Szerző Téma: Levelek Natinak  (Megtekintve 18215 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Nem: Férfi
  • Utoljára aktív:2018. December 07. - 07:55:10
Válasz #75 Dátum: 2011. Február 11. - 05:04:25

Február 11. Zsoltárok 119. (tét)

65. Jót cselekedtél a te szolgáddal, Uram, a te igéd szerint.

Ma, mintha azt kérdezte volna tőlem az Ige, hogy én mit válaszolok erre? Folytathatnám a kérdéseket, látszik-e ez az életemen, észrevehető-e a viselkedésemen? Vajon, ma ki lesz a lelki trónusomon? Ha az ó emberem ül ma ott, nem jön a fejembe Krisztus tudományából semmi sem. Önző és sértődött, kegyetlen uralkodó – vezet a tévelygésben. Csak ha letaszítják a trónról, csak ha megalázzák, akkor nyílik fel a szemem. Valami ilyesmi történik bennem nap, mint nap, mintha valamilyen kettősség vívna harcot. Amikor azzal vádolnak bennünket, hogy akik hisznek Isten eleve elrendelésében, azoknak nincs meg ez a harcuk, azok tévednek. Ha felismerted Isten kegyelmét az életedben, ha megláttad a keresztet a Golgotán, akkor nem tudsz hálátlan lenni. Bár van időszak, amikor eltávolodsz, de muszáj visszamenned, kell az, hogy Jézus megmossa a lábad. Mikor lesz vége a tanulásnak, mikor leszel teljesen tiszta? Ahhoz át kell mennünk a halál kapuján. Most pedig járjuk a rendelt utunkat, azt mondta ma az Ige, vigyázzunk az ő szavára! Úgy legyen.

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #76 Dátum: 2011. Február 12. - 05:23:56

Február 12. Zsoltárok 119 (jod)

77. Szálljon reám a te irgalmasságod, hogy éljek, mert a te törvényedben gyönyörködöm.

Az életről sokaknak a világban elfoglalt helyünk jut az eszébe. Betegségek, fájdalmak, halál, a küzdelem, érvényesülés, és a világ nyújtotta örömök. Hosszú időnek kell eltelnie a megszentelődés útját járva ahhoz, hogy felfogjuk azt, amikor Isten az életről beszél, nem a bűnben megrontott világi csetlés botlásunkról szól, hanem egy elkészített örökségről. Nekünk, akiknek jog és igazság szerint az ősbűn miatt a halál jár, Isten irgalmasságából részünk lehet az örök életben. Ha a bűn alatti életről van csak fogalmunk, akkor nem értjük a betegséget, a halált, akkor csak a csoda, a gyógyulás, és a földi életben való megmaradás van a szemünk előtt. Aki ezen nem jut túl, nem tudja mit jelent Isten törvényeiben gyönyörködni. Az az életét a földön képzeli és éli meg. Az irgalmat megélni és gyönyörködni az Isten törvényében azt jelenti, hogy először felismerem a saját méltatlanságomat, a bűnös mivoltomat, a halálnak a felettem való jogosultságát, és elismerem, hogy nincs jogom az élethez. Csak innen, csak ettől a kilométerkőtől ragyog fel a kegyelem valóságos fénye.   

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #77 Dátum: 2011. Február 13. - 06:10:58
Február 13. Zsoltárok 119. (kaf)

88. A te kegyelmed szerint eleveníts meg engem, hogy megőrizhessem a te szádnak bizonyságait.

Igen Uram, semmi más nem kell, csak legyen a te kegyelmed, a te akaratod szerint!

Nem elérhető SDG

• Kezdő fórumozó
  • *
  • Nem: Nő
  • Utoljára aktív:2015. Augusztus 04. - 19:40:50
Válasz #78 Dátum: 2011. Február 13. - 19:17:04
ÁMEN!!!!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #79 Dátum: 2011. Február 14. - 05:24:18
Február 14. Zsoltárok 119. (lamed)

90. Nemzedékről nemzedékre van a te igazságod, te erősítetted meg a földet és áll az.
91. A te ítéleteid szerint áll minden ma is; mert minden, a mi van, te néked szolgál.

