Szerző Téma: Keresztyének betegségek idején  (Megtekintve 18260 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #30 Dátum: 2015. Március 17. - 09:32:21
Köszönjük szépen.

 :int



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2015. Március 17. - 21:00:32
A jó az, hogy a fiam eszik és iszik. Az viszont már nem jó, hogy csak sok unszolásra eszik, és úgy, hogy a párom kell kérje a személyzet segítségét. Ma nagyon szép idő volt Vásárhelyen. Ki tudtunk menni sétálni az udvarra. A szél viszont fújt és ezért jól fel kellett öltözni. Estére viszont nagyon lehűlt az idő. Mikor jöttem el tőlük kerestem a sapkámat, hogy tegyem fel, de nem találtam. Valakinek szüksége volt úgy látszik és elvette. Nem baj. Itthon van másik sapkám. Szép estét kívánok nektek!

 :int



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #32 Dátum: 2015. Március 17. - 21:14:00
Én is voltam bent Anyukámnál a kórházban. A kedve jó volt, délután kicsit rosszul érezte magát, talán a hirtelen meleg miatt. Azért ma is végigettük-ittuk a szokásos dolgokat, D, E, K, C-vitamin, Omega3 és az aszalványok, 1 liter folyadék.

Átmentem a régi kórterembe is, ahol Anyu korábban már feküdt, ott hét beteg van. Az egyik nénit különösen kedvelem, Alzheimer-kóros. Megjegyezte az arcom az idők során, de azt hiszi, hogy a rokona vagyok. Nem baj. Egy kicsit beszélgettem vele. Ismerem a lányait is, velük is összebarátkoztam már korábban, de most nem találtam ott őket. Még soha nem láttam ilyen gyengének a nénit, nagyon remegett. Elszomorodtam miatta.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2015. Március 17. - 21:20:26
Sajnos mindenki terhét nem vállalhatja át az ember. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #34 Dátum: 2015. Március 17. - 21:23:10
A kórház egy másik világ. Sok nyomorúságot lát az ember ott. A halállal is testközelből szembesülünk sokszor. Az jó Virág , hogy tudtál beszélgetni azzal a nénivel. Sokminden elszomorítja az embert ott benn. Itt ahol a feleségem és a fiam be vannak feküdve, annyi értelmi vagy testi fogyatékos kisgyerek vagy nagy gyerek van, hogy az ember szíve elszorul amikor látja őket és felkiált Istenhez enyhülésért. Nem könnyű ilyen helyen dolgozni. Mennyi szeretetre, türelemre, bölcsességre van szüksége a személyzetnek.




Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #35 Dátum: 2015. Március 17. - 21:37:17
Itt, a krónikus osztályon is sok mentális beteg van, legalább a betegek fele. A legtöbb beteg ágya le van rácsozva, Anyukámé is. Már a kórházi tartózkodás elejétől fogva sok nyomorúsággal találkoztam, némelyik nagyon megrendítő volt. Egy nagyon idős néni, akit épp lábamputációra vittek, később egy végstádiumú rákos hölggyel voltunk pár napig egy kórteremben. Az Anyukám mostani szobájában már ketten is meghaltak kb. egy hónapja. De időnként látom, hogy zárt kocsin visznek valakit másik kórteremből.

Három félelmem is elmúlt rögtön akkor, hogy Anyu a kórházban került - metrótól, egyedülléttől a lakásban, mások betegségének látványától. Isten meggyógyított, mással nem tudom magyarázni. De még csak nem is kértem. Nagyon örülök neki, mert ezekkel a fóbiákkal nem tudnék helytállni.

Kálmán, lehet, hogy furcsa, de szerintem jó lehet itt dolgozni. Ennek van értelme.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 17. - 21:40:36 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #36 Dátum: 2015. Március 17. - 21:38:50
Sajnos mindenki terhét nem vállalhatja át az ember. :szelid:

Persze, azt nem is. Csak sok minden megérinti az embert ott. df1

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2015. Március 17. - 21:48:08
Köszönjük Virág a beszámolódat. Isten sokszor szabadít meg minket valamiből úgy, hogy nem is kérjük tőle. Örvendek Virág , hogy félelmeidtől megszabadított. Van amikor én is félek a haláltól vagy emberektől. Én is Isten szabadítására szorulok. Van akiket Isten az ottani szolgálatra hív el, és az is ugyanolyan fontos mint más szolgálat. Az is nagyon hasznos szolgálat.



Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2015. Március 18. - 10:01:06
Igen, minden munkának és szolgálatnak megvan a maga szépsége.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #39 Dátum: 2015. Március 19. - 07:49:45
Ma is készülök bemenni meglátogatni a feleségem és a fiam. Tegnap is voltam benn náluk. Sokat sétáltam a fiammal. Volt sok látogatójuk. A fiam eszik de csak sok unszolásra és a személyzet segítségét kellett kérnie a feleségemnek. Kérlek, imádkozzatok azért is, hogy tudjuk itthon etetni mi is és hogy fogadja el tőlünk is. Holnap engedik haza őket.



Nem elérhető Irma

  • Diakónus
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4262
  • Nem: Nő
Válasz #40 Dátum: 2015. Március 19. - 16:46:34
Kedves Kálmán testvérem!

Isten erősítsen a megpróbáltatás idején, Ő azt igérte, hogy nem próbál erőn felül. Legyen ez a támaszod, hogy a kimenekedés útját is az Úr adja. Hiszem, hogy Ő ott van a feleséged és a fiad mellett. Erős torony az Úr Neve, biztos oltalom a próbák idején. Terjessze ki  rátok az Úr az Ő kegyelmét, és irgalmasságát.
Imádkozni fogok értetek.

 amen2



Nem elérhető Kálmán

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 13596
  • Nem: Férfi
Válasz #41 Dátum: 2015. Március 19. - 20:55:42
Ámen. Köszönjük szépen.




Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #42 Dátum: 2015. Április 03. - 06:59:21
Tegnap hazajöttünk Anyukámmal a kórházból, 4 és fél hónap után. Anyukám jól van, jó kedélyű, nem zavarta össze a változás, amitől tartottam egy kicsit.

 :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #43 Dátum: 2015. Április 03. - 08:25:33
Jó reggelt mindenkinek!Örülök kedves Virág hogy végre együtt lehettek Édesanyáddal.A Te szeretteljes gondozásod  bi ztos jó hatással lesz Édesanyádra! :2smitten:



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #44 Dátum: 2015. Április 03. - 12:45:24
szivetadja O0

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13