Szerző Téma: Ökumenizmus  (Megtekintve 10113 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Dátum: 2011. Január 06. - 11:23:04
Sokat agyaltam rajta az elmúlt napokban, hogy mit nevezhetünk ökumenizmusnak.
Talán azt, ha a testvérek felekezeti hovatartozástól függetlenűl, közössen dícsőítik Istent?
Nem!
Az ökumenizmus egy olyan humánus alapokra épűlő közösség vállalás, amely az igazságot háttérbe szórítja az emberi szeretettel és látszólagos békességgel  szemben, az egység látszatának fenntartása érdekében.
Az ökumenizmus tulajdonképpen nem más, mint Krisztus testének meghamisítása, egy hamisságra épűlő szeretet-mámor állapotban...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 06. - 16:50:04 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #1 Dátum: 2011. Január 06. - 12:33:41
Kedves Csaba!Tiszteletben tartom a véleményedet de,a mai világban ahol ember az embernek gyilkosa,ahol nagyon kevés embert érdekli hogy mi lesz a másikak és sorolhatnám tovább,en szerintem nem olyan rossz dolog ez.Te biztosan megtudod ezt cáfolni ezt igei idézetekkek,és az ige az iránymutato.Mikor látjuk hogy fogy a keresztény növekszik a budhitmus,a mohamedán stb.össze kellenne tartani a keresztenyeket.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #2 Dátum: 2011. Január 06. - 13:05:04
József tesóm nem cáfolom meg a szavaidat, mert látszólag ez az ökumenizmus mozgatórugója!
Amikor a katólikus pap a református templomban misézik, akkor ez a szeretet írányából nézve teljesen biblikusnak is tünhetne! Csak elfelejtjük azt az apróságot, hogy 400 évvel ezelőtt a reformátorok Isten IRÁNTI SZERETETBŐL, az életüket áldozták azért, hogy a Református templomokban Biblikus módon imádhassák az Istent! A tévelygésekből van mód a megtérésre a VÁLASZTOTTAK számára, jó bizonyíték erre Luther Márton élete, aki katolikus pap volt, de reformátorrá vált!
Krisztus testét nem az teszi egységessé, hogy összemosodik a sötétséggel és a hamissággal, hanem hogy elhatárolodik tőle: "Mert mi köze a világosságnak a sötétséghez...?"
Gondolj csak bele:
Kedves lenne az Úr előtt szerinted, hogy a Tőle kapott világosságod ellenére, a keresztyén összefogás nevében Máriához imádkoznál a katolikus testvérekkel együtt?
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 06. - 13:08:34 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #3 Dátum: 2011. Január 06. - 13:18:03
Természetesen nem,ezert nem lehet az egeszet bibliai alapra helyezni.De én az első lépesnek tekintem



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #4 Dátum: 2011. Január 06. - 13:41:51
Ne haragudj, de ezt most nem értem!

Ha azt gondolod, hogy az ökumenikus összefogások Krisztusért történnek a pogánysággal szemben, akkor nagyot tévedtsz testvérem!
Tudnod kell, hogy az ökumenizmus "zászlóshajója" a Római Katólikus Egyház! Ő nyújt békejobbot a tolerancia és a "szeressük egymást gyerekek"-ideológiájának nevében az Iszlámnak, a Buddhizmusnak és a keresztyén felekezeteknek!
Róla beszél a Jelenések könyve szellemi értelemben "Nagy Babilonként", "parázna asszonyként". Akik "nem fútnak ki belőle", azoknak nem mondja az Úr: "Fússatok ki belőle én népem!"
Az ökomenizmus testvérem nem valami jónak, hanem az antikrisztusi kornak az előképe!
"Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. És ezeket kerűld."
2Tim.3:5
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 06. - 14:03:10 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #5 Dátum: 2011. Január 06. - 13:55:33
Valahol tényleg borzasztó a keresztyénségnek ez a szétszakadozottsága. Nem természetes. Sőt kimondottan természetellenes. Az Úr Jézus azt (is) mondta, hogy arról ismernek meg minket, ha szeretjük egymást. Ennek ma valóban nagyon kevés nyomát lehet megtalálni. Mert vagy a marakodás látszik a keresztyénségben belül, vagy az igazság- és önfeladás árán létrejött szövetségkötések.