Isten ma, amikor letekint ránk, azt látja, hogy mindezt elfeledtük. Hitvalló őseink munkáját nem folytatjuk, csendben vagyunk, amikor kiabálnunk kellene. Pedig még a kutya is ugat, amikor bántják a gazdáját. Bennünket elfoglal a saját boldogulásunk problémája, és úgy tekintünk Istenre, mint egy kívánságteljesítő automatára. Nem emlékszünk már arra, hogy nemzedékről nemzedékre az Úr adja az esőt, a levegőt, és tartja a földet, az ő akarata volt, hogy megszülethettünk. Nincs semmink, amit ne kaptunk volna, minden, amihez nyúlunk az övé, mi pedig hamis sáfár módjára, elpazaroljuk, azaz ellopjuk. A zsoltáros azt mondja - ”ha nem a te törvényed lett volna az én gyönyörűségem, akkor elvesztem volna az én nyomorúságomban” – vajon én hol tartok ma reggel ennek megvallásában? Meddig viszem magammal ezt útravalóul? Aztán a tarisznyámból osztogatom-e majd, hogy ki ne fogyjon, vagy befogom a szütyő száját, hogy estére eltűnjön belőle, és nekem se legyen?

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #80 Dátum: 2011. Február 15. - 05:26:02
Február 15. Zsoltárok 119 (mem)

97. Mely igen szeretem a te törvényedet, egész napestig arról gondolkodom!
104. A te határozataidból leszek értelmes, gyűlölöm azért a hamisságnak minden ösvényét.

Jézus Krisztus amikor elment a mennybe, megígérte, hogy elküldi hozzánk a Pártfogót, a Szentlelket, aki velünk lesz. A Szentlélek nem nyugszik, fáradhatatlanul munkálkodik. Ennek félreérthetetlen bizonyítéka az, ha olvasod a Szentírást. A Szentlélek nélkül ez nem megy. Egyszerűen képtelen lennél arra, hogy nap, mint nap leemeld a polcról, és kinyisd. Ha valahogyan mégis meg tudnád tenni, nem értenéd. Aztán ott vannak a hétköznapjaid. Olyat látsz, amit más nem. A világot oly sokan magyarázzák annak lényege nélkül, a teremtő Istent kihagyva. Tudósok, éltető tudás nélkül. Volt egy pillanat az életedben, nem tudni, hogy mikor, de attól a perctől fogva a Lélek munkálkodni kezdett benned, és fájó valósággá lett benned a bűn, szomjúhozni kezdted az igazságot. Nem tudod, hogy hogyan, de megváltozott belül valami, más lett az értékrended. Kőkeménynek hitt meggyőződésed megváltozott, és egy folyamatot tapasztalsz, formál a Szentlélek. Oly jó ez! Igen jó Isten közelsége! Tudni azt, hogy ott vár ránk, és majd megölelhetjük! Tégy bennünket értelmessé, formálj bennünket Urunk, hogy megláthassuk a te dicsőségedet!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 15. - 05:28:25 írta Ambrus »

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #81 Dátum: 2011. Február 16. - 05:13:19
Február 16. Zsoltárok 119 (nun)

108. Szájamnak önkéntes áldozatai legyenek kedvesek előtted Uram! és taníts meg a te ítéleteidre.

Ha a király elküldi a követét, vajon a követnek mit kell beszélnie a követségben? A saját gondolatait, elképzeléseit, ötleteit, vagy a király üzenetét kell tovább adnia? Mi lenne a követtel, ha a király nevében önmagát helyezné előtérbe? Az Istennek tetsző imádság az, ha az ő akarata szerint kérünk. Ha szembe megyünk az Úrral, hiába tesszük hozzá az imádságunk végén, hogy mindezt Jézus Krisztus nevében kérjük, azt az imát Isten nem hallgatja meg. A zsoltáros jól tudta ezt, ezért fohászkodott szüntelenül arra, hogy tanítsa meg Isten az ő ítéleteire. Jézus megígérte az övéinek ezt a tanítást a Szentlélekre hivatkozva. Ha érzed magadban ezt a fajta szomjúságot Isten ítéleteire, az tőle van, akkor megnyugodhatsz abban, hogy választott vagy. Ha pedig választott vagy, Isten megtart mindenen keresztül, ma sem kell félned.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 16. - 11:50:51 írta Ambrus »

