Szerző Téma: Levelek Natinak  (Megtekintve 18162 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Nem: Férfi
  • Utoljára aktív:2018. December 07. - 07:55:10
Dátum: 2011. Január 02. - 07:40:16
Kedves Nati! Olyan keveset kértél, de mégis olyan sokat. Egy apróságban kitartónak lenni... Hordozzalak az imáimban - nem merem megígérni, mert ismerem önmagamat. Ha ide írok, az azt jelenti, olyankor le tudtam győzni az ó emberemet, egy kicsit megtudtam öldökölni. Kapaszkodjunk együtt az Úrba!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #1 Dátum: 2011. Január 02. - 07:42:22

2010.12.27. : Zsolt. 86.  1. Dávid imádsága. Hajtsd hozzám Uram füledet, hallgass meg engem, mert nyomorult és szegény vagyok én! - Elgondolkodtam, vajon az anyagiakra vonatkozik-e ez? Bizonyos, hogy nem. Lelkileg vagyunk nyomorultak. - Adja az Úr, hogy nyilvánvalóvá váljon a lelkünkben Ő, töltse ki az életünket - ehhez adjon erőt - mert semmi más nem kell. Ebben vittelek téged is Ő elé.
2010.12.29. : Zsolt. 87. 5. És ezt mondják a Sion felől: Mind ez, mind amaz ott született, és ő, a Felséges, erősíti azt.
- Te, ha hiszel, a Mennyei Jeruzsálembe születtél, a teremtés előtti tanácsvégzésben határozott felőled az Úr. Oda tartozol, és kegyelemből ott lehetnek veled a szeretteid is. Állj meg, és gondolkozz el az Úr csodáin.
2010. 12. 30: Zsoltárok 88. 2. Uram, szabadításomnak Istene! Nappal kiáltok, éjjelente előtted vagyok:
- Nehéz elszánni magunkat, hogy kipróbáljuk, megtart-e az Úr? Isten mégis addig szorít a válságokkal, amíg el nem jutunk erre a pontra. Fáj? De fáj ám, kiáltozunk is, még ha nem is hallják mások, de a lelkünk az retteg. Aggódunk - pedig ez a bizalom hiányának jele. Vajon ha Isten azt akarná, nem tudna-e azonnal megölni? Nem tudná-e elvenni azt, akit a legjobban szeretünk? - Akkor miért rettegünk? Ugye.

Január 1.  Zsolt. 89. 2. Az Úrnak kegyelmességét hadd énekeljem örökké! Nemzetségről nemzetségre hirdetem a te hűséges voltodat az én számmal!
- Csak az Ő hűségében lehetünk biztosak. Olyan szerződést kötött, amely még csak nem is hasonlít a földi szövetségkötésekhez, amelyekben a felek egyenrangúak, vagy annak látszanak. Lehajolt hozzánk, és megtart. E szövetségnek nem tudunk ártani, mert ezt Isten kötötte. Mi még csak alá sem tudjuk írni, és semmi máson nem tudunk munkálkodni saját erőnkből, csak azon, hogy valahogy megrontsuk ezt a szövetséget. Mekkora kegyelem, hogy Isten annyira ismert bennünket, hogy ezt cselekedte... Mekkora Isten hűsége, hogy még élünk...
Január 2. Zsolt. 89. 16. Boldog nép az, a mely megérti a kürt szavát; a te orczádnak világosságánál jár ez, oh Uram!
- az Úr orcájának világosságánál ez... jár! - Döbbenetes kijelentése ez Istennek. Nézz az állapotodra, mert mérce ez; ha nem vagy boldog, akkor nem érted - ha nem érted, eltévesztetted az irányt - helyesbíts! Van valami az életedben, ami nem odavaló! - Fohászkodjunk: Segíts meg bennünket Uram, hogy a te világosságodba érjünk!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #2 Dátum: 2011. Január 03. - 05:02:06
Január 3: Zsoltárok 89;53." Áldott legyen az Úr mindörökké! Ámen és Ámen."        Mi a mai tananyag? Ott járjunk, ahol az Úr jár, mert előtte a kegyelem és a hűség. 14. " A te karod hatalommal teljes, a te kezed erős, a te jobbod méltóságos." - keressük Őt egész nap, és kapaszkodjunk bele! "20. Akkor látásban szóltál a te kegyeltednek, és mondád: Segítséget adtam a vitéznek, felmagasztaltam a népből választottat;"   - Lássuk meg Őt, onnan jő a segítség, és végül a legnehezebb: az ámen azt jelenti, hogy legyen bennünk ámenné az ő akarata - legyünk engedelmesek. Tudom, ha rajtam állna, még ki sem tenném a lábam itthonról, már el is vesznék. Ám Ő a hűségéről biztosít, kegyelmében tart, óvja lépteinket, erős jobbjával támogat, megrettenti ellenségeinket, tanít Szentlelkével - kell-e még valami útravaló? Áldott legyen mindörökké!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 03. - 05:14:23 írta Ambrus »

