Szerző Téma: Levelek Natinak  (Megtekintve 18234 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Nem: Férfi
  • Utoljára aktív:2018. December 07. - 07:55:10
Válasz #30 Dátum: 2011. Január 16. - 18:37:49
Kedves Csaba, jó is ezt tisztázni, mertem remélni, hogy te sem így gondolod. Csak amikor belegondoltam, nagyon megijedtem, hogy nehogy valaki azt gondolja, hogy ezek Isten üzenetei - mert ha azok lennének, akkor folytatni kellene a bibliát, amit pedig Isten lezárt. Persze, hogy használhat Isten bárkit. De nem vagyok több, mint a postás, aki kiviszi a csomagot, vagy az, aki segít kibontani az ajándékot. Ezért engem nem illet semmiféle dicsőség és dicséret. Sáfár vagyok, nem más, ahogyan mondtad, mindent Istentől kaptam. Isten nagyon jól tudta azt, hogy lesznek majd olyanok, akik nem az ajándékot nézik, hanem annak postását, és Pálon keresztül figyelmeztetett erre, amikor a gyülekezetben egyesek azt mondták, Anániásé, mások pedig Apollósé. Ma a református gyülekezetekben is dívik ez, sőt még ettől rosszabb is: Hallom nagyon sokszor, hogy "ma jó volt az Ige", vagy most "jól beszélt a lelkipásztor" - fogom a fejem ettől. Ezt ugyanis meg lehet fordítani, ez nem más, hogy én akarom megmondani, hogy mit mondjon az Ige - és már tetten is van érve a lelkület.

Nem elérhető Csaba

• Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Utoljára aktív:2019. December 01. - 19:12:47
Válasz #31 Dátum: 2011. Január 16. - 18:49:04
Én is örülök, hogy sikerűlt tisztáznunk ezt az esetet!
Számomra a rhémában az üzenet a fontos, nem a "postás"! Viszont azt is tudom, hogy a "levelet" nem a kalaúz hozza! :hehe: Ezért szűkséges, hogy a rhéma közvetítője számomra a Krisztusban hiteles személy legyen!
Más: Ha letudod bontani 5MB- tokra a link tartalmát szívesen elolvasom!
 :2smitten:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #32 Dátum: 2011. Január 16. - 19:14:59
Akkor adódik a következő kérdés: Melyik Ige nem hordoz üzenetet? Vagyis melyik nem "rhéma"? (hú, de csikorog ettől a szótól a fülem)

Nem elérhető Csaba

• Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
Válasz #33 Dátum: 2011. Január 16. - 20:58:36
NINCS OLYAN IGE A BIBLIÁBAN, AMELY NE HORDOZNA ÖNMAGÁBAN RHÉMÁT, S NINCS OLYAN RHÉMA, AMELY FÜGGETLEN LEHETNE AZ IROTT IGÉTŐL!

1Kor. 13

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #34 Dátum: 2011. Január 16. - 21:03:19
Akkor már csak egy kérdésem maradt: miért rhéma? Miért nem Isten üzenete? vmosoly9 Van nekünk egy jó ízes magyar nyelvünk, és amit lehet, azt miért nem ezen a nyelven mondjuk? vint (Főleg így, hogy már tudjuk, hogy mi mindent aggattak erre a kifejezésre)

Nem elérhető Csaba

• Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
Válasz #35 Dátum: 2011. Január 16. - 21:25:28
Ambrus tesóm a predestinácíóra is vannak magyar szavaink! :)
A rhéma nekem tulajdonképpen a tartalmában, az egyén számára ÉLŐVÉ VÁLÓ IGEI ÜZENETET jelenti.
Pl. Amikor a lelkész igét hírdet, Isten szava és üzenete benne van, de akkor beszélek rhémáról, amikor az a hallgató számára érthető valósággá: vezetéssé, tanáccsá, intéssé válik!
Ezért a rhéma forrása maga a Biblia!
E miatt mondtam a beszélgetés elején, hogy különbséget kell tennünk a rhéma és a prófétálás között!
Lehet, hogy a rhéma helyett ezentúl próbálok majd valami találó magyar kifejezéssel élni!
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 16. - 22:55:22 írta Csaba »

1Kor. 13

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #36 Dátum: 2011. Január 17. - 05:25:49
Tudtam én, hogy meg tudsz felelni. vmosoly13 Észrevetted már, hogy ha azt mondod, eleve elrendelés - sokszor néznek rád értetlenül, de ha azt mondod, hogy predestináció, akkor felcsillanó szemmel mondják, ja az az, amiről fogalmam sincs, de nem hiszem. ^-^

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #37 Dátum: 2011. Január 17. - 05:26:40
Január 17. Zsoltárok 103.