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #82 Dátum: 2011. Február 17. - 04:57:01
Február 17. Zsoltárok 119 (szamech)

115. Távozzatok tőlem gonoszok, hogy megőrizzem az én Istenemnek parancsolatait.

Isten nem azt ígérte, hogy kivesz a világból, hanem azt, hogy megtart benne. Ez mégsem jelenti azt, hogy keresd a gonoszok társaságát olyankor is, amikor nem vagy velük kényszerűségből összezárva. Kerüld őket, mert sohasem a gonoszok jobbulnak, hanem mindig fordítva történik. Használd inkább azt az időt Isten törvényeinek tanulmányozására.

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #83 Dátum: 2011. Február 18. - 05:07:26
Február 18. Zsoltárok 119 (ájin)

125. Szolgád vagyok, oktass, hogy megismerjem a te bizonyságaidat!
126. Ideje, hogy az Úr cselekedjék; megrontották a te törvényedet.

Központi kérdés a zsoltárosnál az, hogy tanuljon. Ma sem veszített az aktualitásából semmit sem. A világban megszaporodott a bűn, az országban mindenhonnan a fertelem zúdul a nyakunkba. Mi is azért imádkozunk, hogy cselekedjék az Úr, és ő nem hagy bennünket válasz nélkül. Mintha itt-ott szikra repülne, parázs támadna. Talán könyörül az Úr, és ébredést támaszt az országban. Ragadj meg minden lehetőséget, ha tanulhatsz, hiszem, hogy ezzel terve van veled Istennek. Kellenek majd a tűzrakók, akik tisztán hirdetik az evangéliumot, hisz oly nagy a sötétség, oly félelmetes a bűn támadása. Csak úgy világíthatsz, ha van olajad, legyünk készen az Úr jövetelére!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #84 Dátum: 2011. Február 19. - 08:54:21
Február 19. Zsoltárok 119. (pé)

136. Víznek folyásai erednek az én szemeimből azok miatt, a kik nem tartják meg a te törvényedet.

Vajon a szíved meg tud-e indulni azokon, akik engedetlenek? Belenyugszol abba, hogy a rossz irányba mennek, vagy küzdesz értük? A biblia legszomorúbb mondata Isten kijelentése: „És monda az Úr Sámuelnek: Fogadd meg a nép szavát mindenben, a mit mondanak néked, mert nem téged útáltak meg, hanem engem útáltak meg, hogy ne uralkodjam felettök.” ( 1Sám. 8,7) Emberi logika szerint, ahogyan én tudok gondolkodni, el nem képzelhettem volna, hogy ezután az Atya még elküldi a Fiát váltságul értünk. Ezt a váltságot látva tudsz csak könnyet ejteni, tenni azokért, akikre az életedben most rámutat az Úr. Az enyémben rajtam kezdi, és lelkiekben Jézust látom, aki a vérét adta értem, értünk, bűnösökért. Maradt-e még bennünk valamennyi hála?

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #85 Dátum: 2011. Február 20. - 08:21:17
Február 20. Zsoltárok 119. (cadé)

141. Kicsiny vagyok én és megvetett, de a te határozataidról el nem feledkezem.

Eszedbe jutott-e már, hogy a mennyben a legkisebb is nagyobb, mint itt a földön a leggazdagabb, leghatalmasabb ember? Maradj csak kicsiny és megvetett, ha az Istenért van, mert olyat készít neked, amit az istentelenek el sem tudnak képzelni! Ők egy kiló aranyért, vagy egy gyémántért elvesztik az eszüket is, neked pedig olyan gazdagságban lesz részed, ahol többkilométeres falak vannak drágakőből, és olyan arannyal van borítva az út, amilyet itt még soha nem is láttak. Aki pedig mindezeket elkészítette, a határozataiban boldogságot rejtett el, és csak annak, aki megismerheti azokat. Látod-e már, hogy milyen rejtett tartalma van annak, ha megértheted az Igét? Azt jelenti, hogy választott vagy, van örök életed, ott leszel a mennyei polgárok között! Zavar-e még a kicsinységed és a megvetettséged?   
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 21. - 05:26:51 írta Ambrus »

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #86 Dátum: 2011. Február 21. - 05:24:38
Február 21. Zsoltárok 119. (kof)

145. Teljes szívből kiáltok hozzád, hallgass meg, Uram! megtartom a te rendeléseidet.
146. Segítségül hívlak: tarts meg engem, és megőrzöm a te bizonyságaidat.

