Szerző Téma: Lehet-e kenyérkéregető egy hívő?  (Megtekintve 43025 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #45 Dátum: 2016. Január 07. - 20:26:38
Beszélgettem.
Sajnos a gyülekezetünkben, is vannak akik éppen ilyen szegény konyháról részesülnek. Ők ezért is hálát adnak, hogy még van ilyen.

Úgy gondolom, hogy nem a szégyen a lényeg, hanem az, hogy nem kell éhen haljon, hogy van még mit az asztalra tenni.
Nehéz azt megítélni, hogy ki miért éhezik.
De az Úr kegyelméből láttam éhezőket, szegényeket, nélkülözőket, helyre állni, miután át adták életüket Istennek, és ragaszkodtak is hozzá, és a tanításhoz, az Ő szavához, és nem szégyenült meg Isten, sem ők, hogy mertek bízni benne.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #46 Dátum: 2016. Január 07. - 20:40:48
Az igékről:

Mt 6:25Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogy nem az eledel, és a test hogy nem az öltözet?
Mt 6:26 Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál?


Mit akar mondani ezzel Jézus?

Amit biztos nem:

A keresztyéneknek nincs szűkségük arra, hogy dolgozanak. Majd szépen felszedik a magokat, mint a verebek.

A keresztyéneknek nincs szűkségük reá, hogy elő kerítsék a mindennapi megélhetéshez szűkséges javakat.
Majd Isten ruházza őket a családjaikkal együtt.

Szumma-szumárom: Ebben a társadalmi rendben elvileg van alanyi jog a munkához, amit Isten megáldhat. Gyakorlatilag pedig sok ezren szorúlnak ki különféle okok miatt a munkaerőpiacról.

A szociálisvédőhálón elefántnyi lyukak tátongnak, aki azon átesik lehet hívő is.
Nem Isten áll a lyukak alatt, hanem a gyülekezet. A világiak számára a civíl segítők. Néha jól, máskor rosszul.
Persze megint visszadobhatjuk Istenhez a labdát: "Te indítod fel a szíveket!"

Van itt egy apró probléma, amikor Sefa felvetette, hogy Európa és Magyarország sosem volt keresztyén kishíjján köveket kapott.
Ha a földrész és az állam keresztyén lenne, tisztában lenne azzal, hogy szerepet kapott Isten áldásainak Krisztus szerinti elosztásában.
Jézus sírógörcsöt kapna attól, hogy milyen államot nevezzünk ma Krisztus követőnek...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #47 Dátum: 2016. Január 07. - 20:51:10
Bocsi, közbe írtam feljebb!
Az nagyszerű, ha valaki képes Isten áldásaként megélni az ingyenkonyhát. Hatalmas bizonyság, amikor valakit megsegít az Úr.

Talán megállapodhatunk benne, hogy Dávidhoz hasonlóan nem láttál még Istenes embert nyomorban élni és meghalni.
Jézus Krisztus a koldus Lázár története szerint igen.

Ma magyarországon ez nem egy lehetetlen műfaj.
Őszínte leszek, ha Isten csak a szűkségleteinket töltené be, (s a vágyainkból semmit) véleményem szerint a ketesztyének többsége frusztált idegbetegként, az élettől megkeseredve halna meg.
Mert az élet több, mint étel, s a test több, mint ruházat.
Kíváncsi lennék hányan gondolkodnak ilyen összefüggésben Isten Igéjéről...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #48 Dátum: 2016. Január 07. - 20:54:45
Idézet
Amit biztos nem:

A keresztyéneknek nincs szűkségük arra, hogy dolgozanak. Majd szépen felszedik a magokat, mint a verebek.

A keresztyéneknek nincs szűkségük reá, hogy elő kerítsék a mindennapi megélhetéshez szűkséges javakat.
Majd Isten ruházza őket a családjaikkal együtt.