Próbáljuk meg talán két vonalon tárgyalni a témát. Beszélhetnénk az igaz (és egyetlen) Egyházról, és arról, ami nem az, de annak mutatkozik, és hogy ezt a kettőt miért nem szabad összekeverni. Másodsorban, hogy hogyan tudunk különbséget tenni az igaz és a hamis keresztyén között. Kell-e, feladatunk-e ez? Hogyan viszonyuljunk az egyikhez és hogyan a másikhoz?

Illetve lehet más szempontok alapján is, én csak úgy vettem észre, hogy József inkább az általános szeretetparancsolat felől nézi a kérdést, míg Csaba az igaz és hamis Egyház fogalma felől.

 :2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 06. - 14:01:15 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető b urian jozsef

  • nagypapa
  • Diakónus
  • Törzstag
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Nem: Férfi
Válasz #6 Dátum: 2011. Január 06. - 14:40:07
Ezert szeretlek beneteket!Én lebontva ezt a kerdést inkább csak arra gondoltam,hogy a mi falunkban-most is lesz-csak a kereszteny egyhazak ugyminntKatolikus
                                                                Görög
                                                                 Református
 Akik valják Jézust megvaltonak,vannak együtt.ES ha en elmegyek akkor meg nem fogok Máriahoz imadkozni.ES nalunk ,megfigyeltem nem beszelnek inkább csak a megváltasrol,es Jézus Krisztusról.
Az iszlám és budhista tanok stb nemigazan tartoznak a mi helyi ökonomikus képünkbe.Persze nem vitatatom hogy a katolikusok milyen elveket valanak.Azt hiszem az meglátasomat Virág jol latja.Ez nem azt jelenti kedves CSaba hogy nincs igazad! :2smitten: :2smitten: vint



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #7 Dátum: 2011. Január 06. - 16:05:31
Kedves József, csak nagyon röviden, majd valamikor írok bővebben is: Csak arra gondolj, ha te ott megjelensz, és meglát téged egy hitben nagyon gyenge valaki, vagy aki éppen kereső, mit mond? Józsefről tudom, hogy református, ő ott van a katolikusokkal együtt - akkor nincs is abban semmi baj. Ezt nevezik "rossz bizonyságnak".
Isten nagyon nagyon sokszor bebizonyította, hogy nem tűr ökumenét, és aki a szeretetre hivatkozik az okumenével, az hamis szeretetet hirdet. Jézus ilyet soha nem tanított. Ahogy Csaba mondja, ezért máglyára küldtek nagyon sok reformátort - ha mi pedig ezt figyelmen kívül hagyjuk - eláruljuk Istent. A katolikus pápa elfelejt a Tridenti zsinatról beszélni az ökumenizmussal kapcsolatban, ahol valami 50-60 esetben mondják ki, hogy átkozott legyen (anathema sit) aki nem azt vallja, amit ők. Minden átok a reformátusokra vonatkozik. Erről valahogy csend van. Náluk az a megtérés, hogy valaki visszatér a katolikus egyházba, ezt hirdetik. Brazíliában egyezséget kötött a református és a katolikus egyház, hogy megengedik egymáshoz a közeledést, mégpedig: A katolikusok megengedik, hogy a reformátusok visszatérjenek bűnbánattal a katolicizmusba, a reformátusok pedig nem szólnak a katolicizmus ellen. Szép egyesség? A bálványimádás miatt egész Izraelt szétszórta az Isten, Magyarország nyögi a mai napig a "Mária országa" titulust, és ajánlom, olvasd el a Heidelbergi káté 80. pontját. Most hirtelen ennyit - NINCS KÖZÖSSÉGÜNK A HAMIS VALLÁSOKKAL! Megtérhet ott is valaki, de az nem marad meg benne - vagy nem tért meg. vint



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #8 Dátum: 2011. Január 06. - 16:09:55
Kedves Virág, csak táviratilag: A keresztyénség nincs széttöredezve. Az egységes. A Krisztus Egyházát ember nem tudja széttörni. Az nem töredezés, hogy a bizánci és a római katolikusok, vagy a pravoszlávok kölcsönösen kiátkozták egymást - közük nincs a keresztyénséghez.  Az, hogy az egyházakban bent van egy csomó pogány, és egymással veszekednek - semmi köze a keresztyénséghez. Ha így nézzük a kérdést, akkor más cím alatt lehet beszélgetni erről, mondjuk - "önmagukat keresztényeknek kikiáltók közötti együttműködési lehetőség" - ebben már van ökumenizmus.  :int
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 06. - 18:18:59 írta Ambrus »



