Szerző Téma: Lehet-e kenyérkéregető egy hívő?  (Megtekintve 43534 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #105 Dátum: 2016. Február 25. - 17:43:30
Manapság meggondolandó a hitel felvétel...

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #106 Dátum: 2016. Február 27. - 08:53:07

A hívő ember életében pedig előfordulhat nyomorúság az Úrért, de Ő attól még gondot visel ránk. Pál így összegzi a dolgot

Róm 8:35 Kicsoda szakaszt el minket a Krisztus szerelmétől? nyomorúság vagy szorongattatás, vagy üldözés, vagy éhség, vagy meztelenség, vagy veszedelem, vagy fegyver-e?

Isten szerelmétől ezek nem választhatnak el bennünket. Tudom, hogy a nyugati elkényelmesedett kereszténységnek ez az egyik legkeményebb üzenet, mert nincsenek felkészülve az ilyen dolgokra. Pedig ideje lenne. Európa az elmúlt évtizedben folyamatosan kiépítette keresztényellenes kommunikációját és propagandáját. Ilyen dolgok mindíg a keresztény üldözések előtt vannak. Jelenleg a következő fázisban a felelősség kérdése kerül elő. Vagyis Európa minden bajáért, a keresztény értékek és utána az ezt képviselő személyek lesznek a felelősek.
Pontosan ezért a legutóbbi gyülekezeti szolgálataimban beszéltem erről az opcióról, és arról hogyan várjuk ezt az időszakot.




Kedves Pacific!

A politika topicban tárgyalt norvég esetről eszembe jutott ez a korábbi hozzászólásod, és már akkor is érdekesnek találtam. Írnál erről az időszakról, és jellegzetességeiről bővebben? És hogy hogyan készüljünk rá?

Köszönöm előre is!

df1
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 27. - 08:55:12 írta Virág »

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #107 Dátum: 2016. Február 27. - 21:35:55


Békesség!

Nagyon hosszú téma ez és két szolgálatban tértem ki ezekre. Röviden egy pár gondolat.

Arról beszéltem a babiloni vallási rendszer kapcsán, hogy az utolsó időkben az antikrisztus felemelkedése és térhódítása előtt két komoly dolog áll. Az egyik a nemzetállamok megléte másik a zsidó-keresztény kinyilatkoztatáson alapuló, hitrendszer, konkrétan a hitvalló kereszténység és zsidó ortodoxia. Itt is elsősorban az erkölcsi oldal felszámolása a lényeges.

Ezzel kapcsolatban korábban beszéltem a kulturális marxizmus 13 pontjáról amelyeket a frankfurti iskola néven is számon tartanak. Ebben a minden benne van amit ma is láthatunk és érdekes, hogy főleg a kereszténység felszámolására találták ki, mivel  politikai marxizmus csak néhány országban jött létre. Ezért a demokratikus országokban nem feltétlenül állami, hatalmi erővel számolnák fel a kereszténységet hanem ideológia módon. Úgy hogy minden területen az életben ellenségképet használva. Ma ezt látom Európában és ezért írtam, hogy az ellenségeskedés és hangulatkeltés már vagy 10 éve megy és lassan a második fázis is életbe léphet, de itt van egy nagy kérdőjel, hogy mikor.

Az elsőt tehát politikai/gazdasági módon számolná fel míg a másodikat egy világvallás bevezetésével amely mindent magában foglalna kivéve a kereszténységre jellemző kizárólagosságot. A nemzetállamok felszámolása és a föld népeinek egységesítése/globalizálása kétszeresen is sátáni/antikrisztusi dolog. Egyrészt a nemzetállamok létét és szerepét Isten jelentette ki és határozta el. Másrészt az Efézus 1,10ben ezt olvashatjuk:

Az idők teljességének rendjére nézve, hogy ismét egybeszerkeszt magának mindeneket a Krisztusban, mind amelyek a mennyekben vannak, mind amelyek e földön vannak;

Vagyis a föld illetve univerzum egységesítése, egybeszerkesztése Krisztus művének és szolgálatának része. Aki ezt megpróbálja megtenni az antikrisztusi feladatot hajt végre. Ezért is igeellenes bármilyen globalizációs törekvés, mert nem lehet elválasztani egymástól a különböző területeit.

Főként a vallási és nem a politikai oldalra helyeztem a hangsúlyt és az utolsó időkkel kapcsolatban több kijelentést megvizsgálva az "öt sola" elvre épülve beszéltem a tervekről és a várható változásokról. Európában jelenleg a liberális teológia gyümölcsei érnek be és az angolszász protestáns/karizmatikus vadhajtások támadják a biblikus hívő életet. Ez hozza majd létre a tömeges hitehagyást a kiköpnivaló kereszténységet amely örömmel hajtja magát a "békesség és biztonság" alapelvű egységes világvallásba. Ez lesz az a nagy parázna aki a szentek vérét ontja majd és a nagy nyomorúság közepéig kizárólagos vallási egyeduralmat ér el. Ehhez használja fel az antikrisztus által kiépített politikai rendszert amelynek haszonélvezője és gazdasági nyertese lesz. A hét felén azonban az antikrisztus felszámolja ezt a vallási rendszert, úgy hogy magát nevezi ki Istennek ül be a Jeruzsálemi templomba a bálványt is felállítva.

Egyenlőre röviden ennyit.

Áldás!