Ezzel tökéletesen egyet értek. Aki nem akar dolgozni az ne is egyék. Ezt is Isten Igéje mondja. Aki nem tud, vagy még nem kapott lehetőséget rá, de mindent elkövet, hogy dolgozzon, azon Isten segít. Mert dolgozni is akarni kell.

sok gondunk volt testvérekkel, akik folyton azt hajtogatták, hogy ők "annyiért" meg "ennyiért" nem fognak dolgozni. Aztán megértették, hogy jobb dolgozni, a többi hiányt meg az Úr kipótolja.

Hogy ki keresztény?
 Nem mindenki aki azt állítja, hogy az. Ez az államra is vonatkozik. Én sem gondolom, hogy valaha is a történelem folyamán lehetett az állam keresztyén, viszont az alap lehetett keresztyén, mert ezért volt másabb Európa, vagy az U.S.A, más mint a keleti államok, még a hibákkal együtt is.


Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4591
  • Nem: Nő
Válasz #49 Dátum: 2016. Január 07. - 20:59:00
Nehéz azt megítélni, hogy ki miért éhezik.
De az Úr kegyelméből láttam éhezőket, szegényeket, nélkülözőket, helyre állni, miután át adták életüket Istennek, és ragaszkodtak is hozzá, és a tanításhoz, az Ő szavához, és nem szégyenült meg Isten, sem ők, hogy mertek bízni benne.

A napokban gépeltem gyakorlásként egy kis könyvből, ami a depresszióról szól. Egy érdekes, részben idevágó szakasz, illetve ige nagyon elgondolkodtatott, ugyanakkor reménnyel töltött el:


[justify]

Súlyos bűnök depresszióba és búskomorságba sodornak
 
Gyakran súlyos bűnök húzódnak meg a betegség hátterében, aminek aztán ez a betegség lesz a következménye; mindenféle kihágás, engedetlenség, például házasságtörés, stb. Lehet a szülőkkel megromlott viszony is oka, ahogyan ez a Péld 20, 20-ban írva van: "Aki apját vagy anyját átkozza, annak mécsese a legnagyobb sötétségben alszik ki." Ezért jól jegyezd meg: A mindenható Istennel szembeszegülni, Vele szemben engedetlennek lenni depresszióhoz vezet!

Azok is átélték a halálos depressziót, akikről a Zsoltáríró így ír: "Vannak, akik sötétségbe ültek, a halál árnyékában, nyomorultan vasra verve, mert engedetlenek voltak Isten parancsolatával szemben, megvetették a Felséges döntését. Ezért szenvedéssel törte meg szívüket, elbuktak, nem volt segítőjük. De az Úrhoz kiáltottak nyomorúságukban, és megszabadította őket szorult helyzetükből. Kihozta őket a sötétségből, a halál árnyékából, köteleiket pedig letépte. Adjanak most hálát az Úrnak szeretetéért, az emberekkel tett csodáiért" (Zsolt 107, 10-15. v.). Hol van tehát a segítség? Hol van a megmenekülés? "De az Úrhoz kiáltottak nyomorúságukban, és megszabadította őket szorult helyzetükből. Kihozta őket a sötétségből, a halál árnyékából, köteleiket pedig letépte. Adjanak most hálát az Úrnak szeretetéért, az emberekkel tett csodáiért!" Ez az Úr ma is és mindörökké ugyanaz!

"Higgy akkor is, ha semmi remény nincs, 
az ég mindig nyitva áll előtted,
Jézus ma is ugyanaz, higgy, higgy benne!"

 
[/justify]

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #50 Dátum: 2016. Január 07. - 21:06:18
Idézet
Őszínte leszek, ha Isten csak a szűkségleteinket töltené be, (s a vágyainkból semmit) véleményem szerint a ketesztyének többsége frusztált idegbetegként, az élettől megkeseredve halna meg.

Sajnos sokan halnak meg megkeseredve, mivel sosem tanulták meg a legnehezebb leckét, amivel azt hiszem mindannyian küzdünk, főleg a mai világban amikor annyi mindent nyújt az, annyi minden látunk, annyi minden kecsegtet és ez a megelégedés. Megelégedni azzal amink van.