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #9 Dátum: 2011. Január 06. - 17:13:01
Virágot régebb óta ismerve én úgy gondolom, hogy a keresztyénségen belűli viszályok alatt azt értette, amikor a testvérek másodlagos teológiai kérdések miatt fordúlnak szembe egymással.
Például nincs jogom azt mondani egy baptista testvérnek, aki Krisztusnak odaszánt életet él, hogy nem képezi Krisztus testét csak azért, mert nem érti az eleve elrendelést.
Én sem veszem túlzottan jó néven, ha a katólikus egyházban, ka tólikus módon kiszolgáltatott keresztségemhez való ragaszkodásom, Jézus iránti engedetlenségként emlegetik a részemről...
Valóban vannak széthúzások Krisztus testében, s ennek van egy "emberi rendezést" megkívánó oldala is.
Magát az egyházat 100%-os biztonsággal az Úr Jézus Krisztus fogja megtisztítani, de a szemmel láthatóan oda nem illő elemekkel nem szabad  közösséget vállalni!

Én hiszem, hogy akit az Úr megváltott, azt folyamatosan formálja az élete során, s ezt nem össze-vissza, hanem egy jól látható irányba teszi. Tehát ha már valaki világosságot kapott arra, hogy pl. helytelen azt alámeríteni, akit már megkereszteltek, akkor a szeretet nevében sem csatlakozhat egy ilyen gyakorlathoz stb., vagy közösséghez...
:2smitten:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 06. - 17:20:49 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #10 Dátum: 2011. Január 06. - 18:29:45
Igen, én is gondolom, hogy Virág hogyan érthette, csak próbálom érzékeltetni, hogy egyáltalán nem erről van szó, amit itt a fejekbe sulykolnak évtizedek óta.

A hamis szeretetről - miről beszélek? Ki lehet próbálni. Oda kell menni akármelyik plébánoshoz, egy bibliával a kézben, és megkérni arra, hogy a biblia tanítása alapján fejezze be az áldozás tovább folytatását, és fejezze be a szentek imádatát, a faragott képek előtti letérdelést, keresztvetést, a bálványszobrok tiszteletést, stb. Kíváncsi leszek, hogy a szeretetet fogja-e hirdetni, vagy azt mondja, hogy ördögfajzat vagy és átkozott? De nem kell a plébánoshoz menni, hanem nagy nagy szeretettel szólni valamelyik jó ismerősnek, aki meggyőződéses katolikus, és elmagyarázni neki, hogy testvér, ne menj a misére, ne áldozz, mert az bálványimádás, és Isten kijelentette, hogy nem megy be bálványimádó a mennybe. Ha valóban keresztyén, akkor nem megsértődik, hanem elgondolkodik azon, amit mondtál, és engedelmeskedni fog előbb utóbb az Igének. Az ökumené csakis eddig terjed ki, szabad a tévelygőket tanítani, feddni, hívni - de azt, hogy mert szeretem, akkor bemegyek vele misére - semmiképpen sem!
Akkor ha valaki a szakadékba ugrik, szeretetből ugorjak én is - ne pedig figyelmeztessem, és mindent elkövessek, hogy ne essen le ő sem?
Ez a szeretet, ha annyira szeretem őt, hogy felvállalom érte a konfliktust is, a sértődést is, de akkor is hívogatom onnan kifelé. Ami ma folyik ökumenikus alkalom címszó alatt, az nem erről szól, hanem szeressük egymást, a szeretet sokmindent elfedez - Jézus mindig nevén nevezte a bűnt, szeretetből soha nem fedezte el.
A következő hozzászólásomba beteszem a szeparációs Igéket - mert ugye mindig azt mondják, a bálványimádás tiltása az olyan ószövetségi valami, ma már más idők járnek. Kérdezem, ha Isten megparancsol valamit, akkor  hozzáteszi-e, hogy "amennyiben valaki meg tudja magyarázni, hogy miért ne, akkor nem kell betartani"?
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 06. - 18:35:21 írta Ambrus »