22. Áldjátok az Urat minden ő teremtményei, az ő uralkodásának minden helyén! Áldjad én lelkem az Urat!

„Ő tudja a mi formáltatásunkat” – és eredetileg olyanná tett bennünket, hogy tudjuk őt dicsérni. A mai állapotunkon - ha csak arra nézünk, hogy egy nap mennyit dicsérjük az Urat – mérni tudjuk a bűn rombolását. Észre sem vesszük sokszor az ő áldásait, úgy fogadjuk azokat, mint valami járandóságot, és soroljuk vég nélkül a kívánságainkat. Ahogyan olvasom a zsoltáros 22 versét, magamban csak annyit tudok motyogni, - igen Uram, köszönöm Uram, valóban Uram, eddig mindig ez volt az életemben. – Legyen a mai napunk úgy, hogy meglássuk Isten keze nyomát körülöttünk, és mutassuk meg mindenkinek; - ő az Úr, mi őt szolgáljuk.     

Nem elérhető SDG

• Kezdő fórumozó
  • *
  • Nem: Nő
  • Utoljára aktív:2015. Augusztus 04. - 19:40:50
Válasz #38 Dátum: 2011. Január 17. - 17:19:02
Jó az ÚR az övéi ez! Dicséret, hálaadás és magasztalás szálljon a minden kegyelemmel teljes királyi trónja elé és zengedezzünk Néki, áldjuk szent nevét és a mi Urunkat Jézus Krisztusunkat /csak hosszú ú betűm van/, minden dicséret Őt illeti. Ámen.

(Kedves SDG! Kijavítottam a szövegben az ú betűket. Virág)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 29. - 09:44:57 írta Virág »

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #39 Dátum: 2011. Január 18. - 06:02:49
Január 18. Zsoltárok 104.

14. A ki füvet sarjaszt a barmoknak és növényeket az embereknek hasznára, hogy eledelt vegyenek a földből,
30. Kibocsátod a te lelkedet, megújulnak, és újjá teszed a földnek színét.

A Zsoltáros felsorol az Úr felfoghatatlan tettei között egy alapvető tulajdonságot – Ő az, aki életet ad, akinek szavára sarjad a növény, megújul a föld, és újjá válik a lelked. János, amikor belátott a mennyei trónusra, (Jelenések 4, 1-3) világosan kijelenti, hogy van ott valaki, a trón nem gazdátlan, a Világmindenség Ura, nem hagyja el a helyét. Ott ül, és uralja a világot. Abszolút uralkodó, amit kijelent, az az igazság. Minden neki van alávetve. Egy ilyen hatalmas védelmeződ van. Könyörületből jelenti ki önmagát, küldte el a Szentlelkét, hogy tanítson. A bűntől megromlott eszünkkel nem tudjuk sem felfogni, sem megérteni a hogyant, és kegyelem az is, ha megtanulunk nem ellenkezni. A félelem és az ijedtség is ellenkezés. Az oroszlánkölyköket, amikor éhségükben ordítanak, meghallja az Úr. Miért gondolod, hogy kevesebb vagy egy egyszerű állatnál, hogy az kedvesebb előtte tőled? Mit tegyünk hát? „Áldjad én lelkem az Urat; dicsérjétek az Urat!” 

Nem elérhető SDG

• Kezdő fórumozó
  • *
Válasz #40 Dátum: 2011. Január 18. - 16:45:34
Ámen! Csak Istenben ny godjál meg lelkem.
Nincs senki jótevőm az Úron kívül. De Ő a Mindenben több, mint elegendő! Köszönöm drága mennyei édes Atyám, ogy ilyen áldott testvért adtál mellém, aki Tetőled szólja amit allanom kell. Gyógyítsd meg Úram testemet és lelkemet, és újjítsd meg bennem a szellememet, mert elestem, gyönge és szegény vagyok. Úram, dicsérlek Téged a mi Úr nk Jéz s Kriszt sban elvégzett  atalmas m nkádért, irgalmadnál csak a szereteteted nagyobb Úram! Ölelj át Jéz som szent kezeiddel és dicsőítsd meg magadat az életemben,  add irdessem fennszóval: áldott az én Istenem, az én Kősziklám, aki  atalmasat cselekedett velem. Ámen.

