Szerző Téma: Lehet-e kenyérkéregető egy hívő?  (Megtekintve 43025 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4591
  • Nem: Nő
Válasz #30 Dátum: 2016. Január 05. - 10:51:22
 :like: :2smitten:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #31 Dátum: 2016. Január 05. - 12:54:46
:like:

Szó nincs arról, hogy Isten hazudik, vagy hogy ne tenné meg, amit ígér.
Arról van szó, amikor az ember megfeledkezik arról, hogy ő Isten igéretei beteljesedésének az eszköze. Az államot ép úgy emberek alkotják és írányítják, mint a gyülekezetet. Manna pedig rég nem hull az égből...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #32 Dátum: 2016. Január 05. - 17:45:29
Ha Isten nem hazudik, akkor meg is teszi, amit ígér.
Ha az Úr az emberektől tenné függővé az Ő ígéreteinek beteljesülését, nagyon-nagyon kevés teljesedne be, vagy beteljesülést tapasztalnánk meg. Viszont Ő az, aki ha kell, formálja és irányítja az emberek szívét, Ő az aki felinditja az embert.
Istenben hinni ezt is jelenti, hogy elhiszem és bízok abban, hogy ha Ő megígért valamit, azt teljesíteni fogja. Ő mondja, hogy higyjünk benne és ne legyünk kicsiny hitüek. A hitetlennek nincs reménysége, a hívő Istenbe veti azt.
Ezért én hiszek abban, hogy ha az Úr ígéretett tett az ŐVÉI felé, akkor azt teljesíti és teljesítenni fogja.
Ha ígéretett tett Ő megtalálja a módját, hogy teljesítse azt.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #33 Dátum: 2016. Január 05. - 18:41:23
Nem akarlak piszkálni Zoli, de gondolkodjunk picit, a keresztyén sablonoktól mentesen.
Isten az emberekre bízta az evangélium terjesztését is, ebben benne van minden ígérete.

Azt mondod Isten indítja fel az emberek szívét erre, vagy arra.

Akkor most mi van az evangéliummal? Miért nem terjed úgy, mint az apostolok idejében? Isten kevesebb szívet indít fel?

Akkor Ő a hunyó, nem pedig az emberi nemtörődömség.

Kétlem!

Azt mondod Isten nem bízza ígéreteinek beteljesedését az emberre?!

Csupán szíveket indít fel?!

Akkor ezt is lúzer módjára teszi.

Ezt sem hiszem el!

Hajtogathatod, hogy nincs nélkülőző keresztyén. Orbán Viktor is ezt teszi a gyermekéhezéssel kapcsolatban.
Egyetlen gond van ezzel, attól mert valamit meggyőződéssel ismételgetsz, nem lesz belőle igazság!

Ha pedig Isten ígéretei szemmel látható módon nem teljesűlnek, ott csak az ember lehet a felelős.

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #34 Dátum: 2016. Január 05. - 20:44:22
Az evangélium terjed ... a megtérést és az újjászületést az Úr adja, és ott, akkor és azt felhasználva akit akar. Sem több sem kevesebb nem fog megtérni mint amennyi elrendeltetett. Egy sem fog elveszni ...

Nélkülöző keresztyén hívő van, s még éhező is, de kenyér kéregető  nincs ... sem olyan aki éhen halt volna.

Álmodozom? ... képzelődöm? ... Elhiszem amit Isten ígéje a Biblia mond.
Ha Isten nem tud rólam gondoskodni, ha életem nem elsősorban az Ő kezében van ... akkor a hitem semmit sem ér, sem az akibe vetettem. 
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 05. - 20:49:48 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #35 Dátum: 2016. Január 05. - 21:58:20
Zoli az életünk biztosan Isten kezében van. Amíg jónak látja életben tart bőségben, akár nyomoruságban.
S ugye minden embernél nyomorultabbak lennénk, ha csupán ebben az életben bizakodnánk Krisztusban.

Nem bánom csináljunk dogmát a Bibliából:

" „Esznek az alázatosak, és jóllaknak, dicsérik az URat, akik őt keresik. Szívetek legyen vidám mindenkor!”
Zsoltárok 22:27


Ha esetleg megkeseredik valaha, valamiért a szíved Testvérem, azért tedd majd fel magadnak a kérdést: Dogma-e a Szentírás minden szava?

:szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 05. - 22:09:56 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #36 Dátum: 2016. Január 05. - 22:39:53
"Szívetek legyen vidám mindenkor!”

Elsősorban ez egy felhívás és nem ígéret.
Olyan mint:

Fil 4:4
Örüljetek az Úrban mindenkor; ismét mondom, örüljetek!
1Thessz 5:16
Mindenkor örüljetek.

Vagy ,
 
1Pét 4:13
Sőt, a mennyiben részetek van a Krisztus szenvedéseiben, örüljetek, hogy az ő dicsőségének megjelenésekor is vígadozva örvendezhessetek.

Én nem akarok dogmát csinálni ebből. Hinni akarok Istenben még akkor is, amikor, nem vagyok vagyok vidám, vagy nincs örömben részem, mert az adott élet helyzet éppen az ellenkezőjét okozza. De tudom, hogy minden próba, nehézség, szenvedés, akár éhség, vagy szenvedés, egy napon a javamra lesz, vagy éppen mások javára ... egy napon megértem, hogy Miért?






Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #37 Dátum: 2016. Január 05. - 22:53:39
Igazad van Zoli, ez egy felhívás,"Szívetek legyen vidám mindenkor!”,- amely kapcsolódik Isten egyetlen ígéretéhez.
(Ami nem ígéret, hanem kijelentés)

Isten a többség életében talán betölti a hozzákapcsolodó ígéretet. (kijelentést) Viszont SENKI szíve sem képes mindenkor vidám lenni attól, mert eszik és megelégszik.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 05. - 22:57:55 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5870
  • Nem: Nő
Válasz #38 Dátum: 2016. Január 07. - 13:26:09
Nélkülöző keresztyén hívő van, s még éhező is, de kenyér kéregető  nincs ... sem olyan aki éhen halt volna.


Mit jelent, hogy kenyér kéregető manapság?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #39 Dátum: 2016. Január 07. - 13:45:56
Szerintem, hogy ha valaki rákényszerül arra, hogy beálljon az ingyenes ebédosztás sorába, simán belefér ebbe a kategoriába. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #40 Dátum: 2016. Január 07. - 13:52:36
Szerintem, hogy ha valaki rákényszerül arra, hogy beálljon az ingyenes ebédosztás sorába, simán belefér ebbe a kategoriába. :szelid:

Amit adnak azt nem kell kérni ...
Viszont ha házról házra járok kéregetni akkor az, az ... vagy ha kiállok az utcára

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #41 Dátum: 2016. Január 07. - 16:25:28
Igazad van Zoli. Addig nem érzi át az ember sem a megalázottság, sem a kiszolgáltatottság mibenlétét, amíg nem kerül egy ilyen helyzetbe. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5870
  • Nem: Nő
Válasz #42 Dátum: 2016. Január 07. - 18:49:08
Szerintem, hogy ha valaki rákényszerül arra, hogy beálljon az ingyenes ebédosztás sorába, simán belefér ebbe a kategoriába. :szelid:

Amit adnak azt nem kell kérni ...
Viszont ha házról házra járok kéregetni akkor az, az ... vagy ha kiállok az utcára

Sokszor muszáj kiállni, nem? Honnan tudják mások, hogy szükségben van, ha nem kér?
Pl. Mi sem tudnánk egymás szükségeiről, ha nem írjuk meg. Persze, nem mindig kér az ember, de éppen lehet venni a "lapot" :)

Hányszor mondják a hírekben, hogy a szomszédban éhen halt valaki, vagy megfagyott, majdnem megfagyott, és nem tudtak róla, hogy ilyen helyzetben van. Ha kér, akkor életben maradhatott volna...

Idézet
Nélkülöző keresztyén hívő van, s még éhező is, de kenyér kéregető  nincs ... sem olyan aki éhen halt volna.
Vagy kereszténnyel nem fordulhat elő? Ki a keresztény? Katolikus, református, baptista, hites, evangélikus...?


Nem próba-e egy ilyen helyzetben levő keresztény a többiek számára, egy lehetőség az adásra, irgalomra, Isten Igéjének betöltésére, a szeretetre?
Még úgy is, ha nem a feleslegünkből adunk, esetleg?
Még úgy is, ha "nem indítja fel a szívünket", hanem egyszerűen adunk?

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #43 Dátum: 2016. Január 07. - 19:55:00
Csaba, hidd el tudom mit jelent a "nincs".

"Ki a keresztény? Katolikus, református, baptista, hites, evangélikus...? "

Ki a Keresztyén? ... - aki hisz Istenben.

Mt 6:25Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogy nem az eledel, és a test hogy nem az öltözet?
Mt 6:26 Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál?

Fil 4:6
Semmi felől ne aggódjatok, hanem imádságotokban és könyörgéstekben minden alkalommal hálaadással tárjátok fel kívánságaitokat az Isten előtt.

1Pét 5:7 Minden gondotokat ő reá vessétek, mert néki gondja van reátok.

Ha ezeket nem hiszem el, ha nem jelent semmit Isten ígéje minek olvassuk, minek kell még, van egyáltalán értelme. Csak egy könyv, ami nem más mint emberek képzelgései, ötletei, mesés könyv, amit jó olvasgatni, felolvasni a gyerekeknek lefekvés előtt, meg ha éppen azt akarjuk, hogy álomra szenderüljünk.

Zsid 13:8 Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz.

 :2smitten:




Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #44 Dátum: 2016. Január 07. - 20:12:36
Félreértesz Zoli! :szelid:
Én nem állítottam azt, hogy nem tudod, hogy mi az, hogy "nincs".
A kérdésem inkább az lenne, hogy beszélgettél-e már olyan hívővel, akinek be kellett állnia a "sorba" ingyen kajáért, s hogy miként élte ezt meg? Nem érzett-e szégyent, amikor ezt megtette?
Ha szégyelte, miért szégyelte stb.?

Mit érezne vajon, amikor sorolnád neki a fenti igéket?
Vígasztalást, vagy szemrehányást!
Nem kell válaszolnod, elég ha gondolkodtsz rajta, egy kis empátiával egészen más végeredményre lehet jutni, mint a theológián tanultakkal. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13