Szerző Téma: Lehet-e kenyérkéregető egy hívő?  (Megtekintve 43024 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #15 Dátum: 2016. Január 03. - 14:20:39
[valasz author=Zoltan link=topic=28.msg73514#msg73514 date=1451824799]

[/valasz]

Igen, részben   félreértettelek! irulpirul

Az állam feladatait is Isten határozza meg, a társadalmi rend fent tartása mellett még egy csomó feladatai is vannak  A hitem keresztyén, az állampolgárságom magyar, biztos érted mit akarok ezzel mondani.


'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #16 Dátum: 2016. Január 03. - 14:25:24
Még csak ennyit tennék hozzá:

A  2Kor.8 9-15 rész alapján Isten azzal gondoskodik, hogy ad gazdagokat, vagy gazdagságot bőséget egyeseknek, vagy éppen egy közösségnek, és ezt nem azért teszi, hogy azok esztelenűl éljenek vele, vagy dőzsőljenek, herdáljanak, hanem éppen azért, hogy az ő bőségük pótolja a szükölködők szgénységét, akár egyénekről akár egy egész közösségről van szó.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #17 Dátum: 2016. Január 03. - 14:46:55
Ebben teljesen egyetértünk Zoli!
Nem a Bibliát és Isten ígéreteit akartam pellengérre állítani, mégha úgyis tűnt.
Csupán arról volt szó részemről, hogy ha nem stimmel az ige meg a valóság, akkor ott valami nem kerek!
Dávid szavait nem lehet általános dogmának tekinteni úgy, minthogy Jézus a Krisztus.
Ebben a történelmi korban sok minden hiányzik ahhoz, hogy az igaz gyermeke ne váljon koldussá stb. a hiány pedig nem Isten oldalán, hanem az emberi oldalon keletkezett, szinte már az Újszövetség keletkezésével együtt.
:szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4591
  • Nem: Nő
Válasz #18 Dátum: 2016. Január 03. - 17:57:21
Köszönöm szépen a sok választ, és az értékes beszélgetést, ami kialakult.

Idézetet írta: Pacific
Isten szerelmétől ezek nem választhatnak el bennünket. Tudom, hogy a nyugati elkényelmesedett kereszténységnek ez az egyik legkeményebb üzenet, mert nincsenek felkészülve az ilyen dolgokra. Pedig ideje lenne. Európa az elmúlt évtizedben folyamatosan kiépítette keresztényellenes kommunikációját és propagandáját. Ilyen dolgok mindíg a keresztény üldözések előtt vannak. Jelenleg a következő fázisban a felelősség kérdése kerül elő. Vagyis Európa minden bajáért, a keresztény értékek és utána az ezt képviselő személyek lesznek a felelősek.
Pontosan ezért a legutóbbi gyülekezeti szolgálataimban beszéltem erről az opcióról, és arról hogyan várjuk ezt az időszakot.
Ez egy fontos és érdekes téma.

Idézetet írta: Zoltán
Meglátásom szerint a szegénység és a koldusság vagy kenyérkregetés között különbség van.

 :like:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5870
  • Nem: Nő
Válasz #19 Dátum: 2016. Január 04. - 11:58:50
Én úgy látom, hogy elsősorban Isten a testvérekre bízta a testvéreket, és nem az álamra, és az álami intézményekre.

Hát igen..

Gal 6:9  A jótevésben pedig meg ne restüljünk, mert a maga idejében aratunk majd, ha el nem lankadunk.
Gal 6:10  Azért amíg időnk van, tegyünk jót mindenkivel, kiváltképpen pedig azokkal, akik hozzátartozóink a hitben.


Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #20 Dátum: 2016. Január 04. - 16:04:16
Ne haragudjatok, de én csupán a hazai viszonyokat ismerem.
Bocsi, de sehol sincs a keresztyén jócselekedetek aránya ahhoz, amit ma még a rosszúl műkődő, megszaggatott állami szociálisháló biztosít.
Ideje lenne már leereszkedni a keresztyén mesékből a realitás szűrke és hétköznapi talajára.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4591
  • Nem: Nő
Válasz #21 Dátum: 2016. Január 04. - 17:00:07
Szerintem egyrészt tényleg szégyene a hívőknek, ha mellettük egy testvérük koldusbotra jut. Másrészt elsősorban Istentől várom a segítséget, és van hogy hívőkön keresztül, van hogy nem hívőkön, van hogy az államon keresztül érkezik a segítsége.

Elnézést kérek, ha megbotránkoztató lesz a következő gondolatom: szerintem, ha egy igaz hívő éhezik, az Istenre is szégyent hoz (kivéve, ha küldetésben van az adott hívő). Úgy értem, hogy kívülállók számára ez jogos(?) kérdés lehet, hogy hol van az ő Istene? Isten dicsőségét csorbíthatja egy hívő szélsőséges nélkülözése mások szemében.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 04. - 17:03:25 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #22 Dátum: 2016. Január 04. - 17:25:20
Szerintem a világiak azt sem hiszik el, ha Isten egy hívőt szélsőséges módon megáld. Nem kezdik el Isten nevét magasztalni, ha egy keresztyénnek jól megy a sora. Persze biztosan szívesen fikázzák a hívő embert, ha szenved: "Hol van a te Istened?!"  A kérdés számomra az, hogy érdekli-e erről Istent a hitetlen véleménye...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4591
  • Nem: Nő
Válasz #23 Dátum: 2016. Január 04. - 17:33:13
A véleményük nem érdekli valószínűleg, mégis a dicsősége védelmében (és főleg szeretetből) gondoskodik az övéiről, szerintem.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #24 Dátum: 2016. Január 04. - 17:52:57
Bennem felmerűl ennek a Jóbnak az esete. Vajon mi dicsőítette jobban Isten, amikor elhalmozta minden földi jóval, vagy amikor az emberileg szinte felfoghatatlan nyomorúsága közepén így szól: "Az Úr adta, az Úr elvette, az Úrnak neve legyen áldott!"

Eszembe jut a tegnapi politikai topickos hölgy esete, amikor a nyomorúsága közepette is ki tudta jelenteni: "Szeretem a Jóistent, mert..." Ez jelent-e vajon Istennek igazi dicsőséget?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4591
  • Nem: Nő
Válasz #25 Dátum: 2016. Január 04. - 18:02:44
Jób esetében az egy próba volt. Mindenképpen Isten dicsőségét szolgálta, ahogyan az az ember viselte a nyomorúságát.

Mégis úgy érzem, hogy egy kolduló hívő szégyen Isten nevére.

Az említett hölgy esete engem elborzaszt, és megbotránkoztat. Nem tölt el csodálattal. Az hogy egy hívő kukákból gyűjtögessen, ez számomra nem a szükségek betöltése.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #26 Dátum: 2016. Január 04. - 18:08:16
[valasz author=Virág link=topic=28.msg73560#msg73560 date=1451926964]

[/valasz]
Isten adott gyülekezetet, szociálishálóval rendelkező társadalmi rendet. Szarul működnek, ez Isten szégyene, vagy az embereké?

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4591
  • Nem: Nő
Válasz #27 Dátum: 2016. Január 04. - 18:11:44
Az az embereké.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #28 Dátum: 2016. Január 04. - 18:16:28
:like:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #29 Dátum: 2016. Január 04. - 21:14:20
Sokat gondolkoztam ezen a témán.
Egyet értek veled virág. S megvagyok vagyok győződve, hogy lehet, sőt kell hittel támaszkodni Jézus szavaira. Isten gondoskodik az övéiről és kirendeli számukra azt amire szükségük van, (nem többet és nem kevesebbet), akár hitetlenek, akár hívők,  akár az állam által.
Isten nem hazudik, ő betartja és megtartja ígéretét, még akkor is ha ez néha a megengedett próbák által úgy tűnik, hogy Ő azt nem tette.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.