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #11 Dátum: 2011. Január 06. - 18:32:28
Szeretném, hogy ha valakit komolyan érdekel az ökumenikus téma, akkor olvassa el figyelmesen ezeket az Igéket, és próbálja értelmezni önmagának az ökumené szempontjából, én nem is magyarázom el, nem akarok befolyásolni senkit sem:

Szeparációs Igék:
2.Kor.6.
14. Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel?
  15. És mi egyezsége Krisztusnak Béliállal? vagy mi köze hívőnek hitetlenhez?
  16. Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, a mint az Isten mondotta: Lakozom bennök és közöttük járok; és leszek nékik Istenök, és ők én népem lesznek.
  17. Annakokáért menjetek ki közülök, és szakadjatok el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek; és én magamhoz fogadlak titeket,

Róma 16,
17. Kérlek pedig titeket atyámfiai, vigyázzatok azokra, a kik szakadásokat és botránkozásokat okoznak a tudomány körül, melyet tanultatok; és azoktól hajoljatok el.

Filippi 3
18. Mert sokan járnak másképen, kik felől sokszor mondtam néktek, most pedig sírva is mondom, hogy a Krisztus keresztjének ellenségei;
Gal.1
8. De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, legyen átok.
2János
6. És ez a szeretet, hogy járjunk az ő parancsolatai szerint. Ez a parancsolat, a mint kezdettől fogva hallottátok, hogy abban járjatok.
  7. Mert sok hitető jött e világra, a kik nem vallják a Jézust testben megjelent Krisztusnak. Ez a hitető és az antikrisztus.
  8. Vigyázzatok magatokra, hogy el ne veszítsük, a mit munkáltunk, hanem teljes jutalmat nyerjünk.
  9. A ki félrelép és nem marad meg a Krisztus tudománya mellett, annak egynek sincs Istene. A ki megmarad a Krisztus tudománya mellett, mind az Atya, mind a Fiú az övé.
  10. Ha valaki elmegy hozzátok és nem ezt a tudományt viszi, ne fogadjátok azt be házatokba, és azt ne köszöntsétek;
  11. Mert a ki köszönti azt, részes annak gonosz cselekedeteiben.
1Timóteus 4.
1.   A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén.
7. A szentségtelen és vénasszonyos meséket pedig eltávoztasd. Hanem gyakorold magadat a kegyességre:

1Tim.6
3.Ha valaki másképen tanít, és nem követi a mi Urunk Jézus Krisztus egészséges beszédeit és a kegyesség szerint való tudományt,
  4. Az felfuvalkodott, a ki semmit sem ért, hanem vitatkozásokban és szóharczokban szenved, a melyekből származik irígység, viszálykodás, káromlások, rosszakaratú gyanúsítások,
  5. Megbomlott elméjű és az igazságtól megfosztott embereknek hiábavaló torzsalkodásai a kik az istenfélelmet nyerekedésnek tekintik. Azoktól, a kik ilyenek, eltávozzál.
2.Tim- 2
16. A szentségtelen üres lármákat pedig kerüld, mert mind nagyobb istentelenségre növekednek.
  17. És az ő beszédök mint a rákfekély terjed; közülök való Himenéus és Filétus.
  18. A kik az igazság mellől eltévelyedtek, azt mondván, hogy a feltámadás már megtörtént, és feldúlják némelyeknek a hitét.
  19. Mindazáltal megáll az Istennek erős fundamentoma, melynek pecséte ez: Ismeri az Úr az övéit; és: Álljon el a hamisságtól minden, a ki Krisztus nevét vallja.
  20. Nagy házban pedig nemcsak arany- és ezüstedények vannak, hanem fából és cserépből valók is; és azok közül némelyek tisztességre, némelyek pedig gyalázatra valók.
  21. Ha tehát valaki magát ezektől tisztán tartja, tisztességre való edény lesz, megszentelt, és hasznos a gazdának, minden jó cselekedetre alkalmas.
Ef.5 ; 11. És ne legyen közösségtek a sötétségnek gyümölcstelen cselekedeteivel, hanem inkább meg is feddjétek azokat;