Ambr s testvérem, feltettem a leveleket a benti topicba, nagyon sokan örvendeznek a "visszatérésednek" és velem együtt várj k minden nap az újabb leveleket. Isten áldjon és óvjon és ragyogtassa meg orcáját terajtad. Ámen.

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #41 Dátum: 2011. Január 19. - 05:32:06
Január 19. Zsoltárok 105.

1. Magasztaljátok az Urat, hívjátok segítségül az ő nevét, hirdessétek a népek között az ő cselekedeteit!

Magasztallak Uram, segítségül hívom a te nevedet, hirdetem a te cselekedeteidet… amikor ezt kimondtam az imámban, eszembe jutott, hogy mit nem parancsol Isten: - Nem mondja, hogy gubózzam be, és várakozzam arra, hogy majd csak történik valami. Nem kíváncsi az én ötleteimre, tanácsaimra. – Olyan egyszerűen meghatározza a napomat, keljek fel, menjek, és hirdessem őt a népek között. Ennyi elég? Igen. Az ő kezében vannak a körülményeim is. Ő tudja, milyen veszélyek leselkednek rám, hiszen ő vezetett oda. Ő ismeri az ellenségeimet, hiszen őket is ő teremtette. Tisztában van a családommal, hiszen ő adta, és ő helyezett ide. Magasztaljam – ismerjem meg, mert ha nem tudok róla semmit, kit magasztalok? Hívjam segítségül az ő nevét – küldi a Szentlelkét, aki megnyitja az Igéjét, és erőt ad, és vezet a megszentelődés útján. Küzdeni fog helyettem, és megtart a népek között, megóv a veszedelemtől, leleplezi a hamisságokat – nekem már csak hirdetnem kell őt.

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #42 Dátum: 2011. Január 19. - 05:44:14
Kedves Nati, nagyon jó hír, hogy vannak még bent olyanok, akik szomjasak az Igére. Csak kérlek, hogy ahogyan Csaba is mondja, ne a postásra figyeljenek, hanem arra, aki küldte a postással a csomagot.  vmosoly9
Szívesen hallanék felőlük én is, köszöntöm és ölelem őket.

Nem elérhető SDG

• Kezdő fórumozó
  • *
Válasz #43 Dátum: 2011. Január 19. - 20:44:52
Több kollégánk/testvérünk már a testületnél, sok szeretett testvérünk már ny gdijas lett, azért kettőről - áromról még t dok konkrétan, ogy még jelen vannak, de már nem olyan beszélgetős a topic, csak olvassák általában, de nagy a látogatása, különösen a levelek natinak óta...

Ma egy csodálatos ajándékkal örvendeztetett meg engem az Úr, a topicban új tag jelentkezett, aki nagyon szereti az Úr Jéz st!

Nem elérhető Ambrus

• Moderátor
  • Aktív fórumozó
  • *
Válasz #44 Dátum: 2011. Január 20. - 05:32:43
Január 20. Zsoltárok 106.

1. Dicsérjétek az Urat. Magasztaljátok az Urat, mert jó; mert örökkévaló az ő kegyelme.

A bűn alá rekesztett ember az Isten által közölt fogalmat sem tudja jól érteni. A jó az Úr nem egyenlő azzal, hogy az Úrnak tetszik a bűnös ember, és mindent elnéz neki. Az, hogy még vagyunk, nem az Úr jósága miatt van, hanem azért, mert Fián, Jézus Krisztuson kitöltötte a haragját.  Csak Jézus Krisztusban vonatkozik ránk az örökkévaló kegyelem. Aki tagadja a Krisztust, azt nem védi senki. Ha odaáll majd a nagy fehér trón elé, igazságot kap majd, de az az igazság azt jelenti, hogy a bűn zsoldja a halál. Aki bűntelennek hiszi magát, az önmagában bízik, az igazságot kér önmagának. Meg fog lepődni, hogy egyetlen tette sincs elfelejtve. A bűnös kegyelemért könyörög, és ez az egyetlen esélye. Jó az Úr, mert ma még nyitva a lehetőség a bűnvallásra, és kegyelmet lehet kérni Krisztusban. A hitben járó ember fel tudja oldani önmagában azt a paradoxont, hogy tudja, semmi sem rajta múlik, mégis úgy cselekszik, mintha minden rajta múlna. Hirdetnünk kell ma is alkalmas és alkalmatlan időben Isten üzenetét.