtak, kapsz levegőt…

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #66 Dátum: 2011. Február 03. - 05:41:14

Február 3. Zsoltárok 119. (alef)

1. Boldogok, a kiknek útjok feddhetetlen, a kik az Úr törvényében járnak.

A törvény mindaddig erőtlen volt, amíg azt Jézus be nem írta a szívedbe. Ezzel megváltozott a viszony. A Szentlélek munkája következtében az elhívott akar engedelmeskedni. Vágyat érez az Úr közelségére, és keresi őt. Szomjúhozik az Ige Ismeretére, megtanulja felfedezni hétköznapjaiban azt az utat, amelyet járnia kell. Máshogyan lát, és megváltoznak a körülményei. Érteni kezdi a világot. Változik az értékrendje. Fáj a csalás, az Isten elárulása, amelyet azelőtt közömbösen szemlélt. Tenni akar az Úr ügyéért, de már türelmes, nem ő akar tanácsot adni Istennek. Feléled a szívében a parancs, amely Jézustól jön. A törvényt már nem fenyegetésnek, hanem igaz ítéletnek tartja. Már menteni akar ő is, másokat hordoz az Úr elé. Szabott úton jársz, ne feledd!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #67 Dátum: 2011. Február 04. - 05:21:15
Február 4. Zsoltárok 119. (bét)

9. Mi módon őrizheti meg tisztán az ifjú az ő útát, ha nem a te beszédednek megtartása által?

Annyi minden történésre magyarázat ma Isten Igéje. Ha keresem az Úr beszédét – tisztán látom a célt. Nem tévedek el, és neki tetsző módon tudok cselekedni. Ha azt teszem, ami az Úrnak tetsző, gyönyörködöm az ő útjában. Gazdagabb vagyok olyankor a világ minden kincsénél. Honnan tudta a zsoltáros, hogy ma mi fog engem foglalkoztatni? A helyes célra tartani, a jó irányba feszülni, hirdetni az Úr üzenetét! Csak ezt tudjam ma megtenni!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #68 Dátum: 2011. Február 05. - 07:53:52
Február 5. Zsoltárok 119. (gimel)

17. Tégy jól a te szolgáddal, hogy éljek és megtartsam a te beszédedet.

A helyes sorrendet tanítja az Úr: Előbb életet kell, hogy adjon neked ahhoz, hogy tudd cselekedni az ő akaratát. Igéje elveti azt a gondolkodásmódot, hogy teszek valamit az Úrért, és ezzel kikényszerítem az ő lépését. Isten nem szorult rá a tanácsainkra és ötleteinkre. Lázár, amikor feltámadt, nem vette magának azt a botorságot, hogy azt hirdesse önmagáról – ki akartam jönni a sírból! Minden az Úron múlik. A zsoltáros tudta ezt. Isten életet ad, megnyitja a szemed, hogy láss, hitet ad, hogy cselekedni tudj. Mit kell tehát tenned ahhoz, hogy az ő rendeléseit beteljesítsd az életedben? Szüntelenül őt keressed, hallgasd az ő beszédét. Ha ezt tudod tenni, az azt jelenti, már ott van az újjászületett életedben.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 07. - 05:29:29 írta Ambrus »

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #69 Dátum: 2011. Február 05. - 10:50:41
Bizonyosan feltűntek a zárójelbe tett szavak; a Károli bibliafordításban olvashatjuk, hogy a 119 Zsoltár "arany ábc-nek is neveztetik, mivel a héberben versei  nyolczanként egyforma betűvel kezdődnek ábécérendben". :int

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #70 Dátum: 2011. Február 06. - 06:36:39
Február 6. Zsoltárok 119. (dalet)

27. Add értenem a te határozataidnak útát, hogy gondolkodjam a te csodálatos dolgaidról!
28. Sír a lelkem a keserűség miatt; vigasztalj meg a te igéd szerint!

Isten Igéjére lehet oly módon is reagálni, hogy nem értem, és lehet úgy is, hogy nem úgy van. Míg az utóbbi a teljes szembeszegülést jelenti, az első arra biztat, hogy akarjam érteni. Ha ezt az akarást érzed magadban, az biztos jele annak, hogy Isten kiválasztott, és el van készítve az üdvösséged. Nem azért beszél Isten, hogy megkeseredj, hanem azért ad keserűséget, hogy figyelj a szavaira. A keserűség kilométerkövén az áll, hogy a vigasz következik.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 07. - 05:29:56 írta Ambrus »

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #71 Dátum: 2011. Február 07. - 05:28:54
Február 7. Zsoltárok 119. (hé)

38. Teljesítsd igéretedet a te szolgádnak, a ki fél téged.
39. Fordítsd el tőlem a gyalázatot, a mitől félek; hiszen jók a te ítéleteid.
40. Ímé, kivánkozom a te határozataid után; éltess engem a te igazságod által.

Mi úgy gondoljuk, hogy eltervezünk valamit, és utána lép majd Isten. Ez nem így van. Isten támasztja benned a kívánkozást az ő határozatai után. Honnan fogod tudni, hogy nem tőled van az, hanem felülről kaptad? Onnan, hogy amikor élni kezded, kapod hozzá az áldásokat.

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #72 Dátum: 2011. Február 08. - 05:14:58

Február 8. Zsoltárok 119. (vav)

41. És szálljon reám, Uram, a te kegyelmed, a te szabadításod, a mint megigérted,

A tanítványok, akik Jézussal jártak, olyan sokszor félreértették őt. Emberi módon gondolkodtak, és emberi megoldásokban cselekedtek. Így nem értették, hogy amikor menni kellett volna, Jézus maradt, és ha maradni akartak, Jézus ment. Jézust egyetlen cél mozgatta, hogy teljesítse az Atya akaratát. Ki tudta mondani, amit mi minduntalan elfeledünk: - „…mindazáltal ne úgy legyen a mint én akarom, hanem a mint te.”(Mt.26,39b)- Így legyen ma is az életünkben, tudjunk a Szentlelke vezetésére figyelni, még akkor is, ha az éppen ellentétes a mi elképzeléseinkkel. Akkor tágas téren járunk, királyok előtt szólunk, és nem szégyenülünk meg.

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #73 Dátum: 2011. Február 09. - 05:17:22
Február 9.  Zsoltárok 119. (zajin)

56. Ez jutott nékem, hogy a te határozataidat megőriztem.

Amikor tovább adod a rád bízott Igét, észre fogod venni a munkálkodását. Zavar támad, és akiket a barátaidnak hittél, elfordulnak tőled. Lesz egy pont, ahonnan már nem engednek, és nincs tovább kompromisszum. Ez az a pillanat, amikor neked is döntened kell a megalkuvás, vagy a hűség között. Ha az Igét választod, látszólag egyedül maradsz. Mégis, ha Isten veled van, többségben vagy. Őrizd az ő határozataidat, és biztos lehetsz abban, hogy megtart téged.

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #74 Dátum: 2011. Február 10. - 04:53:49
Február 10. Zsoltárok 119. (chét)

63. Társok vagyok mindazoknak, a kik félnek téged, és a kik határozataidat megtartják.
64. A te kegyelmeddel, oh Uram, teljes e föld: taníts meg engem rendeléseidre!

Sarkalatos kérdés, az Ige újra és újra figyelmeztet; kerüld azokat, akik azt mondják Uram, Uram – és közben engedetlenek. A megszentelődés útját járva el kell jutnia annak, aki valóban azon jár, oda, ahol a parancs hallatán azon kezd gondolkodni, és azért kezd fohászkodni, hogy hogyan tudná betartani, nem pedig kibúvókat keres. Amikor ide érkezel, társakra lelsz. Olyanok lesznek mint te, vagy még elesettebbek. Mégis Isten népe vagytok. Gyűljetek össze rendszeresen, hogy taníthasson az Úr, és adjatok hálát ezért, dicsőítsétek őt!