Pacific




Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #108 Dátum: 2016. Február 28. - 15:18:33
Koszonom szepen, nagyon tartalmas volt! Ha jol ertem, lesz meg folytatas is, az nagyon jo lenne. Koszi elore is.
:int2:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #109 Dátum: 2016. Március 03. - 18:32:58
[valasz author=pacific link=topic=864.msg75069#msg75069 date=1456605355]

[/valasz]

Szia kedves Pacifik!   :int2:

Kérdezném, hogy neked nincs esetleg hanganyagban tanításod, amit meg tudnál osztani velünk, akár ebben a témában is?


        :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Virág

  • Technikai adminisztrátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 4598
  • Nem: Nő
Válasz #110 Dátum: 2016. Március 03. - 21:59:59
 :like:

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem. Zsolt 121:1


Nem elérhető pacific

  • Aktív fórumozó
  • *
  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
Válasz #111 Dátum: 2016. Március 04. - 15:20:16

Békesség!

Ez egy kétrészes szolgálat volt. A linkek itt találhatóak.

http://www.baptista.hu/ujremeny/audio/151220_Szarka_Janos_-_Babilon_hitetese_az_Egyhazban.mp3

http://www.baptista.hu/ujremeny/audio/160117_Szarka_Janos_-_Babilon_hitetese_az_Egyhazban_%282._resz%29.mp3

Inkább írni szeretek, mint beszélni ez valószínűleg érezhető lesz a hanganyagban is.

Áldás!



Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #112 Dátum: 2016. Március 05. - 10:46:10
Köszönöm Pacifik!

Letöltöm, és majd meghallgatom 

       :2smitten:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #113 Dátum: 2016. Március 05. - 12:13:27

Meghallgattam az elsőt. Világos, tiszta beszéd, dicsőség Istennek Érte!

Nagyon köszönöm   :szelid:

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Kamilla

  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 5877
  • Nem: Nő
Válasz #114 Dátum: 2016. Március 05. - 13:36:20
Meghallgattam mindkettőt.

Köszönöm, kedves Pacific, áldjon meg az Úr téged és családodat, és őrizzen benneteket.

         :2smitten:

     
Ha van még, küldjed bátran :)

Az igazi Krisztus Jézus mindig az Atyára mutat, Őt emeli fel, és dicsőíti. Felé továbbítja a hódolatot, imádatot.


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #115 Dátum: 2018. Október 24. - 15:22:52
Nekem, ha beadom a tizedet, sosem kell azon aggódnom, hogy elfogy a pénzem. Ha nem adom be, akkor biztos, hogy jön az ínség. Már megtapasztaltam.

Malak. 3.10
"Hozzátok be a tizedet mind az én tárházamba, hogy legyen ennivaló az én házamban, és ezzel próbáljatok meg engem, azt mondja a Seregeknek Ura, ha nem nyitom meg néktek az egek csatornáit, és ha nem árasztok reátok áldást bőségesen."

Ez nálam félelmetesen működik.



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #116 Dátum: 2018. Október 24. - 21:12:31
[valasz author=Aksza link=topic=864.msg88137#msg88137 date=1540387372]

[/valasz]

Tényleg fontos, hogy meghalljuk Isten hangját és felismerjük azt, ha hozzánk szól, s azt is ha nem.
Hol van ma Istennek tárháza?
:szelid:
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 24. - 21:30:03 írta Csaba »

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #117 Dátum: 2018. Október 24. - 21:48:35
Szerintem ma az Isten tárháza abban a gyülekezetben van, ahonnan a szellemi táplálékot és szellemi törődést kapjuk.
Az Ószövetségben, ugye, a léviták nem kaptak örökséget az Ígéret földjén. Isten azt mondta nekik, Ő lesz a léviták öröksége. Ez azt jelentette, hogy az Úrnak adott tizedeket a léviták kapták meg, akik a nép szellemi jólétéről gondoskodtak.
Ma ezt a szerepet az a pásztor, vagy pásztorok, töltik be, akiknek az Úr a gondjaira bízott minket. Szerintem őket illeti a tized. Ez ma az Úr tárháza.

Nem mondom, hogy kötelező a tizedet adni vagy ilyesmi. (Zimányi Józsi bácsi azt mondta, aki nem akar tizedet adni, az adjon ötödöt  :) ). Nem vagyunk törvény alatt, a keresztényeknek szabadságuk van ebben a témában. De hogy a tized adása anyagi áldás forrása tud lenni, azt én az évek során megtapasztaltam. Legalábbis nálam működik.  :)



Nem elérhető Csaba

  • Moderátor
  • Fórumlakó
  • *
  • Hozzászólások: 12673
  • Nem: Férfi
Válasz #118 Dátum: 2018. Október 24. - 23:14:33
A jó kedvű adakozót szereti az Úr, ezért nem kétlem hogy megáldja a tizedet.
Ami hitből nincs, az bűn.
Ezért mondom azt, hogy
az N. S. - féle csuhájukat levetett kutyákat etesse az ő istenük...

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...'
1Kor. 13


Nem elérhető Aksza

  • Barátkozó
  • *
  • Hozzászólások: 205
  • Nem: Nő
Válasz #119 Dátum: 2018. Október 25. - 00:09:48
Nem csak Német Sándor gyülekezetében adnak a hívők tizedet. Én sem oda tartozom például. Miért haragszol így rájuk?