1Tim 6:6
De valóban nagy nyereség az Istenfélelem, megelégedéssel;

Zsid 13:5
Fösvénység nélkül való legyen a magatok viselete; elégedjetek meg azzal, a mitek van; mert Ő mondotta: Nem hagylak el, sem el nem távozom tőled;



Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #51 Dátum: 2016. Január 07. - 21:17:07
Nehéz azt megítélni, hogy ki miért éhezik.
De az Úr kegyelméből láttam éhezőket, szegényeket, nélkülözőket, helyre állni, miután át adták életüket Istennek, és ragaszkodtak is hozzá, és a tanításhoz, az Ő szavához, és nem szégyenült meg Isten, sem ők, hogy mertek bízni benne.

A napokban gépeltem gyakorlásként egy kis könyvből, ami a depresszióról szól. Egy érdekes, részben idevágó szakasz, illetve ige nagyon elgondolkodtatott, ugyanakkor reménnyel töltött el:


[justify]

Súlyos bűnök depresszióba és búskomorságba sodornak
 
Gyakran súlyos bűnök húzódnak meg a betegség hátterében, aminek aztán ez a betegség lesz a következménye; mindenféle kihágás, engedetlenség, például házasságtörés, stb. Lehet a szülőkkel megromlott viszony is oka, ahogyan ez a Péld 20, 20-ban írva van: "Aki apját vagy anyját átkozza, annak mécsese a legnagyobb sötétségben alszik ki." Ezért jól jegyezd meg: A mindenható Istennel szembeszegülni, Vele szemben engedetlennek lenni depresszióhoz vezet!

Azok is átélték a halálos depressziót, akikről a Zsoltáríró így ír: "Vannak, akik sötétségbe ültek, a halál árnyékában, nyomorultan vasra verve, mert engedetlenek voltak Isten parancsolatával szemben, megvetették a Felséges döntését. Ezért szenvedéssel törte meg szívüket, elbuktak, nem volt segítőjük. De az Úrhoz kiáltottak nyomorúságukban, és megszabadította őket szorult helyzetükből. Kihozta őket a sötétségből, a halál árnyékából, köteleiket pedig letépte. Adjanak most hálát az Úrnak szeretetéért, az emberekkel tett csodáiért" (Zsolt 107, 10-15. v.). Hol van tehát a segítség? Hol van a megmenekülés? "De az Úrhoz kiáltottak nyomorúságukban, és megszabadította őket szorult helyzetükből. Kihozta őket a sötétségből, a halál árnyékából, köteleiket pedig letépte. Adjanak most hálát az Úrnak szeretetéért, az emberekkel tett csodáiért!" Ez az Úr ma is és mindörökké ugyanaz!

"Higgy akkor is, ha semmi remény nincs, 
az ég mindig nyitva áll előtted,
Jézus ma is ugyanaz, higgy, higgy benne!"

 
[/justify]

Azért mondtam, hogy nehéz azt megitélni, hogy ki miért kerül nehéz helyzetbe. Sajnos sokan saját hibájukból, rossz és helytelen döntéseik következményeként, lehet éppen Istennek való engedetlenségük következtében, valamilyen bűn gyümölcse ként, s sajnos a helyet, hogy ezt belátnák, helyre hoznák, nem csinálnak egyebet mint Istent és az embereket vádolják, vagy hibáztatják.

Én továbbra is azt állítom, és abban hiszek, hogy ha egyszer Isten megígért valamit, azt be is tartja. Ha Ő azt mondta, hogy mind végig  bennünk és velünk lesz, és ő lesz aki gondoskodik ételről és ruházatról akkor Ő azt meg is teszi.
A Luxust és vágyaink beteljesülését nem ígérte. Aki arra vágyik az megszerezheti, vagy éppen az is lehet, hogy éppen azokkal a vágyakkal fogja átalszegezni magát, és sok fájdalmat okozni magának és családjának.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #52 Dátum: 2016. Január 07. - 21:29:20
"A Luxust és vágyaink beteljesülését nem ígérte. Aki arra vágyik az megszerezheti, vagy éppen az is lehet, hogy éppen azokkal a vágyakkal fogja átalszegezni magát, és sok fájdalmat okozni magának és családjának."


