Szerző Téma: Aki kér tőled, annak adj!?  (Megtekintve 16909 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 745
  • Nem: Férfi
Válasz #60 Dátum: 2023. Április 19. - 09:41:57

Sziasztok!   vint

Pár napja eszembe jutott a téma-adó Ige, és gondolkodtam rajta.
Most eszembe jutott, hogy van ilyen témánk a fórumon, és megkerestem, átolvastam, és úgy tűnik, alátámasztják a hozzászólások azt, ami eszembe jutott ezzel az Igével kapcsolatban.

Megnéztem pár utalást, meg ami eszembe jutott Ige a témával kapcsolatban, és arra jutottam, hogy nem pénz kölcsönkérés-adás a lényege az adásnak, hanem az élethez való szükségek.
Eszembe jutottak Jézus szavai, amikor arról beszél, hogy amikor enni, inni adtak valaki rászorulónak, vagy ruhát adtak neki, akkor Jézusnak adtak.
Aztán Jakab apostol szavai, amikor arról ír, hogy ha mezítelen, ha éhes, ha szomjas egy testvér, akkor azon kell segíteni, hogy ne legyenek ilyen alap hiányai, adni kell neki.
Abban az időben a pénz nem is játszott akkora szerepet az emberek között, mint manapság.

A Lukács 11,1-13; -ban van egy eset, amikor valaki kenyeret kér kölcsön.

Az 5Mózes 15-ben is van szó a kölcsönről, adásról, és az is termény, jószág, ilyenek.

Ahogy látom, inkább ilyen kölcsönadásról van szó.

Pénzt kölcsön adni nem jó, mert azt nehezebb odaadni, visszaadni.

Ha lisztet, cukrot, zsírt, vagy egy ruhadarabot adunk kölcsön, és nem kapjuk vissza, az nem okoz olyan problémát, mintha pénzről lenne szó.

Mit gondoltok?   :morfondirozik:

Szia Kamilla!

Én úgy gondolom, mindent meg kell tennünk, amivel jót teszünk. Ha jót teszünk vele, pénzt kell kölcsönadnunk, vagy ételt, vagy bármit.
A kérdés ezt követően az, hogy mi emberileg tudjuk-e, hogy mikor mivel teszünk jót.
Szerintem a legtöbbször nem.
Ilyenkor Isten akaratát kell keresnünk és megtennünk, a legjobb tudásunk szerint. Tőle kell bölcsességet kérnünk, hogy mit
tegyünk egy-egy ilyen élethelyzetben, és tiszta szívvel megtenni, ami szerintünk az Ő akarata.
Ha úgy érezzük, nem mond semmit, akkor szerintem adnunk kell.
Az adás a kérőnek, az az ALAPSZABÁLY. Kivéve, ha Isten, vagy az Istentől kapott bölcsességünk, (az újjáteremtett szívünk/szellemünk?) jelzi, hogy  most ne adjunk, mert nem teszünk vele jót.   Mert a nem Istentől származó adással, adakozással rosszat is lehet tenni. (Lásd. pl. fegyverszállítmányok).
Minden cselekedet, amelynek a forrás nem Isten, szükségképpen gonosz.
A forrással (Istennel) kell kapcsolatban és összhangban lennünk ahhoz, hogy VALÓDI jó dolgokat tehessünk.
Nélküle, csupán emberi gondolatokkal ez lehetetlen.

"És az a kenet, amelyet ti kaptatok tőle, bennetek marad, és [így] nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; hanem amint az a kenet megtanít titeket mindenre, úgy igaz [is] az és nem hazugság, és amiként megtanított titeket, úgy maradjatok ő benne" .  (1 János 2:27 HUN)

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #61 Dátum: 2023. Április 19. - 10:09:24

Szia Lucius!

Én csak a Biblia alapján írtam, ami ember-ember kapcsolatában ír.
Nem politika, fegyverek, nem is értem, hogy kerül ez ide, amit írtál, bocsi.
Fegyverszállítmány, mint adakozás... kölcsön kérés   nerd

Nekem ezek tűnnek emberi gondolatoknak, már megbocsáss.

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #62 Dátum: 2023. Április 19. - 10:11:19
Egyetértek, Kamilla!

Ha egy picit racionálisan
közelítem meg a témát:az élelem, és a ruházat ára emelkedik, a forint árfolyama meg csökken.  :cool

Igen Zsotza   :)

Ráadásul olyan idők jönnek, ahogy így elnézem, hogy nagyobb szükség lesz élelemre, mint pénzre, amit ugye, nem lehet megenni.

   ;)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Lucius

  • újjászületett hívő testvér
  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 745
  • Nem: Férfi
Válasz #63 Dátum: 2023. Április 19. - 11:50:15

Szia Lucius!

Én csak a Biblia alapján írtam, ami ember-ember kapcsolatában ír.
Nem politika, fegyverek, nem is értem, hogy kerül ez ide, amit írtál, bocsi.
Fegyverszállítmány, mint adakozás... kölcsön kérés   nerd

Nekem ezek tűnnek emberi gondolatoknak, már megbocsáss.

Megbocsátok, de nem értek egyet azzal, ha azt gondolod, csak akkor kell adnod, ha ételt kérnek tőled. A biblia szerint adnod kell, bármit is kérnek tőled, ha ezzel jót teszel. Ha Istentől kérsz ehhez bölcsességet és tanácsot, akkor Ő figyelembe veszi a dolog rövid és hosszú távú következményeit rád és arra nézve is, aki tőled kér,  és olyan választ ad, ami a legjobb a számodra, mint adakozó számára hosszú távon is. Mert pillanatnyilag lehet, hogy kevesebbed lesz, ha adsz, de összességében, hosszú távon lehet, hogy az adással jársz a legjobban. Éppen így, ha úgy adsz, hogy az nincs Istennel összhangban, azzal csak kárt okozol magadnak és másoknak is. A merev szabályok helyett, amit felállítunk magunknak, és másoknak? sokkal bölcsebb, ha együtt járunk és élünk Istennel, és folyamatosan Tőle vesszük el, hogy mikor mit tegyünk, mikor mi a szeretet.

Az Úr a mi igazságunk...


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3291
  • Nem: Férfi
Válasz #64 Dátum: 2023. Április 20. - 21:39:38
Ssia Kamilla.

A kölcsönadással kapccsolatban, csak annyit szeretnék hozzáfűzni, jó ha tudunk kölcsön adni, persze ha van miből. Ugyanakkor az ige arra is buzdít, hogy tudjunk úgy adni, hogy ne várjuk azt vissza.

Mt.5.42​A ki tőled kér, adj néki; és a ki tőled kölcsön akar kérni, el ne fordulj attól.

Luk.6.34​És ha csak azoknak adtok kölcsönt, a kiktől reménylitek, hogy visszakapjátok, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is adnak kölcsönt a bűnösöknek, hogy ugyanannyit kapjanak vissza.

35​Hanem szeressétek ellenségeiteket, és jól tegyetek, és adjatok kölcsönt, semmit érte nem várván; és a ti jutalmatok sok lesz, és ama magasságos Istennek fiai lesztek: mert ő jóltévő a háládatlanokkal és gonoszokkal.

 

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.