2Thessz 3;  6. A mi Urunk Jézus Krisztus nevében pedig, rendeljük néktek, atyámfiai, hogy vonjátok el magatokat minden atyafitól, a ki rendetlenül él, és nem ama utasítás szerint, a melyet mi tőlünk kapott.
14. Ha pedig valaki nem engedelmeskedik a mi levél által való beszédünknek, azt jegyezzétek meg; és ne társalkodjatok vele, hogy megszégyenüljön.
  15. De ne tartsátok ellenségnek, hanem intsétek, mint atyafit.
1Kor.5; 9. Azt írtam néktek ama levelemben, hogy paráznákkal ne társalkodjatok.
  10. De nem általában e világ paráznáival, vagy csalóival, vagy ragadozóival, vagy bálványimádóival; mert hiszen így ki kellene e világból mennetek.
  11. Most azért azt írom néktek, hogy ne társalkodjatok azzal, ha valaki atyafi létére parázna, vagy csaló, vagy bálványimádó, vagy szidalmazó, vagy részeges, vagy ragadozó. Az ilyennel még együtt se egyetek.
  12. Mert mi közöm ahhoz, hogy a kívülvalókról is ítéletet tegyek? avagy ti nem a belüllévők fölött tesztek-é ítéletet?



Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #12 Dátum: 2011. Január 06. - 18:41:11
Ha csak ennyit olvasok el a bibliából, és nem nézem a biblia folyamatosságát a tanításaiban, akkor is meg tudom ebből állapítani, hogy: nem megyek be ökumenikus alkalomra, ahol olyanok vannak, akik elferdítik azt a tudományt, amit Jézus tanított, nem engedem be a gyülekezetbe, sem a házamba az ilyen tanítót, nem is köszöntöm. A halottkultuszt űző ember tisztátalan, vele még kezet sem fogok, ha tudom róla.
Mit kell tennem akkor az egyszerű hívőkkel, mondjuk aki katolikus: Nem tekintem ellenségemnek, de feddem, hívom, tanítom - ha nem hallgat rám, elkülönülök tőle. Nem elítélem, mert ahhoz nincs jogom.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #13 Dátum: 2011. Január 06. - 18:46:39
Teljesen egyetértek az igével, s ezért Veled is Ambrus tesó!
A minap éppen ezen  igei álláspont mellett érvelve váltam nem kivánatos, "kardot és buzogányt" viselő testvérré, alkalmatlan a szelidségre, alázatosságra és Krisztus szeretetének képviseletére...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 06. - 19:07:04 írta Virág »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Ambrus

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 268
  • Nem: Férfi
Válasz #14 Dátum: 2011. Január 06. - 18:52:47
Azt szokták mondani: Közös az Isten. - Erre azt mondom, nekünk nincs közös Istenképünk velük:
Mi nem olyan Atyát ismerünk, akihez ha menni akarunk, a Szűz Mária közbenjárására van szükség. Nem ismerünk olyan Fiút, akinek az áldozata és ezzel a megváltása annyira tökéletlen volt, hogy azt mise celebrálásával nekünk folytonosan ismételnünk kell és kiegészítenünk. Nem ismerünk olyan Szentlelket, amelyet egy ember püspök ráleheléssel át tud adni egy másik embernek.

Nincs olyan Istenképünk, aki a prófétáját úgy kényszerítette egy szentkönyve megírására, hogy egy barlangban fojtogatta, kényszerítette, majd utána arra biztatta a prófétáját, hogy gyermeklányok garmadáját rontson meg. Főleg olyan Istenünk nincs, aki értelmetlen zagyvaságot írat meg.

Nincs közösségünk olyannal, aki tagadja Jézus Krisztust, hogy ő a földön emberi testben megjelent Isten, aki elvégezte a megváltást, nincs közösségünk, sem közös alkalmunk, sem semmilyen közös dolgunk azokkal, akik annyira tagadják Jézus Krisztust, hogy még a nevének kiejtését is kerülik és tiltják.

Nincs semmilyen dolgunk semmiféle Buddhával, Sívával, sem boszorkányhívőkkel, sem táltosokkal, jövendőmondókkal, varázslókkal, sem olyanokkal, akik ezeknek tévészereplést biztosítanak.

Dolgunk van mindazokkal, akik hajlamosak őszintén bűnbánattal megvallani Jézus Krisztusnak, hogy ezen közösségekhez tartozott, és kijönnek onnan, és elfogadják Uruknak Jézus Krisztust. Velük viszont nem kell ökumené, mert ha ezt megteszik, egy testhez tartozunk, amihez nem kell semmiféle Chartát aláírnunk.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 06. - 18:57:59 írta Ambrus »