Nagyon elbeszélünk egymás mellett Zoli.
Én nem gondolom, hogy luxus lenne, ha valaki nem az ingyenkonyhában látja Isten ígéreteinek beteljesülését.
:szelid:

"Ne kívánj magadnak nagyokat!"

Nem tudom nálatok hogy mennek a dolgok, nálunk az átlagember boldogabb lenne, ha nem azon kellene agyalnia, hogy rezsit fizet, gyógyszert vesz, vagy eszik...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #53 Dátum: 2016. Január 07. - 21:29:37
"A Luxust és vágyaink beteljesülését nem ígérte. Aki arra vágyik az megszerezheti, vagy éppen az is lehet, hogy éppen azokkal a vágyakkal fogja átalszegezni magát, és sok fájdalmat okozni magának és családjának."


Nagyon elbeszélünk egymás mellett Zoli.
Én nem gondolom, hogy luxus lenne, ha valaki nem az ingyenkonyhában látja Isten ígéreteinek beteljesülését.
:szelid:

"Ne kívánj magadnak nagyokat!"

Nem tudom nálatok hogy mennek a dolgok, nálunk az átlagember boldogabb lenne, ha nem azon kellene agyalnia, hogy rezsit fizet, gyógyszert vesz, vagy eszik...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #54 Dátum: 2016. Január 07. - 21:33:16
Még csak annyit, hogy csak arról tudok bizonyságot tenni amit megéltem és átéltem.
Most 45 éves vagyok, 19 éves korom óta dolgozok, és ha körbenézek azt látom, hogy mindenem amim van Isten kegyelme, 90 százaléka annak amim van nem kezeim munkájának eredménye, hanem Isten kegyelem.
Isten jó volt hozzám ... de kicsoda Zoltán és családja, hogy ezt más ne tapasztalhatná meg.
Viszont látom azt is, hogy mit vesztettem, hibáim következménye ként. Nagyon sok vágyam nem teljesűlt. Egyes vágyaim saját hibám miatt, mások Isten akaratából és nem tudom miért.

Dávid sem volt mindig király, 40 éves volt mikor király lett és volt idő mikor még királyként is bujdosni kellett. Ő is arról tett bizonyságot amit átélt.

S ha életedre nézel Csaba ... te mit látsz?
Mert olvastam a bizonyságod és nagyon jól eset.

Nekünk az a feladatunk, hogy bizonyságot tegyünk arról amit Isten jóságából, gondviseléséből és kegyelméből megtapasztaltunk.

 :2smitten:

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #55 Dátum: 2016. Január 07. - 21:44:13
Idézet
Nem tudom nálatok hogy mennek a dolgok, nálunk az átlagember boldogabb lenne, ha nem azon kellene agyalnia, hogy rezsit fizet, gyógyszert vesz, vagy eszik...

A fizetésem Kb. annyira elég, hogy a rezsit kifizessem.
Sokszor kell agyaljak, hogy éppen mit vegyek ... - de nem ettől függ a boldogságom.

De igaz nem az átlag emberekről beszélünk, hanem azokról akik Istenben hisznek és bíznak.
Persze az lenne az ideális, ami persze gyakorlatban, a minden napokban sokan nem tapasztalnak meg, éppen azért mert nem  Istenbe vetik reménységüket, vagy éppen aggodalmaskodnak ami persze elveszi a békességet, a nyugalmat.

DE vajon nem azért mondja az Ige, hogy ne aggodalmaskodjunk. De ezt kéne megtanulni, hogy engedelmeskedjünk Istennek.

Ha nem mennénk át nehézségeken, hogyan tudnánk azokon segíteni akik nehézségben vannak.