A következő lépés, miután megismerjük az Úr rendeléseit: Hozzá kell kiáltani, hogy meg is tudjuk azokat tartani! Kétségbeesetten vesszük észre, hogy hiába tudjuk, mit kellene tennünk, egyszerűen nem megy. Nem mozdul a lábunk, néma marad a szánk olyankor, amikor kellene. Nem jön az elhatározás. A zsoltáros jól tudta ezt, ezért fohászkodik, és ahol ismétlődik a szöveg, az azt jelenti, hogy az különösen hangsúlyos, különösen fontos. Majd amikor elmozdultál a holtpontról és haladsz a kijelölt úton, ha visszatekintesz, akkor fogod megérteni, hogy az Úr nélkül nem ment volna. A Szentlélek cselekszik benned, nélküle nem tudnál engedelmeskedni. Még módszert is kapunk hozzá: Kelj fel hajnalban, azaz mielőtt nekiindulsz a napodnak, egy órát szánj az Úrra. Ha éjszakás vagy akkor előtte. Lehet, hogy talán fáradtabb leszel egy kicsit, de megelevenít a Szentlélek! A katona nem megy fegyver és eligazítás nélkül a csatába!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #87 Dátum: 2011. Február 22. - 05:20:15

Február 23. (Zsoltárok 119. (rés)

154. Te perelj peremben és ments meg; a te beszéded szerint eleveníts meg engem!

Ne csak a földi ügyes-bajos dolgaidra gondolj, hanem arra, ahol az az egyetlen mondat számít, ahol Jézus előáll, és azt mondja majd rád: ő az enyém!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #88 Dátum: 2011. Február 23. - 05:23:23
Február 24. Zsoltárok 119. (sin)

167. Az én lelkem megtartja a te bizonyságaidat, és azokat igen szeretem.

Még az is az Úrtól van, hogy szeretni tudjuk őt. A mi szeretetünket mindig valami érdek motiválja, mindig valamit akarunk magunknak. Kell nekünk a másik, keressük a szerelmét, akarjuk a család örömét, vágyunk valamire, hogy az a miénk legyen. Isten pedig azért szeret, mert tudja, hogy szükségünk van rá. Így mi nem tudunk szeretni, csak akkor, ha Jézus beolt bennünket önmagába, ha részei leszünk az ő testének, ezáltal a szeretetének. Ahogyan Jézus szereti az Atyát, ahogyan egyedül csak az Atya parancsai voltak előtte, amikor a földön járt, úgy arra mi önmagunktól képtelenek lennénk. A tőkébe való beoltásnak és a megfogantatásnak a félreérthetetlen jele a szárba szökkenés után a terméshozás, úgy az is ilyen jel, és termés, amikor szeretni tudod Isten Igéjét. Ha keresed Krisztus bizonyságait és szereted, ha nélküle szomjúhozol, akkor a legfontosabbat megkaptad. Nincs tovább mitől félned. A körülményeid is Isten kezében vannak, és ő megtart. Neked a napodat már nem a világ történései fogják kitölteni, hanem meg tudod keresni azokat, akikhez Isten küld követségbe, akiknek éppen rád van szükségük ahhoz, hogy felismerjék azt, aki hozzájuk küldött. Tégy bizonyságot ma is Jézus Krisztusról!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #89 Dátum: 2011. Február 24. - 04:43:15
Február 24. Zsoltárok 119. (tav; az arany abc utolsó betűje)

171. Ajkaim dicséretet zengjenek, mert megtanítasz a te rendeléseidre.

A tanulás során öröm ér, mert észreveszed, valóban megtanít az Úr, és örömmel dicséred őt. Egyszer csak arra is rájössz, hogy használ téged az ő rendeléseivel, és emberek térnek meg körülötted. Megtapasztalod a segítő kezét. Kapaszkodj ma is lelki kezeiddel (a hiteddel) az Úrba, hogy vezessen, és óvjon minden tévelygéstől.