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #3 Dátum: 2011. Január 04. - 05:11:06
Január 4.: Zsoltárok 90: 17. És legyen az Úrnak, a mi Istenünknek jó kedve mi rajtunk, és a mi kezünknek munkáját tedd állandóvá nékünk, és a mi kezünknek munkáját tedd állandóvá! Kétszer is ismétel a zsoltáros, "tedd állandóvá"... olyan sokféleképpen értelmezhetik, legyen a munkánk maradandó, folyamatos, kitartó, állhatatos - mégis azt kérem, add Uram, hogy a te akaratodat végezhessük. Hisz ez a kulcs - amit Uram kigondoltál, az bizonyos, hogy állandó. Ha a jókedved rajtunk lesz ma, akkor várjuk ezt a napot, ajándék van ebben elkészítve. Add, hogy ma állandóan rád figyeljünk, te mozgasd a kezeinket - ha tudjuk, hogy velünk vagy, megszűnnek a nehézségek, szívünk kiszabadul a présből, lábunkról leesik a kolonc, s a sötétség elmúlik mellőlünk...

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #4 Dátum: 2011. Január 04. - 09:53:47
Csak megjegyzem, hogy nem hagyott nyugodni az itt használt "állandóvá" szóalak értelmezése. Utánajártam, a héber szövegben itt az irányba állítani, irányt adni kifejezés van - akkor viszont nem téves a hajnali Igeértelmezés. Mi lehet nekünk más irányunk, mint az Úr akaratát teljesítenünk? vmosoly11

Nem elérhető Virág

• Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Nem: Nő
  • Utoljára aktív:Ma - 12:35:32
Válasz #5 Dátum: 2011. Január 04. - 10:17:00
Tanulsz héberül esetleg? Vagy van erre valami segítség, amivel utána lehet nézni a héber kifejezéseknek?
(Azért kérdezem, mert az Újszövetséghez van egy honlap, ahol a görög szöveget lehet tanulmányozni, egyúttal a görög szavakhoz magyar nyelvű magyarázatot is csatolnak. Nagyon szeretem. Sajnos az Ószövetséghez eddig nem találtam hasonlót.)

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #6 Dátum: 2011. Január 04. - 10:29:16
Egyelőre még nem tanulok, egyes szavakat már tanulgattam, és látom, hogy kikerülhetetlen a tanulás. Terveimben szerepel májustól az aktív héberezés. Van már héber program is, egyelőre csak fizetős formában, meg lehet vásárolni, és elég húzós az ára kiskeresetűeknek. Spórolok rá én is.

Nem elérhető Virág

• Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Nem: Nő
  • Utoljára aktív:Ma - 12:35:32
Válasz #7 Dátum: 2011. Január 04. - 15:03:01
Azért ez összességében jó hír, köszönöm. Nekem is felkerült ez a program a listámra. vint

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #8 Dátum: 2011. Január 05. - 05:23:47
Január 5. Zsoltárok 91.2. Azt mondom az Úrnak: Én oltalmam, váram, Istenem ő benne bízom!
- Még a bajt is a kezében tartja. Ha csapdába kerültél, várj, ne vergődj, és ne próbálj önerőből szabadulni. - Ne is harcoljak az ellenségeim ellen? - Ne. Ha te harcolsz, ő nem véd.  Ha benne bízol, az ellenségeidet tálcán viszi eléd. - Akkor mi a feladat, mert nagyon szeretnék kimenekülni a bajból? - Nehéz feladat vár ránk: Meg kell tanulnunk bízni Őbenne. - Lehet ezt tanulni? - Lehet. Próbáld csak ki, ha tudsz az Úrra figyelni, látod-e a bajt? Itt nem egy kósza pillantásról van szó, nem egy csendességben eltöltött óráról, hanem odaszentelt életről. Ezt nem akarják a bajok, és a mögöttes hatalom. Ha másképpen nem megy, vidd magaddal azt a picinyke bibliát, és ha ijesztenek, lapozz bele. Nézz bele, és nézz az égre. Szívod Isten levegőjét, bár a körülményeid azt mondják, a víz alá vagy nyomva, de te mégis élsz. A Felséges rejtekében lakozol, és a Mindenható árnyékában nyugszol. A legjobb helyen vagy! Azt ígérte, megmutatja neked az Ő szabadítását.

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #9 Dátum: 2011. Január 06. - 05:35:21
Január 6. Zsoltárok 92.:  2. Jó dolog dicsérni az Urat, és éneket mondani a te nevednek, oh Felséges!
  3. Hirdetni jó reggel a te kegyelmedet, és éjjelente a te hűséges voltodat.

- Ugyan minek örülsz, nincs elég bajod? - Kérdezték már tőled? A világ számára érthetetlen a mi örömünk. Más értékrenddel bírunk.  Nem tudják felfogni Jézus boldog tanításait - "Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak." - ez a világ fiainak érthetetlen. Neked pedig öröm hirdetni a hűséges Istent! Reggel erre ébredni, hogy hű volt hozzád az Úr az éjszaka, és amikor még ki sem nyílik a szemed, már átragyog szemhéjadon a kegyelem! Mennyi mindent készített mára is Ő, ébredjünk hamar, és keressük!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #10 Dátum: 2011. Január 07. - 05:04:21
Január 7.  Zsoltárok 93:  1. Uralkodik az Úr, méltóságot öltözött fel; felöltözött az Úr: hatalmat övezett magára; megerősítette a földet is, hogy meg ne induljon.

Hatalmas távolságokat, óriási művet mutat be a zsoltáros, ha belegondolunk, elámulunk, és  felfogjuk piciny voltunkat. Talán meg is rettennénk, ha a következő pillanatban nem ébrednénk rá, hogy ez a hatalmas Úr, a mérhetetlen világot teremtő Isten - gondot visel rólunk. Ő maga tesz bizonyságot önmagáról és  bonyolult tervéről, amelyben tudom, hogy ott vagyunk. Oly bátran megyünk a mai napnak, Jézus Krisztus velünk van!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #11 Dátum: 2011. Január 08. - 08:37:18
Január 8: Zsoltárok 94;   12. Boldog ember az, a kit te megfeddesz Uram, és a kit megtanítasz a te törvényedre; 13. Hogy nyugalmat adj annak a veszedelem napján, míg megásták a vermet a hitetlennek!

Érthetetlen számunkra sokszor a baj oka. Ám észrevesszük, ha baj van, mindig szorosabban kapaszkodunk az Úrba, és odafigyelünk a szavaira. Érdekember vagyok? Igen, és jól tudja ezt az Úr. Ismeri a szívemet. Makacs és konok az, össze kell törjön ahhoz, hogy lágyuljon. Jaj, de tud kalimpálni a bajban! Kell ez az ijedtség, zűrzavar ahhoz, hogy ne önmagunkat tanulmányozzuk, hanem megnyíljunk a tanításra. A megszentelődés útján megtanít az Úr őreá figyelni, kiképez azokra az élethelyzetekre, amelyekbe belevisz. A veszedelem idején a keresztyén nyugodt marad, mert megtapasztalta már nagyon sok viharban, hogy ha a lába megiszamosodik, az Úr megtámogatja. Tudja, ha az Úr nem vigyázna rá, már nem élne.
22. De kőváram lőn én nékem az Úr, és az én Istenem az én oltalmamnak kősziklája;

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #12 Dátum: 2011. Január 09. - 06:57:03
Január 9: Zsoltárok 95, 8. Ne keményítsétek meg a ti szíveteket, mint Meribáhnál, mint Maszszáh napján a pusztában:

- Tudunk-e a bajban előre örvendezni a szabadításnak? Avagy azt gondoljuk, hogy az úr nem tudja, mi történik velünk? Hisz ő vezetett bennünket oda is, ahol szomjazunk. Aki felügyeli a csillagok járását, kezeivel formálja a mélységeket, tehetetlen lenne a helyzetünkben? Milyen kishitűség az, ha szüntelenül a bajunk miatt jajgatunk! Népeket tüntetett el az Úr, bennünket pedig megtartott, még engem is... Örvendezünk neked Urunk, vigadozunk a mi szabadításunk kősziklájának!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #13 Dátum: 2011. Január 10. - 05:41:58

Január 10, Zsoltárok 96,
2. Énekeljetek az Úrnak, áldjátok az ő nevét; hirdessétek napról-napra az ő szabadítását.
3. Beszéljétek a népek között az ő dicsőségét, minden nemzet között az ő csodadolgait;             

Helyreállító szolgálat ez is, az elfeledett Urat hirdetni! Eljön majd ő, és elmúlik ez a bűn alá rekesztett világ. Minden meg van ma rontva, el sem tudjuk képzelni, hogyan tud vidulni a mező és minden, hogyan örvendhet az erdő fája – majd meglátjuk! Miért állítjuk ezt ilyen biztosan?  Azért, mert Jézus Krisztus megígérte. Visszajön ítélni és jutalmat osztani. Hűségébe kapaszkodunk, ma is visszavárjuk, áldjuk a nevét, énekelünk neki új éneket.

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #14 Dátum: 2011. Január 11. - 05:44:40
Január 11, Zsoltárok 97,

7. Megszégyenülnek mind a faragott képek szolgái, a kik bálványokkal dicsekednek; meghajolnak előtte mind az istenek.

Azt tanították reformátor őseink, hogy aki nem tud imádkozni, és akar, az imádkozza el a Zsoltárokat Istennek a saját szavaival. Amint elmélyülünk ebben, valami mintha történne velünk. Az Ige közel visz Istenhez. Olyan ablak nyílik meg, amelyen keresztül felismerjük önnön gyarló voltunkat. Annyi mindenből tudunk bálványt gyártani magunknak, még szent dolgokból is. Ha őszinte vagyok magamhoz, ilyenkor elakadnak a méltatlankodó szavaim, és csendben odaborulok lélekben Jézus lábaihoz: – Csak a te vagy igaz Uram, csak te vagy egyenesszívű, mossál meg véreddel, hogy igazságod és jogosságod tüzétől ne pusztuljak el székednél. Add, hogy ma is örvendezni tudjunk benned!