2Kor 1:3
Áldott az Isten és a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyja, az irgalmasságnak atyja és minden vígasztalásnak Istene;
2Kor 1:4
A ki megvígasztal minket minden nyomorúságunkban, hogy mi is megvígasztalhassunk bármely nyomorúságba esteket azzal a vígasztalással, a mellyel Isten vígasztal minket.
2Kor 1:5
Mert a mint bőséggel kijutott nékünk a Krisztus szenvedéseiből, úgy bőséges a mi vígasztalásunk is Krisztus által.


« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 07. - 21:44:58 írta Zoltan »

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #56 Dátum: 2016. Január 07. - 21:58:24
"S ha életedre nézel Csaba ... te mit látsz?
Mert olvastam a bizonyságod és nagyon jól eset"

Ha az életemre nézek elégedett vagyok azzal, ahogy Isten megtart.

Mondjuk a közvetlen barátaimon kívül sosem fogadok vendégeket.

Most nyáron történt, hogy a szomszédomba új albérlők költöztek, egy hívő család két 10 év forma iker sráccal.

Átjöttek hozzám a telekre, s mivel éppen voltak kiskutyáim lejöttek játszani velük.
Tök lazán befutottak a házba a kutyusok után. Aztán elmentek.
Kb. 1óra múlva jöttek, s hoztak egy csomó édességet.
Nagyon aranyosak voltak, s jól elbeszélgettünk.
Aztán az egyikük megszólalt:
- Nagyon sajnálunk, hogy egy ilyen vacak, romos házban kell élned és hogy kevés pénzed van.

Mondok neked valamit, egy hályog esett le a szememről és soha életemben nem éreztem még ilyen nyomorúltnak magam!

Teszek a gyönyörű keresztyén elméletekre, hogy legyünk megelégedve azzal, hogy van ételünk, meg ruházatunk!

Mutass nekem egy keresztyént, aki őszínte szívvel beéri ennyivel...

« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 07. - 21:59:42 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #57 Dátum: 2016. Január 07. - 22:13:32
Nagyon sajnálom Csaba. S remélem nem bántottalak meg. De ahogy az előbb mondtam, csak arról tehetünk bizonyságot amit átéltünk.

Idézet
Teszek a gyönyörű keresztyén elméletekre, hogy legyünk megelégedve azzal, hogy van ételünk, meg ruházatunk!

Mutass nekem egy keresztyént, aki őszínte szívvel beéri ennyivel...

S persze mindenki maga dönti el, hogy mibe hisz ...
Viszont ezért van sok "szenvedő" keresztyén, s ezért lehet több elégedetlen, boldogtalan és depresziós keresztyént látni ... mint olyant aki beéri azzal amit az Úr kirendel. Nem is tudnak sokan bizonyságot tenni az Úr gondviseléséről. Az erőtlen keresztények csak egy erőtlen Istenről tehetnek bizonyságot ... vagy inkább halgatnak.

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.


Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #58 Dátum: 2016. Január 07. - 22:23:43
Az élelemre és a ruházatra egyetlen ok miatt van szűkség:
Ne dobja fel a talpát az ember.

Az élet ennél több.
Ha beérném csupán a fentiekkel, most itt sem irogatnánk egymásnak. :szelid:

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Zoltan

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 3290
  • Nem: Férfi
Válasz #59 Dátum: 2016. Január 07. - 22:40:09
Így van. Isten a szükséget ígérte meg, s mindenkinek megvan a saját szüksége.
Jézus nem beszélhetett számítógépről vagy TV-ről sem személygépkocsiról (azt hiszem megtehette volna, csak éppen akkor senki sem értette volna)
Nekem pl. nagyon sokáig nem volt számító gépem. Megvoltam nélküle. Mikor az első gépet kaptam ami egy Pentium I volt, akkor már a hugomnak egy Pentium 4-es gépe volt. Nem is adtam pénzt  azért sem amim most van.
Van akinek autóra van szüksége, hogy munkáját végezze, s lehet lehet más beéri egy biciklivel ... de mindenki szükségét az Úr tudja.

Persze ez is lehet egy elmélet ...

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké.